Een Nederlands onderzoek leert ons wat de praktijkervaringen zijn met autorijden met slippers.
Slippers heten niet voor niet slippers. Je kunt ze makkelijk aan je voeten laten glijden, maar ze glijden er net zo makkelijk weer af. Dat maakt het niet het ideale schoeisel voor het bedienen van het gas-, rem- en koppelingspedaal. Toch zijn er nog aardig wat mensen die op slippers rijden in de auto. Zij hebben dus feitelijk in de praktijk getest hoe dit werkt. Onderzoeksbureau Q&A zocht in opdracht van vergelijkingssite Independer uit wat de ervaringen waren.
Van de ondervraagden gaf 43,3% aan wel eens met slippers te rijden. Daarbij was er geen significant verschil tussen mannen en vrouwen. Wel doen 18-45 jarigen dit vaker dan 45+-ers. Heel gek is dat niet, wat mensen uit die leeftijdscategorie dragen waarschijnlijk überhaupt minder vaak slippers. Veel mensen doen het tegen beter weten in: 80,8% beaamt namelijk dat het dragen van slippers niet bevorderlijk is voor de veiligheid.
Het dragen van slippers resulteert vervolgens ook wel eens in een slippertje. 7,4% van de ondervraagden gaf namelijk aan weleens een ongeluk gehad te hebben vanwege het dragen van slippers. ‘Vrouw achter het stuur, bloed aan de muur’, gaat in dit geval niet op, want het percentage lag bij mannen een stuk hoger: 12,1% vs. 2,7%.
Er waren ook nog gevallen dat de slippers niet in een ongeluk resulteerden, maar wel voor problemen zorgden. 8,9% gaf namelijk aan dat ze de auto wel eens aan de kant hebben gezet vanwege problematische slippers.
De meeste mensen zijn het erover eens dat slippers niet veilig zijn, maar het is desondanks niet verboden in Nederland. Verzekeraars hebben het ook niet in de voorwaarden staan. Wel bestaat de kans dat bij je bij een ongeluk de schuld in de schoenen slippers geschoven krijgt.
Aangezien slippers meestal gepaard gaan met blote voeten, is blootsvoets rijden een voor de hand liggend alternatief. Volgens Independer is dat echter ook niet verstandig, omdat je dan minder grip heb. Desondanks zal het allicht veiliger zijn dan autorijden met slippers. Wat zijn jullie ervaringen? Gaan jullie ’s zomers voor slippers, blote voetjes of geen van beiden?
Bron: Independer
Foto: Een crash met onbekende oorzaak, geüpload door @gtdave
Ik doe mijn sandalen gewoon even uit en rijd op blote voeten.
@tjorque: toch kun je met sandalen beter rijden dan met slippers
@tjorque: sandalen kun je beter permanent uit laten.
Daar is de grond te vuil en te heet voor…
@tjorque: ben benieuwd of je dan ook eerst nog je (wollen) sokken uit moet doen.. ?
Mmh sokken in sandalen, ik denk het niet.
Daarmee gaat het punt van sandalen (frisse voeten) wel mee naar de k*^#%
En in de F1 schijnt het juist weer veiliger te zijn.
Heel af en toe eens met pauper Adidas slippers (zitten toch het lekkerst), en ervaar niet echt problemen of dergelijke. Op blote voeten rijden vind ik dus totaal niet prettig.
@viezefreddyw: adidas slippers blijven een stuk beter aan je voeten zitten dan die havaiana’s
Ja, met het schaamrood op mijn kaken geef ik toe ‘per ongeluk’ met slippers te hebben gereden. Voornamelijk dus in het buitenland, want thuis kan ik nog ff snel terug om toch schoenen aan te trekken.
En dat werkt dus niet dus gooide ik ze snel uit om blootsvoets maar te rijden. Ik zeg ook, verbieden.
Blootvoets rijden mag in sommige landen ook niet…
Yep in België zijn slippers en blote voeten verboden, voor zover ik weet.
@royaledeluxe: waarom is blote voeten verboden? Rijd best prima
ik heb het even opgezocht… en de wet is niet duidelijk in België hieromtrent maar uit het “grote wegcode boek” :
8.3. Elke bestuurder moet in staat zijn te sturen, en de vereiste lichaamsgeschiktheid en de nodige kennis en rijvaardigheid bezitten.
