• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Duitse miljardair pleegt zelfmoord vanwege VW-aandelen

Auteur: RubenBaeten, gepost 7 januari 2009 om 11:08 – 59 Reacties

Adolf Merckle

De 74-jarige miljardair Adolf Merckle sloot 2008 niet bepaald gunstig af. Naar schatting heeft hij afgelopen jaar zo’n €400 miljoen verloren door steeds op het verkeerde paard te wedden met zijn Volkswagen-aandelen. Geeft niks zou je denken, hij was immers de 94e rijkste persoon ter wereld met een fortuin van zo’n €6,8 miljard. Toch was deze tegenslag voor hem voldoende reden om zichzelf voor een trein te gooien.

Afgelopen maandag werd zijn lichaam gevonden naast een spoor in Zuid-Duitsland. Volgens zijn familie was Merckle, die leefde voor zijn werk, gebroken door de economische situatie en de invloed die dit op zijn bedrijven had. Hij had aandelen in verschillende farmaceutische leveranciers, een cementbedrijf en in Volkswagen, wiens aandeel eind vorig jaar nogal fluctueerde door de op handen zijnde overname door Porsche (inmiddels achter de rug). De holding van Merckle was hierdoor in moeilijk vaarwater terecht gekomen. Hij laat vier kinderen achter, die hopelijk een bloemetje van Porsche mogen ontvangen. (bron: bbc)

Ook interessant!

  • Porsche weigert elektrisch VW-platform vanwege hoge kosten
  • Porsche Taycan RWD rijtest video
    Porsche Taycan RWD rijtest video
  • Porsche verkoopt losse stoelen uit de printer
  • Nieuwe officiële onderdelen voor je oudere Porsche

Nieuwste artikelen

  • Gespot – Een lekker gekke TVR op Nederlands kenteken
  • Audi RS6 met 1.100 pk is hypercar voor het hele gezin
  • Video: je auto verliezen door een dom ongeluk
  • Nieuwe wankelmotor komt uit onverwachte hoek
FacebookTweetPinLinkedIn

Porsche, Volkswagen

Vorig bericht: « Meer foto’s en details Mercedes E-klasse “gelekt”
Volgend bericht: Briljant: rijlessen in een klassieke Mustang of Thunderbird »

Lees Interacties

Reacties

  1. bozewolf zegt

    7 januari 2009 om 11:11

    Ja, had ’t gehoord. Gezien de leeftijd van de beste man vraag je je af of het wel een 100% bewuste keuze is geweest.

    Nja, wel tragisch.

    Login om te reageren
  2. Pordon zegt

    7 januari 2009 om 11:12

    En de belastingdienst juichen! weet niet hoeveel % er in duitsland wordt afgetrokken bij een erfenis, maar het zal iig een leuk bedrag zijn

    Login om te reageren
  3. Rob zegt

    7 januari 2009 om 11:13

    Tja, als geld het enige doel in je leven is dan komt het hard aan als het een keer mis gaat.

    Login om te reageren
  4. Herke zegt

    7 januari 2009 om 11:14

    hoho:P Hij laat vier kinderen achter, die hopelijk een bloemetje van Porsche mogen ontvangen.

    je zou zeggen dat zon handelaartje wel vaker van dat soort sommen heeft verloren en dat hij wel tegen een stootje kan…

    Login om te reageren
  5. Dirk zegt

    7 januari 2009 om 11:16

    Is wel de meest laffe actie die je kan doen he? Maargoed… Geld maakt niet gelukkig he?

    Login om te reageren
  6. joep zegt

    7 januari 2009 om 11:19

    Wat een sufferd…

    Login om te reageren
  7. Robertovicioro zegt

    7 januari 2009 om 11:21

    Ik zou ook zelfmoord plegen als ik nog maar 6,4 miljard over had om van te leven, is toch niet te doen!! :shock:

    Login om te reageren
  8. K-mail zegt

    7 januari 2009 om 11:21

    En de belastingdienst juichen! weet niet hoeveel % er in duitsland wordt afgetrokken bij een erfenis, maar het zal iig een leuk bedrag zijn

    30 tot 50% boven 25 miljoen. (volgens de wiki)

    Login om te reageren
  9. Sven zegt

    7 januari 2009 om 11:22

    die was niet helemaal 100% meer denk ik zomaar

    Zijn kinderen zullen wel een slechte jeugd hebben gehad met een vader die alleen maar aan werk kan denken.

