• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Formule 1-test: Nederland en België aan kop!

Auteur: Author, gepost 18 mei 2016 om 14:52 – 23 Reacties

Formule 1-test: Nederland en België aan kop!


De ochtendsessie viel ten prooi aan twee coureurs die in hetzelfde land zijn geboren.

Op de eerste plaats: Max Verstappen. De Red Bull-coureur reed op het circuit in Montmélo de snelste tijd van de ochtendsessie met een 1:23.267. Nog belangrijker is het feit dat de GP-winnaar met 65 ronden bijna een complete raceafstand probleemloos heeft afgelegd. De raceheld twitterde dat hij tevreden is met de vooruitgang die het team heeft geboekt. Mooi zo! En nu over anderhalve week die zure nasmaak van Monaco 2015 wegspoelen met, als het effe kan, een flinke slok champagne.

Belgisch succes was er ook. Stoffel Vandoorne reed zich met de McLaren naar een fraaie P2. De Belg legde 45 rondjes af, maar moest uiteindelijk wel 0,7 seconden toegeven op Max. Niet dat dat er echt toe doet, want teams werken allemaal een ander programma af en bovendien staat er niks op het spel. De rest van het rijtje ziet er als volgt uit. Vanzelfsprekend lees je het hier als er meer bekend is over de nieuwe Tag Heuer-motor én over de vraag of de nieuwe krachtbron naar Monaco wordt meegenomen.

1. NL Max Verstappen Red Bull Racing 1:23.267 65
2. BE Stoffel Vandoorne McLaren 1:24.006 +0.739 45
3. RU Daniil Kvyat Toro Rosso 1:24.737 +1.470 68
4. DK Kevin Magnussen Renault 1:25.133 +1.866 54
5. DE Pascal Wehrlein Mercedes 1:25.166 +1.899 65
6. MX Esteban Gutierrez Haas F1 1:26.402 +3.135 43
7. IT Antonio Fuoco Ferrari 1:26.403 +3.136 56
8. MX Alfonso Celis jr Force India 1:26.855 +3.588 37
9. BR Felipe Massa Williams 1:27.167 +3.900 59
10. GB Jordan King Manor F1 1:27.615 +4.348 48

Ook interessant!

  • Video: Max Verstappen doet alvast de GP van Spanje
    Video: Max Verstappen doet alvast de GP van Spanje
  • Video: Max Verstappen stelt Monaco aan je voor
    Video: Max Verstappen stelt Monaco aan je voor
  • Max Verstappen wereldkampioen
    Hoe kan Max Verstappen wereldkampioen worden?
  • Video: Verstappen owneert Bottas

Nieuwste artikelen

  • Max Verstappen gaat echt voor Mercedes
  • Dit zijn de hoogtes van de boetes in 2026 (snelheid, telefoon, parkeren)
  • Video: Met een motor van de trap rijden
  • Hierom worden auto’s in 2026 nog duurder
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, Max Verstappen, McLaren, Racing, Red Bull Racing, spanje, Stoffel Vandoorne

Vorig bericht: « Autoblog-advies: analoge rijdersauto voor €16.000
Volgend bericht: Zo gaat de nieuwe XC40 van Volvo eruitzien »

Lees Interacties

Reacties

  1. martinus zegt

    18 mei 2016 om 14:55

    “If it ain’t Dutch.. it aint much..”

    Testcijfers..zeggen bijna helemaal niets natuurlijk..

    Login om te reageren
  2. viezefreddyw zegt

    18 mei 2016 om 15:01

    Het zal vast wel eerder gemeld zijn, maar is Red Bull momenteel aan het testen met de nieuwe krachtbron? Als dat zo is zie ik geen enkele reden om pas in Canada er mee te gaan rijden.

    Login om te reageren
    • str8six zegt

      18 mei 2016 om 15:01

      @viezefreddyw: ja ik meen van wel. Las gister ergens in een kop dat Ricciardo erg te spreken was over de nieuwe motor.

