• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

GM leent gratis auto’s bij ontploffende Volt’s

Auteur: Alwood, gepost 28 november 2011 om 20:55 – 25 Reacties

Chevrolet Volt highly flammable?


Zo, even een laatste restje consumentenvertrouwen bij elkaar schrapen. Aldus General Motors. Het onderzoek naar Chevrolet Volt’s die ontploffen na een ongeluk gaat ondertussen verder.

Het gaat om de Chevrolet Volt die bij heel veel pech, 3 weken na een ongeluk kan ontploffen. GM zegt “WTF?!”, de Amerikaanse crashtesters (NHTSA) zeggen “da hoort nie?”, wij zeggen “doen ze natuurlijk om bewijsmateriaal te vernietigen”. Hoewel spontane ontbranding van de accu pakketten in principe alleen kan plaatsvinden na een ongeluk voelt men zich in Amerika weer reuze onveilig. De enkele klant die echt niet meer in hun Volt durven rijden kunnen nu van GM gratis een auto lenen.

Het onderzoek tot dusver: de eerste Volt ontplofte na 3 weken op een parkeerplaats van gecrashte auto’s ergens in mei. De NHTSA is vervolgens aan het testen geslagen met accupakketten. Het lukte ze 2 van de 3 Chevy Volt lithium-ion accu’s tot ontploffing te brengen. Hiervoor priemde ze een stuk geleidend metaal in de accu.

Inmiddels denkt GM dat vooral de elektronica in de accu-pakketten voor problemen kan zorgen. De chemicaliën in de accu’s zouden geen gevaar vormen. Daarbij voelen ze er weinig voor iets aan de auto (Chevrolet Volt of Opel Ampera) te veranderen. Die zit goed in elkaar, verdorie! Wel worden er veiligheidsmaatregelen voor hulpdiensten bedacht om ongelukken te voorkomen. Conclusies tot nu toe: na een ongeluk moet het accupakket “leeg”. Klanten wiens Chevrolet Volt geen zwaar ongeluk heeft gehad hoeven zich verder nergens zorgen om te maken. #nietsaandehandgewoondoorlopen (via autonews.com)

Ook interessant!

  • Deze golfer hengelt drie gratis auto's binnen
  • Video: auto wordt aangereden door onverzekerde auto
  • GM geeft Tesla een lekkere steek onder water met Hummer
  • Mijn Auto: Lamborghini Urus van Elias
    Mijn Auto: Lamborghini Urus van Elias

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

ampera, Chevrolet, crash, GM, Opel, volt, vuur

Vorig bericht: « Wagenpark van Antonov in beslag genomen
Volgend bericht: Chinezen kopiëren Mercedes G-Klasse, dit gaat te ver! »

Lees Interacties

Reacties

  1. hahahi20 zegt

    28 november 2011 om 20:58

    en dat vinden ze gek? dat hij ontploft als ze met een stuk geleidend metaal in de accu aan het prikken zijn? dat is hetzelfde als met een stuk gloeiend metaal door een benzine tank heen prikken.

    iedereen zit te doen alsof die accu’s zo gevaarlijk zijn, ze moesten eens bedenken hoe brandbaar benzine is

    Login om te reageren
    • dennisr zegt

      28 november 2011 om 20:59

      @hahahi20: huh? benzine brandbaar?

      Login om te reageren
    • lincoln zegt

      28 november 2011 om 21:02

      @hahahi20:

      aangezien iedereen ook weet hoe vermoeiend fietsen is ..
      kunnen we met wetenschap heeeeeeeeel selectief zijn ..

      Login om te reageren
      • kaasboerin zegt

        29 november 2011 om 10:22

        @lincoln: Meestal wordt dat elektro-meuk juist de hemel in geprezen, van mij mogen ze dit voorval ook wel eens een beetje ‘accentueren’.

        Login om te reageren
  2. dennisr zegt

    28 november 2011 om 20:58

    ik zou er een slim verkoop praatje aan knopen als ik bij GM hoorde, gewoon zeggen dat het zo hoort.. scheelt een hoop werk op het sloop.. zelfvernietiging FTW :)

    Login om te reageren
    • xilver zegt

      28 november 2011 om 21:42

      @dennisr: Inderdaad…gewoon claimen dat metaal en rubber er heel lang over doen tegen dat ze zijn afgebroken… GM heeft gewoon een nieuw systeem gevonden om hun wagens biologisch afbreekbaar te maken op een zeer korte tijd. Puik werk ;-).

      Login om te reageren
  3. lincoln zegt

    28 november 2011 om 20:59

    tis dan ook geen Europa ..
    en dan ook nog eens geen Europeese auto fabrikant ..

    dus verdonkeremanen is dan geen optie ..

    Login om te reageren
  4. glashelder zegt

    28 november 2011 om 21:05

    Een paar weken geleden verscheen dit nieuws al. Keurig werd aan het eind vermeld dat het natuurlijk niets met de veiligheid van de Volt te maken had want etc.. Toch riepen al veel mensen dat dit typisch een gevalletje hetze stoken was. Want de nieuwsbrengers wisten dondersgoed dat de meesten alleen koppen lezen.

    AB maakt met dit bericht duidelijk waar het ze inderdaad om te doen is: De Volt/Ampera kapot schrijven. Succes.