    Login om te reageren
  10. Majinstar zegt

    7 januari 2009 om 11:23

    Heb je zoveel geld en gooi je jezelf voor een trein. Ik had wel wat beters bedacht.

    Login om te reageren
  11. jpoers zegt

    7 januari 2009 om 11:27

    dus nog meer aandelen voor porsche ter overname ….

    Login om te reageren
  12. Sgt. Stevil zegt

    7 januari 2009 om 11:28

    Valt er echt een keer een dode door de crisis staat de “Carmageddon”-tag niet bij het artikel, wel opletten he :)

    Tja, condoleances voor de familie. Ik denk dat de arme man niet wilde wachten tot ie arm zou worden, iets met schaamte/schande…

    Login om te reageren
  13. smaakversterker zegt

    7 januari 2009 om 11:31

    Wat een Zurkel ! … op de 6.8 miljard lijd ie een verlies van 400 miljoen en hij pleegt zelfmoord. Ik zou al tevreden zijn met 1 miljoen euro.

    Login om te reageren
  14. Chris zegt

    7 januari 2009 om 11:32

    Van te veel wordt je nu eenmaal gek, en ga je gekke dingen doen.

    Login om te reageren
  15. MurcieBoy zegt

    7 januari 2009 om 11:34

    verdrinkingsdood door je eigen geld klinkt beter dan voor de trein :P

    Login om te reageren
  16. Brokkenpiloot zegt

    7 januari 2009 om 11:35

    Heidelberg en Volkswagen… Dat is ook geen gewone combinatie. Schoenmaker hou je bij je leest.

    Login om te reageren
  17. bozewolf zegt

    7 januari 2009 om 11:35

    Schijnt dat de man ook bezorgd was over een juridisch onderzoek dat tegen hem liep ivm VW aandelen.

    Login om te reageren
  18. onzin zegt

    7 januari 2009 om 11:49

    Dat die man een slechte deal heeft gedaan, wil nog niet de aanleiding zijn van zijn zelfmoord.

    Het KAN er mee te maken hebben!

    Misschien was er wel veel meer aan de hand.

    Maar het is idd wel laf om voor een trein te springen, hang dan jezelf op in een kelder ofzo.

    Login om te reageren
  19. clijde zegt

    7 januari 2009 om 11:50

    Wat een loser!, en wie gaat de rotzooi weer opruimen? Als hij zo inventief zou zijn, dan had hij toch wel op een waardigere afscheid kunnen nemen.

    Login om te reageren
  20. donkeyKONG zegt

    7 januari 2009 om 12:01

    Misschien wist ie iets dat wij nog niet weten.
    Of wilde hij de volgende franse revolutie liever niet meemaken, anyway…om jezelf van kant te kunnen maken moet je je echt behoorlijk kut voelen en dat gun ik dan weer niemand. Ik hoop wel dat ie niet zijn hele leven betaald heeft voor een levensverzekering, want die keren nu dus niet uit.

    Login om te reageren
  21. Christian Adriaensen zegt

    7 januari 2009 om 12:02

    Familie van Angela?

    Login om te reageren
  22. Marco zegt

    7 januari 2009 om 12:02

    Zou het deze trein geweest zijn??? :arrow::arrow::arrow::arrow::arrow:
    http://i84.photobucket.com/albums/k27/13erke/trein6insbruckaug2006045.jpg
    :lol:

    Login om te reageren
  23. Christian Adriaensen zegt

    7 januari 2009 om 12:02

    @clijde: zich doodrijden in een Porsche tegen geparkeerde vw ofzo?

