• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Goed bezig: Politie Volvo V70 km-stand terugdraaien

Auteur: Alwood, gepost 15 januari 2012 om 19:58 – 43 Reacties

Tellerstanden terugdraaien is voor prutsers


Vijf jaar lang keihard afgetrapt door de politie. Ruim 250k km verder laten zij de auto eindelijk ‘vrij’. Komt er een Handige Harry kijken die denkt dat daar wel wat op te verdienen is. Gewoon de teller 100.000 km terug zetten en cashen. Goed geregeld!

Het is zeker niet de eerste keer dat kilomterstanden worden teruggedraaid. Wel is het tegenwoordig verboodn! en blijft het verwonderlijk dat dit blijkbaar regelmatig bij politie-auto’s gebeurd. We zagen al eens een Vectra voorbij komen waar een handelaar ‘iets’ meer geld voor dacht te vragen. Nu duikt er een Volvo V70 D5 op marktplaats op met 161.000 km in plaats van 265.349 km.

Nu vallen witte Volvo V70’s in Nederland toch een beetje op. Niet extreem, het is een Volvo. Wel een beetje, enkel de politie bestelt grote aantallen in die kleur. Dit zette reaguurder ThoVolvo aan het denken.

Wat blijkt? Precies dezelfde Volvo is te vinden in het archief van Domeinen RZ. Een overheids-computersysteem dat werkt. Gezien de oude ‘geldigheid APK’ (4-2009) en datum laatste tenaamstelling (6-2009) is de auto waarschijnlijk eerst naar een handelaar gegaan alvorens de huidige eigenaar te bereiken. Ergens in dat traject is een goeie 2 jaar kilometervreten verloren gegaan. Heeft de arme drommel veel te veel voor zijn “ZGAN” V70 betaald?

De auto zal al langer geleden ’teruggedraaid’ zijn. Inmiddels is de distributie al ‘extra’ vervangen (bij 150k in plaats van 300k). Nieuwe velgjes, kapot achterlicht. De vraagprijs licht echter wel €1745,- boven het bedrag waar de auto origineel voor verkocht is (€4.005,- in 2009). Al met al lijkt de Volvo goed voor nog vele jaren maar op deze manier verbreek je natuurlijk geen tellerstanden-records. Zoek ik toch even verder. (advertentie, mirror)

Ook interessant!

  • Volvo V70 met 850.000 km heeft toepasselijke naam
  • Waarom deze Volvo V70 €17 miljoen kost
  • LOL: 25 km-auto scheurt weg van politie met 130 km/u
  • Video: politieachtervolging 200 km/u+ voor spookvoertuig
    Video: politieachtervolging 200 km/u+ vanwege spookvoertuig

Nieuwste artikelen

  • Deze Porsche op Marktplaats is in vier jaar zestig procent afgeschreven
  • Lijst F1 coureurs 2025: wie vonden wij na Verstappen de beste?
  • BMW heeft voor iedere Nederlander een 3-Serie gemaakt
  • Mathieu van der Poel klaar voor het veldrijden met zijn Lamborghini Sterrato
FacebookTweetPinLinkedIn

occasion, politie, v70, Volvo, wit

Vorig bericht: « Een two tone Audi Q7, kan dat?
Volgend bericht: Team De Rooy wint Dakar! #gefeliciteerd »

Lees Interacties

Reacties

  1. sebasjuhh zegt

    15 januari 2012 om 20:08

    welke politie?

    Login om te reageren
    • minifan zegt

      15 januari 2012 om 23:56

      @sebasjuhh: die van Letland.

      Login om te reageren
  2. zdev zegt

    15 januari 2012 om 20:09

    Het is vast wel te achterhalen wie dit heeft gedaan. KMstanden terugdraaien is not done.
    Naakt met de billen naar voren op een motorkap binden en dan hard door de polder rijden.
    Die insecten komen dan best hard aan.

    Login om te reageren
    • germancarsftw zegt

      15 januari 2012 om 20:21

      @zdev: Ja, en dan net zolang totdat de originele stand weer op de teller staat :P

      Login om te reageren
    • the-budel-guy zegt

      15 januari 2012 om 20:41

      @zdev: spreek je uit ervaring??

      Login om te reageren
      • zdev zegt

        15 januari 2012 om 21:11

        @the-budel-guy: huh niet op zo’n manier. Maar heb weleens na een ritje door de polder na een zwerm insecten een 2cm dikke laag groene drek van de grille en voorruit kunnen schrapen. De miljoenen pootjes en vleugeltjes bewogen nog.

        Login om te reageren
  3. The360box zegt

    15 januari 2012 om 20:11

    Ja, tis maar hoe je het bekijkt, waarschijnlijk heeft hij gewoon 100.000 km achteruit op een rollenbank wezen draaien… :lol:

    Login om te reageren
  4. toyotaprius zegt

    15 januari 2012 om 20:17

    Waar kan ik de advertentie vinden? Ik heb er interesse in!