Hij moet steeds in staat zijn alle nodige rijbewegingen uit te voeren en voortdurend zijn voertuig of zijn dieren goed in de hand hebben.“
Het maakt bijgevolg weinig uit welk soort schoeisel de bestuurder bij het rijden draagt, voor zover hij/zij de controle bewaart over zijn voertuig (versnellen, vertragen, stoppen, …) en hij/zij gemakkelijk alle rijbewegingen kan uitvoeren.
Dezelfde reglementering geldt in het algemeen ook in het buitenland.
Indien de politie zou vaststellen of ervan uitgaat dat wat u (al dan niet) aan de voeten draagt u verhindert om veilig te rijden, kunt u hiervoor beboet worden omdat u onrechtstreeks de veiligheid van de andere weggebruikers in gevaar brengt.
Men spreekt dan van een overtreding van de tweede graad, wat een boete oplevert van 110 à 120 eur.
Anderzijds zouden de verzekeringen bij een verkeersongeval zich eveneens tegen de bestuurder kunnen keren indien het ongeval aan dezelfde reden te wijten is.
@EJS: in veel landen doen ze niet anders…. ook wel blotepotenlanden genoemd
Rij zomers best vaak met slippers. Ondervind er geen hinder aan. Mijn daily w212 is wel een automaat. In de e21 rij ik wel met schoenen of anders op blote voeten.
Met een automaat kun je inderdaad best prima met slippers rijden, doe het overigens alleen voor kleine stukjes naar b.v. de supermarkt.
Ik rijd na een dagje strand met blote voeten naar huis.
Ik heb ook wel eens geslipt. Rdw he…
@detroitv8: mn grap faalt; rwd
@detroitv8: ach joh, de RDW ook weleens.
@detroitv8: het was ook een slechte grap, karma
@detroitv8: slippers aan, zeker?
Als ik slippers aan heb en moet rijden, trap ik m’n slippers uit en rijdt met blote voeten.. Heerlijk! Gebrek aan grip ervaar ik zelf niet op blote voeten.. Alles beter dan rijden met nette schoenen (geen idee wat de officiele schoen-term is, maar van die griploze gladde pak-schoenen), dat is echt levensgevaarlijk! Geen grip, de punt van je schoen die overal achter blijft haken, geen enkel gevoel in wat je doet..
Met zulke sjieke schoenen rijden… je hebt je naam niet gestolen…
@camickaeze: Dat heet schoenen met leren zolen. En dat rijdt het lekkerst imo
Oxfords , brogues, monks. Prefereer persoonlijk Oxfords, maar soit.
On topic: ik rij in de zomer , zeker nu met COVID, bijna alleen maar op blote voeten. Met slippers levensgevaarlijk dus die doe ik lekker uit.
@camickaeze: ik drift zelfs met nette schoenen. Vaak zulke dunne zooltjes dat je alles perfect voelt, en lekker stugge zool om makkelijk te heel-toe’en
Ik vind het vooral klote in handgeschakelde auto’s. Ik draag altijd Havaianas met zo’n enorm flexibele zool. Als je dan je koppeling intrapt en weer op laat komen blijft vaak de rand van de achterkant van de slipper in de mat staan waardoor de slipper soort van dubbel vouwt en dan vervolgens de koppeling niet helemaal op komt. Klote dingen zijn het…
Havanas zijn echte slippers, die draag ik nooit om te rijden, Reefs en Crocs (liefst in de meest opvallende kleurtjes) bevallen mij prima, honderdduizenden kilometers heb ik zo al afgelegd, jaar in jaar uit.
Ter info: ik ben aardig op weg naar mijn 64.
@wimof: Als je crocs benoemd is de leeftijd overbodig ;)
Als jij denk dat je weet wat ik aan heb ben je namelijk vierkant naast de kwestie, niks van die klompen, lekkere havanas style maar met veel meer support en even kekke kleurtjes , op dit ogenblik mauve met een fushia bies erin.
En mocht je nu denken, die is gay, wel ja dan heb je goed gedacht.
@wimof: haha no problemo
wacht even. Met blote voeten is minder grip dan bijv iemand met hoge hakken? Houdt toch op. Daarnaast heb je met je voeten ook gevoel (ten minste, veel mensen hebben dat); terwijl je bijvoorbeeld met grote bergschoenen dat totaal niet hebt (tov je pedalen).
Maar goed, slippers aanhouden moet je niet doen.
