• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Vrije Trainingen Frankrijk: momentje tussen HAM en VER

Auteur: RubenPriest, gepost 21 juni 2019 om 16:56 – 40 Reacties

RBR


Zo verliepen de eerste en tweede vrije trainingen op Paul Ricard vandaag.

Eerste vrije training
Tijdens de eerste vrije training was, niet geheel verrassend, Mercedes lekker dominant bezig met een 1-2 voor Lewis Hamilton en Valtteri Bottas. Leclerc was hekkensluiter van de top drie. Op plek vier en vijf zien we Verstappen en Vettel. De Ferrari’s beschikken over een nieuwe voorvleugel, zo werd duidelijk tijdens de eerste vrije training. Daniel Ricciardo wist de negende plek te behalen met zijn kersverse motor. De Williams -auto’s stonden niet onderaan deze eerste vrije training. Het was Grosjean die onderaan bungelde wegens technische problemen met zijn auto.

Tweede vrije training
De problemen van Grosjean met betrekking tot een waterlek waren verleden tijd, wel kwam er veel rook van de banden van zijn auto. Na radiocontact dook hij terug de pits in in het vroege stadium van de tweede vrije training. Onder de groep rijders die als eerste een tijd neerzetten was Lando Norris de snelste. Leclerc wist al snel een goede tijd neer te zetten, dit in tegenstelling tot Vettel die de smaak in het beginstadium nog niet te pakken had. Kort daarna is het alsnog Vettel die een snellere tijd neerzet in vergelijking met zijn teamgenoot.

Verstappen reed op mediums en was in zijn openingsronde goed voor een vijfde plek. Daarover gesproken, Bottas was in zijn openingsronde goed voor P1. Verstappen wist zijn tijd te verbeteren en klom naar P2 met een klein verschil op Bottas. Die P2 raakte Max vervolgens snel kwijt op Hamilton. Tussen de grote namen wist Norris met zijn McLaren op te vallen, de coureur stond voor een lange tijd op P4 tussen Gasly en Verstappen in en dat op een harde compound. Grosjean wist geen goede tijden te rijden en lijkt niet lekker in zijn vel te zitten. Het is afwachten of hij tijdens de laatste training en de kwalificatie morgen wel weet te presteren.

Dan komt er een onderzoekje van de stewards naar een situatie tussen Hamilton en Verstappen. Hamilton raakte van de baan en bij het terugkomen op het weggedeelte zou de Mercedes-rijder de Nederlander hebben gehinderd. Het einde van de training was duidelijk. Mercedes is de snelste met een waardige vernoeming voor de snelle Norris in Frankrijk. De uitslag van de eerste en tweede vrije training check je hieronder.

Uitslag VT1
1. Lewis Hamilton (Mercedes) – 1:32.738
2. Valtteri Bottas (Mercedes) – 1:32.807
3. Charles Leclerc (Ferrari) – 1:33.111
4. Max Verstappen (Red Bull Racing) – 1:33.618
5. Sebastian Vettel (Ferrari) – 1:33.790
6. Pierre Gasly (Red Bull Racing) – 1:34.091
7. Lando Norris (McLaren) – 1:34.110
8. Carlos Sainz (McLaren) – 1:34.261
9. Daniel Ricciardo (Renault) – 1:34.540
10. Alexander Albon (Toro Rosso) – 1:34.804
11. Sergio Pérez (Racing Point) – 1:34.809
12. Nico Hulkenberg (Renault) – 1:34.810
13. Lance Stroll (Racing Point) – 1:35.063
14. Danill Kvyat (Toro Rosso) – 1:35.063
15. Kevin Magnussen (Haas) – 1:35.410
16. Kimi Raikkonen (Alfa Romeo) – 1:35.522
17. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) – 1:36.102
18. Nicholas Latifi (Williams) – 1:37.147
19. Robert Kubica (Williams) – 1:37.172
20. Romain Grosjean (Haas) – 1:37.620

