• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Grootste Citrofiel van Nederland haalt miljoen kilometer met zijn C1

Auteur: machielvdd, gepost 18 oktober 2024 om 11:00 – 15 Reacties

Op naar de 2 miljoen!

Citroën is een merk met een trouwe schare liefhebbers. Er is zelfs een speciaal woord voor. Er zijn echter weinig Citrofielen die zo fanatiek zijn als Wiel Willems. Niet omdat hij zo’n grote collectie Citroëns heeft, maar omdat hij zo krankzinnig veel kilometers maakt met zijn Citroën. We hadden het al even aangestipt in het 107-artikel, maar eigenlijk verdient dit verhaal een eigen artikel.

De naam Wiel Willems had je misschien al eens eerder voorbij horen komen, maar de krasse senior (inmiddels 89) heeft in tussentijd niet stilgezeten. En zijn Citroën C1 ook niet. Wiel heeft deze maand de respectabele kilometerstand van 1 miljoen kilometer bereikt in zijn C1-tje. Dit wil hij graag “groots kenbaar maken” en daar helpen we natuurlijk graag aan mee.

Al deze kilometers heeft hij afgelegd in een tijdsbestek van minder dan 10 jaar, want hij kocht de auto nieuw in 2015. In 2020 tikte hij de 500.000 kilometer aan en in de afgelopen vier jaar heeft hij daar nog eens 5 ton bij gereden.

Je vraagt je misschien af waar de heer Willems allemaal naar toe gaat, op deze leeftijd. Je raadt hij nooit, maar hij gaat alle Citroën-dealers in Nederland en ver daarbuiten af. Je bent Citrofiel of je bent het niet…

Nu is de C1 natuurlijk niet de meest logische keuze voor een Citrofiel. Het is immers net zoveel een Toyota en een Peugeot als een Citroën. En het beroemde comfort van Citroën is ver te zoeken. Overigens heeft de C1 van Wiel een 1.2, wat wel een PSA-motor is geen Toyota-motor.

De ‘Citrofilie’ van Wiel Willems leidt echter geen twijfel, want hij heeft ook een échte Citroën in zijn garage, namelijk een C6. Bovendien heeft hij al 45 Citroëns gekocht in de afgelopen 68 jaar.

Wiel Willems is trots op de mijlpaal die hij bereikt heeft, maar hij denkt er nog niet aan om te stoppen. Tegenover Omroep Brabant laat hij lachend weten dat hij nu voor de 2 miljoen kilometer gaat met zijn C1.

Foto: Garage Scheerens

Ook interessant!

  • Zeven miljoen(!) kilometer: de meest ervaren auto ter wereld?
  • Video: Eerste Rimac Nevera van Nederland! (2,8 miljoen euro)
  • Duurste Ferrari van Nederland heeft meer dan 1 miljoen aan opties
  • Nederlanders niet het grootste kampeervolk!
    Nederlanders niet het grootste kampeervolk!

Nieuwste artikelen

  • Video: Automobilist doet Dukes of Hazzard op rotonde
  • Jonge automobilisten zijn een stel angsthazen op de weg
  • Lotus Eletre PHEV krijgt een teleurstellende motor
  • Je betaalt wegenbelasting, maar waarvoor eigenlijk
FacebookTweetPinLinkedIn

c1, Citroen

Vorig bericht: « Bij gelijke prijzen zou 64% van de Nederlanders alsnog geen EV kopen
Volgend bericht: Video: Achteruit rijden en nergens naar kijken »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    18 oktober 2024 om 11:05

    Mooi toch. Als je een hobby hebt waar je blij van wordt, lekker doen. Ik gun hem nog vele jaren in zijn C1.

    Login om te reageren
  2. mashell zegt

    18 oktober 2024 om 11:13

    Dat is een taaie, 100.000km per jaar in een C1. Deze Willems heeft stalen wielen…

    Login om te reageren
  3. nicolasr zegt

    18 oktober 2024 om 11:18

    Wat een geweldig verhaal! Briljant dat hij gewoon doorgaat op die leeftijd, hoop dat ik zoiets ook ooit mag halen!

    Login om te reageren
    • V8Vantage zegt

      18 oktober 2024 om 11:29

      De leeftijd? Of het aantal km’s per jaar? :-)

      OT: mooi verhaal idd!

      Login om te reageren
  4. rollingstoned zegt

    18 oktober 2024 om 11:51

    Wat een baas!

    Login om te reageren
  5. GJZ zegt

    18 oktober 2024 om 11:54

    Man wat een verhaal, respect!

    Login om te reageren
  6. pand zegt

    18 oktober 2024 om 12:07

    Leuk om te zien!! Hij heeft bij de concurrent een klokje rond keuring gedaan. Ik herkende meteen de livery van de auto. Knap dag hij er zoveel bij heeft gereden op die leeftijd!!

    Login om te reageren
  7. Noordman zegt

    18 oktober 2024 om 12:17

    Is dit wel een Citroën?

    Login om te reageren
    • Ed Mini Einser zegt

      18 oktober 2024 om 13:08

      Nope! Gewoon een jappanertje met een barret en croissant

      Login om te reageren
  8. Edge zegt

    18 oktober 2024 om 13:59

    1 miljoen kilometers in een Citroen C1, en dan ook nog eens een relatief nieuw exemplaar. En dan ook nog eens op een leeftijd waarbij je bij veel mensen de vraag moet stellen of ze überhaupt nog wel een rijbewijs mogen hebben. Hulde!

    Login om te reageren
  9. rogerzz zegt

    18 oktober 2024 om 13:59

    Zelfkastijding, en dat op die leeftijd. Misschien is het lawaai en getril minder merkbaar op die leeftijd, maar na 20 minuten moet je eigenlijk al uitstappen.

    Overigens zit de 2e motor er al in. En hij rijdt te langzaam en wordt door de politie aan de kant gezet en noemt dat dan ‘pesterijen’. Zie hieronder. Ik ben vooral erg benieuwd naar zijn vlotte rijstijl.

    https://www.omroepbrabant.nl/nieuws/4571643/1-miljoen-kilometer-op-teller-maar-wiel-is-nog-niet-klaar-met-zijn-citroen

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      18 oktober 2024 om 20:26

      Hij reed 73 op een 80-weg. Da’s inderdaad een tikkeltje traag, maar geen reden om iemand staande te houden.

      De in het bronartikel genoemde 50.000 euro onderhoud op één miljoen kilometers is 5 cent per km. Dat is niet uitzonderlijk, maar voor een auto van dit kaliber is dat een tikkeltje hoog, waaruit je voorzichtig kunt concluderen dat de auto dus niet is gemaakt voor dit soort afstanden. Normaliter kun je er van uitgaan dat het rijden van overwegend lange afstanden relatief ‘mild’ zijn voor de banden, aandrijflijn en overige slijtdelen.

      Login om te reageren
  10. mustang750supersnake zegt

    18 oktober 2024 om 22:02

    pfffff…meer dan een ton per jaar……in een c1………ik kan dr niet bij…….

    Login om te reageren
  11. pier zegt

    19 oktober 2024 om 10:39

    Als je het dan toch doet, doe het dan in die c6. Dat is tenminste een echte Citroën en dan heb je het comfort ervan. Dit is gekkenwerk.

    Login om te reageren
    • mustang750supersnake zegt

      19 oktober 2024 om 21:11

      dat is grotendeels ook al geen ‘echte’ citroën meer…….echte hebben veerbollen….
      maar die kosten tegenwoordig ook al de hoofdprijs….

      Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North