• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Chinese stad wil je kenteken na 10 jaar afpakken

Auteur: ricardo, gepost 3 juni 2013 om 19:09 – 31 Reacties

Chinese stad wil je kenteken na 10 jaar afpakken


Want milieu.

Ongeremde groei van industrie en autobezit zorgen in de grotere Chinese metropolen al langere tijd voor luchtkwaliteitsproblemen. We kennen immers allemaal het beeld wel van de gehaaste forens met een mondkapje voor. Eén van de manieren om luchtvervuiling aan te pakken is het beteugelen van autobezit. Niet middels een lullige milieuzone, maar door het bezitten van kentekens stervensduur te maken. Voorbeeldje: in Sjanghai kosten ze gemiddeld €7.500. Peking doet dit overigens anders, en gooit alle kentekens in een loterij. Spannond.

In Guangzhou (kanton), een stad met meer dan tien miljoen inwoners als we de suburbs meerekenen, is een regel ingegaan die stelt dat een kenteken slechts tien jaar in je bezit mag zijn. Daarna gaat hij weer in de verloot- of veilingpool. Want voor auto’s met een motor groter dan 2.5-liter moet een kenteken op de veiling worden gekocht. Daarna is het een kwestie van geluk of je weer een kenteken krijgt. Of je komt opnieuw met een smak geld op de proppen.

Guangzhou beperkt de jaarlijkse kentekenafgifte tot 120.000 stuks. Maar het aantal potentiële afnemers is uiteraard veel groter. Na tien jaar je kenteken moeten inleveren staat volgens de lokale Woutel Karssen gelijk aan het naar de sloop brengen van je voertuig, aldus Jin Xinguang op China National Radio.

Ook interessant!

  • Video: Top 10 duurste auto's op Nederlands kenteken 2021
    Video: Top 10 duurste auto's op Nederlands kenteken 2021
  • Video: elektrische kenteken verduisteraar is onhandig
  • Lezersvraag: welk automerk is over 10 jaar verdwenen?
    Lezersvraag: welk automerk is over 10 jaar verdwenen?
  • landbouwvoertuigen
    Landbouwvoertuigen nog te vaak zonder kenteken

Nieuwste artikelen

  • Deze goedkope G-Klasse Brabus op Marktplaats lijkt echt, maar toch ook engggg
  • Max Verstappen rijdt volgend jaar stiekem toch met nummer 1 rond
  • Video: De aanhangwagen van Snollebollekes
  • BMW van volkszanger met drie kinderen erin gestolen
FacebookTweetPinLinkedIn

China, kenteken, milieu

Vorig bericht: « Brabus-tuningexplosie voor de Mercedes GL63 AMG
Volgend bericht: Gespot in Knokke: Novitec California en Hamann 599 »

Lees Interacties

Reacties

  1. norge zegt

    3 juni 2013 om 19:12

    Moeten ze in Nederland ook doen.

    Login om te reageren
    • mercs zegt

      3 juni 2013 om 19:15

      @norge: Goed idee joh, maar dan alleen voor Hyundai’s

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      3 juni 2013 om 19:47

      @norge: Doen velen al, na 3 of 4 jaar leveren ze het kenteken in. Omdat je zonder kenteken ook niks aan je auto hebt leveren ze die ook in. Dat heet autolease.

      Login om te reageren
  2. mercs zegt

    3 juni 2013 om 19:13

    We kijken soms wel bewonderend naar China omdat daar nog steeds supercars worden verkocht, maar een auto bezitten in China is geen makkie, als ik dat zo hoor.

    Login om te reageren
    • kickass zegt

      3 juni 2013 om 19:40

      @mercs: Een Koenigsegg kost in China €3.500.000 en in Nederland €1.500.000. Dat zegt genoeg lijkt me.

      Login om te reageren
      • fejjie zegt

        4 juni 2013 om 09:20

        @kickass: Dat prijsverschil zit dan vooral bij het kenteken waarschijnlijk :-)

        Login om te reageren
  3. flippert zegt

    3 juni 2013 om 19:15

    Top idee en dé oplossing voor het file probleem in NL. Alleen als je genoeg geld hebt in de auto en anders oprotten de bus in of fietsen!

    Login om te reageren
    • bullgod76 zegt

      3 juni 2013 om 19:25

      @flippert: Nee hoor, als je het file probleem in NL echt wilt bestrijden, hoef je dit alleen maar te doen bij de auto’s die in de file staan.
      Alle andere autobezitters staan toch niet in de file en zijn dus ook geen schuld aan het file probleem.

      Login om te reageren
      • darkpluisje zegt

        3 juni 2013 om 20:46

        @bullgod76: Idd, maandag ochtend om 8 uur knooppunt hooipolder dicht en vanaf in alle richting kentekens strippen over file die ontstaat :D

        Login om te reageren
    • undifined1 zegt

      3 juni 2013 om 19:37

      @flippert: met auto kon wel eens goedkoper zijn dan met bus

      Login om te reageren
  4. bungabungastig zegt

    3 juni 2013 om 19:18

    Rare Chinezen heb je overal, maar in China toch wat meer. Hoe komen ze erop.

    Login om te reageren
  5. volvov70 zegt

    3 juni 2013 om 19:23

    Na 10 jaar je auto laten slopen en een nieuwe moeten kopen is echt milieuvriendelijk! …. :’)

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      3 juni 2013 om 19:46

      @volvov70: Wel goed voor de economie.

