
Het koppel haalde bijna € 200.000 binnen, maar betalen nu zelf de rekening.
Dit artikel is oorspronkelijk gepubliceerd op 27 augustus 2020 en geüpdatet op 18 juli 2025.
Als je in vier tot zes jaar tijd 80 keer bij een botsing betrokken raakt moet je wel een hele slechte chauffeur zijn. Tenminste, dat zou je denken. Wat bleek: het was iedere keer de schuld van de andere partij.
Dat is in ieder geval wat een echtpaar uit Den Bosch de verzekering wijsmaakte. Dat ging lang goed. Keer op keer wisten de botsende Brabanders succesvol een schadeclaim in te dienen. Bij elkaar hebben de twee op deze manier bijna € 180.000 binnen weten te harken. Ka-ching!
De aanrijdingen
Dit was al aan de gang sinds 2014. In 2018 begon de verzekeringsmaatschappij onraad te ruiken. Ze stelden daarom een onderzoek in en kwamen erachter dat het echtpaar verdacht vaak als benadeelde partij bij een botsing betrokken was. Het bleek uiteindelijk om 56 aanrijdingen te gaan.
Hoe kregen ze dit voor elkaar? De man en vrouw wachtten op grote parkeerplaatsen van bijvoorbeeld een winkelcentrum of een meubelboulevard hun kans af. Vervolgens reden ze opzettelijk tegen een achteruitrijdende auto aan. Daarna deden ze alsof ze veel haast hadden, waardoor het schadeformulier slordig werd ingevuld. Dit flikten ze zowel in Nederland als in België.
Gelukkig is het echtpaar inmiddels opgepakt in Den Bosch. Onderzoekers tonen aan dat het ruim een miljoen keer waarschijnlijker is dat er sprake is van opzet dan van toeval of botte pech. Toch stelt de verdedigende partij dat het puur ongeluk is. Daar gaat het Hof niet in mee. Hun (bots)auto is in beslag genomen. We zijn benieuwd hoe die eruit ziet, maar de politie deelde helaas geen foto.
De straf voor het Brabantse echtpaar
Op 17 juli 2025 hoort het tweetal wat de straf is. De rechtbank legde in eerste instantie een gevangenisstraf op van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het crashkoppel ging in hoger beroep. Daardoor is de straf toegenomen. Het Gerechtshof dacht eerder aan een jaar in de bak. Inmiddels is de redelijke termijn overschreden en wordt de straf ingekort naar negen maanden, volledig voorwaardelijk. De parkeerplaatsen zijn er de komende negen maanden in ieder geval weer een stukje veiliger op geworden.





Lekker Gewerkt!
Meegemaakt, rijd met 40 km achter een auto met grote achterschade, heb ongeveer 10 meter afstand, weg was leeg en stil, voorganger gaat zomaar boven op de rem, ik tikte hem aan, dus fout..politie vroeg waarom hij zonder kennelijke noodzaak remde, man beweerde dat hij een eend op de rijbaan dacht te zien???
Ach zei de politie zo krijgt hij de schade volledig betaald, goed gespeelt toch, mijn verzekering betaalde, want ik was natuurlijk fout!
Resultaat: heeft u achterschade ga gerust boven op uw rem staan, succes verzekert!
Helaas zal ik dat niet doen, ben geen ASO.
Dashcam betere oplossing. Gezeur meteen opgelost.
” en hun (bots)auto is in beslag genomen”
?
Laatst parkeerde mijn vrouw ook haar auto tegen andere aan. Foto’s gemaakt en netjes telefoonnummer achtergelaten. Een uurtje later belde de eigenaresse. Daarna samen het schadeformulier ingevuld. Lang verhaal kort: die eigenaresse claimde dat wij haar hele auto Total loss hadden gereden (haar auto zat vol met oude schades) en onze verzekering trapte daar nog in ook. Pas toen ik aandrong op een onafhankelijke schade-expert die onze schade vergeleek met haar auto werd de uitslag teruggedraaid. Van €3000 schade (economisch total loss) naar €150 schade.
