• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Christian von Koenigsegg staat voor de Regera (1500 pk)

Auteur: Dizono, gepost 3 maart 2015 om 11:01 – 68 Reacties

Koenigsegg Regera


Zelf moet Koenigsegg de Regera nog presenteren, maar dankzij toeleverancier Rimac hebben we al beeld en specs. 0-400 km/u in minder dan 20 seconden!

Het nieuwste speeltje van Koenigsegg, de Regera, heeft een semi-elektrische aandrijflijn. Het gecombineerde vermogen komt uit op liefst 1500 pk, terwijl het koppel een lieve 2000 Newtonmeter bedraagt. Dat maakt niet alleen een topsnelheid van meer dan 400 km/u mogelijk, die 400 tik je ook binnen de 20 seconden aan!

De accu heeft een capaciteit van 9,27 kWh, genoeg om de samen 670 pk (500 kW) sterke elektromotoren kortstondig van stroom te voorzien. Bij het remmen kan maximaal 150 kW aan energie worden teruggewonnen. Het accupakket weegt 115 kilo en in puur elektrische modus komt de Regera 50 kilometer ver. Rimac, bekend van de elektrische Concept_One, hielp Koenigsegg bij de ontwikkeling.

Zodra we meer informatie en beeld (zonder een kale constructeur die in de weg staat) hebben, dan brengen we je meteen op de hoogte!

UPDATE 1: we hebben livebeeld.
UPDATE 2: ook studiobeeld is aanwezig!


Ook interessant!

  • Koenigsegg Regera
    Kijk nou, een Koenigsegg Regera die echt gebruikt wordt
  • Wachten is voorbij met de Koenigsegg Jesko productiestart
    Wachten is voorbij met de Koenigsegg Jesko productiestart
  • Rimac Nevera
    Video: Rimac Nevera doet burnout met 1.914 pk
  • Wordt de nieuwe Koenigsegg minder spectaculair?

Nieuwste artikelen

  • Autoblog Spots Uploterij: win een cadeaubon t.w.v. €100
  • Groter, sneller of bizar: BYD doet het
  • Is de nieuwe Mercedes GLB stiekem een omgebouwde Smart?
  • Nieuwe 5 Serie-concurrent met verbrandingsmotor komt uit zeer onverwachte hoek!
FacebookTweetPinLinkedIn

Autoshows, christian-von-koenigsegg, Elektrisch, geneve-2015, Hybride, koenigsegg, plug-in, regera, rimac

Vorig bericht: « Aston Martin DBX Concept: 100% elektrische AWD
Volgend bericht: Dit is de Audi R8 LMS: sneller, lichter en veiliger »

Lees Interacties

Reacties

  1. axel968 zegt

    3 maart 2015 om 11:04

    Goeiemorgen! Dat zijn geen misselijke specs!

    Login om te reageren
  2. roberto zegt

    3 maart 2015 om 11:06

    Dat is verdomd snel zeg! Alleen vind ik het geen mooie auto..

    Login om te reageren
  3. scottishcarspotter2000 zegt

    3 maart 2015 om 11:08

    Specs goed, maar de Agera ziet er toch écht beter uit

    Login om te reageren
  4. gijsso zegt

    3 maart 2015 om 11:10

    Toppunt van engineering. En dat van een hele kleine speler uit Zweden, met een veel kleiner team dan bijvoorbeeld Porsche, McLaren en Ferrari (918, P1, LaFerrari). Volgens Jalopnik heeft deze auto niet eens een conventionele versnellingsbak.

    http://jalopnik.com/koenigsegg-will-sell-you-a-car-without-a-transmission-f-1689101650

    Christian kwam acht maanden geleden met het idee en heeft het gewoon geflikt. Misschien leuk om te vermelden dat dit het eerste echt nieuwe ontwerp is van Koenigsegg in jaren (alle anderen waren evoluties), deze keer meer een GT dan hardcore sport auto.

    Login om te reageren
    • sr20det zegt

      3 maart 2015 om 11:21

      @gijsso: al zie ik wel nog een grote gelijkenis in de daklijn en de voorruit.

      Login om te reageren
    • borro4 zegt

      3 maart 2015 om 12:13

      @gijsso: ook een klein prijsverschilletje

      Login om te reageren
    • mrdjm zegt

      3 maart 2015 om 12:42

      @gijsso: Mag dan wel misschien minder hardcore zijn qua uiterlijk, dit is om te smullen qua design!
      Ik zie Italiaanse flair van bijvoorbeeld Pagani terug en dat terwijl het chassis en de kooi zelf zo te zien niet zijn veranderd. Best knap gedaan(, al zal het ze op den duur wel gaan opbreken als ze echt niets nieuws ontwikkelen.)

