• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

21-jarige scholier bouwt zijn eigen rally auto [video]

Auteur: MrBrown, gepost 11 mei 2014 om 21:33 – 31 Reacties

Alex Kelsey bouwt eigen rally auto


En het ding gaat HARD!

Je bent jong, kan niet goed leren en je wilt wat. Wat doe je? Bijvoorbeeld je eigen rally auto bouwen. Dat is namelijk wat de 21-jarige Alex Kelsey deed. De jongen uit Nieuw-Zeeland heeft dyslexie en is naar eigen zeggen een regelrechte ramp op school. Dus begon hij maar met waarmaken van zijn droom, de bouw van zijn eigen rally auto.

Het enige wat de jongen had, was een vel papier een potlood en een lege garage. En behoorlijk wat centen. Na 18 maanden ploeteren mag het resultaat er wezen. Met twee rechterhanden heeft Alex nergens concessies gedaan en al zijn wensen waar kunnen maken. Zo nam hij de body van een Peugeot 207 omdat hij die het mooist vond. En koos hij voor een 3.5 V6 racemotor van Renault omdat hij die het beste vond klinken. Ook produceerde hij zijn eigen carbon onderdelen en is zelfs de ophanging van eigen hand. Alsof het Lego is.

De Peugeot 207 die hij Mad Creation 2 noemt, doet 0-200 km/u in een indrukwekkende 7 seconden. Dat is sneller dan welke supercar dan ook. Daarbij is het ding ook nog eens straatlegaal. Over twee weken gaat Alex de auto voor het eerst inzetten in de rally. Veelbelovend want eerder won het talent al eens een nationale rally in een zelf aangepaste Subaru.

Check Alex en zijn creatie op autojunk.nl.

Mad Creation 2 AKA Peugeot 207

Ook interessant!

  • Mijn Auto: Peugeot 106 Rallye van Gijs
    Mijn Auto: Peugeot 106 Rallye van Gijs
  • Video: auto wordt aangereden door onverzekerde auto
  • Video - Peugeot komt even binnenvallen
  • Video: deze auto moet uitgelijnd worden

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

207, nieuw-zeeland, Peugeot, rally, Video

Vorig bericht: « Milieuorganisatie wordt leasebedrijf?
Volgend bericht: 800.000 euro is niet genoeg voor Ferrari 575 GTZ Zagato »

Lees Interacties

Reacties

  1. Corrado16v zegt

    11 mei 2014 om 21:49

    Ziet er erg professioneel uit voor een in een schuur gebouwd project door een dyslect! Niet dat dat er wat mee te maken heeft, maar toch een mooie prestatie.

    Login om te reageren
  2. jordy14 zegt

    11 mei 2014 om 21:49

    Wow, respect. Natuurlijk heb je hier wat centjes voor nodig maar je moet ook de beschikking hebben over 2 hele goede rechterhanden.

    Login om te reageren
  3. Dev zegt

    11 mei 2014 om 21:49

    “En behoorlijk wat centen.”

    En daarom kan half het internet hem wel schieten op het moment. “Kijk mij nou eens.” Broekie is 21 en omdat ie nou net de juiste vader heeft.

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      11 mei 2014 om 22:02

      @Dev: tja, dat is het kloppende hart van het internet: de afgunst.

      Login om te reageren
    • van Binsbergen zegt

      11 mei 2014 om 22:06

      @Dev: Want talent heeft hij niet?

      Login om te reageren
    • rhellema zegt

      11 mei 2014 om 23:02

      @Dev:

      De meest gegeten boterham blijkt nog steeds de niet gegunde.

      Login om te reageren
    • spykerboy zegt

      12 mei 2014 om 15:44

      @Dev: weer zo kort nederlands door de bocht, jongen heeft meer dan wat jij zelf gehad hebt op die leeftijd, dus is het allemaal pappa’s geld. Walgelijk gewoon. Weet jij veel of die jongen daarvoor kneiter hard gewerkt heeft en alles spaarde om zo dit te kunnen doen? heb ik immers zelf ook gedaan voor mijn auto’s…..

      Login om te reageren
  4. r2d2 zegt

    11 mei 2014 om 21:51

    Waarom deze auto ‘streetlegal’ is ontgaat mij volledig maar man wat een apparaat! Die 3.5 V6 heeft echt een machtig geluid! Oorporno pur sang. En wat een held is deze Alex, wou dat ik zo’n zak met geld had. Je eigen rallywagen bouwen, wiens droom is dat niet?

    Login om te reageren
    • matthijskfc zegt

      11 mei 2014 om 22:47

      @r2d2: Zoek eens Mighty Car Mods op. Daar reizen ze ook eens af naar Nieuw-Zeeland. Daar is bijna alles straat legaal. Onder andere een auto in de vorm van een Spitfire.

      Login om te reageren
    • Hupke zegt

      12 mei 2014 om 12:41

      @r2d2:

      Goh, ik heb eigenlijk altijd liever m’n eigen CanAm of Le Mans machien willen bouwen ipv een rallywagen… maar nuja het ligt wel in de lijn.

      Login om te reageren
  5. volvoturbo zegt

    11 mei 2014 om 21:52

    In 7 sec zit in pas op dik 100km/u en vind dat al behoorlijk rap :) Doet ie goed.

    Login om te reageren
  6. ds3thp zegt

    11 mei 2014 om 21:53

    Sorry hoor, maar volgens mij hebben er een aantal docenten zitten slapen dan!!