    Login om te reageren
  24. C70T5 zegt

    7 januari 2009 om 12:05

    Dit zaakje stinkt ernstig. 94e rijkste man van de wereld pleegt zelfmoord om 400 miljoen? Ik denk dat het vergaren van zijn imperium wel meer dalen heeft gekend. En dan ook nog de manier waarop zelfmoord is gepleegd…ergens bij het spoor in Zuid-Duitsland? Ga toch weg…

    Login om te reageren
  25. C30 T5 zegt

    7 januari 2009 om 12:13

    @C70 T5, ik zie dat ik een naamgenoot heb :)

    Login om te reageren
  26. RenesisHP zegt

    7 januari 2009 om 12:13

    Een Duitser met een Aziatische handelswijze. :?
    Dat hoor je ook niet dagelijks. ;)

    Login om te reageren
  27. Majinstar zegt

    7 januari 2009 om 12:15

    Weer zo’n vervelende opstopping op het perron ergens in Duitsland.

    Login om te reageren
  28. Ricky zegt

    7 januari 2009 om 12:25

    @iedereen: de kinderen zullen er niet wakker van liggen, hij kwam maar met één van zijn zonen overeen en lag met iedereen van zijn familie in de knoop.
    Alle kinderen zijn trouwens al steenrijk.

    Hij was op papier 6.4 miljard waard, maar dit was geen cash, zijn imperium was volledig met schulden gefinancierd en alle papiertjes die hij bezat werden elke dag minder en minder waard.

    Er gaat geen euro naar de Duitse fiscus want alles is ondergebracht in een in zwitserland gehuisveste financiele constructie.

    Hij is veel geld aan VW verloren zoals vele hedge funds en dergelijke. Het spijtige aan de zaak is dat hij aan extreem korte termijn beleggingen deed met zijn investeringsvehikel waarin ook lange termijn investeringen zaten zoals oa: Heidelberg cement (waaronder CBR en Hantson etc zit). Dus door die flater met VW heeft hij alle posities van zijn investeringsvehikel in gevaar gebracht.

    Zijn “zelfmoord” stinkt langs alle kanten. De man stond gekent als pragmatisch, koelbloedig en ging al heel zijn leven lang op een zeer professionele manier om met de banken waarvan ie geld leende. Dan is er nog eens “geweten” dat binnen de familie er GROTE ruzies zijn over posities en aandelen etc etc. En Heidelberg cement ( met al zijn dochters )
    heeft een veeeel te sterke greep op de markt van cement in Belgie, Duitsland en UK waar concurrentie ( en EU) echt niet met kunnen lachen.
    Daarboven is er nog het feit dat hij een van zijn zonen recent ontzet heeft van zijn functie bij een van de pharma bedrijven van de familie omdat deze geld van aandeelhouders liet verdwijnen in “””goede doelen”””.

    Voila, beetje achtergrond over de kwestie.

    Login om te reageren
  29. Jorden zegt

    7 januari 2009 om 12:32

    Slechte verliezer.

    Login om te reageren
  30. VS zegt

    7 januari 2009 om 12:36

    Hij heeft zelf het pharma- en cementbedrijf uitgebouwd naar het huidige niveau, hadden alleen grote problemen met herfinanciering van de groei. Die financiering zou € 400 mln. moeten zijn, zijn verliezen op Porsche/VW zou nog groter moeten zijn (€ 1 mrd?). Hoewel zelfmoord wel het laatste zou zijn wat ik zou doen (vrij naar Finkers), stoort mij de luchtige toon van dit bericht wel.

    Login om te reageren
  31. Svenska_Aeroplan_AB zegt

    7 januari 2009 om 12:44

    Een mooi toepasselijk Duits spreekwoord: Wer nichts weiter tut als Geld verdienen, der hat auch nichts weiter verdient als Geld.

    Soort mn lijfspreuk geworden inmiddels…

    Login om te reageren
  32. LC zegt

    7 januari 2009 om 12:53

    Begraaf hem in een 911 turbo.

    Login om te reageren
  33. Sjoerd zegt

    7 januari 2009 om 12:54

    Je hebt met aandelen pas verloren als je verkoopt, gewoon geduld hebben

    Login om te reageren
  34. Wouter zegt

    7 januari 2009 om 12:56

    Mmh… Zelfmoord.
    Begin jaren 90 waren er op Secillië ook veel zelfmoorden…
    Betrouw dit zaakje toch niet…

    Login om te reageren
  35. H zegt

    7 januari 2009 om 12:59

    Het treinverkeer loopt al spaak met het vriesweer, dan stuurt hij het helemaal in de war tsssss.