Ben je een keer eerlijk, trekt de tegenpartij je het vel over de oren. Misselijkmakende mensen zijn dat. “De verzekering betaalt toch?” Ja, van mijn no claim k#t!
@F36GC: zulk soort mensen moeten direct uit de verzekering gesmeten worden. Soortgelijk, alleen dan anders heb ik ooit met stormschade meegemaakt. Verzekering stuurt een bedrijf voor het opnemen en repareren van drie dakpannen. Dit bedrijf rekende daar 2500 euro voor dus voordat ze over gingen tot reparatie heb ik de verzekering even ingelicht. Dit bedrijf nooit meer gezien en een ander eerlijk bedrijf kwam het maken. Profiteurs om van te kotsen.
@christian85: goed gedaan! Ja profiteurs genoeg… zouden ze gewoon een straf + strafblad voor koeten krijgen.
Zo’n fijn persoon had ik laatst ook, wissel in de file bij een wegversmalling netjes van baan, gat was er, persoon duwt m met opzet tegen ons zij-achterpaneel. Uiteraard ben ik dan fout ook al kon ik er nul niks aan doen. Eerste wat ie zei: Tsja, had je me maar voor moeten laten gaan. Ik heb m daar bijna 2 rijstroken over geschopt. En dan verwachten ze nog dat je hoffelijk blijft.
Hij heeft bereikt dat ie een heel speciaal plekje in m’n geheugen heeft getriggerd. Een plekje waar je niet wilt zitten.
@F36CG: omgekeerd gebeurt dit ook. Een jaar geleden stond ik stil in een file, rijdt er een motorrijder tegen mij aan. De man erkende gelijk z’n schuld (kon ook weinig anders doen) en we hebben samen het schadeformulier ingevuld.
Het duurde vervolgens een kleine maand voordat ik de schade kon laten taxeren, omdat de verzekering van de tegenpartij nauwelijks bereikbaar bleek. De taxatie kwam uit op 1560 euro schade aan o.a. voorscherm en bumper, en het resultaat dat ik van de verzekeraar geen enkele actie of reactie meer vernam. Na (een wettelijke termijn van) 90 dagen moest ik mijn rechtsbijstandsverzekering aanspreken om die kl**tzakken tot acceptatie van de schuldvraag en betaling van de schade af te dwingen.
Maar lopen dit soort dingen niet tussen jouw verzekeraar en de verzekeraar van de tegenpartij ?
Want je vult toch beide formulier in stuurt die naar de verzekeraar ?
In principe kan jouw verzekeraar dan of de taxatie laten doen, dat laten betalen en rekening bij de verzekeraar van de andere partij neerleggen …
Verzekeraars zullen elkaar niet gaan lopen naaien lijkt me.
… of is dit een soort utopie die ik nu voorschotel ?
Ik heb dat ook een keer met de motor gehad, verkeer voor me stond ineens stil, remde me onderuit. En de motor schoof tegen de achterbumper van mijn voorganger. Zij claimde alle schade van de achterkant, hele achterklep werd opnieuw gespoten. Terwijl die tijdens de crash niet geraakt was…
Heb het andersom eens bijna meegemaakt. Meisje rijdt in de dikke bmw van pappie tegen mij aan bij een zebrapad in Den Haag waar mensen overstaken – ik remde en zij was op d’r telefoon bezig. Ik reed in een op taxatiewaarde verzekerde oldtimer. Schade 7.500 euro, de achterbumper was stuk maar ook het de kofferbak achter was geknikt en de achterklep stond schuin open.
Belt papa, ja, dat is wel heel veel geld voor zo’n oude perenkist, dat kan helemaal niet. Hij gaat een onafhankelijke schade-expert sturen. Ik heb hem succes gewenst. Adres gegoogeld, bleek een mega dikke miljoenenvilla in Laren. Schade-expert kwam gelukkig tot dezelfde conclusie; 7.500 euri schade. Gelukkig heb ik de auto voor 4k kunnen laten herstellen, maar ik moest zelf de onderdelen maar bij elkaar zien te vinden en de mazzel hebben dat ik nog ergens nieuwe chassispanelen kon vinden voor de kofferbak van een 38 jaar oude auto. Tegen de stress en moeite die het mij gekost heeft plus de schuld en reactie van de tegenpartij mag dan wat mij betreft de rest als vergoeding staan.
bots tokkies, verschrikkelijke lui
rbw afpakken, en voor fraude aanklagen
Toch vreemd hoe ze zoveel schade hebben kunnen claimen. Mijn ervaring is dat experts toch al vlug achter de oren krabben en daarbij bestaat ook nog zoiets als schade over schade .
