• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Deze Ferrari Roma is gemaakt met oude Kimono

Auteur: jaapiyo, gepost 22 mei 2022 om 14:57 – 5 Reacties

Ferrari Roma Tailor Made

Ferrari Tailor Made heeft met stukjes oude Kimono wat bijzonders gemaakt van deze nieuwe Roma.

Bij Ferrari kan je sinds jaar en dag terecht om je jongensdromen te verwezenlijken. Tegenwoordig zijn er echter ook binnen Ferrari ‘levels to this‘. Wij mensen zijn immers zoogdieren en plegen onze maatschappij in te richten in hiërarchische structuren. Steeds vaker komen we erachter dat dat niet altijd zo gezond is, maar soit. Voorlopig hebben we ook bij Ferrari een onderverdeling van speciaal, specialer, nog specialer en über-speciaal.

Ferrari Roma

In de laatste categorie vallen de one-offs. Als klant moet je om zo’n ding te bemachtigen speciaal uitverkoren worden door Ferrari zelf, om het voorrecht te krijgen hen een paar miljoen te geven zodat zij een auto voor je bouwen. Het is natuurlijk best bijzonder dat het merk zich in de positie gemanoeuvreerd heeft om dit te kunnen doen. Maar hé, zo lang het werkt, werkt het. En wees eerlijk, als je de middelen had zou je ook wel zo’n unieke Fezza willen hebben.

koper

Als dat nou echter niet bij de mogelijkheden behoort, maar je alsnog iets bijzonders van Ferrari wil hebben, kan je terecht bij het Tailor Made programma. Je krijgt dan in principe gewoon ‘confectie’ vanaf de productielijn, maar dan op smaak gebracht met een paar persoonlijke touches. Vanuit dit programma komt ook deze Roma, gemaakt voor kwaliteitspublicatie Cool Hunting.

De basis wordt gevormd door een bloedmooie Ferrari Roma. Deze is voorzien van een Japans thema, vanwege een periode die de Cool Hunting honcho’s in de eilandnatie doorgebracht hebben. Uiterlijk wordt de auto gekenmerkt door een speciale blauwe lak gebaseerd op Indigo.

In het interieur gaat het Japanse feestje verder. In de strepen van de Daytona-seats, zijn vezels van twee oude Indigo Kimono’s gebruikt. De ene was 45 jaar oud, de andere 75 jaar oud. Deze praktijk is een verwijzing naar de recycling die de Japanners vroeger al gebruikten, toen zijde en katoen kneiterduur waren. Ferrari noemt het ‘upcycling’.

Roma interieur

Het gebied waar de versnellingspook uit priemt is uitgevoerd in fraai koper, net als enkele andere details in het interieur. Bij een Japans thema past natuurlijk ook een verwijzing naar de katana. Die is er dan ook, in de vorm van leder op de deurklinken dat verwerkt is op een manier die ook voor de fameuze zwaarden wordt gebruikt. Bijzonder is verder de headliner, ook uitgevoerd in blauw, met een ingewikkeld patroon erin.

Al met al is het een fraai ding geworden. Alleen over de koperkleurige velgen zijn we niet erg enthousiast. Het detoneert op een of andere manier een beetje. Heb jij ook een Kimono? Laat het weten, in de comments!

Ook interessant!

  • Ferrari Roma vast in nauw straatje
  • DMC Ferrari Roma
    DMC Ferrari Roma is net dat tandje agressiever
  • De Ferrari Roma volgens Mansory doet één ding goed
  • extreem luxe camper
    Extreem luxe camper kan een Ferrari Roma meenemen!

Nieuwste artikelen

  • Koop de Nederlandse voorloper van de Porsche 911 Dakar [video]
  • Kerstspecial: de geschiedenis van de Pausmobiel
  • Dit waren de dikste spots van 2025!
  • Video: Zijn Golf-rijders over de hele wereld hetzelfde?
FacebookTweetPinLinkedIn

Ferrari, roma, tailor-made

Vorig bericht: « Gespot – Shmee150 in zijn nieuwe Ferrari SF90
Volgend bericht: Uitslag Formule 1: Grand Prix van Spanje 2022 »

Lees Interacties

Reacties

  1. kniesoor zegt

    22 mei 2022 om 19:33

    Geen kimono in tha house. Wel nog ergens een ouwe jute zak. Da’s een nogal ruwe stof, zit waarschijnlijk niet zo lekker. Enfin, geen plannen om een Ferrari te kopen, dus dit is niet meer dan een theoretisch dilemma.

    Login om te reageren
  2. moveyourmind zegt

    22 mei 2022 om 19:45

    Origineel.

    Dat idee hebben ze gewoon gejat van Dacia die een SUV heeft waar een badjas in verwerkt is. Kan zo gauw alleen even niet op de naam van dat model komen.

    Login om te reageren
    • mout zegt

      22 mei 2022 om 21:11

      Thnks!

      Login om te reageren
  3. erwh zegt

    22 mei 2022 om 21:33

    Een zwart interieur blijft een zwart interieur, ook met stukjes Kimono is dat niet speciaal te maken.

    Login om te reageren
    • smart2000 zegt

      22 mei 2022 om 22:17

      Precies. Ferrari overtroeft zijn eigen hand. Nergens voor nodig al die flauwekul.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North