• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Gestroomlijnde Tatra 87 gespot voor een vierkant huis

Auteur: robbie, gepost 16 juni 2013 om 10:05 – 29 Reacties

Tatra 87 gespot


Over tegenstrijdigheden gesproken! Een van de meest aerodynamische auto’s uit zijn tijd (jaren ’30), geparkeerd voor zo’n enorm vierkante Vinex bunker.

Het Tsjecho-Slowaakse Tatra lanceerde eind jaren ’30, vlak voor de uitbraak van de Tweede Wereldoorlog deze 87. Een auto die dankzij zijn goede stroomlijn, prima wegligging en V8 ideaal was voor de Duitse Autobahn. Nazi minister Fritz Todt omschreef de auto als “This 87 is the Autobahn car …”

In de periode 1936-1950 werden iets meer dan 3.000 exemplaren gebouwd. Achterin vinden we een 2.9-liter V8 met een vermogen van zo’n 85 pk en dat was goed voor een topsnelheid van bijna 160 km/u.. Petrolhead Jay Leno heeft ook een exemplaar in zijn garage staan.

Alle foto’s die floorlot gemaakt heeft kan je bekijken op Autojunk!

Ook interessant!

  • Gespot - Nieuwe Lotus Emira
  • Gespot: Maserati MC12 op Nederlandse bodem
  • Gespot - Prachtige DeTomaso Pantera
  • Gespot: een Alpina D3-buikschuiver

Nieuwste artikelen

  • Documentaire over auto’s spotten op NPO 3
  • Maak je eigen hardcore Temerario voordat Lambo het doet
  • Maserati sloopt viercilinder uit instapmodel
  • Benzineprijs op laagste niveau sinds maanden
    Grote verschillen tussen het goedkoopste en duurste tankstation van Nederland
FacebookTweetPinLinkedIn

Gespot, Klassiekers, tatra

Vorig bericht: « Top 10: auto’s die in productie hadden moeten gaan
Volgend bericht: Mannen in jurken bekijken de Rolls-Royce Wraith »

Lees Interacties

Reacties

  1. oppermopper zegt

    16 juni 2013 om 10:07

    Ziet er leuk uit

    Login om te reageren
  2. jrk68 zegt

    16 juni 2013 om 10:39

    Dat is nou eens een leuke spot, eens wat anders dan die uitgekauwde 458’s en Lambo’s.

    Login om te reageren
  3. desjonnies zegt

    16 juni 2013 om 10:40

    Kom zeg Robbie, iets meer geschiedenis en weetjes van dit model zijn wel op zijn plaats :
    – Ontworpen door Hans Ledwinka, DE man waar Ferdinand Porsche Sr (de man achter Hitler’s KdF wagen de kever) het vak van geleerd heeft
    – Toonaangevend voor zijn tijd door de stroomlijn en de achterin geplaatste luchtgekoelde V8 motor, ja een V8 !
    – Snel en onstabiel op hoge sneheden, vele Duitse officieren zijn verongelukt in tijdens WWII geconfiskeerde Tatra’s
    – Na WWII moest en zou Tatra alleen maar vrachtwagens bouwen en ander zwaar materieel, De Russen ozuden zelf wel eventjes met een eigen limousine uitkomen.
    Dit resulteerde dus dat Tatra na een paar jaar weer auto’s mocht gaan bouwen en tot in de tachtiger jaren heeft voortbeborduurd op dit ontwerp

    – Ledwinka in een cel heeft gezeten omdat hij als communistisch verrader werd gezien en tijdens zijn gevangenschap jonge Tatra ingenieurs stiekem ontwerpen de gevangenis binnensmokkelden om die met Ledwinka te bespreken.

    Hier een filmpje over de Tatra 603 uit begin zestiger jaren van de vorige eeuw, waarin ze op komische wijze laten zien waartoe zo’n Tatra allemaal niet in staat is :

    http://www.youtube.com/watch?v=uR6-ReQR45E

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      16 juni 2013 om 10:58

      @desjonnies: dat filmpje staat gelinkt in het artikel vriendelijke vriend. Dat er een V8 achterin ligt staat ook gewoon in het artikel.

