• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Fiat 124 Spider: een Mazda MX-5 met Italiaanse flair [updated]

Auteur: Dizono, gepost 13 februari 2015 om 19:57 – 27 Reacties

Fiat Abarth 124 Spider


Dit zou zomaar eens de leukste Fiat in jaren kunnen worden. We hebben meer details over Fiat’s nieuwe rwd-bommetje.

Het begint ondertussen een behoorlijke soap te worden. Kondigen Alfa-Romeo en Mazda eerst nog trots aan samen een lichte roadster te gaan ontwikkelen, na enige tijd wordt duidelijk dat Ome Marchionne er op staat dat alle Alfa’s in Italië worden gebouwd. Alfa gaat de Spider daarom zelf ontwikkelen, op basis van het nieuwe platform dat Alfa heeft ontwikkeld voor haar toekomstige achterwielaangedreven modellen. Gezien de overvolle ordermappen en bijbehorende rooskleurige financiële situatie, lijkt dat een bijzonder wijs besluit.

Fiat daarentegen is kennelijk vrij om z’n modellen overal ter wereld in elkaar te laten schroeven en dus gaat de Italiaanse MX-5 er wel degelijk komen. Fiat registreerde eind vorig jaar de namen 124 en 124 Spider en een insider zou aan het Engelse Auto Express hebben laten weten dat Fiat die badge inderdaad op deze Italo-Jap gaat plakken. Nu ja, plakken… verwacht geen badge-enginering zoals onze snelle fotosjoep hierboven, maar een roadster met wat meer retro-elementen dan de MX-5.

Daar waar Mazda in eerste instantie kiest voor haar 155 pk sterke tweeliter Skyactiv-blok, daar zal Fiat volgens het Britse tijdschrift de 1.4 MultiAir turbomotor in de 124 Spider lepelen. Het blok zou met gemak 200 pk moeten kunnen leveren en we kunnen dan ook een Abarth-versie van de Spider verwachten met een dergelijk vermogen. Voor de minder gefortuneerden komen er ook Fiat 124 Spiders met wat minder power.

Nog leuker is dat er ook zomaar een pure en uitgeklede 124 Spider kan komen. Denk dan aan stalen velgen, minder luxe en minder geluidsisolatie. Een beetje zoals de briljante Caterham 165 dus, of de legendarische Peugeot’s 205 en 106 Rallye zo u wilt. De achterwielaandrijver voor de gewone man keert terug! Huh, riep iemand daar Twingo?

UPDATE: naam bevestigd!

Op de Autosalon van Genève heeft capo di tutti capi Sergio Marchionne de naam voor de roadster bevestigd. Hij wordt later dit jaar gepresenteerd en moet in 2016 op de markt komen. Techniek is afkomstig van Mazda, de motoren levert Fiat-chrysler zelf aan, evenals de onderstelafstelling.

Ook interessant!

  • Orecchiette! Fiat maakt reclame voor auto die niet gemaakt wordt
  • Mazda MX-5 met treinhoorn voorkomt ongelukken!
  • opgefriste Mazda MX-5
    Opgefriste Mazda MX-5 stuurt nu eindelijk beter
  • Mazda MX-5 990S
    Mazda MX-5 990S is lichtere en sportievere MX-5

Nieuwste artikelen

  • Scoor deze ‘vergeten’ Saab op Marktplaats
  • Peugeot komt met meer GTI’s én goed nieuws
  • Audi’s grote verwarring staat binnenkort bij jou voor de deur?
  • James Bond-klassieker wordt van A tot Z opgefrist
FacebookTweetPinLinkedIn

124, Fiat, Mazda, mx-5, Sergio-Marchionne, spider

Vorig bericht: « Amerikaan krijgt gigastraf na 10e keer rijden onder invloed
Volgend bericht: De nieuwe undercover-auto van de Britse politie is een… »

Lees Interacties

Reacties

  1. isleofman zegt

    13 februari 2015 om 20:02

    Leuk!

    Login om te reageren
  2. gtwillem zegt

    13 februari 2015 om 20:04

    Erg leuke auto, benieuwd hoe ie er uit komt te zien (dit lijkt gewoon een standaard MX-5 met grote wielen en Abarth streep).

    Maar zo’n standaard versie met stalen wielen, skai bekleding en zwarte bumpers lijkt mij wel wat. Brommend uitlaatje eronder en je bent helemaal het, ehhh, vrouwtje…

    Login om te reageren
    • Corrado16v zegt

      13 februari 2015 om 20:18

      @gtwillem: Psst, “Nu ja, plakken… verwacht geen badge-enginering zoals onze snelle fotosjoep hierboven, maar een roadster met wat meer retro-elementen dan de MX-5.”

      Login om te reageren
      • gtwillem zegt

        13 februari 2015 om 23:49

        @corrado16v: thanks… Weer eens te snel gelezen ;-)

        Login om te reageren
  3. xiran zegt

    13 februari 2015 om 20:15

    Lol de Twingo idd. Toyota Gt86

    Login om te reageren
  4. spidermann zegt

    13 februari 2015 om 20:16

    Ik wacht op een Fiat “Pinin” 124 spider met Volumex motor, please RWD, 200 pk, geen electronica en veel lichtgewicht. Is eenvoudig en bergen plezier.

    Login om te reageren
    • spidermann zegt

      13 februari 2015 om 20:46

      @spidermann: dus zoiets als Alpina op basis van een japse auto.

      Login om te reageren
  5. w0o0dy zegt

    13 februari 2015 om 20:25

    De motor is wel geschikt en als ze de essentie van Abarth (nee dat zijn niet die stickers op de 500!) in weten te brengen dan kanjer wel een leuk speeltje worden… Ben benieuwd.

