• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kia Sorento: alle details en foto’s

Auteur: CasperH, gepost 30 september 2014 om 07:49 – 23 Reacties

Afbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’sAfbeelding Kia Sorento: alle details en foto’s

Kia Sorento: alle details en foto's
Kia onthult net voor de autoshow van Parijs alle details over de nieuwe Sorento, inclusief een uitgebreide set foto’s.

De wielbasis van de Sorento groeit met 8 centimeter naar 2,78 meter en hoewel de daklijn 1,5 centimeter lager is heeft men bij Kia tóch meer hoofdruimte weten te creëren voor alledrie de zitrijen. De beenruimte is ook voor alle inzittenden gegroeid terwijl de laadruimte met de achterste stoelen neergeklapt is toegenomen van 515 naar 605 liter.

Het interieur is te bestellen in volledig zwart of in two-tone zwart met beige. Nieuw is de “Around-View-Monitor” die met behulp van vier camera’s een birds-eye perspectief van de auto kan laten zien op het infotainmentscherm. Ook zijn er veel verbeteringen doorgevoerd op het gebied van geluidsisolatie en het reduceren van trillingen, waardoor de Sorento beter moet gaan scoren op het gebied van comfort. Ook het onderstel moet meer comfort en stabiliteit leveren dankzij een verbeterd achterste subframe en grotere schokdempers.

Er zijn drie motoren leverbaar in de nieuwe Kia Sorento met vermogens die uiteen lopen van 185 tot 200 pk. Een 2.4 liter GDI voor de benzinerijders en twee turbodiesels met 2.0 en 2.2 liter inhoud.

De veiligheid is verbeterd dankzij het gebruik van sterkere staalsoorten. Ook is er Adaptive Smart Cruise Control, een Lane Departure Warning System, Blind Spot Detection, Rear Cross Traffic Alert en de Speed Limit Information Function om de veiligheid van de Sorento te vergroten.

Check de nieuwe Sorento vanuit alle hoeken en gaten in de uitgebreide gallery!

Ook interessant!

  • Kia Sorento PHEV rijtest
    Kia Sorento PHEV rijtest
  • Kia EV6 rijtest: de leukste Kia in jaren
    Kia EV6 rijtest: de leukste Kia in jaren
  • Video: Kia Soul verliest heftige strijd tegen boom
  • Kia K8 is een gigantische Kia met BMW neus?

Nieuwste artikelen

  • Is dit de lelijkste politieauto ter wereld?
  • Tesla eindigt onderaan in nieuw betrouwbaarheidsonderzoek
  • Nu officieel in beeld: de Koreaanse RS6-killer!
  • Hoonigan gaat ondersteboven in nieuwe Gymkhana
FacebookTweetPinLinkedIn

Kia, parijs-2014, sorento

Vorig bericht: « Lezersvraag: hoeveel pk heb jij onder de kap?
Volgend bericht: “Audi R10 met 850 pk krijgt groen licht” »

Lees Interacties

Reacties

  1. knipperlichtje zegt

    30 september 2014 om 07:57

    Rationeel bekeken is dit zeker geen verkeerde auto, maar ik wil gewoon geen Kia op de oprit hebben. Front is trouwens net een BMW

    Login om te reageren
  2. Design_Driven zegt

    30 september 2014 om 08:28

    Een zeer volwassen ogende auto. Proporties kloppen en er is ook veel aandacht gestoken in details. Als het materiaal gebruik ook van goede kwaliteit is dan hebben we hier wederom een geduchte concurrent voor de Europeanen.

    @knipperlichtje : Ik zie het probleem zie zo, wat is er mis met een Kia op de oprit? Ben je dan bang dat de buurman niet jaloers genoeg is?

    Login om te reageren
    • knipperlichtje zegt

      30 september 2014 om 09:47

      @sketcher: ik vind kia’s en Hyundai’s gewoon kutauto’s, kraak nog smaak naar mijn mening

      Login om te reageren
      • dondeboer zegt

        30 september 2014 om 09:52

        @knipperlichtje: ik heb een rode Cee’d op de oprit staan en ik ben er erg tevreden over. Rationeel gezien een slimme keuze geweest en emotioneel gezien nog veel beter.

        Als ik hier op m’n werk uit het raam kijk, dan zie ik alleen maar grijs, donkerblauw en zwart Duits saai blik. Af en toe een Volvo, maar dan niet in een spannende kleur. En dan mijn knalrode Kia ertussen, scherp gelijnd en lekker anders. Net als de Mazda 3 die m’n collega er (ook in rood) altijd naast zet. Er zijn gelukkig ook mensen die iets anders durven kiezen.

        Login om te reageren
        • knipperlichtje zegt

          30 september 2014 om 11:03

          @dondeboer: durven kiezen is het probleem bij mij niet hoor, een leuk kleurtje is mij niet vreemd. Maar deze discussie gaat nergens heen, dus laten we het hier maar bij laten

          Login om te reageren
          • dondeboer zegt

            30 september 2014 om 11:19

            @knipperlichtje: Je zwengelde de discussie zelf aan door zo te reageren… Waar rij je eigenlijk zelf mee?

