• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Bentley Continental GT: zoek de verschillen

Auteur: sir_smokalot, gepost 28 december 2011 om 13:33 – 46 Reacties

Allemaal Bentleys


Twee weken geleden stelde Bentley zijn instappertje in de vorm van een V8 Conti GT voor. Dit is voor het eerst dat het model minder dan 12 cilinders krijgt, maar of dat nou zo’n manco is? Het riep op de redactie wel de vraag op: hoe houden we de verschillende modellen, die zo veel op elkaar lijken, uit elkaar? Hieronder een tutorial, speciaal voor de spotters en golddiggers onder jullie.

Laten we eens beginnen met het benoemen van de (coupé-) varianten van deze auto, die zo’n constante grote aantrekkingskracht uitoefent op voetballers en onroerend goed-jongens:

– Continental GT 1st gen (2003)
– Continental GT Speed (2007)
– Continental GT Supersports (2009)
– Continental GT 2nd gen (2011)
– Continental GT V8 (2012)

Dat zijn dus vijf modellen, die enigszins op elkaar lijken, en in deze volgorde onder elkaar zijn geplaatst. Gelukkig hebben ze allemaal een andere voorbumper, dus daar is het verschil tussen de types het makkelijkst te herkennen (klik voor groot):
Bentley Continental GT voorkant

Ook de achterkant kent subtiele verschillen: zowel in de ovale uitlaatpijpen als in achterbumpers:
Bentley Continental GT bips

Tot slot nog even de voor- en achterkanten bij elkaar in dit verzamelplaatje. Zo: nu heb je als spotter meteen een naslagwerk, voor als je niet weet of je nou de tag ‘gt-speed‘, of ‘supersports‘, of ‘continental-gt-v8′ moet toevoegen aan je versgeschoten plaatjes.

Mocht je geen piemel hebben en meer van het goudgravende soort zijn, dan is dit lijstje ook handig. Een man in een Supersports is natuurlijk véél begeerlijker dan zo’n kale neet in zijn laffe V8’je. Tot uw dienst.

Ook interessant!

  • Bentley Continental GT Gymkhana
    Bentley Continental GT Gymkhana video is ongepast
  • De Bentley Continental GT Speed is terug
  • Urban Bentley Continental is subtiel bruut
  • Bentley Continental is officieel geen ouwelullenbak meer

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Een lekker gekke TVR op Nederlands kenteken
  • Audi RS6 met 1.100 pk is hypercar voor het hele gezin
  • Video: je auto verliezen door een dom ongeluk
  • Nieuwe wankelmotor komt uit onverwachte hoek
FacebookTweetPinLinkedIn

Bentley, continental-gt, continental-gt-v8, Vergelijkingen

Vorig bericht: « Audi geeft gas: investeert 13 mld euro tot 2016
Volgend bericht: Reminder: Top Gear kerstspecial, BBC2, 21:00 uur »

Lees Interacties

Reacties

  1. gizmothestig zegt

    28 december 2011 om 13:34

    -edit: nutteloze bijdrage-

    Login om te reageren
    • umadbrah zegt

      28 december 2011 om 13:37

      @gizmothestig: Gek doen HEuuueuue

      Nooit een fan van Bentley geweest. D’r kont, tsja daar zijn al helemaal geen woorden voor. En weegt slechts iets minder dan mijn vriendin.

      Login om te reageren
      • toon zegt

        28 december 2011 om 14:07

        @umadbrah: dan heb jij een heel erg dikke vriendin!

        Login om te reageren
        • vwr20 zegt

          28 december 2011 om 18:11

          @toon: hahahahahahhahah

          Login om te reageren
      • autobart zegt

        28 december 2011 om 18:50

        @umadbrah: Jouw vriendin gaat hopelijk nooit op jou liggen…

        Login om te reageren
      • Freewarefreak zegt

        29 december 2011 om 01:30

        @umadbrah: “..En weegt slechts iets minder dan mijn vriendin..”

        U is een feeder?