Na 80x begon men onraad te ruiken? wtf
@dees: Dat dacht ik in eerste instantie ook maar ze hebben dit in BE en NL geflikt. De tegenpartij is schuldig dus hun verzekering draait er voor op. Je hebt tig verzekeringsmaatschappijen… dus misschien daarom?
@dees: als er over de schuldvraag weinig discussie is, het schadebedrag per gebeurtenis is laag, geen lichamelijk letsel. Waarom zou een verzekeraar dan goed onderzoek doen naar het “slachtoffer”?
Deze mensen zijn gewoon eerlijk. Deze man is zelfs laatst op klokhuis geweest (van 17 augustus). Volgens mijn dochter is het de meest onhandige man ter wereld!
@lekbak: Ja en Pino kan vliegen.
@mopar70: volgens mij is Pino niet meer op tv…
@lekbak: omdat hij weg gevlogen is natuurlijk…
Heb dus laatst bij het file parkeren zachtjes de auto voor mij aangetikt. Tja shit happens, gekeken en zag een klein krasje. Netjes een briefje achter gelaten. Krijg de rekening, 1800,-. Tja, nu even kijken of ik het zelf betaal of dat ik het via de verzekering doe(eerste eigen auto). Wordt een duur geintje voor zo een klein krasje. Kan nu wel begrijpen dat sommige mensen wegrijden.
1800€ voor een klein krasje? De volgende keer toch maar niet op de sensoren vertrouwen wanneer je ‘m achter de gouden koets probeert te zetten…
@karhengst: Had ik die maar haha, nee was heel lullig. Gebruik altijd de reflectie van mijn koplampen om in te kunnen schatten hoeveel ik nog heb. Was er dus 1 kapot.
€1800 euro voor een klein krasje!!? Ik heb ooit in het donker een zwarte BMW geraakt (stond niet onder een lantaarnpaal, dus kon het ding niet zien) toen ik achteruit reed, was 1 van de parkeersensoren van de auto waar ik meer reed stuk, die reageerde pas toen ik de BMW raakte… scheur in de bumper, €800 euro schade… Duur geintje, maar €1800??? dat klinkt als oplichterij! Is dat ding van goud ofzo?
@janhenvol: Ik heb dit ook keer gehad. Bij het stoplicht zachtjes op zijn trekhaak gebotst, netjes gegevens uit gewisseld en de beste man kwam 2 dagen later met een bedrag van 1500 omdat hij zogenaamd een nieuwe bumper nodig had. Ik heb dit toen door een onafhankelijk herstelbedrijf laten bekijken en zij gaven aan dat het niet nodig en de schade misschien 500 euro was. De man wou het perse via de verzekering maar ik niet want had toen pas net 2 jaar mn rijbewijs en de premie zou flink omhoog schieten. Ik vond het het waard om het uit eigen hand te betalen aangezien je premie niet omhoog gaat waardoor je uiteindelijk meer betaald. Dus misschien ook nog door onafhankelijke partij laten kijken
@autoliefhebber002: Het is een München gebeurd, nu even bekijken wat ik doe en hopen dat de eigenaar een beetje coulant is.
@janhenvol: kan best duur zijn een bumper schade. Wilde laatst een krasje laten maken, polijsten ging niet meer. Dacht een bumper spuiten is een paar honderd euro. Maar helaas, volgens de dealer mochten ze de bumper niet spuiten volgens de richtlijnen van de fabrikant (in mijn geval Mercedes) en kunnen ze alleen een bumper vervangen. Dat komt door de blind spot sensoren. Die zouden dan misschien niet optimaal werken. Even €1500,- voor een krasje. Heb dat krasje maar laten zitten.
