• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Gelekt: de nieuwe Mazda CX-9

Auteur: CasperH, gepost 17 november 2015 om 08:28 – 47 Reacties

Mazda CX-9 gelekt!


Zo zien drie zitrijen en zeven zitplaatsen in een Mazda-jasje eruit.

Deze week gaat de productieversie van de Koeru Concept in première op de LA Autoshow. Voordat Mazda echter zelf het doek van de auto kan trekken duiken er al deze platen op op het web, die alle details in feite prijsgeven.

De neus van de opvolger van de huidige CX-9 oogt vele malen agressiever dan die van zijn voorganger, met een bijna rechtop staande grille en agressief gelijnde voorbumper. De achterzijde heeft ook een sportievere vibe gekregen dankzij de dunnere achterlichten en kortere overhang.

In het interieur weinig verrassingen, dat is eigenlijk een evolutie van dat uit Mazda’s laatste modellen. Check de foto’s in de gallery.


Ook interessant!

  • Vernieuwde Mazda CX-5
    Vernieuwde Mazda CX-5 is lekker aangenaam dik
  • Mazda CX-50 is de ruige broer van de CX-5
  • Waarom de vernieuwde Mazda CX-5 de beste keuze voor jou is
  • 3 redenen om te kiezen voor de Mazda CX-30

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

cx-9, gelekt, LA-2015, Mazda

Vorig bericht: « Parijzenaren stappen massaal in de auto na aanslagen
Volgend bericht: Vanochtend de zwaarste ochtendspits dit jaar »

Lees Interacties

Reacties

  1. mazdarx zegt

    17 november 2015 om 08:31

    Niet slecht maar veels te groot voor mijn smaak… Kwam er niet ook een CX-7? Daar heb ik meer oren naar.

    Login om te reageren
    • ramshoek zegt

      17 november 2015 om 08:45

      @mazdarx: Voor mij ook veel te groot. Heb sowieso maar bar weinig met SUV’s.
      Maar wees er maar blij mee mazdarx. Ze gaan hiervan een hoop verkopen in The States, veel geld verdienen waardoor de directie in Japan makkelijker z’n akkoord geeft voor de in productiename van de Mazda RX9 (?). :-)

      Login om te reageren
      • mb10 zegt

        17 november 2015 om 11:27

        @ramshoek: een beetje wat porsche ook doet

        Login om te reageren
  2. lekbak zegt

    17 november 2015 om 08:39

    Voor een SUV ziet het er niet verkeerd uit. Als ik naar die twee achterste stoeltjes kijk, en dan met name naar het dak, lijkt het me meer een 5 plus 2 dan een echte 7 zitter.

    Login om te reageren
    • ramshoek zegt

      17 november 2015 om 08:41

      @lekbak: Voor een echte 7-zitter gelieve contact op te nemen met uw lokale taxi-bedrijf.

      Login om te reageren
    • martinus zegt

      17 november 2015 om 08:51

      @lekbak: nou nou nou.. niet zo kritisch… Aziaten zijn in de regel wat kleiner dan Europeanen. Dus ik kan mij prima voorstellen dat ze bij Mazda dit gewoon een 7-zitter noemen.

      In premium suv’s als de XC90 of Q7 zit je met zeven stoelen trouwens net zo krap als in deze wagen.

      Login om te reageren
      • lekbak zegt

        17 november 2015 om 08:55

        @martinus: maar we zijn in Europa, niet in Azië. De enige echte ervaring die ik trouwens heb met 7 zitters is een Pontiac Trans Sport. Wellicht niet helemaal eerlijk want dat ding is echt geweldig groot met zijn 5 identieke stoelen achterin.

        Login om te reageren
        • Tonnie zegt

          17 november 2015 om 11:19

          @lekbak: die trans sport dingen zijn zeker groot en comfortabel, maar dan ook weer niets vergeleken met zo’n oude chevy starcraft van, wat een ruimte, wat een comfort. Alleen jammer dat die dan 2 op 1 rijden zowat.

          Login om te reageren
          • lekbak zegt

            17 november 2015 om 12:52

            @thijsj: dan praat je ook over een full-size bus. Eigenlijk zijn de 7 persoons grote suv’s de opvolgers van auto’s zoals die Trans sport, dus dat lijkt mij een eerlijke vergelijking.

            Overigens is zo’n suburban ook enorm comfortabel. Ik heb daar alleen op de middelste bank gezeten maar een gezelschap van 6 volwassenen met koffers ging makkelijk in de suburban taxi.

            Login om te reageren
        • mclarenf1lm zegt

          17 november 2015 om 11:43

          @lekbak: Jammer dat hij uit het gamma Is in Nederland, maar de Mercedes R-klasse lang kon je wel een volwaardige 7 zitter noemen. In de R500 of AMG versie sowieso geen verkeerde wagen.