@gregorius: je voet heeft minder oppervlak en in de zomer vaak gladder door zweet. Vooral als je abrupt moet remmen/koppelen (noodstop) heb je grotere kans eraf te glijden. Daarbij kun je met schoen volle kracht op de pedalen trappen, blote voeten zijn gevoeliger waardoor dit minder goed gaat.
Ik ging gisteren rijden met nette schoenen aan (draag meestal sneakers). Ik schaamde me soms kapot met m’n slippende koppeling..
Auto aan de kant zetten om slippers uit te doen? Het zijn slippers, even eruit ‘slippen’ en lekker op blote voeten doorrijden. Nog nooit last gehad van gebrek aan grip met blote voeten.
Slippers zijn, in zijn algemeenheid, een uitvinding van de duivel. Ze zitten vreselijk, met dat nare vleesboompje tussen je tenen waar zand en alles tussen blijft zitten, je voeten worden er vies van, je blijft er overal mee achter haken, en een sprintje trekken kan alleen maar door je tenen te krommen om te voorkomen dat je tijdens het halen van je trein je slippers over het perron vliegen. Niet zo belangrijk, maar ik vind (mannen-)voeten in het algemeen er gewoon goor uitzien. Vooral die van mij overigens maar ook die van anderen. Die zie ik graag niet. Dus elk initiatief tegen slippers steun ik van harte. Kill them with fire.
@pomoek: ??? dat zat je hoog, maar ik herken het helemaal, vooral dat sprinten op die krengen.
Overigens zijn maar weinig voeten heel mooi (ook van dames). Ik vind dus dat ze zeker op het werk verboden moeten worden, vooral dames maken zich vaak schuldig aan slipperdragen op warme dagen. En eerlijk gezegd zit ik niet te wachten op de kalknagels en hallux valgussen van al die vrouwelijke collega’s.
@pomoek: Als je onzeker bent over je gore voeten moet je gewoon eens langs de pedicure en/of van die knagende vissen. Lekker boeiend dat je er als een gaylord bij zit, het is wel zo fris.
@theblazerunner: over het algemeen hebben vooral mannen behoorlijk ranzige voeten. Heb er echt een aversie tegen, maar ja ik knip dan ook m’n nagels tot bloedens toe af. #confessions
Ik heb een keer gehad in Italië dat m’n slipper onder m’n rempedaal gleed terwijl ik bergaf reed, niet fijn kan ik je vertellen. Wel allemaal goed gegaan, maar vanaf toen nooit meer met slippers gaan rijden.
Bij mijn vriendin is 2 jaar geleden nog iemand (gelukkig zacht) achterop geknald omdat diegene met slippers reed en daardoor van de koppeling afgleed.
Dus inderdaad niet met slippers gaan rijden.
Als het warm is en de slippers zijn aan, is er niks lekkerder dan met het dak open rijden met blote voeten. De misschien mindere grip compenseer je met veel meer pedaal gevoel en met weinig ruimte om de pedalen ook minder kans om te blijven haken aan iets tijdens een snelle bewegingen.
Dat blote voeten rijden her en der verboden is snap ik dan ook niet, je pedaal druk zou wel erg hoog moeten zijn wil dit een probleem opleveren, maar een verbod op rijden op hoge hakken, slippers of lakschoenen met gladde zool lijkt mij iets dat alle landen direct moeten invoeren als het nog niet verboden is.
In mijn vrije tijd en met de auto op vakantie naar Zuid Frankrijk altijd de slippertjes aan tijdens rijden, heerlijk. Ik rij al 22 jaar auto en heb daar nooit problemen door gehad.
In de zomer rij ik ook wel eens op slippers (dwz flipflops, en dan niet die schuimpjes uit de bak bij de Kruidvat, maar Italiaanse kwaliteitsleertjes… ;) )
Hoe dan ook, ik rij automaat en dat gaat best prima.
Weet wel nog van de tijd dat ik ook moest koppelen en schakelen, dat je met het heen en weer geschuif van je voeten wel eens bleef “haken / plakken” achter een pedaal of het vloerkleed.
Met een automaat is het heen en weer schuiven van je rechtervoet wat rustiger.
Maar eerlijk is eerlijk, superveilig is natuurlijk niet.
ja slippers zijn niet veilig, sommige schoenen ook. niet…
IK ken nog situaties dat ik met mn mooie schoenen en pak aan, gewoon van de pedalen gleed.
