
Dat is namelijk het nieuwe toverwoord. Niet dat ik nu direct een Trabant wil, maar in Duitsland ligt dat toch weer anders.
Vandaar dat de Trabant nT (new Trabi) straks tijdens de IAA in Frankfurt (september) op een zeer hartelijke ontvangst kan rekenen. Toen modelautofabrikant Herpa het in 2007 vroeg, wilde maar liefst 93% van de 12.000 ondervraagden dat Trabant weer terug zou komen. Hun wensen lijken dus te worden verhoord: de nieuwe Trabant komt er.
De Trabi NT staat straks nog als concept op de beurs, maar zou snel in een productie moeten kunnen gaan. Het enige wat nog ontbreekt is een investeerder. Volgens de ontwikkelaar Indikar zou de Trabi NT dan relatief snel op de markt kunnen komen. De elektrische Trabant krijgt een range van 250 km, ruim genoeg voor de modale arbeider. En anders kan hij/ zij lekker in de zon liggen wachten tot het zonnedak de accu’s weer een beetje heeft bijgeladen. De styling zou niet erg retro worden, de nieuwe Trabant moet immers een moderne en karaktervolle concurrent worden voor al het Aziatische grut. (via bild.de)
geniale auto!
ik zou het alleen ook wel leuk vinden met een leuk geblazen motortj..
“nieuwe Trabant wordt subsidie-project” lees : dood geboren kindje ..
nou nou nou… Fix die link eens onder ‘nieuwe Trabant’, en een range in km/u is niet echt een range, maar een snelheid.
On-topic: Waarom nou geen retro design? ik vond die schetsen wel mooi. En als je geen retro-design doet, wordt het dan nog wel herkenbaar als een trabant?
Ik ben heel benieuwd!
@ MDA
niet alles met een oude naam hoeft niet retro te zijn. De nieuwe gtr lijkt toch ook niet op de oude skyline maar het is nog steeds een snelle 4wiel aangedreven auto.
250 km/u? Lijkt me dat dit gewoon km moet zijn?
Lege URL @ “de nieuwe Trabant komt er”
-edit: check, is inmiddels gefixt-
nou nou trameland nu zijn we helemaal terug bij af.
Lol! Een range van 250 km/u. ![]()
Wouter toch, eerst posten, daarna bier drinken!
De Duitsers hebben wel wat met die Trabbi.
Inzetten op de “nieuwe ” technologie is een goede keuze.
Met een rijbereik van 250 – 300 Km kan ik best leven.
160 Km zoals bij de Nissan Leaf is te weinig.
Dik, die wil ik wel hebben
Iemand die weet welk merk en type de wielen onder de grijze Trabant zijn?
Alvast bedankt!
Vanwege de historie kan dit een enorme topper worden
toch hele verbetering qua geluid van 2 takt naar elektrisch
De wielen onder de grijze Trabant zijn 16″x 7J MAK Cruiser silver, banden Marangoni Zeta Linea 195/60/16
Zou deze dan (deels) bij Karmann gebouwd gaan worden? Die gaan helemaal over op electro-auto’s toch?
@exionman, daar was ik al bang voor. Ook die hebben ze niet in 13″ voor onder mijn Mini racer. Bedankt iig!
retro vind ik wel tof.
juist die velgen,nee dank
Ze missen alleen 1 punt… 93% wil de Trabant terug, niet een auto met moderne styling die toevallig Trabant heet.
Dit ziet er geweldig uit, die wil ik graag hebben. Ik probeer mijn oude Twingo aan te houden tot ik over kan op electrisch. Voor mij hierna geen benzineauto meer. Hopelijk is de nieuwe Trabant betaalbaar. De actieradius is prima.
In 1986 heeft men ook al geprobeerd een electrische Trabant te maken. Probleem in de DDR was het feit dat er niet genoeg verlengkabels konden worden geproduceerd. De oplaadbare accu hadden ze immers nog niet uitgevonden!
Je moet ingelogd zijn om reacties te posten, aanmelden kan HIER!
Login als gebruiker, of meld je aan!
Login meld je aan
Nee, je speakers doen het gewoon nog. De Volt maakt enkel wat bandenpiepjes...
Elektrische, hyperzuinige en een tikkeltje saaie auto...
Filmpje van de nieuwe elektrische Coda sedan
Elektrische pleeauto met achterwielaandrijving
Rijkswaterstaat heeft zes i-MiEV´s in gebruik genomen
De i-MiEV is als taxi ingezet in de regio Utrecht. Prins Maurits heeft de e...
Geen idee wat het is... Maar vond het wel gaaf dat er ook daadwerkelijk een...
Nissan leaf
The inventor of the “KillaCycle” electric motorcycle almost killed himself ...
Hij heeft het allemaal: de auto, de chick, het parcours en de skills...
Geen bijtelling ofwel 0%-bijtelling, dat is de attractie voor de zakelijke rijders van de Ampera....
Zoals inmiddels bekend gaat het belastingstelsel voor 'milieuvriendelijke' auto’s flink op de s...
Zoals we vorige week al meldden gaat het belastingvoordeel voor milieuvriendelijke auto's op de s...
Je hebt een groen hart en rijdt daardoor een bromfiets in plaats van een auto. Als je de behoef...
De Chevrolet Volt en de Opel Ampera zijn vrijwel identiek aan elkaar. En beiden komen dit jaar...
Iets gaat BMW bekend maken, maar wat is het? We kunnen niet raden wat het is hoor. De hint is nam...
Next in line om aan de alsmaar groeiende rij muesli-auto's toe te voegen: de Mazda2. Het merk h...
Fabrikanten en importeurs buitelen momenteel over elkaar heen om zo snel mogelijk auto's met een la...
Het Duitse Daimler is er van overtuigd dat minuscule elektrowagentjes een grote toekomst voor zi...
De Tazzari Zero City Kart heeft een bereik van 140 km en is geheel vrijgesteld van BPM en wegenbe...
Als je een groen imago wil, moet je een hypermile-wedstrijd organiseren. Een wedstrijd die mensen...
De verrassing op de Seat-stand in Genève was toch wel de IBE Concept (op Shakira na dan)....
Opnieuw een studentikoos werkje in Genève, alleen nu minder alledaags dan een SUV. Maar ...
Met name de actieradius, de topsnelheid, de korte oplaadtijd van de accu’s en het gegeven dat het...
De Trabant heeft een wederopstanding beleefd in Frankfurt. Een paar hardcore Tranbant fanaten zij...
Vandaag, op World Environment Day, heeft Mitsubishi de productieversie van de i-MiEV officieel onth...
Een elektrische versie van de iQ? Wat een verrassing! Toyota toont op de autoshow van Detroit...
Hoewel Honda geen échte wereldprimeurs meeneemt naar de Autosalon van Genève, is de...
Gebroederlijk naast elkaar in het Haagse Torentje. De CEO van BMW (Norbert Reithofer) in gespr...
Na de i3 en de i8 wordt er waarschijnlijk een i5 in het leven geroepen bij BMW-i. Verder laat ...
Ben jij ook zo benieuwd wat Suzuki dit jaar naar Genève meeneemt? Nou, deze EV-Swift onder...