    Login om te reageren
  6. w0o0dy zegt

    13 februari 2015 om 20:28

    @dizono: de spider zelf bouwen op het nieuwe Rwd platform is een wijs besluit… Alfa moet namelijk net als Audi bijvoorbeeld zoveel mogelijk aantallen bouwen /verkopen van dat platform. Dus 2x een Rwd-cabrio in de familie is beter dan alleen de Alfa op het Mx-5 platform.

    Login om te reageren
  7. norge zegt

    13 februari 2015 om 20:35

    Please maak hem zo Groot dat er 195 cm Norge in past….Please ?

    Login om te reageren
    • Dizono zegt

      13 februari 2015 om 20:44

      @norge: Het dak kan open, dus je kan je kroontje gewoon ophouden

      Login om te reageren
  8. agera zegt

    13 februari 2015 om 20:55

    Ik vind barchetta nog steeds een leukere naam

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      13 februari 2015 om 22:44

      @agera: ik niet. Vooral niet omdat ‘ie doet denken aan dat bolvorming ding uit de 90s.

      Login om te reageren
  9. mrrallycross zegt

    13 februari 2015 om 21:02

    Leuk autootje, en laat maar komen met die makkelijke 200pk

    Login om te reageren
  10. dracae zegt

    13 februari 2015 om 21:04

    Er is geen enkele reden om deze te kopen in plaats van de Mazda.

    Een Alfa heeft iets extra’s een FIAT niet.
    Daarnaast geloof ik niet dat er zonder een samenwerking met Mazda snel een Alfa Spider komt. Daar hebben ze simpelweg niet genoeg geld voor.

    Het komt er op neer dat er een geweldige kans was, maar dat die is verdwenen omdat Marchionne’s ego in de weg zat.

    Login om te reageren
    • Carreza zegt

      13 februari 2015 om 21:36

      @dracae: de Barchetta vergeten? Fiat heeft wel degelijk iets, anders zouden mensen niet massaal een 500 aanschaffen.

      Tweede punt is dat ik vind dat Mazda qua design de bal wat heeft misgeslagen. Te kleine koplampen, een misplaatste rode bol in de achterlichten. Meningen verschillen uiteraard, maar ik zie toch mogelijkheden voor de versie van Fiat.

      Login om te reageren
    • BaRa zegt

      13 februari 2015 om 22:44

      @dracae: X1/9 – best eerst eens in de geschiedenis van Fiat kijken ;-)

      Login om te reageren
      • dracae zegt

        13 februari 2015 om 23:02

        @BaRa: Ik ken de geschiedenis van Fiat, menig geweldig model inclusief een aantal van dit soort cabrio’s. Maar ik ken ook het heden.. Er is geen ruimte voor meerdere merken die zo ongeveer de zelfde Italiaanse auto’s beiden. Lancia is er al aan onderdoor gegaan.

        Het enige dat ze bij FIAT kunnen doen, en ze doen het dan normaal ook, is doelgroepen kiezen voor de verschillende merken. Achterwiel aangedreven roadsters horen dus al decennia bij Alfa, niet bij Fiat. Dat is bruikbare ‘heritage’ waar je wat mee kunt.

        Ja er worden veel 500’s verkocht, maar dat is omdat die bij FIAT passen. Persoonlijk vind ik de 500 overigens niks, geef mij maar een Punto, maar dat is smaak.

        Login om te reageren
  11. mazdarx8 zegt

    13 februari 2015 om 21:05

    De nieuwe MX-5 is vanaf komende zomer in NL alleen met 130pk 1.5 liter motor beschikbaar…
    De 2.0 is voor de VS en komt later misschien ook naar EU.

    Login om te reageren
  12. jrk68 zegt

    13 februari 2015 om 21:14

    Please, gooi het blokje uit de 4C erin, zonder haardroger graag….
    Qua cc ook wel zo historisch verantwoord.

    Login om te reageren
  13. Carreza zegt

    13 februari 2015 om 21:30

    Vreemd… een nieuwe Fiat die niet 500iets gaat heten.

    Laat maar komen trouwens, ik zal er waarschijnlijk nooit eentje kopen maar een testritje via de plaatselijke Fiat dealer komt er zeker.

    Login om te reageren
  14. ivangrozny zegt

    13 februari 2015 om 21:54

    Maarrrrr, de Fiat 124 was toch gewoon wat later de Lada is geworden? En daar is het de cabrio variant van… Wel achterwielaandrijving!

    Login om te reageren
  15. toyotafortuner zegt

    13 februari 2015 om 22:24

    Zal dan wel een leuke bakkie worden!

    Als ze dan ook eens een modernere 124 maken, ipv een overkill aan Fiat 500 varianten

    Login om te reageren
  16. Dutchdriftking zegt

    13 februari 2015 om 22:43

    Leuk idee!

    Login om te reageren
  17. PunicaOase zegt

    13 februari 2015 om 22:51

    Design van de nieuwe MX-5 vind ik elke keer als ik weer kijk niet best: te kleine lampen, gekke achterkant en dan ook nog een 1.5 met nul koppel… Fiat kan een knaller neerzetten met een lekker pittig turboblok en een mooi Italiaans design!!!

    Login om te reageren
  18. Hupke zegt

    14 februari 2015 om 13:02

    En wat gaa de prijszetting van zo’n 124 tov de mx5 zijn?

    Qua belastingen gaat zo’n 1.4 aantrekkelijker zijn dan de 2.0.

    Login om te reageren
  19. evo3 zegt

    16 februari 2015 om 19:30

    Onderschat het 1.4 blok niet. Had een Abarth Grande Punto Supersport en dat kleine blokje is echt fantastisch. Genoeg koppel onderin, stationair in zes zonder bokken oppakken en vanaf goede 3000 rpm breekt de hel los. Echt een super motor.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North