• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Deze Toyota’s zijn niet meer met een diesel te krijgen

Auteur: RubenPriest, gepost 4 december 2017 om 17:54 – 33 Reacties

Deze Toyota


Diesel is viesss Patrick.

Toyota hartje hybride. Dat is natuurlijk geen nieuws. Bij Lexus, het luxemerk van Toyota, bestaat het overgrote deel van het gamma uit hybrides. Dat het Japanse autoconcern dan ook steeds minder met diesel gaat doen mag dan ook geen verrassing zijn. Vandaag is bekend geworden dat de Nederlandse importeur enkele diesels uit het aanbod heeft gehaald.

De Auris, Avensis en Rav4 zijn niet langer met een dieselmotor verkrijgbaar. De motoren die verdwijnen zijn de 1.6 en 2.0 diesels. De modellen blijven wel leverbaar, maar dan met benzinemotoren of een hybride aandrijflijn. Het merk neemt overigens niet compleet afscheid van diesel, het vreemde is dat de Toyota Land Cruiser en Pro-Ace uitsluitend verkrijgbaar zijn/blijven met een dieselblok. Voor de Land Cruiser is dat de 2.8 D en bij de Pro-Ace gaat het om de 1.6 D en 2.0 D-4D.

Tijdens de autoshow van Tokio, eerder dit jaar, maakte een baas van Toyota al bekend dat het merk gaat kappen met diesels in Europa. Het merk legt de focus op benzine, benzine-hybride en waterstofauto’s. Vermoedelijk zal er een uitzondering worden gemaakt voor de modellen die alleen met een dieselmotor te verkrijgen zijn.

Ook interessant!

  • Toyota voorkomt doorverkoop Land Cruiser door terrorisme
  • speciale Land Cruiser
    Deze speciale Land Cruiser kost slechts 55K
  • Kahnn International Land Cruiser
    Khann International Land Cruiser kost €286 MRB per MAAND
  • Video - Toyota GR Yaris legt Land Rover op z'n dak

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Steven Bergwijn in zijn Ferrari Purosangue
  • Video: Toch wel eng, zo’n auto op jouw weghelft
  • Stem op de Autoblog Auto van het Jaar 2025!
  • Goedkoopste 997 van Marktplaats is ook de opvallendste
FacebookTweetPinLinkedIn

auris, avensis, Diesel, land-cruiser, rav4, Toyota

Vorig bericht: « Porsche 718 GTS: rijtest en video
Volgend bericht: De Lamborghini Urus is officieel! »

Lees Interacties

Reacties

  1. toyotafortuner zegt

    4 december 2017 om 18:00

    > Land Cruiser alleen met 2.8 diesel. Dan hebben we t over de Prado model.
    Natuurlijk is er ook de 200-serie met 4.5 liter V8 diesel. Of is die in NL ook exit.

    Login om te reageren
    • janmetdelangeachternaam zegt

      4 december 2017 om 18:17

      @toyotafortuner: ik mag het hopen van niet, van die bpm kan een complete rijksweg geasfalteerd worden

      Login om te reageren
      • shadowbroker zegt

        4 december 2017 om 20:05

        @janmetdelangeachternaam: Een complete rijksweg van een halve centimeter ja

        Login om te reageren
    • RubenPriest zegt

      4 december 2017 om 18:24

      @toyotafortuner: die motor zie ik niet meer opduiken in de configurator van Toyota..

      Login om te reageren
      • toyotafortuner zegt

        4 december 2017 om 18:26

        @RubenPriest: Damn… ook zonde. Gelukkig zijn er nog zat landen waarin Toyota nog rustig diesels kan verkopen

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          4 december 2017 om 18:33

          @toyotafortuner: hier kan Toyota ook nog gewoon diesels verkopen, hier wil Toyota geen diesels meer verkopen. En volgens mij verkochten ze die diesels toch al niet zoveel dus scheelt deze beslissing gewoon weer wat demo modellen die ze ergens achter de hand moesten houden.

