• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Hierdoor weet je zeker of je wel of niet met je EV op vakantie kunt gaan

Auteur: nicolasr, gepost 2 maart 2026 om 20:10 – 6 Reacties

Da’s namelijk nogal een heet hangijzer, met de EV op vakantie.

Het is een vraag die vrijwel iedereen met een EV bezighoudt; moet ik nou wel of niet met de elektrische auto op vakantie. Naast voordelen als een ‘smooth’ ritje en trekkracht voor de caravan en in de bergen zitten er ook nadelen aan. En welke dat zijn weten we natuurlijk allemaal.

Range en de mogelijkheden tot opladen onderweg. En als je eenmaal op je bestemming bent aangekomen, is het nog maar de vraag of je dáár wel kunt laden. En als dat al zo is, dan staan er misschien wel 20 auto’s voor je in de rij.

Om daar nou eindelijk eens een antwoord op te hebben bestaat de site EV-vakantie. Dat is een overzicht waarin campings in Europa worden beoordeeld op hoe geschikt ze zijn voor elektrische rijders. Niet op zwembad of animatie of vooraf opgezette glampingtenten met internet, bubbelbad en masseuses erin, maar puur op de aanwezigheid van laadpalen

Wel of niet met de EV op vakantie

De index kijkt onder meer naar het aantal laadpunten, de laadsnelheid en hoe makkelijk het is om daadwerkelijk te kunnen laden. Daarbij telt niet alleen mee of er een laadpaal staat, maar ook of die praktisch bruikbaar is tijdens een verblijf. Want dat zie je ook vaak, dat die paal er wel staat, maar het tot je grote frustratie niet doet.

EV-vakantie is niet over 1 nacht ijs gegaan en heeft duizenden campings meegenomen in de vergelijking. De verschillen blijken nog steeds groot. Sommige campings hebben meerdere goed werkende laadpunten, terwijl je bij andere bestemming geen enkele paal hebt en met mazzel kunt laden op een gewoon 220 stopcontact.

Wel mooi, steeds meer campings en appartementencomplexen bieden de mogelijkheid tot laden inmiddels aan. En ook onderweg komen steeds meer (snel)laders te staan. Maar in de ene regio zijn er meer palen dan in de andere.

Daarom is het zo fijn dat je nu vooraf kunt checken hoe het op jouw vakantiebestemming is. En of je dus met het vliegtuig moet, of lekker relaxed met je EV.

Succes met boeken alvast!

Ook interessant!

  • Grootste groep EV-rijders wil niet met de elektrische auto op vakantie
  • Veel meer Nederlanders durven met EV op vakantie
  • Met de EV op vakantie: wat kost opladen in het buitenland?
  • Auto huren op vakantie steeds goedkoper om logische reden

Nieuwste artikelen

  • Autoblog Foto van de Maand – Februari 2026
  • Video: Wanneer je wiel niet goed is vastgezet
  • Enige Honda Civic Type R FL5 op Marktplaats is een heerlijkheid!
  • EV-laatkomer zet één klap grote stap met solid-state batterijen
FacebookTweetPinLinkedIn

caravan, Elektrisch, Vakantie

Vorig bericht: « Stellantis heult met de Chinezen
Volgend bericht: Heeft Tesla het lek boven? »

Lees Interacties

Reacties

  1. Hawkeye72 zegt

    2 maart 2026 om 20:49

    Lekker naar de VS vliegen en dan daar een knijper van een V8 huren….. Caravans zijn voor kneuzen.

    Login om te reageren
    • Roskampies zegt

      2 maart 2026 om 22:11

      De kneu is overigens een interessant vogeltje…

      Login om te reageren
    • camber24 zegt

      3 maart 2026 om 06:29

      En dan bij aankomst geweigerd worden omdat je ergens op de socials een keer een duimpie hebt gegeven bij een grappige post die Trump in het verkeerde keelgat schoot.

      Login om te reageren
  2. carguy24 zegt

    2 maart 2026 om 22:41

    Dat laatste weet ik niet, maar een paar weken rondrijden in een chevy suburban is wel gaaf idd!

    Login om te reageren
  3. mashell zegt

    3 maart 2026 om 14:32

    Wel of niet met de EV en de caravan op vakantie kunnen gaan hangt niet af van de laadpaal op de camping. Maar of die camping dicht genoeg bij je huis ligt om er zonder snel te laden te kunnen komen…

    Login om te reageren
  4. pietertje123 zegt

    3 maart 2026 om 20:28

    Interessant artikel, ik denk dat het ook – wellicht vooral – een zorg is of het EV met tien miljoen Nm aan koppel en miljardmiljoenbiljoen PK wel legaal een doos van enig gewicht achter zich aan mag trekken. Ik heb niet de indruk dat de rest van de wereld (en dat is nogal veel vanuit NL perspectief) zo bezig is met trekhaken voor caravans.

    Vóór de EV mode was 2000kg veel maar niet zeldzaam als trekkracht (BMW 5 serie, Audi A6 etc) maar tegenwoordig is 1500kg al veel. En dat is het niet voor een caravan met enig nut voor een vakantievierend gezin.

    Heb vooral je eigen mening over caravannen maar feit blijft dat het een kennelijk voor velen bruikbare manier van vakantievieren is.

    Kan me een Chrysler 300C herinneren die op Mercedes E klasse chassis geknutseld was. De mercedes met dieseltje mocht 2000 trekken, de enorm (uitziende) amerikaan met diesel of HEMI V8superpowersmegafantasticcubickilometers….. 1500 maar liever niet.

    Mocht je denken dat je minimaal een pickup met een miljoenmiljard PK nodig hebt dan ben je Amerikaan of je bent vergeten dat je vroeger met je pa en ma met een 90pk autootje prima Europa door kon.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North