Uitslag VT2
2. Valtteri Bottas (Mercedes) – 1:30.937
1. Lewis Hamilton (Mercedes) – 1:31.361
3. Charles Leclerc (Ferrari) – 1:31.586
4. Sebastian Vettel (Ferrari) – 1:31.665
5. Lando Norris (McLaren) – 1:31.882
6. Max Verstappen (Red Bull Racing) – 1:32.049
7. Carlos Sainz (McLaren) – 1:32.432
8. Pierre Gasly (Red Bull Racing) – 1:32.448
9. Kimi Raikkonen (Alfa Romeo) – 1:32.677
10. Kevin Magnussen (Haas) – 1:32.789
11. Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) – 1:32.973
12. Daniel Ricciardo (Renault) – 1:33.020
13. Alexander Albon (Toro Rosso) – 1:33.023
14. Nico Hulkenberg (Renault) – 1:33.081
15. Danill Kvyat (Toro Rosso) – 1:33.254
16. Sergio Pérez (Racing Point) – 1:33.300
17. Romain Grosjean (Haas) – 1:33.591
18. Lance Stroll (Racing Point) – 1:33.884
19. George Russel (Williams) – 1:34.614
20. Robert Kubica (Williams) – 1:35.195

De derde vrije training is morgen om 12:00. De overige tijden en alles over de GP van Frankrijk check je in DIT artikel.

Ook interessant!

  • Video: Max Verstappen laat de GP van Frankrijk zien
    Video: Max Verstappen doet alvast de GP van Frankrijk
  • Video: VERSTAPPEN PAKT HAMILTON!!!!
  • Video: Hamilton pakt Verstappen
  • Max Verstappen de snelste in tweede vrije training Frankrijk

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

Charles Leclerc, Formule 1, frankrijk, Lewis Hamilton, Max Verstappen, paul-ricard, Pierre Gasly, Racing, sebastian-vettel, Valtteri Bottas

Vorig bericht: « Audi over elektrisch rijden, waterstof en de toekomst
Volgend bericht: Nieuwe Mercedes-AMG GT3 heeft een gigantische muil »

Lees Interacties

Reacties

  1. str8six zegt

    21 juni 2019 om 16:58

    5 startplekken straf voor HAM

    Login om te reageren
    • Erik zegt

      21 juni 2019 om 17:07

      @str8six: straf voor VER omdat hij er te dicht achter zit. Eigen schuld, dikke bult, dan moet je maar afstand houden zoals in het gewone verkeer.

      Login om te reageren
      • str8six zegt

        21 juni 2019 om 17:10

        @erik2907: minimaal 2 seconden toch?

        Login om te reageren
      • HZW zegt

        21 juni 2019 om 17:13

        @erik2907: Heeft Max ook 5 strafplekken. ??

        Login om te reageren
        • Erik zegt

          21 juni 2019 om 17:39

          @HZW: achteraan starten zodat Max leert afstand houden. Heeft hij 19 auto’s voor zich om te proberen.

          Login om te reageren
      • Erik zegt

        21 juni 2019 om 18:27

        @erik2907: hoppa, geen straf voor Hamilton.

        Login om te reageren
        • str8six zegt

          21 juni 2019 om 18:38

          @erik2907: tja, was te verwachten hè…

          Login om te reageren
          • Erik zegt

            21 juni 2019 om 19:06

            @str8six: na beide coureurs gehoord te hebben en daarbij alle videobeelden bekeken te hebben is alles gegaan zoals het reglement het voorschrijft.

            Login om te reageren
    • cossiekiller zegt

      22 juni 2019 om 14:53

      @str8six: Waarom? Om het kampioenschap toch iets of wat spannend te maken? Komaan… The King is untouchable.

      Login om te reageren
  2. fastforward zegt

    21 juni 2019 om 17:04

    Wat is Williams een drama. Pijnlijk om aan te zien.

    Login om te reageren
    • rhellema zegt

      21 juni 2019 om 17:34

      @fastforward: sowieso moeten ze die manke er uit flikkeren…echt een schande dat ze die man nog rond laten rijden, duidelijk niet in staat om het veld te volgen.

      Login om te reageren
      • aerotic zegt

        21 juni 2019 om 18:10

        @rhellema: een schande om zo over een coureur te praten die zo hard heeft gewerkt om weer terug te komen.

        Niet de snelste, maar dit seizoen is dan ook meer 1 grote testsessie

        Login om te reageren
        • rhellema zegt

          21 juni 2019 om 19:09

          @aerotic: het is een schande dat een F1 team, wat opereert in een sport wat draait om duizenden van secondes een invalide gebruikt om zich op te werken in de F1. Dat is een schande, niet mijn uitspraak over Cubica. Dat wordt alleen een schande zodra jij je laat misleiden door marketinggelul.