          Login om te reageren
  3. noflexzone zegt

    17 november 2015 om 08:51

    Gewoon goed. Lekker bezig Mazda!

    Login om te reageren
  4. martinus zegt

    17 november 2015 om 08:52

    Wat vind je van de achterlichten?

    Login om te reageren
  5. stfu zegt

    17 november 2015 om 08:59

    Ik vind ‘m een beetje saai maar in dat segment heb je dat al gauw moet ik zeggen. Functie boven vorm. Maar voor een groot gezin in de US of A perfect. Daarom heb ik mij beperkt tot 2 kids, kan ik mooiere auto’s kopen ;)

    Login om te reageren
    • E550 zegt

      17 november 2015 om 11:39

      @stfu: met 3 kan het ook nog ;)

      Login om te reageren
      • jerommeke zegt

        17 november 2015 om 11:49

        @e550: heb je alleen wel weer minder geld te besteden, want mon dieu wat zijn die kleintjes duur.

        Login om te reageren
  6. Audiboy zegt

    17 november 2015 om 09:14

    Ik blijf het apart vinden dat Mazda maar niet echt wilt doorbreken in Europa. Geweldige design en tenminste wel betrouwbaar. Kan het merk in mijn naam nog een hoop van leren…

    Login om te reageren
    • Erik zegt

      17 november 2015 om 09:48

      @audiboy: dat Mazda niet doorbreekt in Europa komt dus dat jij, volgens je naam, een Audi hebt :-)). Zullen we dan met z’n allen afstappen van de Europese merken?

      Login om te reageren
    • stfu zegt

      17 november 2015 om 11:03

      @Audiboy: Hun marketing is kut, ze hebben geen hip imago, klantenkring is erg oud, verkoopteams volgens mij ook, etc etc.

      Login om te reageren
  7. berlinetta zegt

    17 november 2015 om 09:21

    Erg mooie auto. Alles lijkt te kloppen. Ook het interieur ziet er smaakvol uit, zeker met dat beige leer dat ook nog eens op het dashboard te vinden is. Slechts de uitlaatjes mochten óf een maatje groter óf juist helemaal weg blijven. Deze zijn iets te zielig.

    Maar origineel vind ik hem nou ook weer niet. Hij doet me erg denken aan die Infiniti.

    Login om te reageren
    • gregorius zegt

      17 november 2015 om 10:55

      @berlinetta: Klopt. De huidige CX5 heeft al wat trekjes en deze ook wel.
      De Infiniti is de FX30 / FX37 / FX50 en nu de QX70 (zelfde model, nieuwe naam).
      Verschilletje is dat Infiniti eigenlijk alleen vol uitgeruste modellen levert (ok, er zijn nu 2 lijnen, maar eigenlijk geen opties). Standaard bijv 21” velgen. Kleinste motor is een 3.0 diesel of de 3.7 uit de 370z. Uitlaten waar je vuist in past. En de stoelen; als je geen Infiniti wil, maak dan geen testrit; want je wil niks anders meer! Dat soort dingetjes; en daar ben ik ook voor gevallen.
      Mazda zal m juist eerder ‘standaard’ maken. Nog altijd meer dingetjes standaard vergeleken met Duitse auto; maar dikke kans dat hier, voor de EU versie, gewoon de motoren van de huidige 6 in komen te liggen. Prima voor de soccermom btw.

      Login om te reageren
      • berlinetta zegt

        17 november 2015 om 11:49

        @gregorius: Maar Mazda levert volgens mij ook geen losse opties, maar slechts uitrustingniveau’s. Als ik met de configurator van Mazda speelt, kan ik immers geen losse opties aanvinken.

        Overigens had ik een heel erg lekkere Mazda 6 geconfigureerd. GT-M pakketje erop en zowat alle opties en dikste motor: 43.000 ben je klaar. Waarom zou je dan nog een Duitser kopen?

        Login om te reageren
  8. trustmeiamanengineer zegt

    17 november 2015 om 09:24

    Mooi ding. Ik vind eigenlijk dat alleen Mazda wegkomt met die SUV’s. De CX3 bijvoorbeeld zou ik best willen hebben.

    Login om te reageren
  9. marikoelolo zegt

    17 november 2015 om 09:24

    Ja. Oké. Vraag me alleen af wat die shemale daar doet.

    Login om te reageren
  10. freezzr zegt

    17 november 2015 om 09:26

    Lijkt mij retehandig zo’n 7-zitter, kids erin, opa en oma erbij… Wel bijzonder dat zo’n concept er altijd 300 miljoen x beter uit ziet dan het productiemodel…

    Login om te reageren
  11. Dutchdriftking zegt

    17 november 2015 om 09:35

    Niet heel spannend, wel heel netjes. Mazda is gewoon heel goed bezig.