      Login om te reageren
      • viezefreddyw zegt

        18 mei 2016 om 15:03

        @str8six: Och god ja, dat is waar ook. Ik heb op dat topic nog zitten reageren ook. Korte termijn geheugen…

        Login om te reageren
        • dampu020 zegt

          18 mei 2016 om 15:45

          @viezefreddyw: smokeweedeverydayyyy

          Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      18 mei 2016 om 15:12

      Met de nieuwe moteur noteert de auto ook veel hogere waardes in de speed traps. Er lijkt dus echt verbetering te zijn geboekt. Ook Magnussen geeft nou aan dat hij de motor zo snel mogelijk achterin de auto wil hebben in races.

      De enige reden om het niet te doen is volgens mij de limiet op het aantal motoren dat je mag gebruiken per jaar. Als je er nu die nieuwe inzet, doe je dus minimaal 1 race minder met een andere motor dan gepland. Mocht het tegenvallen en er technische problemen zijn zou er zich een situatie voor kunnen doen dat je een gridstraf krijgt en/of alsnog de oude motor weer moet afstoffen. Daarbij komt dat Monaco een baan is waar je puur motorvermogen het minste nodig hebt van alle banen (driveability dan echter weer wel). Aan de andere kant, RBR weet dat dit waarschijnlijk de beste race is voor ze, dus waarom niet alles op alles zetten en dat marginale verschil er ook nog uithalen voor de race…

      Login om te reageren
      • berlinetta zegt

        18 mei 2016 om 16:08

        @jaapiyo: Het is inderdaad kiezen tussen óf maximale winkans in Monaco, maar wel het risico op een latere gridstraf óf een iets minder grote winkans in Monaco, maar wel minder kans op het krijgen van een latere gridstraf.

        Er valt voor beide opties wel iets te zeggen. Red Bull maakt sowieso een goede kans op podiumplaatsen in Monaco en de extra power van die krachtbron is op dit circuit van minder belang.
        Aan de andere kant weet Red Bull ook dat een wereldkampioenschap er waarschijnlijk toch niet in zit. Daarom kunnen ze het risico op een gridstraf ook wel nemen.

        Mijn voorkeur: spreid de kansen. Geef slechts één coureur de nieuwe motor (psst… Max).

        Login om te reageren
        • martinus zegt

          18 mei 2016 om 16:24

          @berlinetta:
          Het blijft wel een Franse motor he?
          Het kan zomaar zijn dat hij uitvalt,
          De vorige lijkt erg betrouwbaar.

          Als de motor met nieuwe combustie-techniek spontaan uitvalt tijdens de race, ben je verder van huis.. en ga je van een top 6 klassering naar een dnf als Max/RedBull coureur.

          Login om te reageren
        • gregorius zegt

          18 mei 2016 om 17:30

          @berlinetta: Je mag de oude motor toch weer gebruiken?!
          Leg nu die nieuwe erin en vergroot de kansen in Monaco, een circuit waar toch kansen moeten zijn.
          Kijk daarna hoe die motor het houdt en hoe het zit met de betrouwbaarheid door het seizoen heen. Mocht het zo zitten dat ze al ver voor het einde door de ‘gratis’ motoren heen zijn, moeten ze toch wel een straf pakken. En als je ziet dat je eigenlijk in Abu Dhabi niet meer met de laatste ‘gratis’ motor kan, dan gooi je deze oude er weer in.

          Login om te reageren
    • jeroen13 zegt

      18 mei 2016 om 15:57

      @viezefreddyw: Red bull heeft ook gezegd dat ze het liefst de update nu al doorvoeren voor monaco, maar nog niks definitiefs volgens mij

      Login om te reageren
  3. goodolddays zegt

    18 mei 2016 om 15:08

    Heeft geen enkele waarde deze rondentijden…

    Login om te reageren
    • hamerhaai zegt

      18 mei 2016 om 15:11

      @goodolddays: Dat Stoffel snel is t.o.v. Alonso zegt dat of de McLaren een prima update heeft gehad (wat ik erg toejuicht!, meer competitie) of dat die Belg op het niveau van Alonso zit. Zegt wel iets.

