
Vanwege Jaguars 75e verjaardag strooit het merk de laatste tijd met speciale modelletjes. We zagen de XKR 75, iets later de Jaguar Pace & Grace en vandaag maken we kennis met deze eenmalige XJ75 Platinum Concept; een duidelijk voorbode op een nieuwe XJR?
Dit weekend wordt de wagen onthuld op het Pebble Beach Concours D’Elegance in de VS. Het designteam van Jaguar kreeg de opdracht om even een moddervette XJ bij elkaar te verzinnen. Dat resulteerde in deze witte XJ, voorzien van dikkere bumpers, bijpassende dorpels en een setje lichtmetaal in de maat 22 inch. Op deze matwitte XJ zijn de voorheen chromen accenten uitgevoerd in ‘donkerchroom’ of glanzend zwart.
Onder de kap ligt een 470-pk sterke 5.0L V8 met compressor. Ze hebben bij dit conceptmodel dus niet gekozen voor het sterkste wat Jaguar voor de XJ in de schappen heeft liggen, namelijk de 510-pk versie van de V8. Anyway, aan de binnekant is ook het nodige verandert. de bekleding bestaat uit een mix van leer en suède, voorzien van een diamantenpatroon. De middenconsole is voorzien van een op maat gemaakt klokje (met dank aan Bremont Watch Company) en de luchtinlaten zijn verder afgewerkt met een witte laklaag.
Jaguar zegt nog niets over een eventuele XJR-variant. Maar we mogen verwachten dat die er ongeveer zo zal gaan uitzien.
UPDATE: walk-around video van de XJ75 Platinum Concept staat HIER.





waauw das een knappe dikke auto !!!
Achterkant is goed geslaagd.. die velgen zijn ook nog mooi..
Ik heb enkel m’n twijfels bij de voorkant..
Nice, doe mij maar een!
en toch heeft jaguar (die radicaal een andere smoel heeft gekregen) een eigen smoelwerk ..
en da,s heeeeel knap ..
Wat moet die XF Concept ertussen?
Ik weet het niet, het blijft wel een Jag, met name die twotone velgen vind ik niet zo geslaagd..
@CrazyHenkie:
Ik zat ook al te denken, ik vrees dat dat de echte versie is van de photoshop.
Andere lichten, lichtjes andere lijnen,…
Als het nu niet Jaguar hete maar Lexus had ik er wat meer in gezien.
Maar soit als ik hem als “Lexus” beoordeel.
De iets agressievere neus valt nog wel mee (zowel voor Jag als voor Lexus) maar die spoilers zijn te lelijk.
Op de photoshop is de achterkant best mooi maar op de echte foto’s is hij lelijk.
Ga toch weg. Elk zelfrespecterende kerel laat deze variant in de showroom staan. Deze is voor rappers, dealers en louche makelaars!
wat een bak zeg, prachtig. de nieuwe jags zijn HEEL mooi!
dus dit vind men wel mooi, een jag met sjonnie bumpers.
Wel geslaagd en zeer aparte velgen… raar, maar lekker raar :D
Mooie dakbekleding!
het enige wat in me opkomt is:…. WOUW! ….
Die XF Concept was VEEL mooier.
Dacht even dat ze die voortaan gingen maken want echt, de achterkant van de normale XF vind ik er niet uitzien.
Ik vind die zwarte achterstijlen niet zo geslaagd, maar zou hier best in gezien willen worden.
Strakke bak!
Zonder twijfel de mooiste luxe wagen op de markt.
De Citroen c6 staat bij mij ook hoog aangeschreven maar de jaguar is de top.
Beide modellen hebben trouwens de zelfde dieselmotor de 3.0 hdi van PSA die op dit moment de refferentie is
@Dirk: met je Jag ben ik het met je eens die staat er hoog op het lijstje bij mij, toch moet je voor de citroen c6 bij mij naar het midden van de aarde, het is echt een van de lelijkste auto’s die ik ooit heb gezien! en begin nou niet over diesels, hier hoort gewoon een ‘echte’ motor in.
Als hier een tuner naam boven stond denk ik dat de reactie heel anders geweest waren. ” Dit is geen Jag meer ! ” etc etc.
Het is ook geen Jag meer en heeft imo ook niks met het 75jarige bestaan te maken, tis gewoon een tuning mobiel. Maar hij is wel FAKING dik! :-D .. alleen is de klasse wel weg.
iiiiiiiiiiiiiii!!!
Om het met een vrij belachelijk woord te zeggen dat ik nooit gebruik: Uber-Vet.
De achterkant is nog altijd lelijk en de voorkant heeft een hoog sjonnie gehalte. Verder ziet het er erg gaaf uit!
Die koplampen en de grille zeer geslaagd
Ik kan momenteel geen Jaguar meer zien, ik ben gisteren een half uur onderweg geweest om naar een Jaguar/Land Rover dealer te gaan, kom ik daar zegt die vrouw da ik in alle auto’s mag kijke en erin mag gaan zitten enzo, maar ik heb van 3 auto’s ’t portier maar open te hoeven doen, op elke wagen stond er een alarm, dus nog altijd alleen maar van ’t exterieur van de XJ kunnen genieten, niet bepaald goede reclame voor die dealer!
eeeeeee die heb ik vandaag ook gespot in duitsland bij BRABUS
–edit: doe maar uploaden bij autojunk dan–
Dit is serieus de dikste jag die ik gezien heb!!!!
Heerlijk dat gedurfde design, weg met dat stoffige lullo imago! De eerste Jag met ballen…. Lang leve je kop boven het maaiveld uisteken!
Ik zou zomaar de overstap van BMW naar Jag maken door deze auto..
Hier is jaguar toch compleet uit de bocht gevlogen. De XJ vind ik een mooie bak, maar dit lijkt wel een aftreksel van wat West Coast Customs af en toe uitspuugd. Erg jammer dat ze zo laag gaan.