
Het is een heel klein segment en toch is het een aparte categorie. De verkopen van de super-SUV’s.
Groter, dikker, sneller, meer pk’s. De super-SUV is niet meer weg te denken uit het autolandschap. Maar wat zijn nu echt de best verkopende modellen? Het zal je misschien verbazen. Want de meest gehate super-SUV van het internet is niet geheel toevallig ook de best verkopende. Zo zie je maar weer. Wat toetsenbordhelden vinden heeft uiteindelijk weinig met de werkelijkheid te maken.
Best verkochte super-SUV
Volgens cijfers van auto-analist Felipe Munoz zijn er vorig jaar wereldwijd zo’n 8.100 exemplaren van de BMW XM verkocht. Al sinds de onthulling van deze plug-in hybride kreeg BMW online veel haat over zich heen. Maar je ziet ze af en toe rijden en in de categorie super-SUV’s is het simpelweg het best verkochte model.
Sterker nog, in vergelijking met de overige snelle jongens op hoge poten wist BMW overduidelijk de meeste aantallen te verkopen. Niet helemaal eerlijk, want de XM is een stuk voordeliger dan de directe concurrentie. De Lamborghini Urus, jarenlang de onbetwiste koning van de peperdure SUV’s, kwam niet verder dan 5.600 stuks. De Ferrari Purosangue, de super-SUV die we geen SUV mogen noemen, bleef steken op 2.250. Aston Martin verkocht 2.050 exemplaren van de DBX. De analist heeft ook nog de Dongfeng MHero M-917 meegenomen met 1.200 verkochte exemplaren. Dat is helemaal een vreemde eend in de bijt in dit lijstje, maar goed.

Waar de Aston Martin DBX, Ferrari Purosangue en Lamborghini Urus nog enige klasse uitstralen door hun badge, voelt de BMW XM nog altijd als een vreemde jongen. Maar de aandrijflijn liegt niet. Met 748 pk en 1.000 Nm koppel uit een V8, turbo’s en een elektromotor is het een beest van een SUV.
Voor ons Hollanders is dit lijstje niet heel relevant. Het mag dan gaan om wereldwijde verkopen, de super-SUV’s uit dit lijstje kom je niet dagelijks tegen. Vooral in Amerika lopen ze warm voor dit soort apparaten. Ga een middagje shoppen in Beverly Hills en je komt gegarandeerd alle auto’s uit dit lijstje tegen. Nou ja, behalve die mafklapper van een Dongfeng dan.





Betwijfel of BMW ook blij is met deze eerste plek want met 8100 exemplaren komt dit ding volgens mij niet uit de kosten. En super SUV, mwoah.
Nu nog een onderzoek uitvoeren naar wie “Special Utility”-dingen doet, met deze monster wagens. Oh nee, daar ging het niet om…
Zie ze in NL ook af en toe rijden. Altijd de V6 overigens.
Sorry 6 in lijn natuurlijk.
Als dit hok meetelt zou je de G63 AMG ook mee kunnen rekenen als super-SUV. Daar zijn er meer dan 12.000 van verkocht in 2024
585pk, 4,5 sec 0-100 en top speed van 240 is niet echt super…
Dan eerder Bentley bentayga speed met 650pk, 3,4 0-100 en 310 km/h top speed
Ik was geen fan van de XM tot ik hem een weekend als huurauto had. Wat een gave kar om te rijden! Looks blijven twijfelachtig
Voor dat geld geen luchtvering… Ik zou altijd een RSQ8 ofzo pakken. Sneller en minder ordinair.
Minder ordinair, je weet dat een RSQ een Audi is?
Wat een prachtige SUV 👌
Lijkt een beetje op die KIA van gisteren…
gister nog 1 gespot in mn straat..en bij de snelweg al stuk of 20 had nooit verwacht er zo veel te zien..ik vind hem tof ..maar voor mij Bigger is Better
Wel verrassend dat Porsche Cayenne (coupe) ontbreekt. Je ziet ze overal.
Mooi is anders maar het blijft een indrukwekkende auto. Heb de Red Label in het echt gezien bij de velgenboer, lekker dik.