      Login om te reageren
    • RazorHead zegt

      16 juni 2013 om 11:17

      @desjonnies:
      ik kan er niet aan doen maar zo’n Tatra 603, ik vind het echt wel iets hebben.
      Hoop ooit met eentje te rijden allesinds !

      Login om te reageren
    • Carreza zegt

      16 juni 2013 om 14:43

      @desjonnies: een welkome aanvulling, ik leer bij…

      Login om te reageren
  4. E34M5Touring zegt

    16 juni 2013 om 10:45

    Dr was toch ook een variant zonder die spoiler? Volgens mij met enorm veel koelsleuven. Blijft een apart model. Autoweek heeft er lang geleden is een uit Tsjechië gehaald meen ik. Een zwarte.

    Login om te reageren
  5. stanlee zegt

    16 juni 2013 om 10:46

    -edit: dank u, is inmiddels gefixt-

    Login om te reageren
  6. desjonnies zegt

    16 juni 2013 om 11:10

    Eigenlijk hadden de meeste auto’s die vlak na WW II op de markt kwamen Tatra – DNA
    – Renault 4cv (motor achterin – wel watergekoeld)
    – Citroën 2cv, uiteraard was Citroën trouw aan voorwielaandrijving, maar de luchtgekoelde 2 cilinder boxer idee kwam van Porsche’s cq Tatra’s koker.
    – de Kever -uiteraard-
    – de Fiat 500, de vroegere Topolino’s hadden de motor voorin, de Nuova 500 een luchtgekoeld boxertje achterin
    – tenslotte Chevrolet’s Corvair uit 1961, geinspireerd op die -ellendige- goedkope imports koos Chevrolet voor een luchtgekoelde 6 cilinder boxer achterin.

    Eigenlijk is de wereld pas gaan veranderen toen de Mini uitkwam en de Renault 4, die beiden bewezen dat de motor voorin en voorwielaandrijving toch een beter concept was.

    Login om te reageren
    • norge zegt

      16 juni 2013 om 11:17

      @desjonnies: En toch denk ik dat luchtgekoelde motors nog een toekomst kunnen hebben.Waterkoeling maakt een motor onnodig zwaar.

      Login om te reageren
    • jrk68 zegt

      16 juni 2013 om 11:54

      @desjonnies:
      1 kleine kanttekening bij je verhaal.
      De reguliere Fiat 500 heeft een 2 cilinder lijn motor. De versie met het Steyr Puch motortje is de boxer waar jij het over hebt. Beide uiteraard luchtgekoeld.
      Verder weer een mooi voorbeeld van Sjonniepedia….

      Login om te reageren
      • desjonnies zegt

        16 juni 2013 om 13:35

        @jrk68:
        you’re right !

        Login om te reageren
    • oxymoron zegt

      16 juni 2013 om 13:26

      @desjonnies: Het werd beter toen die ellendige en levensgevaarlijke pendelassen uitstierven. Dat was ook het zwakke punt van deze Tatra’s.

      Login om te reageren
    • O plaat zegt

      16 juni 2013 om 13:31

      @desjonnies:
      Heb al met alle soorten busjes gereden, Ford Transit, Fiat Ducato, MB Vito, de nieuwe Transporter, de Transporter T4 en toch vind ik geen één op kunnen tegen de VW T3, net door zijn achterwiel aandrijving en motor achteraan. Met zijn 50/50 gewicht verdeling kan ik zo zot driften als ik maar wil in de bochten zonder ik nog maar 1 keer controle ben verloren over het stuur. Hij heeft een belachelijk kleine draaihoek en rijdt super zacht. Ik kon mij kopen wat ik wou als daily wagen en het is een T3 geworden net door zijn betere gewicht verdeling en achterwiel aandrijving.

      Login om te reageren
  7. HDM zegt

    16 juni 2013 om 11:11

    Apart ding, kwam em gister tegen tijdens het zoeken naar wat auto’s… kwam ik ook een Tatra Ecorra Sport V8 en een Tatra MTX V8 tegen…. vooral die MTX is wel gaaf.

    Login om te reageren
  8. norge zegt

    16 juni 2013 om 11:19

    Juweeltje van een auto.

