
Volgens Binotto had Verstappen een straf wel verdiend, eigenlijk.
De Grand Prix van Saudi-Arabië 2022 was net als vorig jaar behoorlijk spectaculair. In beide gevallen vragen we ons af waarom men daar überhaupt rijdt. Niet alleen vanwege de mensenrechten die men wegmoffelt onder het mom van ‘sport verbroedert’. Nee, de door Tilke Jr ontworpen baan is simpelweg levensgevaarlijk.
Zeker nu met de nieuwe auto’s die nog wat geheimen hebben voor de coureurs en teams, komt het een beetje over als een loterij. Want een (potentieel) levensgevaarlijke crash ligt altijd op de loer. Uiteindelijk waren het Charles Leclerc en Max Verstappen die (wederom) vooraan het veld te vinden.

Wat opvalt is dat de strijd tussen die twee behoorlijk amicaal is. Een verademing ten opzichte van de soap tussen Hamilton en Verstappen. Maar gelukkig doen de teambazen altijd nog wel een duit in het zakje.
Binotto: Verstappen had straf moeten krijgen
In dit geval is het Mattia Binotto die het niet eens is met de wedstrijdleiding. Kijk, het begint al! De boomlange Binotto en de bijzonder compacte Horner vormen een leuk duo, zo. Tegenover het Italiaanse Autosprint laat Binotto weten het niet helemaal eens te zijn met de uitslag.

Volgens Binotto had Verstappen een straf moeten krijgen. De reden is overigens niet om iets dat Verstappen had kunnen weten. Hij doelt name op de pitstop situatie, waarbij Verstappen iets te vroeg werd losgelaten door het team en Sainz daardoor bijna tegen hem aanreed:
Er waren meerdere voorvallen. Maar een belangrijk moment was de unsafe relase van verstappen. Als Sainz niet had afgeremd, dan had hij Verstappen aangereden. Ik begrijp niet dat ze Verstappen geen penalty hebben gegeven. Daarbij opgeteld heb je ook de situatie met Perez, waar Carlos niet direct de positie terug kreeg. Als hij meteen er langs was gelaten, had Sainz de aanval op Verstappen kunnen openen. Dat zijn allemaal details die de race kunnen bepalen. Dat gezegd hebbende, het was een spectaculaire race. Iedereen deed zijn best. Van de 88 punten hebben we er 78 gehaald.
Mattia Binotto, is niet ontevreden maar had tevredener kunnen zijn.

