• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Autoverkopen ruim 30% gedaald in Nederland

Auteur: robbie, gepost 4 maart 2009 om 17:33 – 34 Reacties

Cars for sale


Even een nieuwtje dat voor de verandering NIET uit Genève komt. Vandaag zijn de Nederlandse verkoopcijfers (of eigenlijk registratiecijfers) over februari bekend geworden. Afgelopen maand zijn er maar liefst 31,4% minder nieuwe auto’s geregistreerd in Nederland in vergelijking met dezelfde maand een jaar geleden.

In de eerste twee maanden van 2009 zijn tot nu toe 90.687 nieuwe auto’s geregistreerd. Dat is een daling van 22% in vergelijking met een jaar geleden. Van de vijf grootste merken in Nederland laat alleen VW dit jaar een lichte stijging zien, Opel daalt keihard (-38,6%). (via: Automotive Online)

Registratie top 5 (jan t/m feb 2009)
1. Volkswagen 11.341 (+0,3%)
2. Ford 9.024 (-7,4%)
3. Toyota 7.940 (-4,2%)
4. Peugeot 7.047 (-27,7%)
5. Opel 5.758 (-38,6%)

Ook in de rest van de wereld blijven de verkopen lekker kelderen. In de VS zijn in februari de verkopen met 41,3% gedaald. Alleen vanuit Duitsland komt er positief nieuws. Mede dankzij de slooppremie zijn daar in februari de verkopen met maar liefst 21% gestegen. Hoog tijd dus voor zo’n sloopregeling in Nederland! Alleen ben ik wel bang dat het effect van zo’n regeling vooral tijdelijk zal zijn.

Ook interessant!

  • Goedkoopste benzine van Nederland
    Goedkoopste benzine van Nederland
  • Video: niet duurzaam plastic zakje in duurzaam Nederland
  • Bugatti Chiron Pur Sport aangekomen in Nederland
  • Gespot - De groenste Porsche van Nederland

Nieuwste artikelen

  • Video: en daarom bezuinig je niet op banden en remmen
  • Deze optie heb je nog niet eerder gezien op een Porsche
  • Koop een Brabus SLS AMG op Marktplaats
  • Gespot – Deze Ferrari 512 TR is om te smullen
FacebookTweetPinLinkedIn

autoverkoop, Carmageddon

Vorig bericht: « Nice! Mercedes E-Klasse Coupe
Volgend bericht: Protoscar Lampo in Genève »

Lees Interacties

Reacties

  1. miniV8 zegt

    4 maart 2009 om 17:34

    terwijl de waarde van tweedehands oto’s juist was gestegen met een paar procent

    Login om te reageren
  2. C30 T5 zegt

    4 maart 2009 om 17:34

    gelukkig, weer even nieuws van eigen bodem

    Login om te reageren
  3. mcx zegt

    4 maart 2009 om 17:45

    Helemaal niet erg. Het aantal dealers met dikke vette nieuwe showrooms werden er veel te veel, die hebben wel genoeg verdient.

    Login om te reageren
  4. RenesisHP zegt

    4 maart 2009 om 17:47

    @miniV8.

    Oh ja? Ik merk er weinig van. Ze proberen steeds minder voor de mx5 te bieden.

    Je eigen auto verkopen is ook crisis te noemen. Mensen houden de hand op de knip in deze onzekere tijden.
    Ik ben nu toch al even bezig. ;)

    Login om te reageren
  5. Victortje. zegt

    4 maart 2009 om 17:51

    oei toyota opvallend weinig tenopzichte van volkswagen al staat die wel erg hoog..

    Login om te reageren
  6. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    4 maart 2009 om 17:59

    Februari is altijd een ’tussenmaand’…
    Januari wordt sowieso veel geregistreerd i.v.m. de mensen die wachten om het kenteken op het nieuwe jaar, en dan zit er altijd een dip in februari. Maart zal meer vertellen, ben ik dus erg benieuwd naar…

    Maar ik vrees het ergste!

    Login om te reageren
  7. sacha zegt

    4 maart 2009 om 18:03

    Het kan nog stukken erger:

    In Spanje: -41,6% http://www.diariosur.es/20090202/economia/2009-arranca-fuerte-caida-200902021149.html
    In Malaga: -80% http://www.diariosur.es/20090303/malaga/concesionarios-claman-prever-frente-20090303.html

    Login om te reageren
  8. Thom zegt

    4 maart 2009 om 18:05

    @ Saab

    Dit is tov vorig jaar, niet tov januari.

    “Afgelopen maand zijn er maar liefst 31,4% minder nieuwe auto’s geregistreerd in Nederland in vergelijking met dezelfde maand een jaar geleden.”

