• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Zestienjarige leerling oefent in een Aventador

Auteur: willeme, gepost 29 mei 2023 om 13:09 – 8 Reacties

Zestienjarige oefent in Aventador

Niet is leuker dan de fijne kneepjes van het vak leren in een supercar met atmosferische twaalfcilinder. Deze zestienjarige oefent in een Aventador.

Iedereen kan zich nog wel hun lesauto herinneren. Ondergetekende mocht het proberen in een Volkswagen Golf TDI met handbak, handmatige airco en een instructeur die handmatig aangaf welke kant hij op wilde (in plaats van de gift van stemgeluid toe te passen).

Maar hey, het kon veel erger. Want in de buurt scheurden er lesauto’s van allerlei pluimage: Citroën Saxo, Hyundai Excel en een heuse Daewoo Espero. Ah, dat waren nog de dagen.

Zestienjarige oefent in Aventador

Maar deze persoon uit Australië heeft het beter voor elkaar. Hij mag het namelijk leren in een Lamborghini Aventador. En dan is het niet eens de minste, maar een LP750-4 SV. Juistem, een supercar met 750 pk. En dat bij een persoon waarvan de testikels niet geheel zijn ingedaald en de fontanellen niet geheel gesloten. Wat is wetgeving toch een mooi fenomeen.

Volgens de spotter in kwestie was de bestuurder net klaar met een dagje op de middelbare school. Daarna stapte hij, onder begeleiding uiteraard, in de Italiaanse supercar. Dat is namelijk de grootste voorwaarde voor jonge bestuurders in een auto, er moet iemand naast zitten. Dan maakt het verder niet uit wat voor auto het is.

Verschil tussen license en permit

Net als in de VS en een hoop andere landen heb je het verschil tussen een ‘permit’ en een ‘license’. Een license staat gelijk aan ons rijbewijs waarmee je gewoon zelf overal kunt gaan en staan waar je wil. Een permit is een soort tussenstap. Je kan in Australië pas je volwaardige rijbewijs halen als je 12 maanden hebt gereden met een permit en je moet dan ook minimaal 18 jaar oud zijn.

In Nederland kennen we ook een dergelijk systeem in de vorm van de begeleiderspas. Daarop staat jouw naam en die van je de door jouzelf gekozen coach. Vervolgens hebben we hier de zogenaamde ‘Beginnend Bestuurder’. Dat is voor iedereen die minder dan vijf jaar zijn B-rijbewijs het geval. Je mag echter in elke Lamborghini rijden die je wenst.

Via: Motor1

Fotocredits: @benjamin_kemp03 via Melbourne Car Spotters!

Meer lezen? Dit zijn alle uitvoeringen van de Lamborghini Aventador!

Ook interessant!

  • Lamborghini Aventador SV op Marktplaats is een neppert
  • Lamborghini Revuelto wil het 'Ringrecord terug
  • Gaat de opvolger van de Lamborghini Aventador er zo uitzien?
  • Eindelijk: dit is de allerlaatste Lamborghini Aventador [update]

Nieuwste artikelen

  • Nieuw automerk uit controversieel land, maar het is geen Chinees!
  • Is de dieselauto dood en begraven?
  • Doemscenario: komende jaren meer verkeersdoden
  • Video: Dit ongeluk zie je van een kilometer ver aankomen
FacebookTweetPinLinkedIn

aventador, Lamborghini

Vorig bericht: « Zakelijk rijden wordt avontuurlijk met de Mustang Mach-E
Volgend bericht: Enorme Volkswagen met V6 is een beest »

Lees Interacties

Reacties

  1. Gulli zegt

    29 mei 2023 om 13:44

    Krijgt hij dan wel een aantekening op zijn permit dat hij al die tijd met een automaat heeft gereden?

    Login om te reageren
  2. petroldrinker zegt

    29 mei 2023 om 13:57

    Schitterend toch? Wij zouden dat allemaal gewild hebben op zo een leeftijd, ik zeker!!

    Login om te reageren
  3. luchtgekoeld zegt

    29 mei 2023 om 14:31

    En als je in nederland motor wil rijden op je 18e mag je maar n heel beperkte motor rijden maar als je pappa naast je zit in wat voor auto mag je rijden wat je wil toch?

    Login om te reageren
    • petroldrinker zegt

      29 mei 2023 om 15:08

      Ansich best logisch, je bent op een motor veel kwetsbaarder, en je bent veelal stuk sneller, kans op wheelies bij te hard wegtrekken etc…

      Login om te reageren
      • Edge zegt

        29 mei 2023 om 17:07

        Is dat zo logisch? Je hebt gewoon drie niveaus van het motorrijbewijs, alle drie met een eigen examen. Ik zou niet weten waarom je niet gewoon vanaf je 18e op een ‘zware’ motor kunt rijden als de lessen en examens voldoende ingericht zijn op het onder controle houden van dat soort motoren. Met een joekel van een vrachtwagen kun je ook fors meer schade aanrichten dan in een personenwagen, toch mag je ze allebei vanaf je 18e rijden, mits je de juiste lessen hebt gevolgd en het juiste examen met succes hebt afgerond.

        Login om te reageren
      • luchtgekoeld zegt

        29 mei 2023 om 20:58

        Ik begrijp wat je bedoeld en wat er allemaal mis kan gaan met n motor ( rijd al 44 jaar motor) maar ik bedoel maar dat er bij een auto geen beperkingen zijn. Ventjes met petjes….

        Login om te reageren
  4. flyerbunch zegt

    29 mei 2023 om 14:56

    Luxeprobleem?

    Login om te reageren
  5. iphonistvongates zegt

    29 mei 2023 om 15:23

    Verstandige keuze. Een Aventador heeft giga veel vierkante cm’s glas met 20/20 zicht rondom, één van de beste 4-wd systemen door mensen gemaakt, grote duidelijke spiegels, diepe lage nauwsluitende comfortable stoelen, nul dode hoeken (schuin achter), een goed werkend anti-stall systeem. Maar wellicht het belangrijkste aspect van een Lambo leswagen…..99% van de andere weggebruikers tonen een diep ontzag & respect voor deze Lambo dus je krijgt alle mogelijke ruimte.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North