Wat denk jij? Heeft Mattia Binatto gelijk? Had Verstappen een straf moeten krijgen? En had Sainz serieus kans gemaakt op een betere optie? Of is dit een teambaas die alles in het voordeel ziet van zijn medewerkers? Laat het weten, in de comments!
Nee please… geen Toto Binotto… 🥴 😣
In dat geval ook geen Maxilton met zijn geblèr over een witte lijn.
Er is een cruciaal verschil, Sainz hoefde helemaal niet op zijn rem te staan en zo extreem close was t ook totaal niet, maar bij het overschrijden van de witte lijn is daar meervoudig geen speld tussen te krijgen. Staat kraakhelder op camera net als het niet remmen van Sainz. :)
Ach er was niets aan de hand, Max had zijn pitstop al ondergaan de Ferrari kwam er nog voor binnen.
Als de Ferrari ook de pitstop al gehad had en ook de pit uit reed was het een ander verhaal geweest.
Binotto heeft een bril nodig, want vanaf boven gezien was er ruimte zat tussen de 2. Er had een bus tussen gepast. Hoe ouder hoe gekker zullen we maar denken
Hij heeft er een, alleen maakt hij hem -net als mijn puberzoon- nooit schoon.
We zijn 2 races onderweg en de politieke trukendoos is al opengetrokken
Tja, het zal wel dat Sainz moest remmen, maar het is toch niet zo dat op het circuit dezelfde regels gelden als in het reguliere verkeer? Zolang het niet onveilig is mag het volgens mij gewoon.
@pomoek: als je je oranjebril even af zet en de regels leest dan zie je dat het niet mag
@Chiel: heb het allemaal zojuist doorgenomen maar kon er niets over vinden? Help me ff, ik zie niet goed door mijn oranje bril…
En ik vind dat Leclerc straf verdiende door richting start/finish steeds over de pit entry lijn (afsnijden) te rijden. Dag Binotto op naar Australië…
Vergeet ook niet dat Leclerc de hele race met kapotte verlichting reed. Als die ERS/regenlichten op de achterzijde van de auto het niet doen, heeft de wedstrijdleiding het recht om je uit de race te halen.
@Edge: dit dacht ik ook al. Er staat me bij dat in het verleden straffen zijn uitgedeeld omdat de lampjes het niet deden.
@Edge: Klopt, ook dat nog ja
Oude quote. Ik las dit zondag of maandag al elders.
Volgens mij moest Sainz van z’n gas af omdat hij anders niet op tijd stilstond bij de pitcrew. Misschien heeft hij iets harder geremd dan normaal, maar er was op zich ruimte genoeg. Op de baan zitten ze tegenwoordig dichter bij elkaar…
Spijkers op laag water aan het zoeken? Of is de komkommertijd al weer aangebroken?
@outlook: Nee aspergetijd mjam mjam
@venividivici: dit lijkt toch meer op spaghettitijd..
Er wordt dit seizoen echt close geracet, Ik ben ook voorzichtig positief over de wedstrijdleiding, dus het kan wel eens een erg leuk seizoen worden.
Tenminste.. als al het gelul, hypocriete gezeur en gepolitiek van met name de teambazen het niet verneukt.
Sainz of Verstappen die tijdens de race ‘ in the heat of the moment’ iets roepen is wat mij betreft ok, maar achteraf zemelen zoals dit is gewoon vervelend.
Sorry ,maar bij al deze Maxfans kan hun god Niets fout doen .Als Lewis iets roept van over de lijn is het een zeikerd.Als Max dat doet is het wel oké .Iedereen die iets nadelig zegt over Max is niet goed bezig.Word wakker en zie en luister gewoon wat er is !
Nou ik vond het op het randje. Toen ik de wedstrijd live zag dacht ik nog “daar gaat Max nog een straf voor krijgen…”
Er wordt zie ook Schumacher meer geouwehoerd door de formule 1 dan geracet. Wat een zeikerds. Rij en hou je kop.
Je kan winnen of verliezen.
Snelste ronde rijden onder geel…. dat zou toch n fikse straf moeten opleveren… maar nee ….
Wel of geen straf, als er iets wordt uitgedeeld voor een Unsafe Release lijkt me dat je daar het team voor bestraft (puntenaftrek oid) en niet de coureur
”Als Sainz niet had afgeremd, dan had hij Verstappen aangereden”
Nee Meneer Binotto; Als Sainz niet had afgeremd, dan had hij zijn pitbox voorbijgereden
Vanuit de cockpit in Sainz z’n auto en het vooraanzicht vanuit het einde van de pits ingezoomd tijdens de race zagen er spectaculairder uit dan het eigenlijk was. Toen men op Sky F1 de beelden nadien recht van bovenaf liet zien zag je wel degelijk dat het helemaal niet zo close was als dat het aanvankelijk leek. Dat Carlos z’n plaats niet direct terugkreeg was omdat Perez er van overtuigd was dat hij eerder de lijn raakte dan Sainz. Maar goed, als Leclerc z’n bocht niet had afgesneden toen Max hem definitief passeerde was het verschil mss ook groter geweest toen ze over de streep kwamen en was het gezeur minder!
Ik weet niet of het Italiaanse autosprint een beetje reputabel is. Maar ik heb dit binnen 2 uur na de race gelezen. En in die tijd Binotto op tv gezien en daar zei ie echt totaal niks over, was alleen maar positief en correct en geen enkele opmerking over evt. straffen of ander gezeur.
En niemand of niks anders dan dat Autosprint is met dit verhaal gekomen.
Mijn gok: zoals Engelse tabloids, is dit grotendeels door de “journalist” verzonnen to start shit.
Het is een soort van eer om als eerste in de pitstraat te mogen staan; maar je hebt wel het meeste problemen met unsafe releases. Als je als laatste in pit staat, zal je nooit een penalty krijgen voor ene unsafe release (omdat er aan het einde vaak meer ruimte is en als sneller team verwacht je dat je na de pitstop er toch al weer voor zit).
Daarnaast was het op het randje, maar geen unsafe release.
Ook moet Binotto niet zeiken: RB had tijdens de safetycar ook toen Sainz er voorbij kunnen laten (als dat dat van de raceleiding had gemogen (niet inhalen tijdens safetycar enzo); dan kan je zeggen dat Sainz op de huid van MV had kunnen zitten, echter was het eerder andersom geweest: dan had Perez op de huid van Sainz gezeten en Perez was net zn leidende positie kwijt geraakt en zou er op gebrand zijn geweest om Sainz aan de vallen.
En Lec een straf voor het minderen van snelheid tijdens geel? Zoals Max althans beweerde? Gelijkspel dus.