Bijna iedereen vindt de Fiat 500 natuurlijk helemaal fantastisch, maar er loert een serieus gevaar dat we het kleine karretje doodknuffelen. We kunnen er geen genoeg van krijgen. De productiecapaciteit wordt keer op keer door Fiat verhoogd om aan de vraag te kunnen voldoen. Vorig jaar zomer verhoogde Fiat de capaciteit voor 2008 al van 120.000 naar 150.000 exemplaren, maar dit aantal is nu opnieuw bijgesteld naar 190.000 stuks voor dit jaar. Daarmee zit Fiat dit jaar al praktisch aan de doelstelling van 200.000 Fiat 500 modellen in 2010. Wie had dat gedacht? Fiat zelf in ieder geval niet.
Van de Fiat 500 Abarth die in Genève zijn opwachting maakt, hoopt Fiat er dit jaar 2.500 te verkopen en volgend jaar zo’n 10.000 stuks, maar ik zou er niet van opkijken, wanneer ook deze aantallen snel naar boven worden bijgesteld. Voor 2010 staan er ook nog een long-wheelbase versie en een stationwagen variant op de agenda.
Nu maar hopen dat we niet uitgekeken raken op het lieve schattige kleine karretje, zodra je ‘m werkelijk overal tegenkomt. Aan de andere kant: er zijn zat leuke auto’s die je overal tegenkomt. (via: automotive news)





Ik heb er eigenlijk pas 1 in het “wild” gezien, en dat was bij me overbuurman en die had een lease denk ik dus. En dan nog 1tje die niet telt eigenlijk omdat ik hem moest poetsen enzo (werkte bij de Fiat dealer)
Ik verwacht een kleine dump van tweedehands mini’s met het succes van de 500….
Zo bijzonder is hij nou ook weer niet en de abarth is straks de enige waar men zijn nek voor om draait.
en ik vind hem dus niet bijzonder. Gewoon een panda met andere koets. Laat ze maar eens écht een opvolger maken, die de 500 ook qua gewicht en eenvoud recht doet.
Ik ben hem nu al zat….. heb nog heel wat ergernis voor de boeg… :s
alleen bij autoblog word je doodgesmeten met de 500 .. de “gewone” consument heeft er geen last van ..
zullen nog wel effe goede zaken doen denk .. ik gun het ze ..
Ik heb er in proefgereden en ik vond de Grande Punto eigenlijk veel beter rijden. Ik hoef iig geen 500 op mn oprit. En ZO mooi issie nou ook weer niet.
Ik vind er geen flikker aan, heel die wagen niet!
Veel 1(8)000 ofzoiets ;)
Ik heb het voordeel (of nadeel eigenlijk) dat ik in Italie woon…
helaas zie ik ze daardoor al een paar weken zowat dagelijks… en zo schattig vinikum nou ook weer niet….
@zondagsrijdert
Wat jij wilt gaat niet lukken (alleen al niet vanwegen veiligheid b.v.), als je het wilt moet je gewoon een goede oude kopen!
ontopic;
goede zaak dat ze er zoveel verkopen, want goed gezien zijn de klanten mensen die anders een fiesta of polo o.i.d. kopen, dan is een 500 tog minder saai!
Het is de hype eromheen. En goeie marketing.. Als deze bak bijv. Seiciento had geheten was het een niet zo’n klapper geworden als nu. Ze teren nu op de nostalgie van de 500.. best slim. Ikzelf moet altijd 6x kijken of ik ‘m niet verwar met de de Nissan Micra
@ papa, de nieuwe fiesta al gezien, die is zo veel beter dan een polo en 500
het mooie van dit model is dat iedereen hem leuk vind,
behalve de mensen die autonieuws volgen, die worden het wat zat.
Ook reactie’s als “het is een panda met een andere koets” kloppen niet helemaal
Ik heb de panda en de 500 gereden, en de 500 rijd echt veel beter (en die heb ik besteld daarna)
Zo een station is voor mij wel leuk trouwens
Jammer dat je ze alleen in het wit ziet (ik iig al stuk of 4) maar wel leuker straatbeeld als de concurrenten opleveren!