    (Angela haar achternaam is anders geschreven dacht ik)

    Als je nog enkele miljard over hebt (als slimme mens zet je iets aan de kant, toch…), doe je zoiets niet, der is meer aan de hand. Op andere blogs (saaie economische) denken ze vooral dat zijn ego er voor iets tussen zit.

    Volgens mij heeft hij vooral last met de vele bedrijven in zijn holding die hierdoor in de problemen komen, want blijkbaar hebben manegers onder hem een systeem opgebouwd waar de ene schuld wordt betaald met een andere schuld, samen met een hele hoop verkeerde inschattingen op de beurs. Kortom in het klein wat de banken internationaal gedaan hebben.

    Had dan toch op pensioen gegaan. En de schuld op je CEO van de holding gestoken, op die leeftijd nemen die toch al de beslissingen zeker in zo’n groot bedrijf (groep bedrijven) en heb je onwijselijk vertrouwd wat zij je voorstellen, bovendien kunnen ze het wel met mooie woorden aan je verkopen, het moet ook wel anders krijgen ze hun bonussen niet.

    Zal weer zo’n gewetenskwestie zijn, samen met het zien instorten van je levenswerk (dus toch klein beetje ego), en de ontgoocheling in jezelf dat je die idioten vertrouwde, vandaar de irrationele keuze.

    PS erg voor diegene die hem hielden

    Login om te reageren
  36. H zegt

    7 januari 2009 om 13:11

    @Ricky, Wouter

    Maffia, zou ook kunnen, maar als gebroken man plotseling beseffen dat je alleen staat en niets meer hebt bijten een hele hoop miserie… (en eventueel met wat druk van zakenpartners die aansturen op aggresieve onderhandelingen met knuppels en zo…)

    Eén ding is zeker, wat er echt gebeurt is zullen we niet weten. en dat het stinkt is ook zeker.

    @sjoerd, Da’s waar maar ondertussen moet je wel alles bekostigen met die aandelen = dus kopje onder met het bedrijf, en de aandelen gaan naar de bank.

    hmm… kopje onder, das ook een manier…, nee met al dat ijs nu, eerst een gat moeten kappen en dan nog met al die stenen in je zakken ook.

    Login om te reageren
  37. arnold zegt

    7 januari 2009 om 13:12

    -edit: of typ begrijpelijke zinnen-

    Login om te reageren
  38. Majinstar zegt

    7 januari 2009 om 13:28

    En laat die machinist nou echt een fan zijn van GTA. Kill Frenzy !!!!

    Login om te reageren
  39. gebbetje zegt

    7 januari 2009 om 13:28

    Vreemd dat zo’n magnaat zo labiel blijkt te zijn. Dan had ik nog veel rijker moeten zijn dan hem, ik ben namelijk helemaal niet labiel.

    Login om te reageren
  40. Stahlblau zegt

    7 januari 2009 om 13:43

    @arnold: Zelfmoord vind ik sowieso dom. Of eigenlijk triest. Problemen zijn er om opgelost te worden en die los je mijns inziens niet op door zelfmoord te plegen..

    Al met al een trieste gebeurtenis voor uiteraard de machinist – die waarschijnlijk zijn hele leven het gezicht van deze man op zijn netvlies heeft – en voor de familie.

    Login om te reageren
  41. Kees zegt

    7 januari 2009 om 13:56

    Daar mist de wereld dus niks aan… materialistisch ingesteld mannetje

    Login om te reageren
  42. Eric zegt

    7 januari 2009 om 14:27

    @Kees,

    De man zorgde voor een tewerkstelling van 100.000 mensen. Mooi resultaat na zoveel jaar hard werken.
    Voor zulke mensen die van nul beginnen kan ik alleen maar respect opbrengen.
    PS. Indien ze hun vermogen op eerlijke wijze hebben vergaard.

