
BMW is genoodzaakt om de V8 in te tomen.
In 2027 is het zover: dan treedt de Euro 7-norm in werking. Dat is natuurlijk slecht nieuws voor petrolheads, want fabrikanten moeten aan nóg strengere uitstootnormen voldoen. BMW kan niet wachten en besluit de M5 nu al te castreren.
BMW lanceert vandaag een reeks nieuwe modelupdates. Een van deze updates houdt in dat de M5 minder vermogen krijgt. Of nou ja… de V8. BMW heeft aan de motor lopen sleutelen om de uitstoot te verlagen. Zo loopt de V8 nu volgens de Miller-cyclus. Daardoor daalt het vermogen van 585 pk naar 544 pk. Dit alles om te voldoen aan Euro 7.
Voordat je moord en brand gaat schreeuwen: BMW heeft het verlies aan vermogen gecompenseerd door het elektrische vermogen op te schroeven. Daardoor is het systeemvermogen nog steeds 727 pk. Je hoeft je dus geen enkele zorgen te maken over gebrek aan pk’s.
De BMW XM Label – voorheen bekend als de Label Red – krijgt dezelfde behandeling. De V8 wordt iets geknepen, maar het systeemvermogen van 748 pk blijft hetzelfde. Daarmee blijft de XM Label de krachtigste BMW die je kunt kopen.
Het is jammer dat de eisen steeds strenger worden, maar wat ons betreft heeft BMW dit netjes opgelost. Dat 40 V8-pk’s zijn vervangen door elektrische pk’s ga je waarschijnlijk niet eens merken. En intussen is de auto wel zuiniger. Daar koop je een M5 niet voor, maar het is toch mooi meegenomen.
Nieuwste artikelen
-
Autoverkoper bouwt zelf een Sport quattro S1-eerbetoon met deze extra dikke RS3!
-
Brabants bedrijf verkoopt 911 schadebak, moet aankoop terugdraaien
-
Ford geeft Explorer en Capri meer actieradius, bestempelt ze als ”goede caravantrekkers”
-
Ferrari-PHEV-rijders laden nooit op, maar zouden dat wel moeten doen





Dit biedt weer ruimte voor tuners, om het vermogen van die V8 weer verder op te schroeven?
Dat valt tegen zonder nieuwe nokkenassen te monteren. Bij de Miller cycle wordt de inlaat klep extra vroeg gesloten, nog voor het onderste dode punt. Zo doende is de compressieslag korter dan de arbeidsslag, dit komt de efficiëntie en emissies ten goede maar gaat ten koste van de maximale verse lucht massa in de cilinders en daarmee het vermogen. Om dat te compenseren kan de vuldruk opgeschroefd worden, wat BMW naar hun capaciteiten zal doen. Bij de TU2 B58 compenseert BMW dusdanig met extra vuldruk dat het vermogen nagenoeg constant blijft. Bij de S68 zullen ze dat ongetwijfeld geprobeerd hebben, maar het resultaat is -40 pk dus. Tuners kunnen er vast meer uit peuteren met alleen software of een piggy back, maar andere Otto cycle nokkenassen zal pas echt helpen om weer op het oude vermogen te komen.
Past goed bij de Ozempic-esque behandeling die Alpina hopelijk gaat aanbieden voor de obese M5.
Ja, hij is zwaar, erg zwaar, toch zijn de reviews best lovend.. Ik zou er best een willen: brute en praktische daily :-)
ik denk dat vele de M5 aanpassen zodat deze is zoals de non-EU spec.
Dat is wel even slikken voor de ‘power-snobs’, hè? Het lijkt erop dat de M5 op een streng dieet is gezet, maar dan helaas voor de paardenkrachten in plaats van de kilo’s.
De “Burn-out” preventie: BMW dacht waarschijnlijk: “Die 727 pk is ook wel héél veel om de kinderen op tijd bij voetbal te krijgen. Laten we ze een plezier doen en zorgen dat de banden íéts langer dan een weekend meegaan.”
Vroegtijdige midlifecrisis: Misschien heeft de V8 gewoon even een burn-out? Zelfs een motorblok heeft af en toe een ‘mentale gezondheidsdag’ nodig waarbij hij even op 90% draait.
De “Bescheidenheid” modus: Vanaf maart is de M5 officieel de ideale auto voor mensen die zeggen: “Ik heb wel een M5, maar ik hoef niet zo nodig de állersnelste te zijn bij het stoplicht.” (Zei werkelijk nog nooit een M5-rijder).
Het “Update” effect: Het is net als bij je iPhone: na een software-update gaat de batterij korter mee en wordt alles net iets trager. BMW brengt die ervaring nu simpelweg naar je garage!
Even zonder gekheid: Meestal heeft dit te maken met strengere emissie-eisen of softwarematige aanpassingen voor specifieke markten. Maar eerlijk is eerlijk: met die resterende pk’s trek je de klinkers nog steeds moeiteloos uit de straat.
al had hij 2000pk, ik wordt niet warm van de M5. (Tenzij iemand de airco te hoog zet of de auto in brand steekt met mij er in natuurlijk).
Het design van de i5 vind ik niet geweldig, maar zou ik nog accepteren owv “elektrisch” maar een benzine slurper heeft zo’n “dikke onderbuik” helemaal niet nodig en die uitgeklopte wielkasten corrigeren dat effect helaas niet. Hij wordt er naar mijn gevoel nog lomper door.
Ik vraag me af of zo’n miller cycle niet veel tammer rijdt. Want dat de pk’s hetzelfde zijn betekent niet dat ze op deze manier losgelaten worden…