• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Deze heerlijke old school Benz heeft een 6,2 liter V8

Auteur: machielvdd, gepost 31 oktober 2024 om 10:06 – 14 Reacties

Deze custom Mercedes 560 SEC is om te smullen.

Een gewone Mercedes 380 SEC of een 500 SEC kun je nog voor redelijk schappelijke prijzen op de kop tikken, maar voor speciale versies wordt grof geld neergeteld. Op Bring a Trailer staat nu een heel speciaal exemplaar. Het is geen AMG Hammer, maar er ligt wél een AMG-blok onder de kap.

Het betreft een custom 560 SEC, die is aangepakt door de Amerikaanse Mercedes-restaurateur Bespoke. De auto is onder meer voorzien van een widebody, overgespoten in de kleur Smoke Silver en voorzien van 17 inch AMG-velgen. Dit ziet er allemaal heel fraai en period correct uit. Het interieur is ook helemaal onder handen genomen, met nieuwe bekleding en nieuwe houtinleg.

De meest interessante aanpassing is echter onder de motorkap te vinden. Daar ligt namelijk geen 5,5 liter V8 meer, maar een 6,2 liter V8. Die is niet period correct, want AMG boorde destijds de blokken op tot hooguit 6,0 liter. Het gaat hier om de welbekende 6,2 liter M156 V8, die we onder meer kennen uit de C63 AMG van twee generaties terug.

Hoeveel vermogen deze levert wordt niet vermeld, maar dat zal ergens tussen de 457 en 525 pk zijn, afhankelijk van de donorauto. De auto is tevens voorzien van een nieuwe versnellingsbak, een handgeschakelde zesbak. Verder is deze 560 SEC uitgerust met grotere remmen, een sperdifferentieel en een custom uitlaatsysteem.

Al met al heeft deze 560 SEC dus een zeer uitgebreide make-over gekregen, met een fraai resultaat. En nu wordt de auto geveild via Bring a Trailer. Daar wordt lekker geboden: de veiling loopt nog vier dagen, maar het hoogste bod staat nu al op 275.000 dollar.

Ook interessant!

  • Mercedes cancelt ontwikkeling van EV Toppers
  • Ludenkarre
    Mariani CLS is heerlijke Ludenkarre
  • Gespot - Mercedes met V8 heeft een minderwaardigheidscomplex
  • Mercedes investeert volle bak in de plofmotor!

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

560-sec, c126, Mercedes, occasion, veiling

Vorig bericht: « Video: Achtervolging – gestolen BMW X6 ramt automobilisten
Volgend bericht: Opgepast: nieuwe Franse flitsers kunnen je vierdubbel pakken »

Lees Interacties

Reacties

  1. geenidee1975 zegt

    31 oktober 2024 om 10:33

    Prachtig interieur! De wide body is niet helemaal mijn ding. Ik had het erg grote genoegen dat mijn vader in 1991 een 560 SEC kocht. Twee jaar later had ik mijn rijbewijs en heb ik ook nog de nodige jaren ermee mogen rijden. Wat een schitterende wagen. De RY-03-SV rijdt nog steeds zo te zien via een kentekencheck. Zou ‘m graag terug willen kopen. Het was ook de eerste auto die ik (bij Oostvoorne @wouter ;)) op de teller door de 250 heen heb gejaagd. Zweet op m’n lijf terwijl de auto begon te kraken en te piepen toen de teller de 260 aan tikte. 18-jarige onverantwoordelijke idioot die ik was.

    Login om te reageren
    • alloallo zegt

      31 oktober 2024 om 14:41

      Geluksvogel! Mijn vader had een ford Orion 1.8D. 😂

      Login om te reageren
      • DeWitteCondor zegt

        31 oktober 2024 om 18:29

        Het is eigenlijk wel een schande dat ze zo’n lelijke auto naar zo’n mooi sterrenstelsel vernoemd hebben.

        Login om te reageren
  2. Robert zegt

    31 oktober 2024 om 11:13

    Nondeju, wat gaaf. Er is ook erg veel gevoel voor detail in deze restauratie/restomod gestoken. Neem bijvoorbeeld de retro vormgegeven radio (McIntosh MX406); die past perfect in dit interieur:
    https://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2024/10/DJ2A9933-10048-scaled.jpg?fit=2048%2C1365

    Login om te reageren
    • rrk147 zegt

      31 oktober 2024 om 15:36

      Maar het stuur is niet periode correct denk ik?

      Login om te reageren
      • mashell zegt

        31 oktober 2024 om 17:17

        Het stuur is inderdaad het enorme airbagstuur dat Mercedes in 1990 in de C126 monteerde. Deze lijkt me uit een Sprinter te komen.

        Login om te reageren
  3. Roskampies zegt

    31 oktober 2024 om 11:39

    Ben nooit zo van de houtinleg. Maar deze variant vind ik wel mooi staan. Gaaf karretje.

    Login om te reageren
  4. ttr6 zegt

    31 oktober 2024 om 12:28

    Ben blijkbaar de enige die hem spuuglelijk vind. Origineel gaat nog wel. Toen die uitkwam was het een absolute topper en misschien wel het beste wat je kon kopen. Peperduur ook. Maar al gauw kreeg de auto, zoals zoveel dikke Duitsers (auto’s hé) een slecht imago en werd die in Duitsland Reeperbahn auto genoemd. Deze op Autoblog Reeperbahn in het kwadraat zou ik zeggen.

    Login om te reageren
  5. 24qv zegt

    31 oktober 2024 om 13:01

    Nee, dit zou ‘m voor mij niet worden. Het zijn allemaal eerbare beroepen, maar deze auto past toch meer in het werkveld van een pooier of oud ijzerhandelaar.

    Login om te reageren
  6. Mas-Estate zegt

    31 oktober 2024 om 13:48

    Vind het zeker leuk om te zien dit en waardeer ook de kwaliteit, maar zou me er echt ongemakkelijk in voelen in NL…

    Login om te reageren
  7. DeWitteCondor zegt

    31 oktober 2024 om 14:32

    Widebody lijkt sterk Lorinser geinspireerd. Ik vind het wel wat, alleen de kleur niet.

    Login om te reageren
  8. Willy500E zegt

    31 oktober 2024 om 17:32

    👌🏻👍🏻👌🏻👍🏻👌🏻

    Login om te reageren
  9. Lambrusco zegt

    31 oktober 2024 om 19:05

    Jaaaa geweldig!! Wat een prachtige bak.

    Login om te reageren
  10. ouwedibbes83 zegt

    31 oktober 2024 om 21:33

    Deze houtinleg oogt wat gekunsteld zo met al die nerven die de ronding van het stuur aannemen. Het exterieur is meer mijn ding, goede kleur voor zo’n dikke oude Benz

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North