
Ze kregen niet eens warmtedekens van de politie, schandalig!
Als je niet natgespoten wil worden met een waterkanon, moet je misschien niet op de A12 gaan zitten. Toch heeft Extinction Rebellion al eerder bezwaar gemaakt tegen waterkanonnen en nu doen natgespoten demonstranten aangifte tegen de politie.
De activisten werden 11 januari onder vuur genomen met een waterkanon toen ze op de A12 bij Den Haag bivakkeerden. Elf van de demonstranten doen nu aangifte tegen de politie vanwege “mishandeling, dwang en schending van de geweldsinstructie”.
De aangifte draait om het feit dat ze natgespoten worden nádat ze gearresteerd waren. Daarom was het volgens hun advocaat “bewuste en nodeloze mishandeling”. Er zijn zelfs enkele A12-zitters onderkoeld zijn geraakt omdat het die dag 6 graden was. Het is dat ze zo goed voorbereid waren, anders waren er nog meer mensen onderkoeld geraakt, aldus XR.
Een van de demonstranten (m/v) doet zijn of haar beklag: “Ik kon niet weg en kreeg langdurig de volle laag van het waterkanon. Het water was ijskoud. Toen ik als laatste van de A12 werd verwijderd, kon ik niet meer lopen en moest ik op een brancard worden afgevoerd. Er was geen enkele medische hulp. De tocht naar huis duurde twee uur, fietsen kon ik niet meer. Ik was onderkoeld en kon niet meer helder denken. De week na de demonstratie was ik zo uitgeput dat ik drie dagen geen boodschappen heb kunnen doen.”
Extinciton Rebellion is ook niet te spreken over de nazorg. Ze nemen het de politie kwalijk dat ze geen warmtedekens uitdeelden en dat ze niet naar het Rode Kruis verwezen werden, al was die wel ter plaatse. De volgende keer zullen ze toch zelf warmtedekens mee moeten nemen…
Volgende keer gewoon met rubber kogels schieten.
Graag de volgende keer wat door het water heen mengen.
Te denken valt aan een kleurstof en/of een vieze geurstof
Die vieze geurstof is een goeie! Zie ze al klentsnat en stinkend het OV gebruiken
Prima, dan krijgen ze warm water. Wel in de vorm van een stoomwals
Behalve XR zelf, zou iemand nog enige vorm van medelijden met ze hebben?
“Kon niet meer helder denken.” Dat was vóór het waterkanon ook al zo…
Punt is dat ook E.R. recht heeft op een advocaat. Ook alle reaguurders die hier lopen te mekkeren, kunnen E.R. aanklagen voor het belemmeren vannhun vrije doorgang op de A10 of de A12.
Echter het blijft alleen bij mekkeren en vuilspuiten. Waaozijn deze figuren gruwelijk verwend door hun linkse ouders.
Tja, de kinderen van rechtse ouders hebben geen tijd om te protesteren die moeten werken, werken, werken…
En die hebben ook geen tijd om op
te loeren
Boontje komt om haar loontje.
Ik heb een tip voor de volgende keer. Lekker thuis blijven. En als je per se wil protesteren, vraag dan netjes vergunning aan en doe het op de aangewezen plek. Neem je eigen bammetje, kleding en EHBO post mee.
Betreurenswaardig; Sterre, Bonk, Luna en Merel kregen geen snoepzakjes bij het verlaten van de snelweg, iets waar ze zich wel enorm op hadden verheugd. De kunstacademie heeft nog niet gereageerd, terwijl bij soortgelijke buitenschoolse opdrachten normaliter wel voldoende snoepzakjes beschikbaar zijn.
Geef die mafkezen toch alsjeblieft hoge straffen, sommige figuren nemen zelfs kinderen mee. Als je ouders een IQ <60 hebben dan moeten die kinderen daarvoor beschermd worden, op de snelweg met paniek en waterkanonnen. Gelukkig was de PVV en VVD dat ook van plan, geen idee wat het debat heeft opgeleverd:
https://nos.nl/artikel/2552773-tweede-kamer-debatteert-over-demonstratierecht-inperken-of-niet
Volgensmij kan je bij voorbaat al niet helder denken als je jezelf aansluit bij Extinction Rebellion..
Zou graag zien dat de politie de volgende keer dat FdF met de trekkers op de snelweg staat ook de waterspuit op de barbeque richt. Want de situatie waarin netjes aangekondigde protesten op de snelweg van linkse organisaties hardhandig worden beeindigd en niet aangekondigde demonstraties van rechtste boeren wordt gedoogd is gewoon niet in orde.
Los van het feit dat ze beiden niks op de snelweg te zoeken hebben, daar hebben geen van beiden ooit een vergunning voor gekregen aangekondigd of niet, ben ik wel met je eens dat in de aanpak hier met twee maten gemeten wordt. Het zal hem in het feit zitten dat de boeren met zwaar materieel komen aanzetten en dat de politie volgens mij huiverig is daartegen in actie te komen. Maar dat moet uiteraard niet uitmaken.
Ik denk dat als je het waterkanon volle kracht op een cabine van een trekker richt dat die er dwars doorheen spuit. Ofwel, behoorlijke schade als al niet de trekker afgeschreven is.
Er wordt naar zowel boeren als XR genoeg gewaarschuwd en het blijft illegaal. Wie zijn billen brandt moet op de blaren zitten…..
Ze worden zelfs netjes en veilig de snelweg op gezet om ze er daarna af te halen… Ze worden genoeg met respect behandeld, volgens mij is er geen ander land ter wereld waar je zo zachtaardig wordt behandeld
Wanneer komt nou eens het moment dat die idioten beseffen dat deze manier van actievoeren geen zin heeft??
Ga een boom knuffelen, kus een brandnetel of n**k wat mij betreft een Berenklauw.
Maar flikker op van het asfalt.
Ehm, zelf het demonstratieverbod overtreden, en dan gaan klagen als iemand anders iets fout doet?
Nou heb ik niks tegen klimaatactivisme, maar de methodes van XR gaan mij toch wel wat ver. En dan klagen…? If you can’t stand the heat, get out of the kitchen.
Wanneer gaat de staat XR aanklagen? Stelletje zeikerds, wie uitdeelt moet kunnen incasseren….
Volgende keer ijsklontjes in de watertanks van de waterkanonnen. Win win
Snelwegbezetters zouden simpelweg de rekening van de overlast en politie inzet moeten krijgen. Tenzij ze met toestemming daar hun recht op demonstratie uitoefenen. Maar laat die plek nu net verboden terrein zijn….