            Overigens vind ik het classificeren van een object zonder kraak of smaak als ‘kut’ wel wat ver gaan. Ik heb geen enkel gevoel bij onze mixer, koffiezetapparaat en ons wasrek. Maar om dat nou gelijk een kutmixer, kutkoffiezetapparaat en kutwasrek te noemen….

            Login om te reageren
            • knipperlichtje zegt

              30 september 2014 om 12:00

              @dondeboer: ik vind een Octavia (2014) niet een spannende auto, maar wel lekker strak en mooi in felblauw.

              En ja, kutauto gaat misschien wat ver. Maar dat is natuurlijk mijn mening, in absolute zin is het natuurlijk een prima auto.

              Login om te reageren
              • dondeboer zegt

                30 september 2014 om 13:32

                @knipperlichtje: In het blauw vind ik de Octavia wel netjes, maar echt heel spannend wordt t niet nee. Hoeft ook niet, ieder z’n smaak.

        • parker zegt

          30 september 2014 om 20:14

          @dondeboer: rationeel een domme keuze door de hogere afschrijving van een Kia. Niet handig. En een emotieloze auto dus nog minder value for money. Resumé: niet meer doen.

          Login om te reageren
      • P1m zegt

        30 september 2014 om 17:23

        @knipperlichtje: Haha toppertje!

        Login om te reageren
      • jrk68 zegt

        30 september 2014 om 21:41

        @knipperlichtje:
        Tja, het is net VAG, ook kraak nog smaak. Het is maar net hoeveel je kwijt wil….
        De smart-peoples choice dus zo’n KIA.

        Login om te reageren
  3. sydney zegt

    30 september 2014 om 08:44

    Nette auto geworden.Het succes van de eerste generatie zal ie niet evenaren maar ik denk als de prijsstelling netjes is,hij het wel beter kan gaan doen dan nr.2 welke overigens ondanks(of dankzij) z’n gewicht goed reed.Ik ben dus wel benieuwd.Morgen maar even vragen wanneer de demo’s op naam gaan.

    Login om te reageren
    • Benny_Weisz zegt

      30 september 2014 om 09:15

      @sydney: Het succes van de eerste generatie?
      Volgens mijn buurman (chef werkplaats bij een KIA dealer) was de Sorento Mk I de slechtste auto die KIA ooit uitgebracht heeft. Olielekkages rondom, kapotte versnellingsbakken, problematische aandrijving en wielophanging, verrotte achterassen, roest, enz.enz. En de rijeigenschappen waren ook niet om over naar huis te schrijven.
      Iedereen moest zo’n hok hebben omdat SUV’s erg hot waren in die tijd en een Sorento was de full options SUV voor weinig.
      Gelukkig voor KIA is dat tegenwoordig wel anders. Maar KIA’s van voor 2007, daar moet je zeker van afblijven!

      Login om te reageren
      • sydney zegt

        30 september 2014 om 09:35

        @bennyweisz: ik had het in eerste instantie over de verkoopaantallen.Op een gegeven moment liep de levertijd op naar 6-12 maanden in Nederland.In Duitsland zelfs naar 24 maanden(wij exporteerden er toen ook veel daar naar toe)technisch viel het wel mee,mijn vader heeft er in 8 jaar tijd er 270.000 km mee gereden.(2.4i benzine,handgeschakeld) En dat alleen met korte stukjes in de in de stad.het enige buiten de gebruikssporen wat het niet meer deed was de airco.Misschien ziet je buurman over het hoofd dat voor veel mensen de vanafprijs van €23.995 voor een 2.4i LX zeer schappelijk was.Het bezit,gebruik en verbruik was dat totaal niet.Mensen gingen dus beknibbelen op onderhoud.Hier een geurtje overslaan,daar de olie en blokken een maandje of wat mee wachten.Ik ben niet van de aftersales, maar ik herken sommige dingen die noemt wel.

        Maar ik zal eerlijk zijn; ik ben in 2000 als junior bij Kia begonnen toen (bijna)niemand ooit van het merk gehoord had en dat was een te gekke tijd.Veel geleerd.Dus helemaal objectief ben ik niet.

        En de slechtste ooit? Dan heeft ie waarschijnlijk nooit aan een Kia Besta gesleuteld ;)

        Login om te reageren
        • gregorius zegt

          30 september 2014 om 10:09

          @sydney: Een gedeelte van de kwaliteit van een auto is ook dat niet alles (dingen die niet horen te slijten) vervangen hoeft te worden na 5 – 10 jaar. Of dat dat nog onder garantie valt. En dan moet je dus ook geen (merk)dealer hebben die alles buiten die garantie probeert te vertellen. Olie lekken, versnellingsbakken, vering, rubbers, elektische opties, aircons, stuurarmen. Dat soort onzin moet gewoon werken of gratis vervangen worden. Na 170000km en 9 jaar kom ik nu aan de eerste rubbers toe bij mn Audi. Het doet pijn; maar daarvoor niks mis gehad: alleen filtertjes, remmen, keertje bougies, 1 led-achterlicht en de ruitenwissers.

