• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Huh?! Porsche test vibrerende auto

Auteur: Onno, gepost 10 oktober 2022 om 11:03 – 15 Reacties

Hu?! Porsche test vibrerende auto

Nee, niet om dié reden maar Porsche test een vibrerende auto om deze aerodynamischer te maken.

Porsche doet dit voor de elektrische auto’s van het concern. Om het bereik te vergroten en energie te besparen is het bedrijf continu op zoek naar mogelijkheden om de auto’s aerodynamischer te maken. Hier wordt van alles voor geprobeerd, zelfs vibrerende auto’s.

Vibrerende auto van Porsche

De autofabrikant heeft pas gezegd dat de Universiteit van Stuttgart onderzoek doet naar het laten trillen van een hele auto.

We onderzoeken of het mogelijk is om de cW-waarde op bepaalde punten in de carrosserie te verlagen door systematisch trillingen te introduceren

professor Andreas Wagner, voorzitter van de opleiding autotechniek aan de universiteit

De methode moet er voor zorgen dat de auto beter door de lucht snijdt. Een goede cW-waarde kan er bijvoorbeeld voor zorgen dat als je de achterkant wilt optimaliseren, je de hoogte van de achterklep en de diffusor kan veranderen. Er zijn echter nog wel wat uitdagingen. Porsche hamert er bijvoorbeeld op dat de techniek niet teveel lawaai maakt of trillingen veroorzaakt voor de automobilist. De methode is nog in ontwikkeling en zit nog in de startfase. Het zal dus niet snel terug te vinden zijn in Porsches.

Simulatietools

Bij Porsche zitten ze niet stil en werken ze ook aan andere manieren om zijn EV’s aero-efficiënter te maken die dichter bij de productie staan. Om ze op weg te helpen zijn steeds betere simulatietools om de technieken uit te testen.

Maar computers hebben bijvoorbeeld nog steeds moeite om de effecten van roterende banden op de lucht te simuleren. Er worden nu intelligente algoritmen ontwikkeld om te helpen, en kunstmatige intelligentie zal naar verwachting een aanzienlijke bijdrage leveren aan de aerodynamica.

Gelukkig meldt Porsche dat dit niet betekent dat alle EV’s er hetzelfde uit gaan zien. Sterker nog, het kan juist zo zijn dat als het bedrijf beter wordt in het maken van efficiënte voertuigen de ontwerpers meer vrijheid krijgen, niet minder. Laten we daar maar op hopen!

Ook interessant!

  • Mijn Auto: Porsche 911 Safari van Jorgen
    Mijn Auto: Porsche 911 Safari van Jorgen
  • Mijn Auto: Porsche 911 Carrera CS van Arjen
  • Mijn Auto: Porsche 992 GT3 van Patrick
    Mijn Auto: Porsche 992 GT3 van Patrick
  • Mijn Auto: Porsche 911 Carrera S van Rene
    Mijn Auto: Porsche 911 Carrera S van Rene

Nieuwste artikelen

  • Lexus LFA is terug als gelikte coupé
  • Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen
  • Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk, 850 Nm en een aluminium frame
  • Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
FacebookTweetPinLinkedIn

design, ev10daagse-2022, Porsche, Techniek

Vorig bericht: « Tesla-eigenaar is klaarblijkelijk fan van Iron Man
Volgend bericht: EV-subsidie voor particulieren: wat kun je verwachten in 2023? »

Lees Interacties

Reacties

  1. bigblock zegt

    10 oktober 2022 om 11:14

    Als je dit soort dingen leest is het wel erg jammer dat ze toch niet mee gaan doen bij de F1…

    Login om te reageren
  2. hippopotamus zegt

    10 oktober 2022 om 11:14

    Opvolger van de Taycan: de Tarzan

    Login om te reageren
    • ukbob zegt

      10 oktober 2022 om 12:40

      Ok, ik voorspel bij deze een explosieve groei vrouwelijke kopers! :)

      Misschien ook tijd voor een nieuwe slogan voor de e-Porsche’s?
      “The most pleasure a battery can deliver”

      Login om te reageren
      • theghost zegt

        10 oktober 2022 om 16:08

        LOL, nou hoop ik toch stilletjes dat er iemand van de afdeling marketing bij Porsche meeleest! :p

        Login om te reageren
  3. mashell zegt

    10 oktober 2022 om 11:15

    Dit had de Golf III waar ik in 1996 rijexamen in deed al. Toen we weer terug waren bij het examencentrum zei de examinatrice tegen mijn rijinstructeur dat volgens haar de motorkap trilde en dat ze de hele rit daar naar had zitten kijken. Ik was geslaagd dus ik vind het een supertechniek!