          Login om te reageren
    • erwh zegt

      5 december 2017 om 02:08

      @toyotafortuner: dan liever de 200 met 5.7 liter benzine V8. Met een brandstofprijs van omgerekend €0,50/l is dat hier ook prima te rijden.

      Login om te reageren
  2. shadowbroker zegt

    4 december 2017 om 18:17

    Het is begonnen

    Login om te reageren
    • jonkerlan zegt

      5 december 2017 om 20:41

      @shadowbroker: Zolang het alleen Toyota nog betreft.. Een Toyota is niet onmisbaar, en al helemaal niet in diesel uitvoering..

      Login om te reageren
  3. tenaci zegt

    4 december 2017 om 18:31

    Die 1.6 en 2.0 zijn toch BMW blokken? Die blijven in de Pro-Ace zijn toch gewoon PSA blokken. Aangezien de Pro-Ace een gerebadgte Peugeot/Citroën is?

    Login om te reageren
    • redbeams zegt

      4 december 2017 om 21:59

      @tenaci: De pro-ace zijn idd PSA blokken.In de personenauto’s is alleen de 1.6 diesel van bmw en de 2.0 is dacht ik toch van toyota zelf.

      Login om te reageren
  4. joppe zegt

    4 december 2017 om 18:31

    Waarom niet gewoon op lpg kachelen? Veel schoner wordt het niet. Toch?

    Login om te reageren
    • oemplus zegt

      4 december 2017 om 20:57

      @joppe: Gas moet je op koken.

      Login om te reageren
      • fanboy zegt

        4 december 2017 om 22:36

        @oemplus: Nee op inductie :P

        Login om te reageren
      • nasty zegt

        5 december 2017 om 05:34

        @oemplus: altijd tof die nederlanders. ‘Gas moet je op koken’, maar wel massaal in belgie benzine komen tanken omdat die hier goedkoper is.

        Login om te reageren
        • rlnb76 zegt

          5 december 2017 om 10:01

          @nasty: wellicht omdat het inbouwen van gas hier duur is, je vaak meer wegenbelasting moet betalen en je garantie ook vaak komt te vervallen waardoor het niet loont om over te gaan naar gas. Daarom ga ik ook altijd in België tanken.

          Login om te reageren
    • timberleek zegt

      5 december 2017 om 09:29

      @joppe:

      Alleen heeft de overheid dat nog niet door. Dus betaal je je wel blauw aan mrb en kun je op veel plekken geen gas tanken

      En dan zit je nog met ombouwkosten voor al die auto’s die niet met lpg leverbaar zijn en die dikke tank in de auto.

      Login om te reageren
  5. snel70 zegt

    4 december 2017 om 18:34

    Jammer, wilde er net drie bestellen.

    Login om te reageren
  6. moveyourmind zegt

    4 december 2017 om 18:44

    Toyota kan wel stoppen met alle diesels, maar Toyota diesels stoppen nog niet zo 1,2,3…

    Tenzij de olievoorraad voortijdig op is zullen er nog wel een jaar of dertig in Europa afgedankte Toyota diesels in Afrika en omstreken rondrijden.

    Gelukkig houdt uitstoot rekening met landsgrenzen en zullen we er in Europa geen last meer van hebben.

    Login om te reageren
    • fanboy zegt

      4 december 2017 om 22:38

      @moveyourmind: Mwah, het scheelt toch een hoop dat de fijnstof in Afrika wordt uitgestoten dan in je eigen straat. Maar goed, daar wonen ook mensen, en die dingen kappen er inderdaad niet zomaar mee.

      Ik heb er zelf eentje van de export handel gered :P maar ik weet niet of ik daar trots op moet zijn haha

      Login om te reageren
    • lekbak zegt

      5 december 2017 om 10:24

      @moveyourmind: Die toyota diesels van voor ongeveer de eeuwwisseling rijden allang in afrika. De diesels die daarna kwamen zijn toyota onwaardig. Behalve een enkele diesel in een Land Cruiser of Hilux is het bijna allemaal eersteklas meuk. Ze stoppen niet voor niks met diesel, ze zijn er namelijk ronduit waardeloos in.

