• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de allereerste Dacia hybride

Auteur: RubenPriest, gepost 12 januari 2023 om 14:59 – 9 Reacties

Dit is de allereerste Dacia hybride

Gek eigenlijk. Dacia had eerder een volledig elektrische auto en pas nu een hybride.

Bij Dacia vinden ze het leuk om een beetje eigenwijs te zijn, blijkbaar. De meeste autofabrikanten komen eerst met een aantal hybride modellen, om vervolgens over te stappen op volledig elektrisch. Niet bij Dacia. De Dacia Spring was het eerste volledig elektrische model van het Roemeense merk en nu komen ze pas met de eerste hybride.

We hebben het over de komst van de Dacia Jogger HYBRID 140. Het model maakt per morgen deel uit van het gamma van het merk. Interessant is dat de Jogger HYBRID 140 hier in Nederland uitsluitend in de zevenzitsvariant op de markt komt.

Naast het woordje hybrid onder de Jogger-benaming, kun je de hybride Dacia herkennen aan de kleur Gris Schiste. Het is een aanvulling op de al reeds verkrijgbare zes kleuren om uit te kiezen.

De batterij van de hybride aandrijflijn bevindt zich onder de vloer van de bagageruimte, op de plaats van het reservewiel. De hybride levert 140 pk en combineert twee elektromotoren met een 1.6-liter viercilinder benzinemotor. Het recept komt natuurlijk van Renault.

Standaard op deze Dacia is een automaat met vier overbrengingen voor de verbrandingsmotor en twee voor de elektromotor. Er komt geen traditionele koppeling bij kijken.

Dacia Jogger hybride
Dacia Jogger hybride
Dacia Jogger hybride
Dacia Jogger hybride
Dacia Jogger hybride

Volgens Dacia is het mogelijk om tot 80 procent van de tijd elektrisch te rijden in de stad met de hybride Jogger. Als je écht je best doet is een actieradius van meer dan 900 kilometer mogelijk. Aldus de folder.

De nieuwe Dacia Jogger HYBRID 140 begint bij 29.650 euro. Daarmee is het voorlopig de goedkoopste hybride met zeven zitplaatsen. Een USP waar merknaam Dacia op drijft natuurlijk.

Ook interessant!

  • Deze Dacia Jogger is de gezelligste camper van de dag
  • Dacia Manifesto
    Dacia Manifesto is precies waar Dacia voor staat
  • Is het nieuwe logo van Dacia een beetje te pruimen?
    Is het nieuwe logo van Dacia een beetje te pruimen?
  • Video: Porsche 911 als hybride gespot
    Video: Porsche 911 als hybride gespot

Nieuwste artikelen

  • Deze iconische auto’s brachten dit weekend miljoenen op
  • Heeft deze occasion het record ‘snel kilometers maken’ in de pocket?
  • Staat de toekomst van de eigen auto op het spel?
  • Max Verstappen staat er voortaan alleen voor
FacebookTweetPinLinkedIn

Dacia, Hybride, jogger

Vorig bericht: « ID. Buzz GTX krijgt de meeste power van alle ID-modellen
Volgend bericht: Aston Martin viert een belangrijk feestje »

Lees Interacties

Reacties

  1. v60polestar zegt

    12 januari 2023 om 15:07

    GREAT NEWSS!.

    Login om te reageren
    • VerArie zegt

      12 januari 2023 om 16:35

      Jeremy Clarkson,anyway…

      Login om te reageren
  2. tortuga zegt

    12 januari 2023 om 15:18

    Was dat bij Renault ook niet het geval? Eerst volledig elecktrisch en daarna hybride?

    Login om te reageren
  3. thjvanvlerken zegt

    12 januari 2023 om 16:57

    Hij is wel gaaf, nu nog met vierwielaandrijving en een dak tent.

    Login om te reageren
  4. faalhaas zegt

    12 januari 2023 om 16:59

    Misschien saai, maar de enige opvolger na de Prius Wagon als je een superzuinige 7 zitter zoekt.

    Login om te reageren
  5. weetikveel zegt

    12 januari 2023 om 18:54

    Als je hier de accu van een Spring in legt, heb je het ideale basisschoolvervoer binnen de randstad voor ‘weinig’ geld. Brommermotor erbij als range extender net als een i3 en eerste generatie Ampera. Jammer dat de range extender niet is aangeslagen bij het grote publiek, zoveel potentie wanneer niet overal een halve kobaltmijn in hoeft te worden geplempt omdat 90% de grote accu bijna alleen maar voor range anxiety heeft.

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      12 januari 2023 om 22:08

      Een range externder lost het uitstoot probleem niet op. Uiteindelijk kun je vanuit technisch oogpunt het beste of alleen een verbrandingsmotor of volledig elektrisch. De hybride oplossingen zijn vooral compromissen.

      Login om te reageren
      • weetikveel zegt

        13 januari 2023 om 14:37

        Er vanuit gaande dat er niet genoeg accumaterialen zijn om iedere auto 50kwh mee te geven, is een accu van 15-25kwh voor 75-150km elektrisch met een kleine (brommer)motor in geval van nood denk ik eej prima oplossing. Juist omdat het om noodgevallen gaat kan er beter voor een simpel licht motortje gekozen worden welke ook relatief weinig resources nodig heeft om gebouwd te worden. Zo zijn er zat mensen in een eerste generatie Ampera welke gemiddeld 1-2L benzine per 100km nodig hebben en daardoor niet heel afrika leeg hoeven te trekken voor een veel grotere accu dan dagelijks noodzakelijk.

        Login om te reageren
      • HelldogBE zegt

        16 januari 2023 om 01:11

        Maar wel het lithium probleem? De range extender hier wordt niet eens maandelijks gebruikt. Maar toen er iemand plots in een ziekenhuis lag op 200km afstand deed de auto het prima op benzine.
        Aan het belangrijkste ziekenhuis in België amper 10 laadpalen en onderweg meer dan 2x een half uur snelladen wil je niet als je 400km moet rijden tussen alle andere hectiek van de dag.

        Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North