    Login om te reageren
  9. westy B zegt

    4 maart 2009 om 18:07

    Belgie gaat er ook niet op vooruit….

    http://www.febiac.be/public/pressreleases.aspx?ID=659&lang=NL

    Login om te reageren
  10. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    4 maart 2009 om 18:07

    @ Thom: oh ja!
    Denkfoutje, tis al laat…
    :D

    Login om te reageren
  11. Laurens zegt

    4 maart 2009 om 18:15

    Vooral de duikeling van Opel van plaats 1 een paar jaar geleden naar plaats 5 is dramatisch.

    Wat doen ze daar wat ze vroeger anders deden?

    De modellen zijn op zich toch best ok bijvoorbeeld ten opzichte van Ford?

    Alhoewel dat merk wel meer A-labels heeft relatief, maar is dat dan het enige waar de consument op let tegenwoordig?

    Login om te reageren
  12. RenesisHP zegt

    4 maart 2009 om 18:21

    @sacha.

    Damn. :shock:

    Daar zitten pas een hoop mensen in angst voor hun inkomen. :o

    Deze economische crisis lijkt wel heel erg ver te gaan.

    Login om te reageren
  13. RenesisHP zegt

    4 maart 2009 om 18:26

    @Laurens.

    Het milieu(en de kosten) is voor veel mensen een belangrijk aanschafargument geworden.

    Vooral de kosten zijn belangrijk in deze crisistijd. Wij Nederlanders zijn toch al van die centenneukers. ;)

    Login om te reageren
  14. Laurens zegt

    4 maart 2009 om 18:34

    @mx5/rx8 owner

    Ach, als geld geen overweging was reed ik ook iets anders. Wel van hetzelfde concern :-)

    Maar ik snap niet dat men alleen naar verbruik kijkt, afschrijving is een veel grotere post. Maar alle A-label A-segment auto’s schrijven weinig af. En net daar scoort Opel niet zo goed met de Agila.

    Als alleen die kleintjes verkocht worden, is dat misschien nog slechter nieuws. Zijn de aantallen nog net leuk, maar de marges zeker niet.

    Login om te reageren
  15. RenesisHP zegt

    4 maart 2009 om 18:41

    @Laurens.

    De gemiddelde Nederlander vind het belangrijk wat de buurman denkt. Het milieu is tegenwoordig erg belangrijk.

    Vandaar dat rijke mensen massaal aan de hybride gaan. ;)

    Het werd mij laatst verweten dat ik Nespresso drink. Die aluminium cups waren te slecht voor het milieu…

    Ik denk dat je begrijpt wat ik bedoel.

    Login om te reageren
  16. RenesisHP zegt

    4 maart 2009 om 18:48

    @Laurens.

    Vroeger keek men naar de duurzaamheid en kwaliteit van een auto. Tegenwoordig is die duurzaamheid en kwaliteit steeds verder te zoeken.

    Een laag verbruik kan ten koste gaan van de kwaliteit. Auto’s hadden niet voor niets een rijke afstelling.

    Login om te reageren
  17. Laurens zegt

    4 maart 2009 om 18:59

    @mx5

    Hmmm, volgens mij maakt het nauwelijks meer uit. Veel onderdelen op vrijwel alle auto’s worden door maar een paar toeleveranciers gemaakt en vaak zelfs ontworpen.

    Uitlaten, remmen, wielophanging, versnellingsbakken, klimaatregeling, stoelen, ga zo maar door. Wel efficient, die specialisatie. Merken krijgen soms wel exclusiviteit op een innovatie voor een bepaalde periode, daarna gaat het naar de rest. En ze leveren de specificaties.

    Autofabrikanten doen assemblage (alhoewel ze dat ook graag zouden uitbesteden) en totaal design (buiten- en binnenkant) en marketing.

    Een te rijke afstelling leidt trouwens tot bore wash (versnelde slijtage van de cylinder boringen doordat de olie weggespoeld wordt door benzine). Vooral bij klassiekers is inrijden met een juiste afstelling nog erg belangrijk om olieverbruik te voorkomen.

    Login om te reageren
  18. R8 zegt

    4 maart 2009 om 19:16

    @ hierboven

    Wat denken jullie wat alle negatieve berichten rondom GM (en Opel) met de verkopen van Opel heeft gedaan. Daar zit een groot gedeelte van de extreme daling in.

    Login om te reageren
  19. Robbert zegt

    4 maart 2009 om 19:22

    Opel is ook een suf, burgerlijk merk. Dat imago gaan ze never nooit niet afschudden.

    Nog burgerlijker dan Volkswagen.

