
Mazda heeft al aangekondigd dat de RX-8 een opfrisbeurt krijgt, plaatjes hadden we echter nog niet. Over een ruime week zal Mazda op de autoshow van Detroit de vernieuwde RX-8 onthullen. Aan de voorkant zijn grille & koplampen wat strakker geworden terwijl de mistlampen naar boven zijn verplaatst.
De op de foto afgebeelde RX-8 is een dikkere RS versie. Behalve 19″ lichtmetaal, een Bilstein onderstel krijgt de RX-8 RS Recaro kuipstoelen en een achterspoilter. Over eventuele motorische aanpassingen voor de RS of voor de gefacelifte RX-8 is nog niets bekend. (via WCF)
UPDATE: zo te zien was dit een hoax, hier zijn inmiddels de echte afbeeldingen te zien!






leuk, behalve die achterlichten
voorste is afgekeken van porsche
De neus is knap gedaan, wat mij betreft een verbetering. Maar de achterkant is te weinig veranderd om een verbetering te zijn.
’t blijft toch wel een tijdloos design, hoewel ze die spoiler mogen laten liggen
Oorspronkelijke bron is van mijn site:
http://www.mazda-madness.nl/nieuws/166.htm (staat ook op WCF)
Mooier is ie helaas niet geworden. De RX-8 was perfect zoals ie was. De LED-achterlampen gaan nog wel maar de voorbumper vind ik niet geslaagd. Zeker niet met die mistlampen zo en de koplampen hoefden van mij niet breder. En ze hebben ook nog de mooie roosters aan de zijkant weggehaald :(
ander type van spoiler zou er mooier staan, nu ook geen Subaru Impreza WRX-achtig ding, maar toch iets meer uit-het-oog-springend mag wel :-)
Een facelift uitgevoerd door Marijke Helwegen?
Idd tijdloos ontwerp. Sowieso nog altijd één van de bijzonderste auto’s op de markt door de rotatiemotor, de aparte portieren en opvallend ontwerp met messcherpe rijeigenschappen. Zonde dat ie zo weinig verkocht
Ik vind die voorbumper dus echt geen verbetering. Dat middelste gat is veel te groot, bij de oude liep de lijn van de zijkant mooi door over de motorkap. Nou slaat het nergens op.

Ook die gaten onder de koplampen kunnen mij niet bekoren. Zoals Tom al zegt lijkt het afgekeken bij Porsche, en daar vind ik het ook lelijk. Die mistlampen moeten er gewoon af.
Jammer, hij was zo mooi…
@Ahura: er is een verschil tussen “via” en “bron”, maar iig een leuke scoop!
Heb jij die scans gemaakt? En is dat magazine van NIHON?
I know maar ik zeg het er graag even bij :P Hoe het blad heet weet ik niet, ik had eerst alleen de cover op mijn nieuwspagina met uitvergrote versie van de RX-8 pics die daar op staan. Maar iemand heeft het blad ingescant waardoor ik nu de foto in betere kwaliteit kon plaatsen
op zicht niet verkeerd,
nog een dikke engine-upgrade en ik vindt het zeker niet slecht!
Hij ziet er wat frisser en scherper uit maar mooier, mwoaaa
Vind wel tof gedaan, hoor. Maakt hem een stuk ruiger dan de eerste (brave) versie.
Mooi, mooi, ik ben niet echt aan Toyota.
Maar in die Toyota zie ik mij toch wel noch rijden, mooie velgen trouwens.
@dennism6
Er is een grote kans dat de 16X er in komt die getoond werd in tokyo.
@Aston Martin freak schrijft,
Heb je wat raars gerookt want dit is een mazda en geen toyota
@Aston-Martin: Toyota heeft hier niets mee te maken.
Dit is één van de weinige Japanse auto’s die ik echt kan waarderen.
Ik snap echter niet wat de concurrenten van de RX-8 zijn?
De Porsche 911, Nissan 350Z zijn weer een klasse hoger.
En de MR2, Celica, etc daarintegen weer lager.
Mazda zou weer eens lef moeten tonen en het Eunos-project (á la Lexus/Acura/Infiniti) weer leven inblazen.
Onder deze vaandel de RX-8 plaatsen en een concurrent tegen de 911, R8, GTR ontwerpen.
