
Er waren nog meer mensen (inclusief een beginnend bestuurder) de sjaak op de A28 gisteren.
Het was kassa voor de politie gisteren. Oom agent hield een lasercontrole op de A28 bij Zwolle en het was driemaal buitensporig raak. Meerdere bestuurders begingen een forse snelheidsovertreding, waarvan eentje er met kop en schouders bovenuit stak.
Een beginnende bestuurder raasde met een snelheid van maar liefst 219 km/u over de A28 waar de politie op dat moment aan het laseren was. Op dit weggedeelte is een maximumsnelheid van 100 km/u toegestaan. De automobilist kan een hoge boete tegemoet zien. Ook is hij zijn roze pasje kwijt. Volgens de politie mag hij naar verwachting voor een periode van vier maanden niet rijden. Tevens kost het hem een punt op zijn kersverse rijbewijs.
Zoals we al in de intro omschreven was niet de enige klapper van de avond. De politie heeft nog twee snelheidsduivels in de kraag gevat. Deze behaalden snelheden van 198 km/u en 171 km/u, dus ook van deze bestuurders zijn de rijbewijzen ingevorderd. Eén van de twee was helemaal geen helder licht. Volgens de politie was dit een beginnend bestuurder die al eerder voor een vergelijkbare overtreding is gepakt.
Het afgelopen weekend vonden er in de provincie Overijssel meerdere snelheidscontroles plaats. In de bebouwde kom van Giethoorn stonden ze te flitsen, op een N-weg nabij Zwartsluis was de politie te vinden en ook op de A1 Bathmen.
Fotocredit: Politie VW Touran via @carspottergroningen
Gelukkig ben ik na 5 minuten rijden al op de Duitse Autobahn. Even lekker de benen strekken!
Wandelen op de Autobahn?
@SpeedGeek: liggen op de autobahn?
@henk123456: lees net op AD dat de Duitsers de grens willen sluiten. ?
@henk123456: vanaf nu twee weken quarantaine.
@henk123456: heb geen autobahn nodig, maar gewoon de oude snelheden.
@onlyporscheman: ik heb dat allebei niet nodig. Het enige wat ik nodig heb is dat ome agent thuis gaat werken?
Die beginnende bestuurder die voor de tweede keer een dergelijke vergelijkbare overtreding maakte mag al vast wat snipperdagen gaan inplannen voor een EMG cursus. Plus een busabonnement aanschaffen voor de eerste drie maanden of zo.
Dat plus de onvermijdelijk pittige boete gaat flink geld kosten…. Buurjongen van flikte dat ook toen -ie nog beginnend bestuurder was; twee keer fors over de schreef binnen vijf dagen kostte hem destijds (bij de tweede keer) 800 euro boete plus vier maanden onvoorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van twee jaar. Die EMG werd hem dan nog bespaard, de mazzelaar.
@RRRobert: zelf denk ik dat die vier maanden nog een zuinige inschatting is. Bij een tweede keer krijg je een nog serieuzere rijontzegging op je dak
@pindakoning: er wordt door de rechter gekeken naar de situatie dus je kan niet oordelen wat er gebeurt bij een 2de keer.
@RRRobert: bizar dat de tweede keer de auto en het rijbewijs niet gewoon de schredder in gaan.
@timh; op je beginnersrijbewijs krijg je drie punten. Elke verkeersovertreding die buiten de sanctionering onder de ‘wet Mulder’ valt, levert je een punt aftrek op. Pas bij alle drie de punten kwijt wordt het rijbewijs ingetrokken en zal het CBR moeten onderzoeken of je überhaupt wel geschikt bent om een motorvoertuig te bedienen in het verkeer. Je zult dan sowieso opnieuw het rijexamen moeten afleggen. Tot die tijd kan de Officier van justitie enkel het rijbewijs voorlopig intrekken, tot er een sanctie of veroordeling is, al dan niet in combinatie met een tijdelijke schorsing.
@RRRobert: 2e keer in 5 dagen..? Roze pasje in de schredder zou ik zeggen… 2 jaar wachten en begin maar weer opnieuw met lessen.
Zozo een hele punt op je rijbewijs! Buitensporig dit soort straffen!
@Gulli: onder andere.
Beetje dom als je zo hard doortrapt en gepakt wordt in deze tijden van FlitsMeister etc. tbh…
@str8six: luiheid of domheid. Zelfde soort mensen die hun auto op een parkeerplaats zetten bij Schiphol in de buurt, zonder eerst de reviews te lezen. En dan afvragen waarom er is ingebroken in hun auto.
@str8six: flitsmeister werkt niet preventief als de meting nog niet ingevoerd was en je te snel rijd om niet af te kunnen remmen.
kijk zo kan dat begrotingstekort weer snel ingelopen worden…. overal laseren maar!
Welk begrotingstekort?
Nieuws volgen, we hebben geen begrotingstekort. Wel een staatsschuld.
@henkp1: nadenken, het begrotingstekort komt er echt dit jaar hoor!
