Jaguar helpt Amerikanen schakelen met 'manual-manual'
Jaguar Manual Manual

Met alleszeggende hoofdstukken als 'Three peddals?', Don't be affraid of the clutch' en 'What's the tachometer for?'
De Verenigde Staten, het land van drive-in pinautomaten, Big Macs en natuurlijk automaatbakken. 'De lieve heer heeft ons twee benen gegeven, twee pedalen is meer dan zat', dat idee. Jaguar deed daar met de F-Type vrolijk aan mee, dit stuk porno op wielen kwam in eerste instantie alleen met automaat, zij het met flippers achter het stuur.
Twee weken terug werden onze gebeden verhoord en sindsdien kun je de Jaguar F-Type ook met handbak krijgen. Deze wordt ook op de boot naar de VS gezet, maar dat gaat blijkbaar niet zonder de nodige instructies aan het luie automatenvolk aldaar. Vergezeld door de hashtag #LongLivetheManual hebben de marketingboys van Jaguar een uiterst vermakelijke handleiding geschreven: de manual-manual (pdf).
Haal jij ook wel eens de drie pedalen door elkaar, vergeet je wel eens waarvoor de koppeling is en vraag je je soms -gutsend in het zweet- af wat je moet doen wanneer je wil afremmen en de auto geheel tot stilstand wil brengen zonder dat de motor afslaat? Daar hebben we maar één ding op te zeggen: RTFM!