      Login om te reageren
    • badboys zegt

      3 maart 2015 om 13:37

      @gijsso: Gekke prijs als ik die link mag geloven en na het zien van de fraaie achterwerk van de McLaren 675 is dit voor mij een teleurstelling. Rare kont heeft deze Kegg, sip ogend.

      Login om te reageren
    • b00m3rang zegt

      3 maart 2015 om 14:25

      @gijsso: het profiel en de zijkant zijn anders wel best wel “evolutie” en geen “revolutie”. De voor en vooral achterkant (die mij erg aan de xj220 doet denken, en dat is zeker geen slecht ding) is een grote verandering.
      Maar die zal die hydraulische koppeling niet erg hard slijten zo??, ik moet me daar toch een ff in gaan verdiepen want een vervanging voor de versnellingsbak zag ik niet aankomen :0

      Login om te reageren
    • pixeltrooper zegt

      3 maart 2015 om 14:57

      @gijsso: geen hardcore sportauto? Maar wel 1500 pk en 2000 nm koppel met een acceleratie naar 400 kmh van 20 seconden? Dat wordt lekker touren dan

      Login om te reageren
      • gijsso zegt

        3 maart 2015 om 15:47

        @pixeltrooper: Alles is relatief. Zie je de 17 (ruwe schatting) koeien die zijn gesneuveld voor het interieur? Dat is wel wat anders dan het naakte carbon en alcantara dat Koenigsegg normaal levert. Zij zeggen zelf dat het een GT is, zeker ten opzichte van hun vorige modellen.

        Login om te reageren
      • roppp zegt

        4 maart 2015 om 00:10

        @pixeltrooper: met 400km/u lijkt het mij een hele kunst om je toupetje vast te houden

        Login om te reageren
  5. larsdbs9 zegt

    3 maart 2015 om 11:12

    Ik vind het wel een mooie auto, maar niet zo indrukwekkend als de Agera. Maar qua specs, niet normaal! 2000 nm koppel, allerjezus

    Login om te reageren
  6. motoragent zegt

    3 maart 2015 om 11:13

    Ik wordt een beetje duizelig van de specs. Ik ben al lang blij als ik in die tijd tegen de 100km/u aan schurk.

    Uiterlijk is een kwestie van smaak natuurlijk, maar de neus vind ik in ieder geval een stuk beter te pruimen dan die van de Agera.

    Login om te reageren
  7. macready zegt

    3 maart 2015 om 11:15

    1500pk en slechts 2 aangedreven wielen. Succes met die sprintjes.

    Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      3 maart 2015 om 11:53

      3,2 sec van 150 km/u naar 250? Dat moet gewoon pijn doen. De versnellingsbak is pleite en dus weegt deze Regera maar 194 lbs =87 kg meer dan de Agera one:1…
      Zo en als dit een beetje heel blijft kunnen we de verhalen over de Veyron als summum van techniek in de prullenbak doen… Amazing stukje engineering dit.

      Login om te reageren
      • macready zegt

        3 maart 2015 om 14:31

        @w0o0dy:
        Mag ook wel eens 10 jaar na dato…
        Wel opvallend dat de sprint tót 150 niet wordt genoemd. Zie 2WD opmerking. Ben ook benieuwd hoe het met de levensduur van de aandrijflijn zit als er zoveel slip wordt toegestaan om zodoende een CVT-achtig systeem te bewerkstelligen. Temperaturen zijn dan ook interessant.
        Nee, doe mij maar de LaF.

        Login om te reageren
        • motoragent zegt

          3 maart 2015 om 15:02

          @macready: 0-100 km/u in 2.8s, wat rap zat is. En met slijtage zal het wel meevallen als ze voor natte plaatkoppelingen gaan, die kunnen wel wat hebben.