@dutchneon: klok, klepel.
Of deze jonge bestuurder heeft vet vaak ongeluk.
Of moet je nagaan hoe vaak hij als een malle over de snelweg gaat.
Het zou wel eerder zijn van de politie om er ook even bij te zeggen dat er geen ongelukken zijn gevallen omdat er eigenlijk geen gevaarlijke situatie was.
Tsja, 228 bij Zwolle (waar je vaak ook maar 80 mag ivm spits) is imho ook not done. Veel te druk en veel te veel variabelen (in-/uitvoegstroken, verbredingen en versmallingen, et cetera). Rij je een stukje verder door richting de randstad zijn er stukken zat waar het meestal rustig is en je het gas wel even kan raken als je wilt.
Maar ik vraag me altijd af of je niks te verliezen hebt als je dit doet. 30-40 te hard prima, want ruim binnen ‘de marge’. Maar meer dan 50 is toch ontzettend spelen met je rijbewijs en daarmee ook grotendeels je vrijheid. Succes met de bus of trein op dit moment…
Ligt er aan welk gedeelte het was. Als het echt binnen Zwolle was is het idd een totaal ongeschikte plek, maar als het op stuk A28 ten noorden van Zwolle was, tussen Zwolle en de Lichtmis, en het was rustig, is het een van de ‘geschiktere’ plekken in die omgeving. 3-baans snelweg, mooi asfalt, geen op en afritten, en een behoorlijk lang stuk rechtdoor. Betekent niet dat dit een verstandige of goed te praten actie is, maar ik kan slechtere plekken bedenken om dit te doen.
@hspi: ja klopt. Daar kun je veel relaxter 280 km/u rijden dan het stuk ervoor.
Ach, we zijn allemaal jong geweest. ?
Mijn eerste auto kon niet harder dan 145 ?
@monsieurleloure: ook dom?
@rikus: wijsheid komt met de jaren…
@monsieurleloure: ik ben zelf net 18, heb net mijn rijbewijs. Iedereen van mijn leeftijd zit de hele dag op zn telefoon (ik zelf ook), waarom download je dan geen flitsmeister? En elke beginnende bestuurder weet toch ook dat je sws niet meer als 50 te hard moet rijden?
Tja, we doen dit allemaal wel eens, maar tijd en plaats zijn wel zeer belangrijke variabelen…..
@dutchdriftking: precies, buiten de spits maar bij daglicht op een kaarsrechte onbegrensde Autobahn kun je dit als beginnend bestuurder wel eens relatief veilig oefenen.
@mashell: tegenwoordig dus altijd overdag dus?!
Ja. Tot de grenscontroles van vrijdag dan, ik denk namelijk dat dan “even je auto uitlaten” geen geldige reden is de grens te passeren.
Tsja ..
De A28 ..
Begint in een kudtstad en eindigt in een kudtstad ..
Ze kunnen hem beter gewoon afbreken ..
Snap wel dat je daar zo snel mogelijk weer vanaf wil ..
@Loek: goeie inhoudelijke reactie!
@Loek: wat je zegt… ben je zelf!
@Loek: Lincoln wannabe?
@3rotorboi: geef toe, ook jij mist hem af en toe ;)
Hebben die hard werkende agenten toch weer eens wat moois te melden, die jeugd van tegenwoordig, poeh!
Regel een,, vooruit kijken. Regel twee,, spiegelen. Regel drie,, Flitsmeister.
Ze zeiden “gefeliciteerd met je rijbewijs en nu snel ervaring opdoen”. Hij had het weer eens niet helemaal goed begrepen…
Ach kan gebeuren je weet nu eenmaal dat iets niet mag dan moet je daarna niet zeuren en op de blaren zitten.
Ben ook wel eens aangehouden met 200 waar 100 was toegestaan grapje koste me €1800 en 2 maanden rijontzegging.
Meeste pijn deed mij het niet gebruik kunnen maken van de auto overigens.
Een beginnend bestuurder die 119 km/u te hard rijdt mag wat min betreft zijn r
@mpgc: twee jaar kwijt zijn. Jonge bestuurders zijn juist één van de risicogroepen omdat ze hun eigen ervaring en verkeersinzicht volled
@mpgc: overschatten. Zucht, heb geloof ik last van dikke vingers ?
@mpgc: meestal ja.. maar zeker niet allen. Wie zegt dat deze bestuurder niet al 10 jaar aan karten/racen deed? En dus meer rijervaring heeft als de gemiddelde NL
Tja, hij is niet de enige die na het behalen van zijn roze papiertje even los gaat. Gelukkig liepen de Peugeot 405 1.6i en de daaropvolgende turboloze 1.9d van mijn ouders niet zo hard, anders had ik ook in de krant kunnen staan…
(En de Xantia met zelfde type turboloze 1.9d motor die er daarna kwam ook niet)
Die andere reed dan volgens de politie 369km/u. Geloof er niets van.