Wat te denken van al die hoge hakken, blokhakken bij de dames, dat kan gewoon niet goed rijden…
Zelf rij ik de hele zomer blootvoets, komt ook door de sport die ik doe, en ik te lui ben om schoenen te dragen (ondingen die je belemmeren) met blote voeten nog nooit van de pedalen gegleden ook niet op de Stelvio met een aantal Supercars.
Geen van beiden.
Espadrilles of sneakers. Maar ik ben dan ook 45+ ;-)
Als slippers verboden worden prima, gewoon op blote voeten rijden. Dames met (hoge)hakken is veel riskanter en die doen vaak de schoenen uit en rijden op panties!!!
Mijn vrouw rijdt altijd zonder slip.
@007: ik rijd mijn vrouw ook altijd zonder slip
@007: ik rijd met heel veel slip, de dealer heeft me na de tweede koppeling in 30dkm een automaat geadviseerd :(
Ik rijd nooit met slippers, om de simpele reden dat ik die dingen enkel binnenshuis of in de dojo aan heb.
Ik rijd wel altijd geschoeid, desnoods met werkschoenen. Nooit blootsvoets; dat heb ik één keer gedaan, een kort stukje tijdens de zomer, maar nooit meer. Ik voelde me er zeer ongemakkelijk bij.
Kwestie van een slippercursus volgen in Lelystad, dan kun je alles aan
Rijd best vaak met mijn sokken. Veel vrouwenschoenen rijden gewoon voor geen meter, net zoals werk/bergschoenen. Vind simpele Vans het fijnste rijden.
Met slippers aan autorijden is echt debiel, sorry hoor. Ik doe altijd de slippers uit, rij ik op blote voet. Daar is niks anders aan dan met schoenen aan rijden.
@grasvreter: helemaal mee eens, op blote voeten gaat prima, doe ik altijd in de zomer
Mja in België krijg je een mooie prent als men je met slippers of blote voeten betrapt in de auto
https://i.insider.com/56d748ed2e5265b8008bae2b?width=700&format=jpeg&auto=webp
Deze hieronder is een foto met wat er kan gebeuren als je van je brommert valt met slippers aan. Ik waarschuw je: NSFW of als je aan het lunchen bent!!
https://www.documentingreality.com/forum/f149/why-you-dont-wear-flip-flops-motorcycle-143965/
Duidelijke foto’s *slik* … maar motorrijden op slippers is van een hele andere orde natuurlijk..
@pomoek Auw, dat doet pijn! Daarom ook altijd minimaal goed sluitende motorschoenen met enkelbescherming of beter nog: motorlaarzen en een goede motor broek op de motor. Korte broek en slippers op de motor en dan over de snelweg is gewoon niet slim. Ook als je vindt dat je een super goede motorrijder bent. Een appende automobilist kan je ook snijden bijvoorbeeld, dan schuif je nog steeds het velletje eraf en als je pech hebt nog meer.
De titel had beter kunnen heten, er wordt heel wat geslipt.
Ik rij veel kilometers liever zonder schoenen, heerlijk, en ik zie juist dat je zo der schoenen veel nauwkeuriger kunt gassen/remmen.
Met lompe schoenen heb ik ook wel eens per ongeluk op t randje vd pedaal getrapt en uiteindelijk naast de pedaal terecht gekomen
Ik vind t miereneukerij
Slippers draag je in het zwembad of de sauna, gewoon omdat ze nat mogen worden en voetschimmel voorkomen. Ik zie niet in waarom die ik ook ergens anders of in de auto zou moeten dragen. Daarvoor zitten ze niet comfortabel genoeg.
Ik rij altijd met alleen geitenwollensokken aan de voeten.
Heb ik toch het idee dat ik milieuvriendelijk ben.
Alleen die sokken kriebelen wel heel snel, maar daar heb ik wat op gevonden. Als het begint te jeuken trap ik het gaspedaal gewoon nog dieper in, vaak helpt dat wel.
Ik loop de hele zomer op havaianas en zodra ik in de auto stap, doe ik ze uit. Iedereen begrijpt dat die dingen gevaarlijk kunnen zijn. Op blote voeten rijdt fantastisch – met automaat. Geen idee waarom je minder grip hebt, je kunt juist beter doseren.
Net 1300 km teruggereden van vakantie op blote voeten. Top!
Ik woon op Curaçao en rij vaak met blote voeten en voor buiten slippers.