          Login om te reageren
        • pa045 zegt

          21 juni 2019 om 19:24

          @aerotic: Ach @rhellema: is een typische AB lezer. Kan alles beter op 4 wielen dan wie dan ook. Hebben veel pubers last van.

          Login om te reageren
          • rhellema zegt

            21 juni 2019 om 20:04

            @pa045: en kleuters kenmerken zich door niet te kunnen lezen, waar pretendeer ik dat ik het beter kan? Hij is gemiddeld 3 seconden per ronde langzamer dan zijn teamgenoot! Of mogen we hem daar niet mee vergelijken?

            Login om te reageren
            • pa045 zegt

              21 juni 2019 om 21:16

              @rhellema: probeer eens met je zelf.

              Login om te reageren
            • dieselkameel zegt

              21 juni 2019 om 22:06

              @rhellema: Misschien had je beter kunnen zeggen dat Claire Williams de intelligentie en zelfreflectie van een bedenkelijk niveau heeft. Ik ken niet veel teams die zo zijn afgegleden en structureel hun zaken niet op orde hebben. Hoe het financieel draait weet ik niet bij Williams, maar het ziet er niet best uit daar. Kubica lijkt mij ook niet meer geschikt voor een formule 1 auto, gezien zijn bedenkelijk langzame ronde en kwalificatietijden. Het probleem ligt alleen niet bij Kubica aangezien Russell ook kansloos rondjes rijdt in een te trage auto.

              Login om te reageren
              • rhellema zegt

                21 juni 2019 om 23:06

                @dieselkameel: nee, ik zeg ook niet dat het aan Kubica ligt, ik vraag me af wat hij in de F1 te zoeken heeft waar duizendsten van een seconde al telt. Met alle respect maar gehandicapten horen niet in die sport thuis en daarom stoor ik me aan Williams maar ook aan de mensen die hem hier ophemelen alleen maar omdat hij gehandicapt is. Hij kan gewoon niet voluit presteren maar toch moeten we dat maar slikken als zoete koek. Wat gaat er volgen?

            • bischero zegt

              21 juni 2019 om 23:08

              @rhellema: mijn kleuter kan lezen.

              Login om te reageren
              • rhellema zegt

                21 juni 2019 om 23:36

                @bischero:

              • rhellema zegt

                21 juni 2019 om 23:36

                @bischero: dan kan je nog wat leren van hem!

              • bischero zegt

                22 juni 2019 om 07:02

                @rhellema: nog veel meer dan jij denkt!

              • rhellema zegt

                22 juni 2019 om 07:54

                @bischero: kijk aan, trek er je voordeel uit zou ik zeggen!

      • sportevo zegt

        21 juni 2019 om 18:18

        @rhellema: manke? Hij heeft een slecht arm maar mank is hij zeker niet? Of bedoel je sir Frank Williams? Die zit wel in een rolstoel vanwege een dwarslaesie ooit in 1986 in de buurt van Paul
        Ricard opgelopen bij een ongeluk met zijn huurauto.

        Login om te reageren
        • rhellema zegt

          21 juni 2019 om 18:24

          @sportevo: die arm maakt dat hij een mankement heeft in het uitvoeren van zijn taak als coureur. Mank heeft niet alleen te maken met benen.

          Login om te reageren
          • sportevo zegt

            21 juni 2019 om 19:58

            @rhellema: definitie van mank:

            Volgens de Van Dale:
            mank (bijvoeglijk naamwoord, bijwoord)
            1
            gebrekkig lopend door ongelijke lengte van de benen: deze vergelijking gaat mank gaat niet op

            Of:

            («Latijn), bijvoeglijk naamwoord en bijwoord, gebrekkig in het lopen; kreupel;, mank gaan, figuurlijk gebrekkig, niet zuiver zijn:, die redenering gaat mank ;, aan iets mank gaan, een bepaald gebrek vertonen:, aan vooroordelen mank gaan
            kreupel, lam

            (http://www.watbetekenthet.nl/wat-betekent-mank/)

            Login om te reageren
            • rhellema zegt

              21 juni 2019 om 20:08

              @sportevo: niet zuiver zijn geeft het toch echt weer. Door die arm is hij geen zuivere coureur meer die werkelijk alles uit een auto kan halen. Of gaan we nu ineens met zijn allen zeggen dat het geen fluit uitmaakte die arm alleen maar omdat Kubica zo’n aardige gozer is?