Op het 100 km per uur stuk rond Zwolle heb je heel veel op- en afritten. Normaal staat er ook regelmatig verkeer stil op de afritten. De snelheidsbeperking is er zeker niet voor niets.
Deze beginnend bestuurder is duidelijk zijn rijbewijs niet waard. Om daar gemeten en gecorrigeerd 219 km per uur te rijden dat gaat echt helemaal nergens over. Het beste is om deze bestuurder nooit meer het rijbewijs terug te geven.
De andere zeer snelle bestuurders zijn ook absoluut het rijbewijs niet waard.
Wat?! Opnieuw examen laten doen! Want klaarblijkelijk heeft ie niks opgestoken van zijn rijlessen. Kan ‘m misschien ook het leven redden.
Kan me niet voorstellen dat niemand hier wel eens de 200 aantikt
@joost1234: net niet….. alleen bij het in een dal rijden… en die hebben we hier niet.
@joost1234: ik blijf er mooi vanaf. Anders krijg ik vette vingers op m’n Virtual Cockpit.
Jazeker, vorig jaar zomer, op een avond, terug uit het Ruhrgebiet. Op de Emsland Autobahn na 3 jaar eens gekeken hoe snel de BMW nou eigenlijk kon. Ik pendel nu al jaren tussen Beieren en Nederland en is het zo zinloos en vermoeiend langere stukken snel te rijden dat ik het gewoon niet meer doe. Vroeger toen ik in het Ruhrgebiet werkte was dat dagelijkse kost, maar snel rijden wordt wel steeds saaier maar niet steeds minder gevaarlijk. Twee vrachtwagens dicht achter elkaar blijft een risico, je weet namelijk dat er wat bij zitten die gewoon niet eens kijken voordat ze gaan inhalen. Snel rijden vergt nogal wat oplettendheid en verkeersinzicht.
@mashell: 3 jaar gewacht? Ik check dat zsm.
171 was een bekende van mij ? die reed even blokje om in de RS3 van een maatje. Kwam hem duur te staan..
tja, het was ook wel errug verleidelijk gisteren op de zeer rustige snelwegen…..ik heb mij op een rustig stukje A2 en A67 ook fors bezondigd. Sprintjes getrokken die ruim over de 200 gingen. Maar wel met flitsmeister aan.
-edit: dank u, is inmiddels gefixt-
Wat hebben we toch veel hypocrieten hier in NL. Beetje triest begint dit te worden al die (af)wijzende vingers.. Toen ik nog geen 18 was reed ik al ruim 5 jaar in karts en andere raceklassen. De dag voor dat ik moest afrijden was ik met vrienden naar een feest en vroeg een van die jongens aangezien jij niet drinkt en t beste van ons kan rijden wil jij niet terug rijden? Natuurlijk deed ik dat. Hey t mocht misschien niet maar na de alcohol controle kreeg ik een mooie BOB sleutelhanger en nee ze vroegen daar niet om mijn rijbewijs die ik dus ook nog is niet had.. maar ja je bent jong, onverstandig en doet soms wel is dingen waarvan je later denkt pfff dat ik dat toen gedaan heb.. ach na de volgende dag mijn autorijbewijs gehaald te hebben haalde ik 3 weken later die voor de motor en ja die snelheden van 218km/h die heb ik regelmatig voorbij zien komen. Dat die jongen aangehouden is , tja dat is pech. Onverantwoord oid mag de rechter uitspraak over doen. Ik kan niet zien hoe de situatie was op dat moment. Ik ben gelukkig nooit met zo een snelheid aangehouden. Wel ooit staande gehouden en te horen gekregen dat ik te hard reed (nadat ze me bij konden houden omdat ik moest tanken) om te kunnen klokken , had echter geen rijbewijs bij me en geen kenteken bewijs.. en daar kreeg ik dan maar de boetes voor.. agent was beetje pissed dat ie mij niet kon bijhouden en toen ik daarop reageerde dat ik nog niet een half gas gaf werd ie nog gefrustreerder.. Tja 218 km/h .. volgende keer iets beter opletten of er flitsers Ed staan
Herkenbaar. En inderdaad al die moraalridders hierboven hebben allemaal vergelijkbare fratsen uitgehaald.
Een RS3 haald binnen 15 seconden de 200km/u, ze zijn gelaserd.. mogelijk heeft hij dus enkel een keer doorgetrokken – niets aan de hand.
Vind het persoonlijk erger als er in woonwijken enorm hard gereden wordt.. Hier in Utrecht af en toe ook amgs die snoeihard in de bebouwde kom knallen.. Maar op een lege snelweg even kijken hoe snel iets gaat.. Tjah.. dan vind ik het wel sneu als je gepakt wordt.. Maar was er niet bij en ken de situatie dus ook niet.. Ken ook wel personen die ver boven de 200 als groepje een waarschuwing kregen van oom agent.. Met de opmerking had je mij niet zien staan? Beter opletten!! En waag het niet je te vertonen op het klaverblad.