      Login om te reageren
  7. roeland zegt

    4 december 2017 om 18:52

    Jullie zijn de hilux vergeten 2.4D

    Login om te reageren
  8. healey zegt

    4 december 2017 om 18:58

    De reden waarom in een maandje geleden privé geen diesel maar een plug – in hybride heb gekocht. In Duitsland is de diesel helemaal persona non grata.

    Login om te reageren
    • st220 zegt

      4 december 2017 om 19:22

      @healey:Op zich ook fijn! Zo kan je over 3-4 maanden een leuke Passat of Superb diesel kopen tegen scherpere prijzen dan nu. PS. Ze zijn nu al scherp geprijsd.

      Login om te reageren
  9. joppe zegt

    4 december 2017 om 21:02

    @oemplus
    Ook dat, maar waarom niet op lpg rijden? Ik kan een golf diesel gaan rijden omdat ik 400km per week rijd of een Volvo V70R op LPG. Dan weet ik het wel… Ik ben voor dat laatste gegaan. Zouden, denk ik, meer mensen kunnen doen.

    Login om te reageren
    • sr20det zegt

      10 december 2017 om 12:17

      @joppe: zonde van die volvo

      Login om te reageren
  10. toyotaprius zegt

    4 december 2017 om 21:44

    He jammer, ik wilde net een Toyota Prius 1.4D bestellen..

    Login om te reageren
  11. speedie zegt

    5 december 2017 om 00:01

    Echte hybrides gaan ook verdwijnen. Dubbele techniek, duurder, overgewicht (reken op min 300kg=4 personen). Meer verbruik zowel electrisch als op brandstof of combinatie ervan. Op gebied van Co2 uitstoot doen diesels het nochthans beter. Fijnstof ? Zijn benzine met directe inspuiting (= dieseltechniek) niet beter want nog geen filter verplicht. Ben dan eerder geneigd naar milde hybrides zoals we in de Golf 8 mogen verwachten.

    Login om te reageren
  12. Gulli zegt

    5 december 2017 om 08:11

    Lijkt me evident dat de diesel nog ff blijft in de Landcruiser. Of wilde je met hybrid drive door de modder ploegen? Elektrisch rijden heeft in potentie een grote toekomst in de offroad vanwege het enorme koppel bij lage snelheden, maar dan moeten de batterijen eerst iets serieuzer worden.

    Login om te reageren
  13. timberleek zegt

    5 december 2017 om 09:33

    We lopen wel hard diesel uit te bannen, maar wat is het alternatief voor iemand die een aanhanger wil trekken?

    Hybrides mogen veelal niks trekken net als elektrische auto’s (model x weer wel, maar prijzig). Benzine vind ik toch altijd minder chill. Ja een dikke Benzine doet het ook wel, maar een diesel veel beter/makkelijker

    Login om te reageren
  14. shicomm zegt

    5 december 2017 om 11:03

    De landcruiser is al niet goedkoop en de benzine versie is niet goedkoop om op de weg te houden gezien het gezuip , de diesel drinkt tenminste niet zo hard..
    Bijna alle bedrijfs busjes en pickups zijn diesel en dat zal ook nog wel even zo blijven denk ik.

    Login om te reageren
  15. tarquesh zegt

    5 december 2017 om 19:58

    De rede waarom ik geen Lexus rij is dat Lexus alleen hun auto’s als hybride leveren met een snelheidsbegrenzer erop.
    Auto’s moeten voor mij vooral snel zijn, en prestaties zoals topsnelheden moeten als muziek in mijn oren klinken.

    De Toyota Diesel is mischien op papier mooi, maar de prestaties zijn matig.
    Een autofabriekant die een benzine auto kan maken die 1 op 25 rijd en binnen de 7 seconden de 100 km/h haalt en een top heeft van ten minste 225 km/h, daar koop ik mijn volgende auto.

    Login om te reageren
  16. tarquesh zegt

    5 december 2017 om 20:00

    Een Skoda Octavia RS zit dichtbij, maar ik wil geen handbak meer.
    Een Mercedes CLA250, die heeft kans.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North