Of waar Mazda tegenwoordig mee aan het experimenteren is, de 16X met directe injectie en een trochoïde rotorhuis en dan 2.6 liter variant ontwerpen om mee te gaan met de 911 Turbo, R8, GTR, etc.
ik moest gelijk aan porsche denken.
@Nick: bedankt voor de informatie :-)
Hopen dat ie weer dezelfde wankelmotor krijgt.. anders vind ik hem niet geslaagd! Gelukkig hebben ze die deuren wel zo gelaten;)
cover is van Best Car (ベストカー)
De Renesis motor is één van de weinige Wankel-motoren die in de motorvoertuigenindustrie word toegepast.
Mazda weet dit en steekt daarom veel onderzoek in de motor.
Door constant de technologie proberen te verbeteren en moderne technieken toe te passen kunnen ze aardig mee komen.
De 16X motor is een goed voorbeeld, de trochoïde rotorhuis zorgt voor een langere effectieve slag dus meer koppel en een langere verbrandingsduur.
En dat is juist belangrijk, want de Wankel motor staat niet bekend om een hoog koppel of goede verbranding.
Door het hele ontwerp is voorontsteking niet mogelijk dus je moet altijd een compromis sluiten, maar dit geld voor elk type verbrandingsmotor.
Die achterspoilTer (zoals hierboven) hadden ze beter achterwege gelaten…
那神色冷却!!! Oftewel: het ziet er retestrak uit!!! :D
@YK: waarom schrijf je hier de CHINESE google-translate-vertaling van “It looks cool” neer, in een topic over een Mazda?
Die patta’s staan um erg OK.
… en het is een Japans magazine.
lekkere streetcar
idd is het vrij voor de hand liggend om aan te nemen dat de nieuwe 16x motor in deze Rx8 komt. Dus reken maar op een twee rotor waarbij de inhoud vergroot wordt van 2x654cc naar 2×800 cc en het vermogen stijgt naar bijna 270pk en een koppel in de buurt van de 245nm
Er doen ook geruchten de ronde over een 3 rotor-uitvoering, maar waarschijnlijk is dat teveel van het goede, voor deze Rx-8…
Over de huidige Renesis (1) motor:
These and other innovative technologies allow the RENESIS to achieve 49% higher output and dramatically reduced fuel consumption and emissions (the RX-8 meets LEV-II). It won International Engine of the Year and Best New Engine awards 2003 and also holds the “2.5 to 3 liter” size award for 2003 and 2004, where it is considered a 2.60 L engine. Finally, it was on the Ward’s 10 Best Engines list for 2004 and 2005.
bleeehh echt jammer van zo’n mooie voorkant. de achterkant heeft mij nooit kunnen bekoren maar nu al helemaal niet :( als ze de oude nou hadden genomen en de luchtinlaten íets hadden vergroot, en het metaal gewoon wat scherper hadden gesneden zag -ie er alweer veel moderner en frisser uit…
Ik denk niet dat de 16X in de facelift komt. Pas in het nieuwe model omstreeks 2010/2011
Gelukkig hoef ik voorlopig geen afscheid te nemen van de oude RX 8
(In de straat staat er eentje) En die vindt ik mooier dan deze.
Wanneer komt de RX-5 ?
de RX-8 was mooi, is mooi, en blijft zeker na deze facelift nog steeds PRACHTIG !!!
hij kijkt nu wat gemener uit zijn koplampen. de vorige was voor mij een beetje te gladjes. net niet, idee kreeg ik er bij. nu is hij helemaal goed. nou ja, die achterspoiler hoeft voor mij niet.
Leuke fotoshop, die ingescande pagina!
Hier is de originele foto:
http://www.blogsmithmedia.com/www.autoblog.com/media/2007/05/rx-8_hi023.jpg
De recaro stoelen zijn oude stoelen en komen uit de 2001 RX-7 RS.
Beetje jammer van de Maserati voorkant
@Tom: thanks, dat lijkt inderdaad de basis voor bovenstaande “impressie”
Er zijn inmiddels wat officiele foto’s opgedoken:
http://www.autoblog.nl/archive/2008/01/10/mazda-rx-8-facelift
geen wonder dat de achterkant weinig veranderd is. FACELIFT. als je je lul laat verlengen is je neus toch ook niet meteen dikker