          Login om te reageren
        • badboys zegt

          3 maart 2015 om 15:25

          @macready: 15 jaar, de Veyron ging in productie in 2015, maar VW was grotendeels er eerder klaar mee. Inderdaad mag wel na zo’n lange tijd, trouwens deze Kegg moet zich nog helemaal bewijzen. Daar waar de Veyron een naam en reputatie heeft opgebouwd. De techniek is in principe niet nieuw. McLaren, Ferrari en Porsche hebben het al toegepast en hadden die kennis eerder in huis. Tja ook al gaan sommigen het niet toegeven, de Veyron was ontzettend belangrijk voor de supercarwereld. Het heeft de term hypercar een nieuwe invulling en betekenis gegeven en een nieuwe klasse gecreëerd. Dat de Veyron zwaarder is is geen minpunt VW heeft hier bewust voor gekozen. Zie het als een extreem snelle GT met Bentley comfort. Het zijn ook totaal verschillende auto’s. Natuurlijk heb ik respect voor Kegg, vooral wat zij aan het doen zijn op kleine schaal. Ik heb waardering voor alle supecars voor de een misschien meer dan de ander. Alleen dat sommigen een Veyron afbranden omdat het een VAG product is vind ik gewoon heel jammer.

          Login om te reageren
  8. steef2 zegt

    3 maart 2015 om 11:15

    The Koenigsegg Regera is a hybrid megacar with a 1100 hp 5.0-liter V8 engine paired to a set of 700 hp electrical motors at each wheel, being powered by an impressive 9 kWh liquid cooled battery pack (for comparison, the Porsche 918 Spyder features a 6.8 kWh battery pack).

    Both the electric motors and the V8 engine work in unison via an innovative (KDD) Koenigsegg Direct Drive system, which is a new type of direct drive transmission invented by Christian von Koenigsegg. The KDD transfers electric and mechanical torque effectively for serious acceleration times. For starters, the Regera is capable of hitting 0-100 kph in just 2.8 seconds.

    Once the car begins to pick up speed, the KDD system goes all in – 150kph t0 250 kph in just 3.2 seconds, or 0-400 km/h in a jaw dropping 20 seconds! For comparison, the Porsche 918 Spyder in race mode goes from 0 to 300 km/h in 23 seconds.

    To give you another perspective, the Regera stays on tire slip (traction) limit from 0-270km/h at full acceleration. As Koenigsegg say, the Regera truly exhibits a “Dr Jekyll and Mr Hyde” persona.

    Another interesting fact is that the Regera doesn’t have a reverse gear in the KDD transmission. Instead the two electric motors help the car go reverse, further reducing component count and weight.

    Login om te reageren
    • 991gt3rs zegt

      4 maart 2015 om 10:26

      @steef2: dus als je stroom op is kan je niet meer achteruit rijden?

      Login om te reageren
  9. trolle zegt

    3 maart 2015 om 11:19

    Als ik eerlijk mag zijn zie ik liever deze dan de agera rs, de agera is natuurlijk wel weer meer van hetzelfde(het blijven allemaal prachtige wagens natuurlijk)

    Login om te reageren
  10. sr20det zegt

    3 maart 2015 om 11:20

    Kan niet wachten op alle specs!

    Login om te reageren
  11. Dutchdriftking zegt

    3 maart 2015 om 11:23

    Klinkt goed, en het lijkt wel of deze wel mooi is!

    Login om te reageren
  12. Bant zegt

    3 maart 2015 om 11:24

    Heerlijk. Een kleine beetje Jaguar in de kont en gewoonweg absurde specificaties. Ideaal.

    Login om te reageren
    • motoragent zegt

      3 maart 2015 om 11:30

      @Bant: Ik moest inderdaad ook even aan de XJ220 denken, en dat vind ik een compliment.

      Login om te reageren
  13. dennisjuh95 zegt

    3 maart 2015 om 11:24

    Dit maakt mij als Koenigsegg liefhebber toch wel weer heel vrolijk!

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      3 maart 2015 om 12:02

      @dennisjuh95: Mij ook!

      Login om te reageren
  14. kapitein zegt

    3 maart 2015 om 11:30

    Allemachtig, wat en specs. Tuurlijk zijn er tuners die nog meer pk’s uit een auto persen, maar dat zijn dan ook onhandelbare, niet normaal te gebruiken auto’s.

    Het zal vast wel goed zitten, maar vraag me toch af hoe deze auto al dat vermogen op de weg brengt.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      3 maart 2015 om 12:27

      @kapitein: Als ik dit filmpje zo zie, heb ik er wel vertrouwen in dat engineers van Koenigsegg die 1500pk en 2000nm ook wel heel kunnen houden.

      Login om te reageren
  15. rolov zegt

    3 maart 2015 om 11:30

    Ik zag hem al voorbij komen op instagram bij schmee. Maar wat een vreselijk dikke bak. Niemand kan er meer omheen dan. Dit Is auto nr 4 voor bij topgear te testen.