        Login om te reageren
  2. Nv zegt

    28 december 2011 om 13:38

    Heel intressant artikel, jammer dat zoiets niet meer word gedaan. Ik had zoiets ook graag gezien bij het verschil tussen de nieuwe 911 (991) en de vorige versie, of bij gelijk welke (exclusieve)auto waar de verschillen niet duidelijk zijn.

    Login om te reageren
    • Hupke zegt

      28 december 2011 om 14:06

      @Nv:

      Ja dit soort artikels vind ik ook altijd leuk. Vroeger had je wel meer van dit (al dan niet via Appeltje en zen spots), dat was leuk.
      @sir smokalot dit mag je vaker doen!

      Login om te reageren
    • steynreimert zegt

      28 december 2011 om 15:04

      @Nv: er is een carros waar ze zelfs doorzichtig.papier hebben gebruikt om de evolutie van de Porsche te laten zien! Paar nummers terug.

      Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      28 december 2011 om 21:58

      @Nv: Als AB het niet aanbiedt, kan je het altijd zelf doen met google hé. Doe ik ook vaak bij facelifts of nieuwe modellen…

      Login om te reageren
      • Nv zegt

        28 december 2011 om 22:54

        @Esprit_de_Flandre: Doe ik nu meestal al, maar het is altijd gemakkelijker als het in je handen wordt gelegd :)

        Login om te reageren
        • Esprit_de_Flandre zegt

          28 december 2011 om 23:36

          @Nv: Liever lui dan lui, ik hoor het al…

          Login om te reageren
    • steynreimert zegt

      29 december 2011 om 14:35

      @Nv: Er liggen momenteel 2 bladen met veel vergelijkingsmateriaal in de winkels: De carros en een speciaal porsche blad van autoreview!

      Login om te reageren
  3. janklaassen zegt

    28 december 2011 om 13:40

    zijn we dom? of ziet iedereen de verschillen? maar toch h
    andig zo’n lijst. ;)

    Login om te reageren
  4. Polo90 zegt

    28 december 2011 om 13:46

    Ja iedereen zag en ziet heel duidelijk de verschillen maar het is leuk om zo’n lijstje te zien ;)

    Login om te reageren
  5. dennisr zegt

    28 december 2011 om 13:59

    ik zou hem nog niet specifiek herkennen als hij me voorbij zou rijden, maar goed.. :)

    deze wagen heeft ook weinig verandering nodig..

    Login om te reageren
  6. Hupke zegt

    28 december 2011 om 14:04

    De speed is overal de mooiste maar een speed neusje met een V8 kontje maakt van dit mollige geval toch echt wel een prachtig ding.

    Login om te reageren
  7. agera zegt

    28 december 2011 om 14:06

    @sir_smokalot leuk artikel moeten jullie vaker doen.

    De 2e generatie GT heeft een evolutie ondergaan, want de auto opzich was al goed en had geen ingrijpende veranderingen nodig.

    Login om te reageren
  8. janklaassen zegt

    28 december 2011 om 14:12

    Kan het kloppen dat je de GT Speed meer zie dan de 1st gen (zonder Speed;))
    Zie de reguliere Bentley Conti – weinig. Meestal de speed. Maargoed. Jaloezie. Van mij.

    Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      28 december 2011 om 22:00

      @philipzuidijk: Volgens mij heb ik de Speed nog niet irl tegen gekomen. De gewone Conti wel. Maar waarschijnlijk zijn alle Speeds gekocht door bestaande Conti-eigenaars, en die durven met hun ‘gewone’ Continental niet meer op straat komen natuurlijk, want de buren zouden erop neerkijken. Dus, enkel de Speed komt nog buiten…

      Login om te reageren
  9. gregorius zegt

    28 december 2011 om 14:31

    Het grootste verschil ligt voor mij toch in het interieur. Er zijn veel versies met erg lelijk hout overal (hoort erbij / mooi of rond-uit lelijk). Persoonlijk zal het me allemaal niet veel uitmaken welke V12 of V8 er in zit, zolang ze dat lelijke hout binnenin er maar uitslopen en gewoon net donker plastic/lederwrap; dat maakt de auto ook nog fijn oom in te zitten.
    Overigens zijn er RHD versies voor een prikkie te koop. Wel irritant bij de parkeergarages, de tolpoortjes en de MCDrive. Daarnaast is het onderhoud natuurlijk niet te betalen.
    Anyway, leuke auto’s; maar de hoge afschrijving is zeker te verklaren door het zeer dure onderhoud!