Toch wel een beetje opvallend dat bij zo’n auto je opeens hoort dat mensen het nieuws zat zijn. Na het 30ste artikeltje over de M3, de 911 GT3, de Audi Awillekeurig en dat soort werk hoor je dat bijna nooit….beetje flauw. Van mij mag de hoeveelheid Fiat 500 nieuws nu ook wel flink minder maar dat ik de auto nu al zat ben dat is overdreven. Als we ze zo snel zat zijn dan kunnen we 20% van de artikelen op Autoblog weghalen/laten….
precies! ik kom ook overal 850’s en het oude type V70 tegen! en ook weer steeds meer 740’s… tis gewoon geweldig om mooie auto’s vaak te zien :)
Heb hem hier in de buurt van Arnhem, Ede, Wageningen ook al vaak zien rijden trouwens… die 500. Bevalt me een stuk beter dan de mini toen die net uit was.
Lijkt me helemaal te gek als ze de Abarth (SS) met net zo’n vierkante voorbumper/stofzuigermond uitrusten als vroegah!
@w0o0dy
bij de M3 begonnen er op een gegeven moment ook mensen te klagen ;)
ik heb nie zo’n probleem met al dat M3 en 500 nieuws…
(sorry 3e post in korte tijd :? )
@Sjefke
In Wageningen rijdt een baby-blauwe, in Arnhem rijden ze knalrood rond…
@Alwood: ja ik o.a :P maar goed, het aantal artikelen over de 500 ligt wel flink hoog inmiddels. Niet iedere scheet hoeft een artikel te worden wat mij betreft.
heeft fiat hard nodig dit….alhoewel ,hadden ze geen succes gehad met dat bambino karrretje… dan wel succes met creatief boekhouden….kunnen italianen goed.
wat moet je nou met een fiat 500…:S een vrouwenbak zonder ruimte… en t is een fiat. Nee ik begrijp die hype echt voor geen meter.
@Pordon: geeft niet…. alleen jammer dat je niet verder kijkt dan je neus lang is. Persoonlijk snap ik de lol van 90% van alle Benzes niet, maar hé smaken verschillen.
Goed voor fiat alleszins, en dus ook alfa :)
Hier in België zie je ze al meerdere malen per dag alleszins.
Voor een vrouw vindt ik het trouwens een leuk karretje.
Gisteren reed er één voor me en die was maar marginaal trager dan mijn 147 jtd trouwens. Ik denk een 90 pk versie.
@ Alwood beetje ver fietsen vanuit zuidelijk brabant maar bedankt voor de tip ;)
@Woody
Dat ik gewoon geen Fiat wil is dat die dingen gewoon niet betrouwbaar zijn.
Ga me nou niet vertellen met onzin over: nee dat was vroeger enzo en die vooroordelen. Kijk gewoon naar de cijfers van de ADAC Pannenstatistik en je ziet dat Fiat gewoon slecht scoort en vaak kapot is. het enige merk dat echt nog slechter doet is Renault met de Laguna.
en jou uitdrukking over 90% van de lol van de benzes begrijp ik niet.?
@ pordon
het is toch algemeen bekend dat mercedes onbetrouwbaar is these days of leef jij nog steeds in die vergangenheit?
@ sebastian. heb ik hier iets over een mercedes gezegt? en bovendien scoort mercedes alsnog stukken beter in de lijsten over de auto’s welke het vaakst kapot gaan. vaak zijn de 3 duitsers 1 van de beste merken (op japanners na natuurlijk)
@pordon
dus je bent het wel met me eens :)
@pordon
“Het Amerikaanse consumentenblad Consumer Reports vindt dat in Europa eigenlijk alleen nog maar slechte auto’s gemaakt worden. Dure en prestigieuze auto’s van Mercedes, BMW en Jaguar voeren de lijst van meest onbetrouwbare auto’s aan.”
niet dat ik het helemaal eens ben met dit artikel maar het is wel iets minder partijdig dan de hielenlikkers van de adac: http://managing21.skynetblogs.be/post/716584/europese-autos-niet-meer-betrouwbaar
als ze nou ook eens daadwerkelijk 500 pk / 500 nm koppel in zo’n dink proppen !
lol
En in de toekomst liggen er mogelijk BMW motoren in…..
http://www.motorauthority.com/news/industry/bmw-may-supply-engines-to-fiat-and-gm/
-edit: CAPS LOCK error-
@Rob: Kan die Caps Lock uit? Als je zo’n klein autootje rijdt hoef je dat nog niet te compenseren door van de daken te schreeuwen dat die Fiat jou wil. Punt is: ik wil die Fiat niet.
