
Word jij ook zo moe van het in- en uitstappen van je auto?
Sommige Clio rijders blijkbaar wel, want Renault vond het nodig om korte metten te maken met het probleem. De ingenieurs en interieur experts van Renault hebben de afgelopen tien jaar non-stop aan het probleem gewerkt. Voor de oplossing keken zij naar de modernste technologieën in de computer-wereld, luchtvaart en de laatste inzichten uit het dierenrijk en kantoorinrichting. Met de laatste nieuwe ontwikkeling op materiaal gebied werkt het mogelijk om een draaimechanisme te ontwerpen wat zowel soepel genoeg draait als genoeg veiligheid biedt.









Gelukkig bieden ze dit (hopelijk) alleen aan voor je Clio. Mensen die behoefte hebben hieraan dienen zowiezo niet deel te nemen aan het verkeer. :D
@BaySideBlueBoy: Uw inlevingsvermogen in de problemen van andersvaliden is zeer lovenswaardig.
@BaySideBlueBoy: En waar baseer jij dat op? Het feit dat je een petje ophebt wil niet zeggen dat je ineens hersens hebt die je moet beschermen…
@406_v6: En waar baseer jij op dat ik een petje op heb. Precies, jouw uitspraak is zo niet krommer dan de mijne.
handig voor een drive-by.
ik kan me wel voorstellen dat mijn ouders dit fijn vinden.
@baysideBB: Het gaat om de passagierstoestel en dus niet de stoel van de bestuurder. Iedereen die wel eens een oud vrouwtje in een auto heeft zien stappen ziet meteen dat dit een erg goed idee is. Hulde voor Renault.
handig voor als je van omslagtig houdt ..
Mensen snappen het echt niet eh,
Dit is gemaakt voor gehandicapten of mensen die slecht te been zijn zodat men niet enorm dure aanpassingen aan de wagen moeten verrichten om zulke mensen te laten in of uitstappen. Handig voor de mensen van de thuiszorg en dergelijken.
Ik hoop dat het bericht sarcastisch is bedoeld want ze hadden ook gewoon allang bij de Jappen kunnen kijken. Die hebben dit soort systemen al járen en ze bieden ze bij erg veel modellen al aan in eigen land
@Supremacy: Ze hadden niet bij de Jappen hoeven kijken, Volkswagen had dit al in 1966..
Dat lijkt me handig voor mijn Ferrari Testosteron…
Is de doelgroep ook meteen weer duidelijk…
Lijkt mij erg handig voor in de taxi.
is dit een 1 april grap die te laat is ofzo? 10 jaar over nagedacht?:S wtf..
Voor mensen die slecht ter been lijkt me dit best een handige oplossing, en voor limousines (maar dan achterin) zou het ook een uitkomst kunnen zijn.
Dom volk daar bij Renault, want ik weet een nissan mirca uit 1990 met het zelfde systeem! Het was destijds in gebouw voor minder valide mensen.
@BaySideBlueBoy
Er komt een dag dat jij ook oud wordt, al zal dat in jouw geval nog erg lang duren.
Mijn pa’s Espace had dit al in ’92; kweenie!?
Op lange ritten zette ik de stoel wel ’s achterste voren; kon ik mijn benen op de (omgedraaide) voorste stoel leggen. Echt relaxt.
Denk dat dit vooral voor ouderen ideaal is, maar dan is een auto met hoge instap (Hyundai i10, Opel Meriva, Suzuki Splash) misschien toch handiger.
Je moet immers toch weer van laag opstappen.
handig zo’n stoel in je cliko… echt te zielig voor woorden dit.
Old as stone. Bestaat al jaren. Nissan heeft inderdaad veel modellen hiermij uitgevoerd (als accessoire voor minder valide).