    Hopeloos op school en dan dit soort dingen uittekenen en produceren?! Petje af!!

    Login om te reageren
    • Hupke zegt

      12 mei 2014 om 12:43

      @ds3thp:

      Voor veel mensen zijn leerkrachten (hoe bekwaam dan ook) het probleem. Leerkrachten leren je dingen aan zoals zij die zien en als jij het daar niet mee eens bent heb je pech.

      Nuja ook wel begrijpelijk, zo’n leerkracht moet een hele klas iets bijbrengen en niet 1 persoon. Maar toch leerkrachten doen in mijn ogen meer kwaad dan goed.

      Login om te reageren
  7. fconderkantlat zegt

    11 mei 2014 om 22:18

    supercool!

    hoop niet dat ie crasht…. zou hij bouwtekeningen hebben? dan kan ie makkelijk onderdelen herproduceren en eventueel bouwkit/tekening verkopen voor andere geinteresseerde bouwers !?

    Login om te reageren
    • harrie zegt

      12 mei 2014 om 08:52

      @arashrsf: In het filmpjes zie je dat hij in ieder geval van het gehele frame en ophanging 3D CAD modellen heeft.

      Login om te reageren
  8. bjorn123 zegt

    11 mei 2014 om 22:33

    Klinkt zeker niet verkeerd, en komt behoorlijk van zn plek af! Net gek voor zo’n jongen

    Login om te reageren
  9. xiran zegt

    11 mei 2014 om 23:02

    Ik vind het persoonlijk wel erg makkelijk om te zeggen dat je school niet kunt omdat je dyslectie hebt. Wat hij technische heeft neergezet is fantastisch.

    Login om te reageren
  10. T16 zegt

    11 mei 2014 om 23:05

    Meer info hier: http://alittlebitsideways.co.nz/alex-kelsey-reveals-home-built-rally-car-in-coromandel/
    Oh ja, hij heeft gewoon sponsor gezocht, en leunt niet op een rijke pappie.

    Login om te reageren
  11. imaginenl zegt

    11 mei 2014 om 23:56

    Wat een knettergeil apparaat! Geluid is echt super. Who cares hoe die jongen dit betaalt het resultaat is super

    Login om te reageren
  12. schellekens006 zegt

    11 mei 2014 om 23:59

    Geweldig dat geluid … Zo het lang heel blijven, blijft frans.

    Login om te reageren
  13. C220AMG zegt

    12 mei 2014 om 00:48

    Wauw..!! Super mooi toch! En ik maar beetje rotzooien aan m’n kitcar op m’n vrije zaterdagen..

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      12 mei 2014 om 06:58

      @C220AMG:
      Dat is toch ook prachtig, wat ben je aan het “rotzooien”?

      Login om te reageren
  14. rob5nismo zegt

    12 mei 2014 om 06:24

    Echt een uber dik bakkie prachtig gebouwd

    Login om te reageren
  15. Bartholomeo zegt

    12 mei 2014 om 06:44

    Kijk, het gaat al fout van bij het begin : “Zo nam hij de body van een Peugeot 207 omdat hij die het mooist vond.”
    Niemand vind dat ding mooi !

    Login om te reageren
    • tupperware zegt

      12 mei 2014 om 06:59

      @Bartholomeo:
      Nope, JIJ vindt het niet mooi, zeker de rally 207’s kan ik zeer waarderen.

      Login om te reageren
  16. tupperware zegt

    12 mei 2014 om 07:01

    Petje af, ik doe het hem niet na, geld of niet en ik heb toch 2 redelijke rechterhanden..

    Login om te reageren
  17. mipmip zegt

    12 mei 2014 om 07:15

    Hier ook wat background info: http://www.motornews.co.nz/national/new-zealand-rally-championship/alex-kelsey-reveals-home-built-rally-weapon/

    Heel veel slimme keuzes gedaan, voorraden van snel slijtende onderdelen gekocht van teams die uit de competitie gingen. En hij begrijpt dat het voornamelijk om entertainment gaat… Ik kan begrijpen dat hij zijn aardrijkskundelessen wel niet zo spannend heeft gevonden, er zou een schoolvorm moeten zijn voor jongeren met een dergelijke entrepeneursgeest.

    Login om te reageren
  18. herbieferbie zegt

    12 mei 2014 om 09:31

    Wat doet het er toe of je die peugeot mooi vind, die gozer heeft talent, en niet zo weinig ook

    respect

    Login om te reageren
  19. roppp zegt

    12 mei 2014 om 09:31

    Geweldig dit! Ik zou er alleen NEVER nooit geen rally mee gaan rijden. Tenzij hij drie heeft gebouwd.

    Login om te reageren
  20. Hupke zegt

    12 mei 2014 om 12:44

    Leuk als je je van je ouders op zo’n project mag storten. Zoiets had ik nu nooit gemogen.

    Login om te reageren
  21. schuimbekje3 zegt

    13 mei 2014 om 14:59

    Homologatieregels in Nieuw Zeeland zijn heel anders dan in de rest van de wereld.
    Daar mag je een zogenaamde KITKAR bouwen, mits je deze op basis doet van een bestaande auto (in dit geval een Peugeot 207).
    Dan een formule Renault 3.5 V6 van Nissan Motorsport erin…
    Eigenlijk is de enige regel dat er geen aluminium rolkooi in mag, de rest mag bijna allemaal aangepast worden mits aan vage regeltjes voldaan wordt (is het beschikbaar voor 1986 bijvoorbeeld, mag je een V8 blok in een Ford Escort gooien.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North