Er staan er bij mij 5 op het werk voor de verhuur. :p Ben er ondertussen weer op uit gekeken. hehe
J.P. West, de capslock staat uit hoor. Laat je wel voortaan de tekst staan!
Ieder zijn mening. Sinds 4 weken heb ik een zwart-metallic SPORT-uitvoering. Het is echt een geweldige auto. Je trekt nu nog veel bekijks op de snelweg maar ook in de stad. Ze denken toch: Hey, daar heb je de nieuwe Fiat 500.
Smaken verschillen, de een vindt ‘m leuk, de ander niet. En dat is maar goed ook, zo ziet het er op de snelwegen heel afwisselend uit. Van Mini tot Fiat 500 en van Smart tot Mercedes!
Als goed is krijgt mijn moeder :D haar nieuwe 500 over een week, hij staat al wel bij de garage maar helaas moet ze wachten op het kenteken. Zelf werk ik nog bij een fiat dealer en daar staan genoeg 500’s om afgeleverd/verkocht te worden dus er is genoeg vraag naar
Ach, gun Fiat toch z’n succes. Ze hadden het zwaar nodig. Ja, ze profiteren van de retro/nostalgie. Ja, ze hebben met veel marketing een gigahype er rond geweven.
En dan? Zo hoort het toch? Het is een bedrijf en een bedrijf heeft tot doel winst te maken. Alle trucs zijn daarvoor goed.
En wie weet, nu ze weer op een bergje geld zitten, dat nog zal groeien door het uit te melken, kunnen ze misschien wat leuke karretjes op poten zetten.
Ok die laatste is misschien geen zo’n goed idee : )
@Esprit de Flandre: Niet Die laatste neee ! :P
@Rick dos: voor de kleinere auto’s zou ik niet weten wat Fiat van BMW kan leren… misschien dat ze voor de grotere auto’s de 2,5 en 3 liter of de v8 willen gebruiken als basis en misschien ook de dikkere diesels.
Maar ik zie niet zoveel motoren die echt passen in het modellenprogramma. Eerder zou ik verwachten dat BMW kan profiteren van de kleine turbo-motoren van Fiat…. dat zou logischer zijn… Maar misschien dat er voor nieuwe modellen ook zwaardere motoren wenselijk zijn? kweenie….
Toch heerlijk als je momenteel al een Fiat 500 hebt ? Mensen die naar je zwaaien of toeteren, duim omhoog steken, kushandjes toewerpen, … Je bent een ster, enkel maar omdat je in zo’n fantastische wagen mag rondrijden.
Qua design is dit de overtreffende trap.
Auto’s die ontworpen zijn met een hart verdienen het om in grote aantallen gekocht te worden.
Wie zegt dat hij de Fiat 500 intussen al wat moe is, die is misschien eerder op zoek naar wat exclusiviteit. Maar daar hangt dan ook een fors prijskaartje aan. Zulke mensen moeten maar een Maserati kopen, of iets van dat soort.
De plezier/prijs verhouding was nog nooit zo groot als met de Fiat 500.
Doe er maar gerust 2 miljoen per jaar .
Ik vind het een afschuwelijke auto, van mij part magtie geparkeerd worden in de eerste de beste gracht.
Ik heb vandaag gehoord dat de levering van mijn rode fiat 500 1.4 sport met 2 maanden vertraagd is. Levertijd is nu opgelopen naar 7 maanden. Dikke shit natuurlijk. Maar ik heb het er graag voor over. Wat een uniek en prachtig autootje is dit. Mijn advies. Ga in dit autootje geen proefrit maken. Je bent dan gelijk verkocht.
jah me ma heeft er een gekocht nu 2 weken binnen een 1.2 lounge met opendak eithh