    Zelfs een prachtauto als de Insignia gaat dit niet veranderen.

    Login om te reageren
  20. Sorcerer zegt

    4 maart 2009 om 19:24

    Ben wel benieuwd hoe het met BMW/Audi/Volvo/M-B/Porsche gaat… De iets duurdere merken dus, jammer dat dat niet (makkelijk) te vinden is.

    Login om te reageren
  21. RogerS zegt

    4 maart 2009 om 19:27

    Tja ik heb ook het gevoel dat sommige verkopers ook niet echt een auto willen verkopen.
    Eind februari wilde ik mijn 2 jaar oude Peugeot 407 inruilen voor een nieuwe Toyota Avensis (introductie uitvoering), had de verkoper vergeten om de auto te reserveren. Toen hij na de carnaval een definitieve prijs voor de Peugeot kon geven was de auto opeens niet meer in onze gewenste kleur leverbaar… (Prutser)

    Login om te reageren
  22. Benjamin1 zegt

    4 maart 2009 om 19:47

    Geen Insignia wonder dus.

    Wel handig die crisis. Gister een nieuwe 207 1.6 voor 16.000 de showroom uitgesleept. Terwijl ik een jaar geleden daar nog 19.000 voor moest betalen. Toen was ie te duur en heb ik dus een Grande Punto gekocht.

    Login om te reageren
  23. bmw zegt

    4 maart 2009 om 20:57

    “Autofabrikanten doen assemblage (alhoewel ze dat ook graag zouden uitbesteden) en totaal design (buiten- en binnenkant) en marketing.”

    Euhm, lijkt me toch dat ook design uitbesteed wordt, hoor. Pininfarina? Bertone? Giugiora?

    Login om te reageren
  24. bmw zegt

    4 maart 2009 om 20:57

    Giugiaro, excuseer!

    Login om te reageren
  25. bmw zegt

    4 maart 2009 om 21:02

    Over België zegt FEBIAC: “Het aantal inschrijvingen van nieuwe personenwagens bevindt zich daarmee trouwens nog steeds bijna op het niveau van de jaren voor 2008. De autoverkoop blijft in België de crisis beter het hoofd bieden dan in veel andere landen in Europa.”

    Login om te reageren
  26. robbie zegt

    4 maart 2009 om 21:19

    @bmw, dat kunnen ze wel zeggen. Maar een daling van 17,94% over februari en een daling van 17,02% over heel 2009 tov 2008 vind ik toch vrij fors!

    Login om te reageren
  27. Benjamin1 zegt

    4 maart 2009 om 22:49

    @ Mx5/Rx8 owner

    Nespresso koffie is wel 1000000x lekkerder dan Senseo

    Login om te reageren
  28. RenesisHP zegt

    4 maart 2009 om 22:59

    @Benjamin.

    In een koffiebar doen ze het slechter. ;)

    Login om te reageren
  29. Handelaar zegt

    5 maart 2009 om 08:33

    Hoe zit het met die jaren dat ze wel winst hebben gemaakt ,,,,,nu 1 jaar is het ff crisis ……..politiek blijft leuk

    Login om te reageren
  30. ogerr zegt

    5 maart 2009 om 08:58

    16k voor een peugeot 207, man man :D voor dat geld koop je veel leukere shit

    Login om te reageren
  31. L-Fred zegt

    5 maart 2009 om 10:49

    “Autoverkopen stijgen voor Volkswagen”

    had ook de titel kunnen zijn! Klinkt net even iets positiever allemaal.
    Die kred. kris. zit toch grotendeel tussen de oren van de mensen.

    Login om te reageren
  32. ErikkNL zegt

    5 maart 2009 om 11:41

    @L-Fred, maar dan had dit artikel waarschijnlijk veel minder mensen getrokken.

    Het is te begrijpen dat er bijna geen auto’s meer verkocht worden. Mensen zijn wat voorzichtiger. De overheid zal ook in ons land een slooppremie moeten uitgeven, misschien haalt dat de mensen in ons land over de brug. Het kan toch weer een impuls zijn voor de autodealers.

    Login om te reageren
  33. L-Fred zegt

    5 maart 2009 om 12:49

    Lol, af en toe zijn ze hier bij Autoblogger net als de Story of de Privé…

    Login om te reageren
  34. Benjamin1 zegt

    5 maart 2009 om 13:01

    @ Ogerrr

    Ja met 250k op de teller en dat kopen normale mensen niet omdat ze weten dat het rommel is.

    Als je een nieuwe auto koopt heb je voor dit bedrag een mazda 2 met 75 pk oid. Normaal gesproken zou je rond de 19.500 uitkomen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North