• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

ID. Buzz GTX krijgt de meeste power van alle ID-modellen

Auteur: machielvdd, gepost 12 januari 2023 om 14:01 – 14 Reacties

De Volkswagen ID. Buzz GTX wordt een hele vlotte buzz.

Opel kwam ooit in een gekke bui met de Zafira OPC, maar dit idee kreeg weinig navolging. Een Touran GTI is er dus nooit geweest. Die gaat er nooit meer komen ook, want het is binnenkort einde verhaal voor de Touran. Die wordt opgevolgd door de ID. Buzz. Daar komt wél een snelle versie van.

In navolging van de ID.4 GTX en ID.5 GTX komt er ook een ID. Buzz GTX, zoals we in augustus al schreven. Een ID.3 GTX zit trouwens ook nog in de pijplijn, dus het lijkt er op dat álle elektrische modellen een GTX-versie krijgen.

Inmiddels kun we iets meer vertellen over de ID. Buzz GTX. Kai Grünitz (de R&D-baas van Volkswagen) heeft namelijk al een tipje van de sluier opgelicht. Hij verklapt dat de ID. Buzz een vermogen van 250 kW krijgt. Dat komt neer op 340 pk. Niet verkeerd voor een busje!

Hiermee krijgt de ID. Buzz meer vermogen dan de ID.4 en ID.5 GTX, die slechts 299 pk hebben. En de ID. Buzz heeft zeker meer vermogen dan de Touran en Caddy ooit geleverd hebben.

Sportief zal de ID. Buzz GTX niet worden, maar het wordt dus wel een lekker vlotte bus. Qua uiterlijk zal de GTX waarschijnlijk niet veel afwijken, want de ID.4 en ID.5 GTX hebben ook weinig onderscheidende kenmerken. Grünitz heeft het alleen over nieuwe kleurtjes en een aangepast interieur.

Naast de ID. Buzz GTX zit er ook nog een ID. Buzz met lange wielbasis in de pijplijn. Die zal 25 cm langer zijn en een derde zitrij krijgen. Dat ontbrak er nog aan bij de korte ID. Buzz.

Zowel de ID. Buzz GTX als de ID. Buzz met lange wielbasis kunnen we dit jaar verwelkomen. Koopjes zullen het niet worden, want de normale ID. Buzz kost al minstens 70 mille. Dan weet je dat alvast.

Ook interessant!

  • Volkswagen ID. Buzz rijtest video
    Volkswagen ID. Buzz rijtest video
  • Volkswagen ID GTX moeten ID3 en Buzz leuker maken
    Volkswagen ID GTX moeten ID3 en Buzz leuker maken
  • Volkswagen ID. Buzz verkleed als ambulance
    Volkswagen ID. Buzz verkleed als ambulance
  • Volkswagen ID Buzz zoekt het extreme op
    Volkswagen ID Buzz zoekt het extreme op

Nieuwste artikelen

  • Koop deze puike Aston Martin voordat het te laat is
  • Superschattig Kevertje heeft een geweldenaar onder de kap
  • Kijk, deze moderne auto heeft geen verblindende koplampen
  • Meest ongepaste auto voor vleugje F1 krijgt een vleugje F1
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, GTX, ID-Buzz, Volkswagen

Vorig bericht: « Mercedes gaat een punt zetten achter EQ-label
Volgend bericht: Dit is de allereerste Dacia hybride »

Lees Interacties

Reacties

  1. rwdftw zegt

    12 januari 2023 om 14:32

    Ik hoop echt dat dit een enorme hit gaat worden onder iedereen die nu in zo’n lelijke SUV rijdt. Hier stond al eens een ID.Cargo in de wijk in een mooie two tone kleurstelling dus kom maar op met dit leuke ding :D !

    Login om te reageren
    • Donstil zegt

      12 januari 2023 om 21:13

      Waarom zou je in vredesnaam je suv inruilen voor een busje met banken?

      Kijk ik snap dat haten op SUV’s het altijd goed doet hoor, zeker online maar het statement wat jij maakt slaat wel een tikkie door.