      Login om te reageren
      • goodolddays zegt

        18 mei 2016 om 18:17

        @hamerhaai: kun je tijdens tests helemaal niet van uitgaan, als Alonso veel verschillende setups probeert is het als nog een vertekend beeld. Een klein foutje in de instelling van de auto en dat scheelt gelijk gigantisch. Kijk maar naar de Ferrari’s in kwalificaties afgelopen weekend.

        Login om te reageren
  4. hamerhaai zegt

    18 mei 2016 om 15:08

    Stoffel maar 0.025 van de beste tijd van Alonso afgelopen weekend is ook top.

    Login om te reageren
    • metalmike zegt

      18 mei 2016 om 17:12

      @hamerhaai: Je weet niet wat de weerscondities waren, de temperatuur en staat van het asfalt, andere luchtdruk en buitentemperatuur kunnen een aardig verschil maken.

      Login om te reageren
  5. pomoek zegt

    18 mei 2016 om 15:53

    Nee niet belangrijk. want winnen is in de F1 niet van belang. Wat ik van F1 coureurs weet is dat bovenaan staan het enige is wat telt. Dus ook bij dit soort test sessies. Zelfs met zo’n wasrek aan de auto’s gaan die jongens zo hard als dat ze mogen.

    Login om te reageren
    • Edge zegt

      18 mei 2016 om 18:05

      @pomoek: Inderdaad. Je zag het in de preseason tests ook weer. Ondanks dat testtijden vrijwel niks zeggen, doet bijna iedereen toch een rondje of twee op de zachtst mogelijke banden en met zo min mogelijk brandstof. Je wint er geen prijzen mee, maar het is wel leuk voor het eergevoel van de teams.

      Login om te reageren
  6. Dutchdriftking zegt

    18 mei 2016 om 16:15

    Ik hoop zo dat Monaco een podium plaats word!

    Login om te reageren
  7. Rick-dos zegt

    18 mei 2016 om 16:35

    De tijd van Vandoorne is op supersoft gezet dus deze tijd is om meerdere redenen maar ook daarom niet te vergelijken met Alonso.

    Max z’n tijd is wel weer iets interessanter, alhoewel niet veel, maar hij zit maar 0.05 seconden van de beste tijd van Vettel gister en 0.05 seconden onder die van Rosberg.
    Hoeveel het allemaal zegt is moeilijk in te schatten maar het is wel interessant.

    Login om te reageren
  8. gregorius zegt

    18 mei 2016 om 17:35

    Met 1.23.2 was hij sneller dan Vettel in de kwali; dus Max heeft gewoon een serieuze topspeed test gedaan.
    Echter, met een volle auto qua benzine, kwamen de snelsten in de race niet onder de 1.29. Dus over de rest van de resultaten kan je weinig zeggen inderdaad.

    Dat die auto hard rijdt in kwali modus, is leuk. Maar het grootste gedeelte van de race rijdt je met aardig wat gewicht rond: het meeste in de F1 win je door een auto te hebben die met elk gewicht hard en responsive rijdt; zonder weg te slippen en met goede response voor de rijder. Dat testen ze dus ook.

    Login om te reageren
  9. FB_100001036415374 zegt

    18 mei 2016 om 20:05

    Wow anderhalve belg en een halve nederlander aan de top!

    Login om te reageren
    • mcshine zegt

      19 mei 2016 om 13:36

      @FB_100001036415374: Maar een hele Limburger..;)

      Login om te reageren
  10. pinut187 zegt

    19 mei 2016 om 03:06

    Nu hopen dat met dit testen ze genoeg data hebben om de auto zo af te kunnen stellen dat Max weer op het podium zal komen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North