@tourbillion: zo nieuw was deze bmw cabrio niet. Misschien wat parkeersensoren maar dat verklaard de prijs niet.
Had afgelopen winter iemand aangetikt op een parkeerplaats. Ik was letterlijk voor- achter en aan beide zijkanten ingeparkeerd… Er zat één barst van ongeveer 25 cm in de lak van mijn bumper, leek op een soort lange haar als je er goed naar keek. Het is een oldtimer op taxatiewaarde verzekerd die ik een paar jaar geleden helemaal heb laten spuiten, dus wilde graag de schade laten herstellen (geen bonus-malustrede, dus kost me niks zogezegd). Schadehersteller rekende 900 euro af, want demonteren, schuren en spuiten kost gewoon zoveel.
Als er een nieuwe bumper op had gemoeten was het zo eens 1500 euro… 1000 voor de bumper en 500 voor het spuiten.
Autofabrikanten, zeker de “luxe” merken profiteren hiervan door typerende kleine schades heel duur te maken, immers ofwel is het ding all risk verzekerd ofwel is het de tegenpartij dus dat mag lekker rinkelen aan de kassa.. Rij maar eens een klein krasje in 1 koplamp hier, dat is 5000 euro aub, zonder plaatsing, zonder afstelling, zonder werkuren. Spiegeltje gaat ook los over de 2k en een bumper herspuiten, dat mag niet want er zitten behalve klassieke parkeersensoren ook dode hoek sensoren en radars achter. Vanwege het zelfrijdend karakter en mocht een herstelling toch maar iets fout doen waardoor de fabrikant aansprakelijk gesteld zou kunnen worden, als er iets aan die bumper is, bestel maar een nieuwe, mogelijks zit er teveel metaal ofzo in de lak van de spuiter, fabrikant neemt geen risico als het op aansprakelijkheid aankomt en de rekening, die is toch voor de verzekering. (en alleen al die systemen her kalibreren en controleren gaat je veel geld kosten)
Voor het geval je dacht dat ik met een of ander exotisch ding rijd, een gewone Mercedes C klasse maar wel met hun projector koplampen.
Daarnaast is het gewoon zo als de verzekering moet betalen mensen altijd het maximale er proberen uithalen, ik heb dan maar in dashcams geïnvesteerd, dat scheelt al de helft aan discussie.
Hele schade branche is verrot. Ga maar eens met een barst in je ruit naar autotaalglas of carglass. Eerste vraag als je binnenkomt: is het vd verzekering of betaal je zelf? Als de verzekering betaald kost het ineens het dubbele. En dan maar afvragen waarom de premies zo hoog zijn…
@freshlife: dat weten de verzekeringsmaatschappijen natuurlijk ook. Die hebben vaak toch graag dat je naar Carglass gaat, daar zullen ze wel 60% korting krijgen of zo.
@mashell: plus jij betaald eigen risico als je naar een niet aangesloten reparateur gaat.
Een aantal jaar geleden draaide ik op een weg in België waar je eigenlijk niet mocht draaien en tijdens het draaien rijdt er een Golf IV met hoge snelheid bij me naar binnen. Ik meende goed gekeken te hebben maar ja, eigen schuld. De Golf IV in kwestie had al schades, 290.000km en betrof een 1.9D. Mijn verzekering had ruim €4500 uitgekeerd voor die auto terwijl een vergelijkbare auto in België misschien €750 doet. Boeven zijn het en ook mijn verzekering heeft geen enkele moeite gedaan om uit te zoeken of de claim wel terecht was. Na een aantal klachten gedaan te hebben heb ik het maar opgegeven..
Aansluitend toch even melden hoe “uitblutsers” heel veel kunnen herstellen zonder vervangen van stukken of herverven.
Ik kwam met die mensen een eerste maal in contact tijdens een openlucht autobeurs in de UK. Later ook met een Duits bedrijf dat bij koetswerkbedrijven in België rondging voor het bijwerken van grote hagelschade.