    Login om te reageren
  16. trustmeiamanengineer zegt

    3 maart 2015 om 11:33

    Haha holy shit, wat een ding! Net als Horacio Pagani is Christian von Koenigsegg een briljante kerel.

    Login om te reageren
  17. dirkiii zegt

    3 maart 2015 om 11:45

    Ik ben ook wel nieuwsgierig naar zijn top snelheid als dat ding in 20 seconden op de 400 zit ben ik benieuwd waar hij na 30 seconden zit.

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      3 maart 2015 om 11:55

      @dirkiii: Koenigsegg zelf had het over “the fastest accellerating car” en niet “the fastest car”. Subtiel verschil. 400 zal wel genoeg zijn zeker?

      Login om te reageren
    • tupperware zegt

      3 maart 2015 om 13:06

      @dirkiii:
      Met de gemiddelde autoblogger hangt hij na 30 sec wel ergens in de bomen vrees ik..
      Zelf zou ik binnen die tijd wel aan een schone onderbroek toe zijn..

      Login om te reageren
  18. bofkont zegt

    3 maart 2015 om 11:48

    Ongelooflijk bizar deze specs, 0-200 in 20 sec hoef je je al niet eens voor te schamen, maar dit is helemaal duizelingwekkend. Ben zeer benieuwd naar wat leuke filmpjes in de toekomt.

    Login om te reageren
  19. Tonnie zegt

    3 maart 2015 om 11:49

    Der Terung.

    Login om te reageren
  20. biohazardracer zegt

    3 maart 2015 om 11:54

    Holy crap!! Die specs zijn echt ziek. En die wagen zelf ziet er ook heerlijk uit gewoon :)

    Login om te reageren
  21. w0o0dy zegt

    3 maart 2015 om 12:08

    De versnellingsbak is pleite en dus weegt deze Regera maar 194 lbs =87 kg meer dan de Agera one:1…
    Zo en als dit een beetje heel blijft kunnen we de verhalen over de Veyron als summum van techniek in de prullenbak doen… Amazing stukje engineering dit.

    Login om te reageren
  22. rammillius zegt

    3 maart 2015 om 12:38

    Ik vraag me af of er turbolag is door de grote turbo’s… Volgens mij ben ik de enige hierin..

    Login om te reageren
    • w0o0dy zegt

      3 maart 2015 om 12:47

      @rammillius: geen enkel turbo gat want de elektro motoren zijn zo sterk dat die de maximale power al niet op het asfalt krijgen… En pas bij hogere snelheden gaat de brandstof motor ECHT compleet loco.

      Login om te reageren
    • tupperware zegt

      3 maart 2015 om 13:03

      @rammillius:
      Nee hoor, wacht maar tot thieryvth uit de box mag..
      Die zal het vast met je eens zijn en dit tot de grond willen afbranden..
      Ik, ik ga met @w0o0dy mee..

      Login om te reageren
  23. jerudo zegt

    3 maart 2015 om 12:42

    Heeft er iemand een handleiding rondslingeren “hoe word ik miljonair” zodat ik me een Regera kan aanschaffen. Je mag dan eens meerijden als het zover is.

    Login om te reageren
    • baasbas zegt

      3 maart 2015 om 12:50

      @jerudo: gewoon miljonair is niet genoeg. .. ;-)

      Login om te reageren
    • super zegt

      3 maart 2015 om 12:52

      @jerudo:
      heb ik wel voor je, voor E150 doe ik hem vandaag nog op de bus.

      Login om te reageren
  24. baasbas zegt

    3 maart 2015 om 12:52

    Leuk. Elk verkeerslicht je eigen prive space mountain…

    Login om te reageren
    • baasbas zegt

      3 maart 2015 om 15:45

      @baasbas: Trouwens…. zodra die slome linksplakker met 150 oprot naar rechts nóg een keer.

      Ik zou me niet in kunnen houden ben ik bang. Ik zou elke keer “engaging hyperdrive” zeggen

      Login om te reageren
  25. goodolddays zegt

    3 maart 2015 om 12:59

    Sweet mother of god!!!

    Login om te reageren
  26. MaartenD zegt

    3 maart 2015 om 13:11

    bizarre stats en gorte complimenten voor zo’n kleine bouwe uit Zweden. Vind hem alleen van de zijkant niet zo heel geslaagd…liever de Agera

    Login om te reageren
  27. ahs1979 zegt

    3 maart 2015 om 13:14

    Normaalgesproken ben ik niet zo van de drie-spaaks velgen maar deze mag ik wel. Het ontwerp lijkt op het waarschuwingsteken “Biohazard” en gezien de prestaties kan deze Regera wel gevaarlijk zijn voor de biologie van de bestuurder die deze auto niet aankan.