              Login om te reageren
              • sportevo zegt

                21 juni 2019 om 22:25

                @rhellema: niet zuiver zijn is een/de definitie van de uitdrukking ‘mank gaan’.

                Dat Kubica niet meekomt heeft misschien deels te maken met zijn arm maar ik denk grotendeels met de scherpte die hij niet meer heeft.

              • scorpion80 zegt

                21 juni 2019 om 23:49

                @rhellema: Ik zit je reacties eens door te lezen hier. Had je een zware dag of zit je altijd zo snel op de kast? Stiekem willen we allemaal F1 coureur zijn. Met of zonder mank been of halve arm. Dus doe daar niet zo emotioneel over. Rust kan je redden, ontspan. Morgen kwalificatie. Geniet ervan, erger je niet aan de coureur met iets aan zijn arm. Slaap zacht.

              • rhellema zegt

                22 juni 2019 om 00:09

                @scorpion80: oh maar daar hoef je echt niet over in te zitten hoor, ik heb een topdag gehad en morgen ga ik idd de kwali kijken, zij het op een later tijdstip. Biertje erbij…BBQ aan…komt helemaal goed. Ik vind alleen dat Kubica absoluut niet in de F1 hoort en dat Williams misbruik heeft gemaakt van zijn handicap. En die droom om F1 te gaan rijden heb ik al opgegeven toen ik op mijn twaalfde de 170 cm passeerde. Sterker nog, ik ben een uitermate slecht coureur denk ik. Ik houd het wel bij Judo. Rei!

      • dsdh zegt

        21 juni 2019 om 19:51

        @rhellema: niemand komt met die auto van de laatste twee plekken af

        Login om te reageren
  3. HZW zegt

    21 juni 2019 om 17:12

    McLaren-Renault ook lekker snel, werkt goed die Honda motor upgrade.

    Login om te reageren
    • sjonniedeluxe zegt

      21 juni 2019 om 18:30

      @HZW: McLaren wel, Renault niet goed.

      Login om te reageren
  4. Dutchdriftking zegt

    21 juni 2019 om 17:55

    Mclaren is lekker bezig!

    Login om te reageren
  5. revstars-net zegt

    21 juni 2019 om 18:08

    Dit worden 5 seconden tijdstraf voor Max vrees ik, omdat ie een Mercedes niet de ruimte gaf om veilig terug te baan op te komen.

    Login om te reageren
    • sirprize zegt

      21 juni 2019 om 18:30

      @revstars-net: hahahaha

      Login om te reageren
    • hape zegt

      21 juni 2019 om 22:51

      @revstars-net:
      Vermoedelijk zal de FIA opnieuw 5sec straf uitdelen aan Vettel omdat hij met zijn actie in de vorige race coureurs het verkeerde voorbeeld heeft gegeven. Gelijk een race weekend later zie je de gevolgen daarvan.

      Login om te reageren
  6. rob5nismo zegt

    21 juni 2019 om 18:23

    Geef Hamilton maar een grid straf of een ronde achterstand dan wordt het misschien midden race nog spannend

    Login om te reageren
  7. HZW zegt

    21 juni 2019 om 20:19

    Het Kampioenschap is al weer bijna beslist in Mercedes voordeel.
    En Red Bull lijkt steeds meer bij de sub top te belanden, als de McLaren’s nu al in de buurt komen.

    Login om te reageren
  8. realhustler zegt

    21 juni 2019 om 21:59

    Zou wel een beetje overdreven zijn om te straffen voor training fouten.
    In 2008 op Spa kreeg Hamilton 25!! seconden straf voor de chicane afsteken, hij gaf gelijk de positie terug. Het was op een natte baan, en ze hadden slicks, Dan valt die Vettel 5 seconden wel mee.

    Vriend Alonso hield Hamilton express op in de pitstraat, waardoor Hamilton niet nog een qualificatie rondje kon rijden. Zelfde team, maar toch. Ik had hem zo hard op zijn bek geramd dat hij 3 races niet kon rijden.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North