Tot 2 maal toe moest ik aandringen bij de hersteller tot die oplossing. Hij geloofde er niet in, maar elke keer werd de herstelling perfect uitgevoerd, voor een belachelijke prijs (deur voor 85 €, achtervleugel voor 185 €) en de voldoening dat je nadien geen kleine kleurverschillen moet zien.
Ik zit niet in de branche en haal geen voordelen uit de reclame, maar wens enkel zoveel mogelijk mensen aan te moedigen naar dit soort oplossingen te proberen. Raar ook dat de verzekering er nooit naar vraagt.
Mogelijk kan Autoblog hier eens een artikeltje aan besteden ?
Het boeit de verzekeraar toch geen reedt. Behoort tot de risicomarge, verhogen we de premie toch wel weer voor iedereen volgend jaar. Het probleem van collectieve systemen (zie zorgsector o.a.).
Geen enkele incentive voor de verzekeraar om kritisch te zijn. Daarom duurt dat 4 jaar en 80 claims.
Als ik al deze reacties lees is dit wel de moeite waard voor een nieuw artikel – Hoe ben jij ooit het hardst gen@@id door de tegenpartij bij een aanrijding. Bizar om dit hierboven allemaal te lezen. Helaas in mijn directe omgeving ook vaker gebeurd.
Mijn vrouw had eens de handrem niet goed aangetrokken, auto op een hellinkje tegen het spatbord van een mega gare al gedeukte aygo aangerold. Goed, netjes gemeld, resultaat is 5 jaar terug in schadevrije jaren (van 2 naar -3), giga opslag in maandpremie. Verzekering gebeld, als je de schade zelf betaalt kun je je schadevrije jaren natuurlijk weer terug laten zetten (want dan doe je geen aanspraak op de verzekering). Blijkt de tegenpartij 5k geclaimd te hebben…
Vriend van me had een scooter onder zijn auto op een onoverzichtelijke kruising in de nacht (ik zat ernaast). Was een snorscooter die maar 25 mag, maar het meisje reed zeker 45-50 en je zag haar écht niet aankomen zo snel ging het. Netjes politie gebeld en haar met de kapotte scooter nog naar haar huis gebracht. Ouders boos “omdat dit al de zoveelste keer was” dat ze een ongeluk had. Vervolgens bleken ze 14.500 euro geclaimd te hebben, want de macbook pro in haar tas was zogenaamd kapot (ze had een oude laptop bij zich, die deed het nog gewoon na het ongeluk want dat controleerde ze meteen), kon een maand niet werken dus gederfde inkomsten, meer schade aan de scooter dan een nieuwe kost, etc etc.
Vreselijk dit soort parasieten, en je doet er niks aan. 8 maanden voorwaardelijk betekent gewoon geen gevangenisstraf, mag toch aannemen dat ze die 180.000 piek mogen terugbetalen, maar daar lees ik hier niks over terug. Ik vind een voorwaardelijke gevangenisstraf echt zo suf… “niet nog eens doen, want ALS je nog eens gepakt wordt in die periode DAN ga je de gevangenis in”.
Zo zie je maar weer.
Misdaad LOONT in NL.
In mijn jonge jaren ooit heel dicht bij een andere auto geparkeerd op een grote parking wegens waardevolle lading zodat de achteeklep niet open kon. Stond er dus 1cm vanaf.
Bij terugkomen, tegenpartij claimt dat ik een bestaande schade veroorzaakt heb en gans de voorbumper moet vervangen worden. Na veel overtuiging de politie laten meelopen naar onze auto, de tegenpartij had een een duidelijke kras van iets scherp terwijl onze bumper helemaal vlak plastiek was én volledig schadevrij. Claim werd afgevaardigd, maar eigenlijk zouden de tegenpartij dus voor poging tot bedrog aangeklaagd moeten worden….
Dit was 27 jaar geleden, 17 jaar geleden installeerde ik een kleine digicam als dashcam, nog voor er dashcams verkrijgbaar waren, en sindsdien altijd een dashcam….
Volledig voorwaardelijk of volledig onvoorwaardelijk… In het eerste geval is het er niet veiliger op geworden 😀