    Login om te reageren
    • RubenPriest zegt

      15 januari 2012 om 20:24

      @toyotaprius: welnee man! Je moet eens weten hoe ze met die dingen omgaan daar, die zijn echt helemaal afgetrapt.

      Login om te reageren
      • sportquattro zegt

        16 januari 2012 om 23:39

        @rubenpriest: wij hebben voor de handel al een aantal keer een ex-politie auto bij de domeinen gekocht. Wat ons voornamelijk op viel aan de auto’s is het onderhoud. ze zijn perfect onderhouden. alleen de sirene er uit halen en een paar plastic kapjes in het interieur vervangen omdat er een aantal gaten in zijn geboord, maar meer ook niet.

        Login om te reageren
    • RickB zegt

      15 januari 2012 om 20:24

      @toyotaprius: Lees het artikel eens…

      Login om te reageren
      • toyotaprius zegt

        15 januari 2012 om 20:37

        @RickB @rubenpriest geintje… We hebben er al 1, eentje uit 2005. Dan een 2.4 benzine 5 cilinder (wel turboloos), maar wat een prijs.. wit, D5 met 161.000 KM op de teller. Als je hier als koper in trapt….

        Login om te reageren
  5. ErikkNL zegt

    15 januari 2012 om 20:25

    Kijk dat is nog eens waarde maken ;-) Hij zal vast nog wel een nieuwe eigenaar vinden, maar die komt niet van hier haha ;-)

    Login om te reageren
  6. somebody zegt

    15 januari 2012 om 20:29

    Heeft niemand hem een mailtje met een link naar AB gestuurd?? Hij zal zich wel afvragen waarom zijn auto opeens zo vaak bekeken wordt…..

    Login om te reageren
    • RickB zegt

      15 januari 2012 om 20:42

      @somebody: Waarom AB, als je de website van Domeinen doorgeeft is het al voldoende!

      Login om te reageren
  7. CedricH zegt

    15 januari 2012 om 20:31

    Die velgen komen van een ouder model denk ik. Onze 1e generatie C70 stond op zo’n velgen en ik denk niet dat ze op de V70 geleverd werden.

    Login om te reageren
  8. Tsjechie zegt

    15 januari 2012 om 20:45

    dit is niet zijn eerste, deze beste man verkoop ook zo de VW Touran’s van de Politie;
    http://www.autodealers.nl/Volkswagen/Touran-2.0-TDI-103kW–WEGWEG/3359/1182805/details.aspx#foto

    Login om te reageren
    • RickB zegt

      15 januari 2012 om 20:55

      @Tsjechie: Leg eens uit wat daar illegaal aan is? Ik zie de link niet tussen het artikel en de link die jij plaatst, buiten dat het ex politie auto’s zijn…

      Login om te reageren
      • geertje123 zegt

        16 januari 2012 om 23:39

        @RickB: dat hij daar misschien ook de teller heeft terug gedraaid. Denk ik dat deze beste man hierboven bedoeld ten minste

        Login om te reageren
  9. erwh zegt

    15 januari 2012 om 20:51

    Terugdraaien van tellers gebeurt helaas nog altijd aan de lopende band. De meeste moderne auto’s rijden zonder grote problemen meer dan 500.000 km, maar door die terugdraaiterreur denkt de gewone consument nog altijd dat zijn auto “op” is bij 200.000 km.

    Login om te reageren
    • erwh zegt

      15 januari 2012 om 20:52

      @erwh: Overigens tellen politie kilometers natuurlijk minstens dubbel..

      Login om te reageren
    • boygeorge zegt

      16 januari 2012 om 01:44

      @erwh: Noem eens 2 moderne auto`s die 500.000 km op de teller hebben staan.

      Login om te reageren
      • tss68nl zegt

        16 januari 2012 om 12:40

        @boygeorge:
        Stap eens in een taxi zou ik zeggen.

        Login om te reageren
  10. mout zegt

    15 januari 2012 om 21:02

    Lachen! Volgens mij ben ik deze nog wezen bekijken, in 2009.
    Wat die distributie betreft: Stel je voor dat die er écht bij 151.500 opgelegd is. Dan zit ie er al een dikke ton.

    Login om te reageren
  11. midasracer zegt

    15 januari 2012 om 21:09

    Misschien een stomme opmerking, maar als de km teller is teruggedraaid, zie je dat toch aan het service boekje? (als die erbij zit tenminste). Ik kijk de papieren altijd na en zonder boekje met dealerstempels laat ik dat soort auto’s staan.

    Login om te reageren
    • robbie zegt

      15 januari 2012 om 21:40

      @midasracer: lol! Boekjes kan je natiirlijk niet vervalsen, kwijt maken of aanpassen.

      Login om te reageren
      • Megakix zegt

        15 januari 2012 om 22:23

        @robbie: doumentaire gemiste op RTL onlangs ? Boekjes worden gewoon verhandeld en voorzien van stempels…easy is that !