    Login om te reageren
  9. lincoln zegt

    16 juni 2013 om 11:21

    uit de tijd dat de Europese landsgrenzen er nog heeeeeel anders bij lagen ..
    een bijzonder roerige tijd ..

    dit is idd een bijzondere auto ..
    van een bijzondere ingenieur ..
    het is echter wel een combinatie van andermans uitvindingen ..

    en niet echt een “goede” auto ..
    dat ding zal echt wel wat records hebben verbroken en meuk hebben gewonnen ..
    maar dat deed elk model van elk merk toen de tijd ..

    A.Hitler was 1 van de bewonderaars ..
    hij en Ledwinka hadden geen bewezen vijandschap jegens elkaar ..
    wel is de ingenieur “opgesloten” geweest ..
    want kennis was toen eenmaal heel wat waard ..

    wel leuk dat zo,n ding gewoon in mijn landje rijdt ..

    Login om te reageren
  10. RazorHead zegt

    16 juni 2013 om 11:22

    wow, als dit een echte is:
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat/andere-andere-tatra-t87-k%C3%B6ln/130136078.html?lang=de&action=next&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.modelDescription=tatra&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&negativeFeatures=EXPORT

    kost geld precies!

    Login om te reageren
    • adyton zegt

      16 juni 2013 om 11:27

      @RazorHead: Zou het raar gevonden hebben als dat niet zo was!

      Login om te reageren
  11. adyton zegt

    16 juni 2013 om 11:25

    Dat verwacht je ook niet tegen te komen. Prachtig dat iemand daar in rond rijdt. Dit is pas een speciale spot.

    Login om te reageren
  12. simongoes zegt

    16 juni 2013 om 11:58

    Grappig, ik zag deze vandaag rijden op de A9. Kon hem al niet plaatsen, en was erg benieuwd wat het was. Handig zo´n autoblog.

    Login om te reageren
  13. ccvw zegt

    16 juni 2013 om 12:07

    Grappig, dat Nazi-Minister Todt engels sprak…

    Login om te reageren
  14. porsche928 zegt

    16 juni 2013 om 13:05

    En bekend uit de eerste Suske

    Login om te reageren
  15. mgmgb zegt

    16 juni 2013 om 19:28

    Onwaarschijnlijk gave auto! Een echt ruimteschip op wielen, mooie vooruitstrevende techniek (voor zijn tijd) en een ultiem stukje jaren ’30 design. Al moet ik heel eerlijk bekennen zijn opvolger, de T-603, nog vele malen mooier te vinden én iets bereikbaarder en betaalbaarder.

    Login om te reageren
  16. floorlot zegt

    16 juni 2013 om 19:36

    Ik had de Tatra hier ook niet verwacht.. Vandaar ook de spot.

    Login om te reageren
  17. 9000cse zegt

    16 juni 2013 om 20:45

    Prachtig dat zo’n auto nog bestaat. Ik zag er, – behalve in het voormalige oostblok -, hier maar zelden een. Maar ik kan me nog herinneren, dat er in de 60er jaren altijd een zwart exemplaar van exact deze uitvoering stond in Helmond langs de Kanaaldijk. Bijzonder, héél bijzonder.

    Login om te reageren
  18. jesse013 zegt

    17 juni 2013 om 06:57

    faking lelijk vind ik

    Login om te reageren
  19. linkador zegt

    17 juni 2013 om 09:07

    Dat ding heeft wellicht meer gedaan voor de wereldvrede dan men zich kan inbeelden.

    Als topfavoriet bij de Duitse officieren en met een zeer verradelijk achterste bij sportief weggedrag, heeft de Tatra 87 meer talent in de kiem gesmoort dan de beste weerstand krijger.

    Login om te reageren
  20. keessmit zegt

    22 juli 2013 om 18:52

    Een gestroomlijnde auto voor een vierkant huis: lijkt me helemaal niets mis mee. Waarschijnlijk is het de huizensmaak van Robbie. De stroomlijn van Tatra valt onder het functionalisme (De vorm is ondergeschikt aan de functie. Dat de Tatra ook nog eens mooi is, is een meevaller.) Dat het huis vierkant is en niet rond dan wel allerlei gekkigheidjes of versielselen heeft, is ook functioneel. Kortom , als het huis een topsnelheid had van zo’n 160 km, dan zou het ook gestroomlijnd zijn.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North