Als je aan een hernia geopereerd bent moet je eigenlijk ook zo instappen. Ik hoop dat degenen die hierboven weer eens leeftijd onvriendelijk reageren nooit hieraan geopereerd hoeven te worden. Hernia is niet leeftijd gebonden. Oh ja, en als er geen bejaarden zijn, waren jullie er ook niet geweest. Ik hoop dat jullie allemaal minstens 90 worden.
Goed gezien van Renault….
Sommige oudere mensen rijden meestal met een kleinere wagen en daarom is dit positief voor de passagiers die niet zo makkelijk in en uit de wagen kunnen…
zoiets zit er al voor ruim 20 jaar in campers en ze moeten het nu weer opnieuw uitvinden?
Nou ik ben er dankzij mijn ouwe lui en dat zijn geen bejaarden.
Lijkt me nogal irritant, waar moet je dan je benen kwijt? Bovendien krijgt de Clio zo wel een beetje een bejaardenimago.
Als je een half jaar in je nieuwe Clio rijdt, kan je dit ook met een standaardstoel hoor. Dus ik zou die optie niet aanvinken….
Computergestuurd!!!!!!!??????? en renault. da’s geen goede combi. Het idee is wel goed
Sommigen melden dat dit al lang bestaat maar dat klopt niet helemaal. Deze draait elektrisch en terwijl iemand erop zit. Een stoel die je met de hand kan verdraaien heeft geen zin voor iemand met een beperkte mobiliteit omdat hem of haar daar vaak de kracht toe ontbreekt.
@Peter: Ook elektrisch draaiend zijn ze er al jaren… ;)
Nu nog een ‘eject’ functie! Floep!
Ik zie ook mogelijkheden indien de stoel de andere kant op zou kunnen draaien!
Dan ook ‘floep’!
Ik neem aan dat dit ook snel in de Modus en Scenic te krijgen is? Die vallen immers ook goed in de smaak bij senioren.
Ik heb er gelukkig geen behoefte aan mar hulde voor Renault dat ze het aanbieden.
Ben ik nou gek…
Als je dat filmpje bekijkt en je ziet dat “voetenbankje” dan kun je dat ding toch nooit gemakkelijk inklappen als je eenmaal naar binnen bent gedraaid? Je zit dan met je knieën tegen het dashboardkastje, vervolgens mag je onder je stoel gaan friemelen om dat ding in te klappen…Het is niet voor niets dat ze die “persoon” op het moment van inklappen tactisch uit het filmpje verwijderen.
Weten we zeker dat dit niet een 1 april grap is?
de nieuwe ideale bejaardenbak! Op de Clio RS na dan.
Handig uitstappen met een vol stoma zakje !
Erg goed van Renault. Er zijn mensen voor wie het niet zo makelijk is om gewoon in en uit een auto te stappen. Jammer dat er mensen zijn die uit roepen dat je wel kunt zien voor welke -doelgroep- dit zou zijn. Bedenk wel dat er mensen zijn die zonder auto nergens heen kunnen en dat zijn niet alleen oudere mensen. Er zijn ook mensen die na een ongeluk of ziekte minder mobiel zijn. Bij de autoaanpas bedrijven vragen ze voor zo’n aanpassing heelveel geld ook moet de auto hierna opnieuw worden gekeurt door de RDW. Ook daar moet je weer voor betalen.
Hulde voor Renault die het aan durft dit op de markt te brengen.
@Peter: Jij snapt het tenminste. Respect voor Renault.
Overigens worden dit soort aanpassingen door Autoaanpasbedrijven vrijwel altijd volledig vergoed, hetzij door de WMO danwel het UWV of ABP.
Heeft VW dit niet al jaren op de Transporters beschikbaar? En 10 jaar onderzoek voor één scharnierpunt? Overdrijven is ook een vak…
I have two concerns:
– Knallen je benen niet tegen de deur aan, wanneer je draait? >> Dit zou veel beter werken bij een suicide door.
– Als je een head-on collision hebt, hoop ik toch niet dat die stoel opeens 90 graden draait, dan ben je ook mooi de sjaak.
Is dat nu wat , of niet die draai-stoel… clio/sport.