        Login om te reageren
        • midasracer zegt

          16 januari 2012 om 10:40

          @Megakix: Oke, ik heb een Duitse RAV4, dus om mij te moeten flessen had men dus Duitse Toyota serviceboekjes moeten namaken inclusief stempels van een Duitse dealer? Da’s een hoop gedoe!

          Login om te reageren
      • Megakix zegt

        15 januari 2012 om 22:26

        @robbie: ohja, die gast heet Alberto Stegeman…blijf bij met je kennis kerel.

        Login om te reageren
      • drentje zegt

        16 januari 2012 om 11:29

        @robbie: +1 voor je sarcasme waar de rest naar hapt ;)
        OT:
        Moet de politie hier niet achteraan..

        Login om te reageren
    • toyotaprius zegt

      15 januari 2012 om 22:45

      @midasracer: Moeten ze wel ingevuld worden, dat was bij Schaap niet gebeurt bij de V70 van mijn vriendin… Alhoewel mij bij deze auto’s vd KPLD alles wordt gedocumenteerd, lijkt mij. Maar of dit bij de verkoop vd domeinen er bijzit, is dan nog enigszins de vraag.

      Login om te reageren
  12. meneersander zegt

    15 januari 2012 om 21:51

    Nja hij heeft er wel andere velgen onder gemonteerd…

    Login om te reageren
  13. erce zegt

    15 januari 2012 om 22:12

    Spellingscontrole stuk?

    “Het is zeker niet de eerste keer dat kilomterstanden worden teruggedraaid. Wel is het tegenwoordig verboodn! en blijft het verwonderlijk dat dit blijkbaar regelmatig bij politie-auto’s gebeurd”

    kilomterstanden? verboodn? gebeurd? En zo staat eigenlijk het hele artikel vol fouten: “De vraagprijs licht echter wel €1745,- boven het bedrag” licht? De distributie is vervangen? De distributie wat?

    Login om te reageren
    • enrico88 zegt

      15 januari 2012 om 22:18

      @erce: Ah, er zijn blijkbaar toch ook andere mensen die zich aan zo’n fouten storen. :)

      Login om te reageren
      • bug2000 zegt

        16 januari 2012 om 11:18

        @enrico88: Yep
        @erce: “De vraagprijs ligt echter wel €1745,- boven het bedrag ” nog vergeten..

        Login om te reageren
        • erce zegt

          16 januari 2012 om 16:30

          @bug2000: Nee hoor, die stond er netjes tussen :)

          Login om te reageren
      • baasbas zegt

        16 januari 2012 om 20:12

        @enrico88: zo’n?

        Login om te reageren
  14. Megakix zegt

    15 januari 2012 om 22:22

    Gewone burgers worden toch al genaaid, en nu dus ook met deze toestanden; learn to live with it ! Who gives a f%$% als je buurman een neppert-kilometerstandert heeft ? No one. Behalve jezelf, dus ga gewoon ff goed de details van een auto na eerdat je ‘m koopt. De rest; boeie.

    Login om te reageren
  15. Mbaas zegt

    16 januari 2012 om 00:04

    Zo afgeragt zijn die auto’s niet hoor. Gewoon snelweg politie enzo de auto wordt altijd goed onderhouden en wanneer moeten die agentjes nou echt die auto pushen.

    Login om te reageren
    • tjorque zegt

      16 januari 2012 om 08:21

      @Mbaas: dacht ik ook…

      flikkebakken worden tenminste af en toe stevig uitgelaten en krijgen onderhoud wanneer dat moet, niet vroeger en zeker niet te laat…

      Een blok dat af en toe moet werken leeft langer dan eentje dat altijd staat te niksen. Mijn PSA blok loopt deze week tegen 360.000km aan. En ik kan je verzekeren dat het onder mijn rechtervoet ook niet altijd heeft liggen niksen… :D

      Login om te reageren
  16. Sjonny zegt

    16 januari 2012 om 17:01

    Gebeurt inderaad ook veel ste vaak die km standen terugdraaien, mij boeit het dan ook niet veel hoeveel er op de teller staat, ik kijk eerder naar de staat van onderhoud en hoe er mee om is gegaan

    Login om te reageren
  17. rufctr01 zegt

    16 januari 2012 om 17:29

    De advertentie is al verwijderd. Hij zal wel geschrokken zijn.

    Login om te reageren
  18. Sorcerer zegt

    16 januari 2012 om 23:25

    Ze zijn meestal qua interieur ook wel herkenbaar (ligt half uit elkaar). Als je dat ziet moet je uitgaan van een km-stand van ruim boven de 200.000 km voor een politie-wagen.

    Bij de S60 is het nog makkelijker te herkennen: gat in de achterruit voor een ruitenwisser. Als je dan minder dan 200.000 op de teller hebt staan dan klopt er iets niet :P

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North