• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Toyota GR GT is hier: V8, 650 pk en 850 Nm

Auteur: RubenPriest, gepost 5 december 2025 om 08:45 – 11 Reacties

Oké. De nieuwe Toyota GR GT is het wachten waard geweest.

Wow, wow, wow. Toyota stelt niet teleur vandaag. Geen saaie zuinige hybride aandrijflijnen en lage verbruikscijfers. We hebben het hier over een dikke V8 met twee turbo’s, want de supercar van Gazoo Racing is eindelijk officieel!

Toyota verrast dubbel, want de Japanner komen meteen met twee modellen: de GR GT en de GR GT3. Waar de GR Yaris en GR Supra sportievere versies van bestaande modellen waren, komt Toyota GAZOO Racing nu voor het eerst met een eigen hardcore supercar.

GR GT: pure raceauto voor de weg

De GR GT vormt het nieuwe vlaggenschip van Toyota’s performance-divisie. Dit is eigenlijk een pure raceauto die geschikt is gemaakt voor de openbare weg. Dat verwacht je misschien bij een merk als Ferrari of Porsche, maar we hebben het over Toyota!

Het tweede model is dan ook de GR GT3. Gemaakt om te voldoen aan de FIA GT3-reglementen. De auto moet Toyota weer volledig relevant maken in de internationale GT-racerij.

Aluminium frame

Beide modellen delen een compleet nieuw platform, dat Toyota’s eerste volledig aluminium frame introduceert. Het idee is dat dit naast gewichtsbesparing ook meer stijfheid oplevert, terwijl het een uitstekende basis voor zowel een straat- als een raceauto is. De carrosserie van beide modellen wordt opgetrokken uit een mix van ‘carbon fiber-reinforced plastic’ en aluminium panelen.

Onder de lange motorkap ligt iets waar wij het goed warm van krijgen: een 4.0 liter V8 met twee turbo’s. Dit is geen afgeleide van bestaande Lexus- of Toyota-motoren, maar een compleet nieuw blok dat speciaal voor dit project werd ontwikkeld. In de GR GT3 levert de motor zo’n 650 pk en een riant koppel van 850 Nm.

Exacte waarden voor de straatlegale GR GT zijn nog niet definitief vrijgegeven, maar dat zal vergelijkbaar zijn. De soundtrack moet volgens Toyota in de buurt komen van de iconische 2000GT en de Lexus LFA. De lat ligt weer lekker hoog bij de Japanners.

Toyota GR GT

Het design laat ook weinig ruimte voor interpretatie: dit is toch waanzinnig gaaf? Een lange neus, brede wielkasten, functionele luchthappers en een achterkant met een enorme diffuser. De GR GT3 gaat nog een stapje verder met de nodige aero-elementen, waaronder een enorme vleugel.

Toyota GR GT

Doorpakken in de racerij

Toyota wil gelijk doorpakken met een breder programma. Denk aan klantenteams, endurance-campagnes en mogelijk zelfs fabriekssteun op grote evenementen als de 24 uur van Spa en Daytona. Oké dan!

De GR GT is daarmee niet een halo-auto voor de showroom of een zoveelste concept. Het is echt het begin van een hernieuwde Toyota-racefilosofie. Hopelijk boekt het merk dan ook succes met dit model en is er genoeg animo voor. Want je gunt het ze wel, toch? Toyota heeft gekookt en dit smaakt naar meer.

Ook interessant!

  • Toyota lepelde een V8 in een GR Supra, en zo klinkt dat
  • Toyota GR Yaris bijgeslepen: dit is er veranderd
  • Eindelijk weten we meer over die ene geheimzinnige supercar
  • Dit is de vernieuwde Kia EV6 GT met 650 pk!

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

gr-gt, GT3, Supercars, Toyota, V8

Vorig bericht: « Wat als je een supercar als schilderij gebruikt?
Volgend bericht: Zo stel je de goedkoopste Tesla Model 3 Standard van je dromen samen »

Lees Interacties

Reacties

  1. Johanneke zegt

    5 december 2025 om 09:00

    👏👏👏👏

    Login om te reageren
  2. cdlop01 zegt

    5 december 2025 om 09:08

    Nice, meer benieuwd naar de nieuwe Kexus Lfa, die zou vlgs doorgaans zeer goed ingevoerde Bestcarweb, solid state batterijen krijgen, introductie 2027.

    Login om te reageren
  3. volvo-s60-adept zegt

    5 december 2025 om 09:17

    Mijn glazen bol zegt dat als je in de markt bent voor deze auto, je ‘m beter meteen maar kunt bestellen, niet wachten, want dit ding gaat harder in waarde stijgen dan 99,9% van de wereldbevolking kan sparen.

    Login om te reageren
  4. Willy500E zegt

    5 december 2025 om 09:18

    Lef!

    Login om te reageren
  5. Wicos zegt

    5 december 2025 om 09:26

    Is ‘ie van Lego?

    Login om te reageren
  6. kniesoor zegt

    5 december 2025 om 09:40

    Dat benne de betere Sinterkla-haas cadeaus 🥳

    Login om te reageren
  7. PunicaOase zegt

    5 december 2025 om 09:44

    Vind het echt een ontzettend lelijke auto om te zien. Ben wel benieuwd naar de reviews en vergelijkingen met andere (fraaiere) sportwagens.

    Login om te reageren
  8. bietje zegt

    5 december 2025 om 09:52

    Awesome wagen 👊🏻

    Login om te reageren
  9. JelmerS zegt

    5 december 2025 om 09:58

    Wel een erg ruig ontwerp om er de iconische GT letters op te plakken, de elektrische Lexus LFA ziet er dan een stuk eleganter uit

    Login om te reageren
  10. MaartenD zegt

    5 december 2025 om 10:04

    Indrukwekkende prestaties maar rommelig design

    Login om te reageren
  11. ponnie zegt

    5 december 2025 om 10:11

    Het lijkt op een sls amg, door een kaleidoscoop bekeken.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North