    Login om te reageren
  43. D&G zegt

    7 januari 2009 om 14:38

    ik zou ook niet kunne leven met 6.4miljard euro
    ZES KOMMA VIER MILJARD :s
    spijt gewoon

    Login om te reageren
  44. D&G zegt

    7 januari 2009 om 14:39

    ola tis nog erger tis 6.8 miljard hehe
    nog meer spijt dus :-)

    Login om te reageren
  45. BmwMPower zegt

    7 januari 2009 om 16:24

    Hij had zich voor een VW Pheaton moeten gooien.

    Nu serieus, ik vind het wel triest van wat er gebeurt is. Voor de familie, vooral voor zijn 4 koters.
    En waarom zou je het doen? Je hebt nog 6.4 miljard over om andere aandelen te kopen.

    Login om te reageren
  46. JPM zegt

    7 januari 2009 om 16:36

    Praat niet over dingen waarvan je niet weet hoe het zit.

    Login om te reageren
  47. Rick zegt

    7 januari 2009 om 16:45

    Hij kan het makkelijk missen!
    Naja, iig een mooie erfenis.

    Login om te reageren
  48. Sjakie Peters zegt

    7 januari 2009 om 18:41

    tja die 6,4 miljard die je vervolgens overhoud is toch wel erg beschamend, ik zou mijn gezicht dan ook niet bij de voedselbank willen laten zien.

    nee even serieus dat vermogen zit vast in alle vormen van kapitaal (bedrijven , investeringen enz) De 400 miljoen zal dus een veel hardere klap zijn geweest. Alsnog geen rede om jezelf van het leven te beroven maar goed

    Login om te reageren
  49. Bob zegt

    7 januari 2009 om 18:57

    @ BmwMPower

    4 koters?! Had de man nog zo jonge kinderen? Je zou gezien de leeftijd wat anders verwachten…

    Login om te reageren
  50. dymf zegt

    7 januari 2009 om 20:01

    Hum :? zal wel in de naamzitten, die ander pleegde toch ook zelfmoord toen zijn “aandelen” tegen zaten :P

    maar waar kan ik me inschrijven als 5e kind ????

    Login om te reageren
  51. WieAndersDasAuto zegt

    7 januari 2009 om 20:22

    Dat is toch niet normaal… 4 kinderen achterlaten… En what’s the problem? Die man heeft geld zat.
    Maar misschien schaamde hij zich wel heel erg, maar dat is dan niet een reden om zelfmoord te plegen.

    Login om te reageren
  52. S(wift)ubaru power zegt

    7 januari 2009 om 21:31

    In de krant stond dat hij alleen aan volkaswagen aandelen al 1 miljard kwijt was en dat zijn totale schuld 16 miljard euro was.

    Login om te reageren
  53. autoblogger zegt

    7 januari 2009 om 21:48

    Ok, who’s next? Beursgoeroe Michael Kraland misschien?
    http://www.inveztor.nl/pagina/weblog/view/8622

    Login om te reageren
  54. Wally zegt

    7 januari 2009 om 22:22

    Wat een ‘auto’nieuws :(

    Login om te reageren
  55. Rico zegt

    7 januari 2009 om 23:05

    Ik denk meer aan een liquidatie.

    Login om te reageren
  56. Rob USA zegt

    8 januari 2009 om 09:51

    @Das Auto: Das Auto was the problem! :)

    Login om te reageren
  57. de sjonnies zegt

    8 januari 2009 om 14:33

    @ Ricky – bedankt voor de achtergrondinformatie !

    Login om te reageren
  58. cheese dippers zegt

    8 januari 2009 om 15:55

    Ik zou blij zijn als ik zoveel geld kon verliezen, maar hij gooit zichzelf voor een trein!!

    Login om te reageren
  59. Speedonator zegt

    10 januari 2009 om 14:43

    jezus, het is maar geld (wel 400 miljoen natuurlijk)

    Ik zou het eerder wat vinden als je zelfmoord pleegd aan armoede, maar aan rijkdom?

    een toevoeging aan het spreekwoord
    “Geld maakt niet gelukkig, probeer het niet te verdienen of je gooit jezelf voor de trein”

    =/

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North