    Login om te reageren
  28. amg65 zegt

    3 maart 2015 om 13:21

    Geweldig!! Dat zij dit kunnen neerzetten met relatief weinig middelen..

    Login om te reageren
  29. mrrallycross zegt

    3 maart 2015 om 13:21

    Als je niet uitkijkt breek je je nek als je vol op het gas gaat!

    Login om te reageren
  30. 013gta147 zegt

    3 maart 2015 om 13:23

    What is next.. 500km/h in 20 sec

    Login om te reageren
    • badboys zegt

      3 maart 2015 om 13:40

      @013gta147: De opvolger van de Veyron de Chiron moet 460 gaan aantikken en bedenk dat er op den duur vast ook een Chiron SuperSport zal verschijnen.

      Login om te reageren
      • 013gta147 zegt

        3 maart 2015 om 14:31

        @badboys: leuk voor de binnenweggetjes

        Login om te reageren
  31. badboys zegt

    3 maart 2015 om 13:28

    Zal vast bruut zijn alleen wat vind ik die achterkant lelijk.

    Login om te reageren
    • badboys zegt

      4 maart 2015 om 20:36

      @badboys: Leuk om te lezen dat wanneerik het design in mij heb laten bezinken ik van mening ben veranderd. Ik begin hem te waarderen :)

      Login om te reageren
  32. jrmpower24 zegt

    3 maart 2015 om 13:33

    Waaaauw ik vind hem echt prachtig!!!
    Hij is apart die achterkant maar het staat erg goed.
    De rest is ook heerlijk. En die cijfers.. Bizar.

    Login om te reageren
  33. jrmpower24 zegt

    3 maart 2015 om 13:36

    Ik vind de CCX echt gruwelijk mooi en de Agera dan weer minder. Deze zit naar mijn mening weer op CCX niveau. Wat een gruwelijk mooie wagen.

    Login om te reageren
    • badboys zegt

      4 maart 2015 om 23:19

      @jrmpower24: we hadden het laatst erover, maar deze Regera heeft mij over de streep getrokken. Deze auto vind ik de meest bijzondere Kegg. Zeer aparte lijnen die je bezighouden en je herkent geen stijlkenmerken van andere supercars, gewoon een pure Koenigsegg. Dit bewijst voor mij dat Koenigsegg weldegelijk design heeft.

      Login om te reageren
  34. philipf zegt

    3 maart 2015 om 14:45

    Wahahouw! Wat een ding! Fantastisch wat ze leveren!

    Login om te reageren
  35. paganizonda760nc zegt

    3 maart 2015 om 19:19

    Wat een prachtige auto..!! Je ziet wel dat het echt typisch Koenigsegg is met een vleugje Italiaanse flair. Knap ook hoe de achterspoiler is geïntegreerd. Hands down for Koenigsegg.

    Login om te reageren
  36. norge zegt

    5 maart 2015 om 21:24

    Nu is het een snel handtasje..

    Login om te reageren
  37. regera918 zegt

    12 maart 2015 om 19:08

    Nu al een van mijn droomauto’s deze Koenigsegg Regera, prachtige auto vanuit elk perspectief adembenemend mooi.

    Login om te reageren
  38. koenigseggr8 zegt

    15 maart 2015 om 01:02

    Mijn favoriete supercar merk en nu al een van mijn favo supercars is deze Regera. Schitterende lijnen heeft die en deze auto is zeker adembenemend mooi.

    Login om te reageren
  39. gtr8regera zegt

    16 maart 2015 om 18:36

    Mijn favoriete supercar merk en nu al een van mijn favo supercars is deze Regera. Schitterende lijnen heeft die en deze auto is zeker adembenemend mooi.

    Login om te reageren
  40. r35regera zegt

    17 maart 2015 om 12:25

    Mijn favoriete supercar merk en nu al een van mijn favo supercars is deze Regera. Schitterende lijnen heeft die en deze auto is zeker adembenemend mooi.

    Login om te reageren
  41. nsxkoenigsegggtr35 zegt

    17 maart 2015 om 20:34

    Mijn favoriete supercar merk en nu al een van mijn favo supercars is deze Regera. Schitterende lijnen heeft die en deze auto is zeker adembenemend mooi.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North