• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Dit is de duurste Ferrari 612 Scaglietti van Nederland

Auteur: machielvdd, gepost 28 juni 2021 om 20:16 – 14 Reacties

handgeschakelde Ferrari 612 Scaglietti

We kunnen gerust zeggen: met afstand de duurste, want de vraagprijs is gewoon het dubbele van wat een 612 Scaglietti normaal kost.

Een Ferrari is misschien niet zo schreeuwerig als een Lamborghini, maar het zijn doorgaans zeker geen muurbloempjes. Een Ferrari is laag, breed, opvallend gekleurd en kondigt zijn komst van verre aan met een V8- dan wel een V12-sound. En daar is natuurlijk ook helemaal niks mis mee. Een Ferrari hoeft niet subtiel te zijn.

Toch zijn er ook ingetogen Ferrari’s. De Ferrari 612 Scaglietti bijvoorbeeld. Qua styling is dit geen schreeuwerige auto en het feit dat je nooit één ziet in Rosso Corsa zegt genoeg. Dit is een stijlvolle Ferrari voor gentlemen. Of beter gezegd: voor gentiluomini.

Bij onze dagelijkse strooptocht op Marktplaats kwam we een erg fraai exemplaar tegen. Sterker nog: dit is eigenlijk de perfecte uitvoering voor een 612 Scaglietti. Het exterieur is uitgevoerd in Blu Tour de France, terwijl het interieur is uitgevoerd in beige. Een klassieke en tijdloze GT-combinatie.

Er staat ook nog maar 48.000 km op en de auto ziet tip top uit op de foto’s. Allemaal leuk en aardig, totdat je de prijs ziet. Die is namelijk €169.995. Om even een referentiekader te geven: voor de helft van dit bedrag heb je ook een heel net exemplaar met een vergelijkbare kilometerstand.

Er moet dus wel wat bijzonders aan de hand zijn met dit exemplaar. En inderdaad: deze Ferrari 612 Scaglietti is handgeschakeld. Dat is tamelijk bijzonder, want klanten kozen massaal voor de F1-bak, ondanks de forse meerprijs. Dat is begrijpelijk, want een automaat past nu eenmaal beter bij een GT. Naar het schijnt zijn er uiteindelijk maar 166 van de 3.025 612 Scaglietti’s met de handgeschakelde zesbak geleverd.

  • handgeschakelde Ferrari 612 Scaglietti
  • handgeschakelde Ferrari 612 Scaglietti
  • handgeschakelde Ferrari 612 Scaglietti

Opmerkelijk genoeg is er in het interieur van deze auto een plaquette te vinden met de tekst ‘2005 – 612 Scaglietti Cambio Manuale – 01/43’. Daarmee lijkt het te gaan om een gelimiteerde oplage, maar er zijn er uiteindelijk meer dan 43 gebouwd. Wat dit te betekenen heeft is dus niet geheel duidelijk. Mogelijk was Ferrari van plan de handgeschakelde versie eerst in gelimiteerde oplage te bouwen. En dan zou dit dus de allereerste 612 Scaglietti met handbak zijn.

Hoe dan ook: een handgeschakelde Ferrari 612 Scaglietti is een zeldzaamheid. Aangezien het een Ferrari is heb je dan al snel goud in handen. Het is daarom niet verrassend dat er flink meer gevraagd wordt voor een exemplaar met een handbak. Maar een verdubbeling, dat is toch wel van de zotte. Dat neemt niet weg dat dit een pareltje is.

Meer foto’s en info vind je zoals gewoonlijk bij de desbetreffende Marktplaats-advertentie.

Ook interessant!

  • Voor zo weinig scoor je dezer dagen een Ferrari 612
  • goedkoopste Ferrari Marktplaats
    Dit is de goedkoopste Ferrari van Marktplaats
  • Ferrari doet uitstekende zaken, ook in Nederland
  • Dit is de goedkoopste Ferrari SF90 Stradale van Marktplaats

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

612, Ferrari, marktplaats, occasion, scaglietti

Vorig bericht: « Hiermee maak je gegarandeerd de blits op de camping
Volgend bericht: Bijzondere Mazda hoogtepunten: dit zijn er 9! »

Lees Interacties

Reacties

  1. vaakbenjetebang zegt

    28 juni 2021 om 20:57

    Voor dat geld hadden er ook wel cognac-kleurige ‘Daytona seats’ in mogen zitten. Maar buiten dat: wàt een glorieuze auto is dit toch. Het was in het begin een ‘moeilijk’ ontwerp: zeker geen overweldigende schoonheid, haast Bristol-esque in haar proporties. Maar de jaren doen haar goed. Die ene keer dat ik er nu nog eens eentje zie kan ik er geen genoeg van krijgen. Vanuit iedere hoek zie ik weer wat anders. Deze auto zou ik heel, heel graag nog eens bezitten.

    Login om te reageren
    • p993 zegt

      28 juni 2021 om 22:04

      @vaakbenjetebang: cognac!? Beige is veel mooier!

      Login om te reageren
    • massarati zegt

      28 juni 2021 om 22:30

      @vaakbenjetebang: sluit ik me helemaal bij aan!

      Login om te reageren
  2. tvklarenbosch zegt

    28 juni 2021 om 21:01

    Wat betreft die 1 uit 43, ik denk dat Ferrari de productie voor dat jaar al uitverkocht had, en dat ze dus wisten dan er 43 Scaglietti’s met handbak gebouwd zouden worden

    Login om te reageren
  3. PunicaOase zegt

    28 juni 2021 om 21:22

    Op de plaquette staat ook “2005”, dus ik denk 1 van 43 in dat bouwjaar.. Lijkt me geen rechtvaardiging voor de prijs..

    Login om te reageren
  4. atrak zegt

    28 juni 2021 om 21:29

    Zalig!! Ik vond dit altijd al een mooie machine.

    Login om te reageren
  5. kniesoor zegt

    28 juni 2021 om 21:41

    Uit die periode toch liever een F550 Maranello, gewoon in Argento met zwart leer. Ook een handgeschakelde, natuurlijk.

    Login om te reageren
  6. lecomte zegt

    28 juni 2021 om 21:58

    Ik kom er toch 3 in rosso corsa tegen als ik even snel het internet af struin. Deze kleur staat de 612 niet. Veel beter is dan rosso rubino.

    Login om te reageren
  7. massarati zegt

    28 juni 2021 om 22:29

    Hele mooie auto, lekker ook in deze kleur. Maar ik zou dan toch voor de versie bij Leitner gaan voor bijna de helft minder. Mooi met Daytona stoelen.

    Login om te reageren
  8. powerblue zegt

    28 juni 2021 om 23:21

    Er zijn 199 handbakken geleverd. Het zilveren plaatje 1of43 is later door een mafkees erin gezet. Oorspronkelijk zat er een zilveren plaatje met de naam van degene die de auto nieuw bestelde.

    Login om te reageren
    • bernoulli zegt

      29 juni 2021 om 10:59

      Typisch Italiaans inderdaad. Zo had ik daar ooit een huur-Fiat die van meneer Vietato Fumare was geweest volgens de sticker.

      Login om te reageren
  9. ericd zegt

    29 juni 2021 om 06:33

    Fraai ding, zeker in deze kleur. Alleen de achterlichten lijken er niet bij te horen.

    Login om te reageren
  10. bernoulli zegt

    29 juni 2021 om 10:56

    Hij wordt mooi oud met dit ingetogen design. Soort rich man’s 406 coupé.

    Login om te reageren
    • vaakbenjetebang zegt

      29 juni 2021 om 11:20

      … die op zijn beurt weer een poor man’s 456 was.

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North