• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Milieuorganisatie wordt leasebedrijf?

Auteur: MrBrown, gepost 11 mei 2014 om 20:48 – 11 Reacties

Nissan Leaf


Milieuorganisatie Natuur & Milieu wil het elektrisch rijden in Nederland gaan bevorderen. Daarom gaan ze zelf maar elektrische auto’s verleasen. Schoenmaker blijf bij uw leest?

Ondanks dat we in Nederland het wagenpark met de laagste C02-uitstoot hebben, kan het milieuorganisatie Natuur & Milieu niet groen genoeg zijn. In 2015 wil de organisatie tienduizenden elektrische deelauto’s op de weg hebben, die rijden op stroom die opgewekt is door windmolens en zonnepanelen langs de A15.

En omdat we met 4000 elektrisch auto’s op de Nederlandse weg blijkbaar niet op koers liggen, gaat de organisatie nu zelf proberen elektrische auto’s te slijten. Wie hoopt op een voordelige Tesla Model S moeten we teleurstellen, het aanbod blijft enkel en alleen beperkt tot de Nissan Leaf. Misschien niet een heel goed idee?

Het doel is om naast de zakelijke rijder, vooral ook de particulier aan de elektrokar te krijgen. Vanaf 407 euro per maand exclusief ongeveer 40 euro aan laadkosten (maar verder all-inclusive) krijg je een nieuwe Nissan voor de deur. Verrassend genoeg geen deelauto, zoals het project beoogd. Natuur & Milieu gaat ook niet zelf zitten boekhouden, de auto’s worden aangeboden in samenwerking met leasemaatschappij DirectLease.

Ook interessant!

  • Waarom deze Nissan Newbird de perfecte combinatie is
  • serieus
    Eden Hazard gaat van Aventador SVJ naar Nissan Leaf
  • vijfdeurs pionier
    Deze vijfdeurs pionier wordt óók een crossover
  • EINDELIJK
    EINDELIJK! Adverteerder vermeldt een eerlijke prijs!

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, leaf, lease, natuur-en-milieu, Nissan

Vorig bericht: « Alkmaarse poes zit 4 weken vast onder motorkap Audi Q7
Volgend bericht: 21-jarige scholier bouwt zijn eigen rally auto [video] »

Lees Interacties

Reacties

  1. Hubert zegt

    11 mei 2014 om 21:29

    Zolang het geen verplichting wordt, prima.
    Des te meer olie blijft er over voor de echte petrolheads.

    Login om te reageren
  2. spidermann zegt

    11 mei 2014 om 21:39

    Wat zijn de business competenties van deze club in deze situatie?

    Login om te reageren
  3. smartye36 zegt

    11 mei 2014 om 22:04

    En dan na 80 km stil staan op de snelweg omdat de accu’s leeg zijn en dan 8 uur of meer moeten laden.
    Nee bedankt ik blijf wel lekker genieten van mijn lekkere 6 in lijn

    Login om te reageren
    • flutterby zegt

      12 mei 2014 om 09:54

      @smartye36: toevallig luisterde ik mee bij een Nissan dealer waar de directeur klaagde over de Leaf. Van (omgeving) Amersfoort naar Zwolle was te doen, maar daarna weer terug niet. En halverwege had hij de verwarming maar uitgezet om de enkele reis nog te kunnen halen.

      Ik zie (volledig) elektrische rijden daarom ook nog voorlopig niet als alternatief. Of je moet echt nooit je woonplaats uit komen, maar koop dan een elektrische (bak)fiets.

      Login om te reageren
  4. mashell zegt

    11 mei 2014 om 22:22

    Dat is wel flink goedkoper dan de eGolf die bij volkswagenlease volgens het artikel op zustersite Groen7 maar liefst €685,- per maand moet kosten. De Golf biedt een paar interessante extra’s zoals de vakantie auto voor 3 weken maar het prijsverschil is groot. Omdat ik denk dat weinigrijders, zoals electrorijders, vaak niet al te veeleisend zijn qua auto, kan de prijs de wel eens de doorslag geven.

    Login om te reageren
    • kjeld zegt

      11 mei 2014 om 22:59

      @mashell: Precies je kunt die vakantie auto op https://www.nuelektrisch.nl/ er zelf bij kiezen als je wilt

      Login om te reageren
      • flutterby zegt

        12 mei 2014 om 09:59

        @kjeld: die kost je alleen wel 984 euro per jaar excl. brandstof. Dan kan je beter zelf huren.

        Login om te reageren
  5. heidekonijn zegt

    11 mei 2014 om 23:01

    Leuk. Al eens een nikkelmijn gezien? Groeit niets kilometers in de omtrek. En hoe komt die nikkel uit afrika via japan naar ons? Engelscheetjes? Zwaluwen?

    Login om te reageren
    • C6_R zegt

      12 mei 2014 om 08:37

      @heidekonijn: Geen idee, ik weet enkel dat als een elektrowaggel aan het einde van zijn leven is, hij verandert in madeliefjes en fluitekruid!

      Login om te reageren
  6. lamborgfan zegt

    11 mei 2014 om 23:57

    Zal vast allemaal goed zijn, maar tijdens het lezen vam dit artikel kreeg ik hetzelfde gevoel wanneer ik straf kreeg op de basisschool..

    Was er maar een achievent dat je net als in call of duty een Nuclaire bom af kon laten gaan die alle elektische autos en blauwdrukken voor productie kon verwoesten.. (Keep on dreaming..)

    Login om te reageren
  7. toniominestrone zegt

    12 mei 2014 om 07:30

    Zolang de “goedkopere versies” van elektrische auto’s eruit blijven zien als rijdende schoenendozen heb ik er mijn twijfels over, breng eens een leuk betaalbaar modelletje op de markt zo krijg je ook de sceptische rijder over de streep.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North