In de zomer mag ik graag slipperen. Op het werk is het ‘not done’ maar in het weekend lekker je sokken in de la laten, heerlijk!
Wanneer ik ga autorijden gaan de slippers uit en leg ik deze veilig weg, Als je deze op de vloermat laat staan kunnen ze namelijk met remmen onder de pedalen eindigen. En dan lekker rijden op blote voeten. Het rijd dikke prima. Zeker op de terugweg van vakantie doe ik dit veel. De laatste keer was de cruise control defect, op blote voeten is dan met links gas geven (voor de afwisseling) geen enkel probleem, met schoenen was dat wellicht toch minder soepel gegaan.
De ENIGE locatie waar je op slippers kunt lopen is thuis. Buitenshuis is onveilig en zouden ze moeten verbieden!
Wat een onzin. Je telefoon is ook gevaarlijk, dus die moet je dan ook maar thuis laten, weet je wat, blijf gewoon helemaal thuis
Ik loop altijd al de hele zomer op Hava’s en rij altijd met blote voeten. Ben er op Ibiza door een agent wel eens vriendelijk op aangesproken dat het daar eigenlijk verboden is om op blote voeten te rijden.
In de zomer rijd ik regelmatig met havaianas… Lijkt met niet onveiliger dan die “voet martel schoen pumps met hoge hak” van sommige vrouwen..
Toch mooi om er achter te komen dat die dingen kennelijk havaiana’s heten, weer wat geleerd. Met een schakelbak vond ik het altijd niks er mee te rijden, omdat het risico te blijven haken te hoog was, zeker in stedelijk gebied of bij file waaaar het met veel koppelen vervelend was.
Maar nu met een automaat heb ik er absoluut geen moeite mee voor m’n ontspannen ritjes. Verder heb ik wel altijd een paar schoenen in de auto waar je eigenlijnlijk niet meer mee gezien wilt worden, maar die voor de lange afstand heerlijk comfortabel zitten. Vele schoenen gaan toch na 100km al snel wat pijn doen aan de hielen.
Sinds ik bamboo-sokken draag heb ik nog maar weinig behoefte aan slippers, nog maar weinig zweetvoeten in bijvoorbeeld converse sneakers. Misschien nog slippers bij het zwembad, maar bij het autorijden niet nodig.
Met motorrijden kan ik overigens ook niet zonder handschoenen. Alle gevoel in vingertoppen (en dus in koppelen) is weg zonder handschoenen.
Als ik al met slippers aan met de auto op pad ga rij ik altijd met blote voeten. Rijden met van die loszittende teenslippers is vragen om een slippertje
Volgens de wegenverkeerswetgeving is tijden met ondeugdelijk schoeisel verboden. Punt.
*rijden*
Blote voeten. Waar mijn huis woont is niets en niemand. Na een stukje zwemmen stap ik lekker in mijn Vitara uit 86, dakje eraf en gaan.
Als ik even hier in een natuurplas ga zwemmen heb ik wel eens slippers aan. Maar ik doe ze dan uit en leg ze bij de bijrijder neer. Blote voeten moet even wennen maar is veiliger dan met slippers aan. Als ik met de hond naar t bos ga doe ik mn wandelschoenen aan met dikke zool, dat rijdt ook niet fijn maar went snel.
Ik zou t raar vinden als blote voeten hier in nl niet mag.
Vrijwel altijd schoenen aan in de auto. Heel af en toe de 500 meter naar de benzinepomp of de 300 meter naar de laadpaal op Havaianas, maar niet in een handgeschakelde auto. Koppelen en Havaianas is gewoon niet prettig. Net als nat weer en Oxfords met leren zolen, ook niet erg fijn. Als ik dan geen andere schoenen bij me heb rij ik zonder.
Nog ff over die foto. De deur is er uit gereden door dragen van slippers (?), maar de helling van die inrit kun je -slippers of geen slippers- niet nemen zonder bodemschade.
Hadden wij bij onze garage alleen last van als je auto flink verlaagd was.
“Googled havaianas” ah, die krengen waar je niet op kunt lopen. Ik loop en rij nog liever blootsvoets dan met die ondingen. Maar ik loop altijd op jolly’s, en dat vind ik ook het lekkerst rijden. Die enkele keer per jaar dat ik schoenen draag omdat ik netjes moet ruil ik ze bij de auto weer om voor mijn klompjes.