    Login om te reageren
    • bram95 zegt

      28 november 2011 om 21:17

      @glashelder: Kan het de volgende keer iets vriendelijker, in mijn ogen doet Autoblog dit niet schrijven om de Volt de grond in te boren… Dit is gewoon autonieuws, en daar staat heel Autoblog vol mee ;).

      Maarja, als het een electronicafoutje is, is het natuurlijk zo op te lossen.

      Login om te reageren
      • autogek123 zegt

        28 november 2011 om 23:18

        @Bram95: Gek dat al het “groene” autonieuws dan niet eens meer hier op AB geplaatst wordt maar achterin een hoekje op Groen7. Dan hoort dit daar ook. Maar negatief nieuws mag wel hier en de rest verstoppen ze achterin de website.

        Autonieuws is autonieuws. Precies. Dus Groen7 opheffen en al het autonieuws gewoon op AB zoals het hoort. Of maak van AB het V8/10/12 Blog van en laat al het andere autonieuws gewoon achter je!

        Ik ben het met Glashelder eens: AB doet niet echt der best om al het autonieuws gelijkwaardig te behandelen. :(

        Login om te reageren
        • kaasboerin zegt

          29 november 2011 om 09:25

          @autogek123: Tóch hebben jullie wenende kleine kinders de moeite genomen een account te maken om vervolgens je gejank (continu) te plaatsen. :)

          Login om te reageren
          • autogek123 zegt

            29 november 2011 om 10:21

            @kaasboerin: Ik was hier al veel langer dan jij. En ver voor AB hun “autonieuws” ging scheiden. Dus mijn reactie over het niet consequent scheiden van het Groene nieuws ( positief ergens achterin, negatief voorop met grote letters) is hier zeker op zijn plaats als goeie ouwe ABer.

            En wat betreft mijn “gejank”. Je hoeft het niet te lezen! Omdat iemand iets schrijft waar jij als nieuwkomer het niet mee eens ben, is dit nog geen gejank. ;)

            Login om te reageren
            • kaasboerin zegt

              29 november 2011 om 12:25

              @autogek123: “Je hoeft het niet te lezen” … Volgens mij dis jij jezelf nu héél hard.. Ouwe AB veteraan.. :D

              Login om te reageren
              • autogek123 zegt

                29 november 2011 om 13:01

                @kaasboerin: Dat je mijn punt in deze niet ziet geeft je leeftijd aan. ;)

              • kaasboerin zegt

                29 november 2011 om 14:31

                @autogek123: Ehh… Laat ook maar.. :?

  5. NicoLauda zegt

    28 november 2011 om 21:15

    Ik heb gewoon niks met Opel, en niks met electrische auto’s die niet electrisch zijn… In dit geval maakt maakt min plus min geen positieve uitslag.

    En verder, tsja, als het na een crash is vind ik het niet echt spectaculiar. Als het nou tijdens het crashen, of rijden (430, Hint,hint) gebeurd was het een ander verhaal.

    Ben alleen wel benieuwd wat die leenauto is… toch geen milieuvervuilend benzine exemplaar?

    Login om te reageren
    • masterstig zegt

      28 november 2011 om 21:40

      @NicoLauda: Deze auto’s zijn echt bijna elektrisch, de Prius is een stuk minder elektrisch.

      Login om te reageren
  6. matthisl zegt

    28 november 2011 om 21:41

    Met dit soort zaken is het heel simpel: Zijn de kosten van een terugroepactie hoger dan die van de rechtzaken en verzekering dan zullen ze er niets op uit doen.

    Login om te reageren
  7. xilver zegt

    28 november 2011 om 21:44

    mueslimeuk of niet… ik kan dat ding nog wel appreciëren… de vormgeving zit goed in elkaar.

    Login om te reageren
  8. betonstaal zegt

    28 november 2011 om 21:57

    ‘Wist je nog van 2011, toen was iedereen nog bang dat auto’s met batterijen er in spontaan ontploften, bij ongelukken enzo.’
    “Haha, net zoals toen bij de eerste stoomtreinen dat de boeren dachten dat melk zuur werd!” BULDERLACH

    #thismessageisNOTsponsordbytheOILindustry

    Login om te reageren
  9. norge zegt

    28 november 2011 om 22:21

    Niemand durft je meer te helpen na een ongeluk.

    Login om te reageren
  10. bmwalpina zegt

    28 november 2011 om 22:25

    De Opel ampera is hier een Nederlandse versie van, moeten we ons daar dan ook zorgen over maken?

    Login om te reageren
  11. glashelder zegt

    29 november 2011 om 09:17

    “Niemand durft je meer te helpen na een ongeluk.”

    Zo zie je dus hoe mensen gaan denken door dit soort berichtjes. Onschuldig gebracht. maar puur bedoeld om een product kapot te maken.

    Nee, ik kan het niet vriendelijker zeggen in dit geval.

    Login om te reageren
    • euro95 zegt

      29 november 2011 om 10:34

      @glashelder: Of je maakt er gewoon @norge: van.. Zoals iedereen hier. ;) Bovendien heb ik een vriend genaamd Humor.. Misschien tijd om kennis mee te maken??

      Login om te reageren
  12. glashelder zegt

    29 november 2011 om 11:04

    Het ging niet om “norge” maar om dat soort opmerkingen. Vandaar geen reply. BMW alpina is ook op het verkeerde been gezet en zeker nog veel meer mensen.

    En dit is geen humor. Tenzij je “iemand in de gracht kieperen” ook humor wilt noemen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North