      Login om te reageren
  6. Rob zegt

    3 juni 2013 om 19:36

    Tsja, dit heeft ook weinig zin vrees ik.
    Wereldsteden als deze zullen naar een compleet autovrije stad moeten streven. Gewoon geen auto’s meer toestaan, verbieden die ondingen!
    Moet er natuurlijk wel een degelijk OV netwerk liggen, wat er waarschijnlijk nu niet is.
    Autovrij maken, een andere permanente oplossing voor dit probleem zie ik niet…

    Login om te reageren
    • RazorHead zegt

      3 juni 2013 om 19:54

      @Rob:
      eh? Liever niet!

      Login om te reageren
      • Rob zegt

        3 juni 2013 om 20:34

        @RazorHead:
        Inderdaad, liever niet. Maar wat stel je dan voor?
        Kussentjes en flesjes water uitdelen aan gestrande Chinese automobilisten die na twee dagen file 100 meter verder zijn gekomen? Want dat gaat een keer onvermijdelijk worden, als er niet wat radicaals gaat gebeuren.

        Login om te reageren
    • timberleek zegt

      3 juni 2013 om 20:26

      @Rob:

      Volledig auto vrij is wel problematisch ivm bevoorraden. Dan zou je uitzonderingen moeten maken voor bijvoorbeeld vrachtverkeer. =

      Login om te reageren
    • rodger zegt

      3 juni 2013 om 20:29

      @Rob: je weet dat je hier op AUTOblog zit?

      Login om te reageren
      • darkpluisje zegt

        3 juni 2013 om 20:48

        @rodger: betekend nog niet dat auto’s daarmee heilig zijn… Als je echte problemen op wil lossen zal je verder moeten kijken en ook moeten strepen in dingen die je geliefd zijn (daarbij, wie gaat er nou voor liefde in de stad rondkarren behalve de mensen die gezien moeten worden)

        Login om te reageren
      • Rob zegt

        3 juni 2013 om 20:55

        @rodger:
        Ja. Weet ik.
        Autovrij maken is geen populaire oplossing, maar als je de hoeveelheid verkeer in steden als deze ziet zul je mijn mening misschien begrijpen. De situatie daar is niet te vergelijken met de situatie in Nederland. Wat wij grote steden vinden (R’dam/A’dam) vinden Chinezen gezellige dorpjes.
        Het is een dramatisch probleem en dramatische problemen zijn alleen d.m.v. radicale oplossingen op te lossen.

        Login om te reageren
        • rodger zegt

          3 juni 2013 om 21:41

          @Rob: daar heb je wel een punt ja

          Login om te reageren
        • ropbp zegt

          4 juni 2013 om 09:43

          @Rob: voor dat soort steden met miljoenen inwoners is het mogelijk best een goed idee. Niet alleen in China. Ook in steden als Londen en Parijs is het drama. Niet alleen in de stad, maar ook op de rondwegen. Dat laatste probleem blijf je natuurlijk houden, omdat veel forenzen juist in die steden werken.

          Login om te reageren
  7. 9114life zegt

    3 juni 2013 om 19:42

    Ondanks perfecte metro zit het verkeer er dikwijls muurvast op de verschillende stadsringen, ooit 5uur gedaan over 500meter daar en er was niks speciaals gebeurd.

    Login om te reageren
  8. laulau zegt

    3 juni 2013 om 19:44

    Tsja.. only in China zullen we maar zeggen..

    Login om te reageren
  9. benz190 zegt

    3 juni 2013 om 19:52

    Zo zo, eindelijk een land erger dan Nederland. Ik ben zo blij dat wij niet de enigen zijn met de autoprijzen en invoerbelastingen. Wat een opluchting. Thank god for China! Hoewel ze geen ziel hebben, thank god!

    Login om te reageren
  10. potver7 zegt

    3 juni 2013 om 19:56

    De gemiddelde Chinese auto is in die 10 jaar toch allang gedesintegreerd?

    En anders zie ik een grote markt voor auto’s met een motor van 2499cc en drie turbo’s…

    Login om te reageren
    • potver7 zegt

      3 juni 2013 om 19:57

      @potver7: ojeee, verkeerde artikel :(
      geweldig, die edit-knop op AB…

      Login om te reageren
  11. hotemetoot zegt

    3 juni 2013 om 21:08

    Ehm, @ricardo, volgens mij doet singapore dit al. Oud nieuws dus, of ff noemen in het artikel ;)

    Login om te reageren
  12. Hupke zegt

    4 juni 2013 om 01:28

    Met de appartementen gaat het daar in sommige steden ook zo aan toe.

    Ik kan het wel begrijpen dat ze zulke maatregelen invoeren, als je ziet hoe slecht de luchtkwaliteit in zulke steden is. De ppm waardes van smog zit daar meestal 10 keer boven de waarde (75ppm) waarbij ons smog alarm aangaat.
    Nieuwere wagens (en minder wagens) stoten al minder uit. Verder is een wagen er nutteloos als je er constant mee vastzit.

    Login om te reageren
    • ropbp zegt

      4 juni 2013 om 09:45

      @Hupke: nu ken ik China niet zo goed. In Indonesië wordt veel smog veroorzaakt door die vieze brommertjes. Ik heb daar wel eens een brommerfile gezien en dan stik je zowat van de lucht.

      Login om te reageren
      • lincoln zegt

        4 juni 2013 om 09:52

        @ropbp:

        yep .. en die ouwe 2-takt meuk gaat nog eens NOOIT kapot ook ..

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North