    Login om te reageren
  4. harrie zegt

    10 oktober 2022 om 11:46

    Ja top, nog meer massa en complexiteit toevoegen om auto’s die te lomp en complex zijn geworden iets efficienter te maken.

    Login om te reageren
    • erwingrunn zegt

      10 oktober 2022 om 12:25

      efficiënter is toch altijd goed ?

      Login om te reageren
  5. dare2think zegt

    10 oktober 2022 om 11:47

    Een compleet andere vorm geeft mogelijk ook veel winst in luchtweerstand. Eigenlijk zou je willen dat alle auto’s vanaf de zijkant eruitzien als een Huracan, met lijnen die vanaf de voorkant zoveel mogelijk recht doorlopen. Supercars zijn gestroomlijnd voor stabiliteit op hoge snelheid, maar wat als diezelfde stroomlijn nu eens zou worden ingezet voor zuinigheid. Mogelijk is een auto met die stroomlijn en een 1.0 veel zuiniger dan de auto’s die we nu hebben. [Probleem is dat niemand van de grote fabrikanten het probeert] Dat is een beetje ‘de andere kant op’ ontwikkelen, niet stroomlijn voor meer snelheid, maar stroomlijn voor zuinigheid. Het wordt wel meer voorkomend omdat EV’s inherent een aandrijflijn met beperkingen hebben, zo heeft de EQXX al een bijzonder lage CW waarde. De Volkswagen XL1 was natuurlijk een poging, maar die is praktisch gezien vrijwel onbereikbaar. Uit windtunnel simulaties komt elke keer de conclusie: ’traditional SUV shapes simply aren’t aerodynamic’ (Google airshaper eqc).

    Login om te reageren
    • Richmond zegt

      10 oktober 2022 om 13:11

      Volgens mij is de meest aerodynamische vorm die van een druppel

      Login om te reageren
      • bmwadept zegt

        10 oktober 2022 om 13:43

        Alleen in water. Onderzeeërs hebben een vorm van een druppel. In de lucht hebben raketten een vorm van een pijl.

        Login om te reageren
        • mashell zegt

          10 oktober 2022 om 15:21

          Welke vorm hebben regendruppels als ze door de lucht naar beneden vallen?

          Login om te reageren
    • rijnounsdoor zegt

      10 oktober 2022 om 13:15

      De uitdaging daarbij is dat het praktisch, betaalbaar, veilig en zuinig moet zijn. En daar kun je er in de echte wereld maar max drie van combineren. Denk ook maar eens aan voetgangerveiligheid, NCAP sterren et cetera.

      Login om te reageren
    • mashell zegt

      10 oktober 2022 om 13:59

      Lightyear probeert het met de one… Overigens hebben extreem aerodynamische auto’s ook nadelen, ze worden bijvoorbeeld al heel snel gevoelig voor zijwind.
      Een beetje in- en uitstap comfort, goed overzicht over de weg, dingen die je typisch niet vindt in supercars maar wel wilt in je dagelijkse gezinsauto mogen ook wel wat energie kosten. Ik denk dat je teveel de oplossing in de aerodynamica zoekt. Voor mij ligt de oplossing ergens anders, in het energie rendement, dat is van brandstofwagens pakweg 35% en van elektrowagens pakweg 90%, dat is dus waar je wat mij begint als je met grote stappen snel thuis wil zijn.

      Login om te reageren
    • Steven zegt

      11 oktober 2022 om 09:51

      Allemaal heel leuk, die aerodynamica. Maar in een huracan passen 2 mensen. Probeer die cw eens te bereiken in een 7zitter? Of een ‘gewone’ wagen met 5 zitplaatsen?

      Login om te reageren
  6. tocae zegt

    10 oktober 2022 om 17:41

    Mercedes doet hier ook onderzoek naar met de GLS, maar ze hebben niet door dat de frequentie een heel pak hoger moet.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North