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      28 december 2011 om 14:37

      @gregorius: het is een Britse auto (nou ja, een Duitse auto die zich Brits voordoet, net als de MINI) en hout hoort daar gewoon bij. Persoonlijk vind ik hout meestal een prettigere indruk geven dan kunststof, leder of carbon.

      Login om te reageren
      • posteldude zegt

        28 december 2011 om 14:52

        @mashell: Het is en blijft een smaak. Maar ik vind hem ook mooier zonder hout. Bij mij is 1 met een beige interieur en zwart (wat het ook mag zijn) ipv hout.

        Login om te reageren
    • posteldude zegt

      28 december 2011 om 14:49

      @gregorius: Er zit inderdaad meer verschil vanbinnen als vanbuiten. Maar het interieur heeft ook niet zo veel wijzigingen hoor. Mijn onderhoud hier in belgië voor de auto kost ongeveer €5000.

      Ik heb nog een continental gt van 2OO7 en mocht de nieuwe bij de release gaan testrijden op hun feestje. En de V8 heb ik nog niet gereden maar je hebt wel de W12 nodig als je een beetje supercar wilt blijven.
      Misschien later een gen 2 speed kopen. Of de mijne chippen tot 630 pk. Aangezien de gen 1 gt en gen 1 speed toch dezelfde motor heeft.

      Login om te reageren
  10. bentley1969 zegt

    28 december 2011 om 14:44

    Voor mij is de Arnage de laatste echte Bentley!

    Login om te reageren
    • Hupke zegt

      28 december 2011 om 15:08

      @bentley1969:

      Ik vind de conti GT net een echte bentley, al de rest zijn ‘sportieve’ Rollsen.

      Echte bentleys waren gedurfde racemachientjes geen luxewagens voor stijve traditionele britten maar sportwagens voor jonge mannen.

      Die conti is zowat het eerste dat van ver op een sportwagen lijkt.

      Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      28 december 2011 om 22:03

      @bentley1969: Rolls-Bentley of Audi-Bentley, wat is het verschil? Als de auto’s doen wat ze moeten doen, zijn zoals ze moeten zijn, rijden zoals ze moeten rijden, dan denk ik dat ze de naam Bentley waardig zijn.

      Niet dat ik er ervaring mee heb, dus ga me niet uitspreken welke Bentley’s echte Bentley’s zijn…

      Login om te reageren
  11. kniesoor zegt

    28 december 2011 om 15:00

    @ bentley1969
    Beg to differ, dat is (wat mij betreft) de laatste Brooklands. Man man man, wat een mooie auto is dat. Pas er vanwege m’n lengte alleen niet in, stoel kan niet ver genoeg omlaag. O ja, en de prijs, die is ook wat fors. Maar goed, da’s *kuch* van ondergeschikt belang.

    Login om te reageren
  12. bentley1969 zegt

    28 december 2011 om 15:21

    @amghaus: De laatste Brooklands is een spin-off van de Arnage!

    Login om te reageren
  13. bentley1969 zegt

    28 december 2011 om 15:22

    @Hupke: De Conti GT’s geven mij te veel het gevoel van een dikke VW met Bentley-saus.

    Login om te reageren
    • Hupke zegt

      28 december 2011 om 15:32

      @bentley1969:

      Dat is ook wel een beetje zo, maar is dat dan slechter dan een RR (uit de 80’s) met een bentley extract?

      Dit is toch veel meer een luxe sportwagen (de correcte term is gt zoals vermeld in z’n naam) voor de rijken dan een brooklands (hoe mooi die ook mag zijn het is een RR coupé uit de ’80s).