      Login om te reageren
      • rwdftw zegt

        12 januari 2023 om 23:00

        Ik vind SUVs gewoon lelijk. Dat is persoonlijk. Ik snap ook wel waarom mensen in een SUV gaan rijden. Hoge zit, hoge achterbank waar je de maxi taxi zonder te bukken in kan zetten en ruimte in de kofferbak, Dat laatste is een beetje debateerbaar, want echt een balzaal als een station zal het niet worden.

        Enter the ID.Buzz. Hoge zit voor goed overzicht, geen dalende daklijn voor de passagiers op de achterbank en schuifdeuren wat het makkelijk maakt in krappe parkeervakken. En zonder verder iets in te leveren heeft een ID.Buzz 1100 liter kofferbakruimte. Er mag ook nog een ton aan de trekhaak. En daarmee richt de ID.Buzz de pijlen op de jonge actieve ouders met kinderen. Die groep zie je nu heel vaak in een SUV.

        Dus mijn wens is dat dit kekke ding een daverend succes gaat worden en we ze heel veel op de wegen gaan zien. Liefst ook in two tone lak met die pastel tinten.

        Login om te reageren
  2. Jens_Roadster zegt

    12 januari 2023 om 14:57

    Ik moet zeggen ondanks dat ik geen fan van elektrische auto’s ben vind ik deze samen met nog een paar leuk.

    Login om te reageren
  3. cossiekiller zegt

    12 januari 2023 om 15:06

    VW is zelfs niet mijn merk, maar dit vind ik wel erg lekker. Maar geen 75k lekker…

    Login om te reageren
  4. gregorius zegt

    12 januari 2023 om 15:31

    Die BUZZ is gewoon cool. Goede naam, mooi uiterlijk. En ook al is het een busje, het ziet er gewoon cool uit. Speels maar niet kleuterig.
    Nadeel voor landen waar een hoop auto’s met 4×4 worden verkocht: hij was er nog niet met 4×4. Gezien de GTX linelup een extra motor op de voorwielen heeft; zal dat ook wel zo zijn bij de ID.Buzz toch? VW Zwitserland zal ze niet aan kunnen slepen!

    Login om te reageren
    • Onehp zegt

      12 januari 2023 om 17:48

      Al kun je met EV RWD heel goed tractiecontrole implementeren en daarmee is awd al veel minder hard nodig…. Wel miste ik die tractiecontrole op mn vorige id.4 dus werk aan de winkel, op de EV6 rwd is de snow modus erg indrukwekkend.

      Login om te reageren
    • HZW zegt

      4 september 2023 om 19:30

      Ook al heb ik de ruimte absoluut niet nodig, dan nog zou ik er wel één kunnen overwegen.
      Ik vind het echt een gaaf Buzzie om te zien, een ID.Buzz Cargo is ook gewoon gaaf, zelfs in geheel zwart.

      Login om te reageren
  5. maxw126 zegt

    12 januari 2023 om 16:17

    Make the MPV great again

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      12 januari 2023 om 21:42

      Her is geen mpv, zo flexibel en ruim is het interieur niet. Maar voor de rest mogen er zeker meer van dit soort modellen komen.

      Login om te reageren
    • Richmond zegt

      12 januari 2023 om 21:42

      Her is geen mpv, zo flexibel en ruim is het interieur niet. Maar voor de rest mogen er zeker meer van dit soort modellen komen.

      Login om te reageren
  6. Pallas zegt

    12 januari 2023 om 18:59

    De leukste VW sinds de Pheaton

    Login om te reageren
  7. HZW zegt

    4 september 2023 om 19:23

    340 pk is leuk, maar wat weegt zo’n ding, 1800 Kg. ??

    Login om te reageren
  8. bmwr807 zegt

    5 januari 2024 om 13:47

    Keep on dreaming. Volgens de VW website: “2.477 inkl. incl. bestuurder” dus zelfs als ik allebei de bestuurders op 85kg zet weegt de buzz meer dan 2300kg…

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North