    Login om te reageren
  12. PeugeotGTI zegt

    17 november 2015 om 09:49

    En daar hebben we de volgende geslaagde Mazda. Niet verkeerd voor zo’n lompe grote bak.

    Login om te reageren
  13. fit4fun zegt

    17 november 2015 om 09:51

    Die grote CX modellen staan in de USA erg slecht bekend wegens hun onbetrouwbaarheid. Opvallend, aangezien Mazda bedrijfszekerheid meestel wel goed op orde heeft

    Login om te reageren
  14. henkhupelschoten zegt

    17 november 2015 om 10:05

    Kijk daar kan de concurrentie van leren offtopic: @autoblogger: Gefeliciteerd met het 11-jarig jubileum!?

    Login om te reageren
  15. toyotafortuner zegt

    17 november 2015 om 10:11

    Dat ziet er weer heel goed uit! Chapeau Mazda!

    Login om te reageren
  16. hight96 zegt

    17 november 2015 om 10:12

    Beter dan een Q7!

    Login om te reageren
    • marikoelolo zegt

      17 november 2015 om 10:28

      @hight96: niet beter dan een Q7.

      Login om te reageren
  17. KEV9 zegt

    17 november 2015 om 10:21

    O wow..wat mooi

    Login om te reageren
  18. spidermann zegt

    17 november 2015 om 10:50

    Ik moet zeggen dat Mazda goed bezig is. Denk aan de 6 sportswagon en bijvoorbeeld de mogelijke RX9.

    Login om te reageren
  19. gezondverstand zegt

    17 november 2015 om 11:20

    Die concept was een stoere sportieve auto. Dit is een brave uitvergrote CX-5. Jammer dan.

    Login om te reageren
  20. gezondverstand zegt

    17 november 2015 om 11:20

    Misschien is die concept voor de CX-7 ?

    Login om te reageren
  21. clarkson zegt

    17 november 2015 om 11:21

    De derde zitrij ziet er wel erg comforttabel uit. Wordt dat ding dan zo megagigantisch groot?

    Login om te reageren
    • berlinetta zegt

      17 november 2015 om 11:52

      @clarkson: Volgens mij is dit maatje X5/Q7/GLE. Geen kleine jongen dus.

      Login om te reageren
      • clarkson zegt

        17 november 2015 om 11:56

        @berlinetta: Ja minstens. Hij ziet er zo wel heeeel ruim uit.

        Login om te reageren
        • berlinetta zegt

          17 november 2015 om 12:06

          @clarkson: Die derde zitrij lijken mij inderdaad twee stoelen van normale grootte.

          Login om te reageren
          • lekbak zegt

            17 november 2015 om 12:59

            @berlinetta: het zijn sowieso kleinere stoelen dan die van de tweede rij. Smaller en ook vooral dunner. Die van de tweede rij zit je meer in, de derde rij zit je op de stoelen.

            Login om te reageren
  22. koenigsegggone1 zegt

    17 november 2015 om 11:39

    Doet me denken aan die rx concept

    Login om te reageren
  23. sergedutemps zegt

    17 november 2015 om 12:58

    Lijkt mij niet dat dit de productieversie van de Koeru Concept, aangezien deze pas 2 maanden geleden is gepresenteerd? Die concept is een crossover, dit is een volwaardige SUV, bedoelt voor de US, hoop ik dan maar. Die concept en de rx-9 zijn namelijk wel erg gaaf.

    Rij sinds 1 jaar nu in de Mazda 6 SW en ben erg tevreden. Paar puntjes zijn het infotainment systeem wanneer ik muziek draai via mp3/usb, windruis boven de 130 km/h en zicht naar achter. Maar qua weglegging en stuurgedrag top, ondanks de 19″ ook nog steeds comfortabel.

    Login om te reageren
  24. vondudenstein zegt

    17 november 2015 om 13:48

    Mooier dan de bijna alle premium brands??
    Vind eigenlijk alleen de Jaguar (die veel kleiner is volgens mij) mooier.

    Login om te reageren
  25. mattfast zegt

    17 november 2015 om 20:24

    Zolang het niet over Audi gaat weten de autoblog “journalisten” er weet niets over.. de Koeru concept is voor een model onder de CX-9, waarschijnlijk een sportieve SUV net iets groter dan de CX-5. Voor deze CX-9 is geen concept car geweest

    Login om te reageren
  26. vroaaar zegt

    17 november 2015 om 21:04

    What’ up met die dame op foto 17, 18 en 19….

    Login om te reageren
  27. flik2punt0 zegt

    17 november 2015 om 23:18

    CX-9 van de vorige gegeneratie vond ik erg mooi dit is wel enorm een op geblazen CX-5. Maar nu ik er over na denk was de vorige generatie ook wel een op geblazen ding

    Login om te reageren
  28. deboes zegt

    18 november 2015 om 06:19

    Hè de nieuwe SUV van alfa die er over 15 jaar misschien gaat komen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North