      Login om te reageren
  14. cheetacars zegt

    28 december 2011 om 15:33

    Volgens mij is het hierboven niet aangegeven, maar ik dacht dat er ook een eerste generatie facelift is, met de Speed-voorbumper.
    Een van de weinige auto’s die na zoveel jaar nog goed oogt, met en zonder updates.

    Login om te reageren
    • dawwg zegt

      28 december 2011 om 17:00

      @cheetacars: Ja, het verbaasd me hoe courant de (bijna 10 jaar) oude modellen nog lijken. Het grootste verschil is nog de voorbumper … een leek ziet geen/amper verschil.

      Login om te reageren
      • Esprit_de_Flandre zegt

        28 december 2011 om 22:06

        @dawwg: Dat noemen ze goed design. Vind je wel vaker in dit soort klasse van auto’s. Nodig ook, want voor dat geld mag een auto er wel een tweetal decennia ‘fris’ blijven uitzien…

        Login om te reageren
  15. The360box zegt

    28 december 2011 om 16:56

    De V8 zal hem niet worden, ik vind turbo’s op grote blokken(V8 enzo weet je) gay. Kijk nou naar die nieuwe garde aan luxe-sedans. Allemaal heel saai, zal wel lekker rijden maar heel saai.

    Login om te reageren
    • autobart zegt

      28 december 2011 om 19:00

      @The360box: Dus jij hebt al die nieuwe luxe sedans gereden? Yeah right, die Pinda van je is geen sedan.

      Login om te reageren
      • The360box zegt

        30 december 2011 om 15:34

        @autobart: Waar hoor je me zeggen dat het kut rijdt, en zelfs, ik zeg toch ook, ”het zal wel lekker rijden”…

        Login om te reageren
    • autobart zegt

      28 december 2011 om 19:02

      @The360box: En dan nog, jij rijdt zeker een V10? Omdat een V8 niks is?

      Login om te reageren
  16. autobart zegt

    28 december 2011 om 19:16

    Die auto is al een decennium lang mooi. En dit decennium is hij nog steeds machtig mooi.

    Login om te reageren
  17. Esprit_de_Flandre zegt

    28 december 2011 om 21:56

    Ik vind het nog goed mee vallen met die verschillen, in die zin, er zijn er genoeg om over een nieuw model te spreken. En lelijker is ie er niet op geworden…

    Login om te reageren
    • Freewarefreak zegt

      29 december 2011 om 01:33

      @Esprit_de_Flandre: Precies! Vind hem ook mooier geworden, in zoverre eindelijk een keer een geslaagde make-over. Een Bentley is al een unieke auto, maar dit valt daar zeker ook onder.

      Login om te reageren
  18. KaCh1ng zegt

    29 december 2011 om 01:22

    nu nog een TDI ;)

    Login om te reageren
  19. cheetacars zegt

    29 december 2011 om 19:13

    @Esprit_de_Flandre: Ik vind het wel mooi om te zien dat een hele hoop van dat soort modellen uit de eerste jaren van deze eeuw komen. De Continental GT is een voorbeeld, maar ook de Aston Martin DB9 (8 jaar oud) en de Maserati Quattroporte (7 jaar oud). Die auto’s laten zien dat het ook kan zonder allemaal vage vergezochte lijnen.

    Login om te reageren
    • Esprit_de_Flandre zegt

      29 december 2011 om 19:44

      @cheetacars: Vorige eeuw waren er ook wel een aantal. Fiat Coupé bvb, vind ik nog steeds een mooie verschijning…

      Login om te reageren
      • cheetacars zegt

        30 december 2011 om 15:07

        @Esprit_de_Flandre: Zeker wel. Maar naar mijn idee zijn er van de tijd die ik noemde opmerkelijk veel.

        Login om te reageren
  20. gedece zegt

    30 december 2011 om 00:02

    familie van volkswagen… pas de bumpers aan en je hebt een ‘nieuw model’.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North