          Login om te reageren
        • gregorius zegt

          30 september 2014 om 10:11

          @sydney: van 2000 tot nu zal Kia een hoop stappen hebben gemaakt.
          Maar eerlijk: herken je t verhaal dat het nog steeds niet hetzelfde rijdt als de Duitse, grijze, maar degelijke, concurrentie?

          Login om te reageren
          • sydney zegt

            30 september 2014 om 10:55

            @gregorius: Natuurlijk herken ik dat.Kia is niet enige merk wat ik verkoop of verkocht heb.Zet een Insignia naast een Optimel en ja, de Insignia is toch een andere auto..De Opel voelt toch wat “zwaarder” aan (en dan heb ik het niet over het toch niet geringe gewicht)Bij snelle en kort op elkaar volgende bochten bijvoorbeeld komt dat naar voren.Ik heb in veertien jaar zoveel verschillende auto’s gereden en voor 3 verschillende bedrijven 11 merken vertegenwoordigd dat ik kan zeggen dat er overal wat is.Het gaat erom hoe je het oplost.En inderdaad, importeurs kunnen met garantieclaims weleens/vaak flauw omgaan.Om eerlijk te zijn ben ik bij een Citroën dealer nog het meeste geschrokken,wat een ellende heb ik daar gezien.Was er na twee jaar weer snel weg.Toch als ik nu in de markt was had ik bv vol vertrouwen Citroën C4 Cactus gekocht.Net als dat ik mijn ouders de eerste Sorento heb verkocht en veel van onze vriendengroep in auto’s rijden die bij ons vandaan komt.Of voor mij part iedere andere klant.Dat zou ik nooit doen als ik er niet achter stond.Heb weinig zin in gezeik en als verkoper moet al tegen huizenhoge vooroordelen opboksen.Als je niet iets Duits verkoopt. Vaak nog wat meer;)

            Login om te reageren
  4. gregorius zegt

    30 september 2014 om 08:54

    Ik weet nou nog steeds niet wat je nou van Kia/Hyundai moet vinden. Ze maken auto’s die ook voor de Europese markt werken. Ze zijn relatief goedkoop en op papier goed uitgerust. Van de buitenkant zien de meeste er nog best prima uit.
    En dan rijd je voor een week in eentje: de vorige Sorrento (vond die achterkant mooier). En dan voel je dat het niet die kwaliteit is: het is meer herrie in de auto; er komt geluid uit de speakers, maar mooi is het niet. Vering is niet echt lekker, stuurbekrachtiging is nog niet daar waar t moet zijn, automaat schakelde als mijn Opa’s (rip) Honda Prelude uit jaar kruik, en het ding voelt gewoon niet lekker aan als je stuurt. Er zijn vele makers die een auto luxueus kunnen laten voelen met sturen: Kia/Hyundai nog niet.
    De mensen die niks beters zijn gewend: geweldig dat dit merk bestaat.
    Maar als ze nou nog die stap kunnen zetten; dan ben ik misschien in de nabije toekomst ook wel om!
    Dus: aan @Wouter & @CasperH. Rijtest. Duo-test met Q3 of GLK (niet die verschikkelijke X1); en focus op de puntjes hoe de gevestigde orde het doet en hoe de Kia het doet en hoe t voelt!

    Login om te reageren
  5. bertorelli zegt

    30 september 2014 om 09:53

    Ik heb in 2008 een Sorento als huurauto gehad in de VS en herinner me die als erg fijne auto.

    Reed echt lekker en een berg ruimte in zo’n bak.
    Het was wel een 6 cilinder dus dat zal wellicht ook meegespeeld hebben.

    Ben benieuwd hoe deze het gaat doen.

    Login om te reageren
  6. granlusso zegt

    30 september 2014 om 10:30

    Van voren lijkt ie op de nieuwe XC90 en van achteren op een Grand Cherokee… Maar toch een geslaagd design. Al zou ik persoonlijk liever voor een Santa Fe gaan.

    Leuk dat Kia op de Optima en ook op deze Sorento al stoelventilatie levert, vrij uniek in deze klasse!

    Login om te reageren
  7. suvxperience zegt

    30 september 2014 om 11:42

    Wel een sombere interieur…

    Login om te reageren
  8. P1m zegt

    30 september 2014 om 17:30

    Nouja ik vind dit dus wel een kutauto. Waar de vorige Sorento nog enigzins een ‘eigen’ gezicht had, is deze duidelijk geïnspireerd op de Duitse gevestigde orde.
    Front: BMW X5
    Grille: Mercedes ‘diamond grill’
    Achterlichten: Golf 6 / Eos / Passat

    Het interieur lijkt op alle andere Kia’s, maar dan wat luxer. Zeg nou zelf: Als je een BMW X5 rijdt, of een mercedes met zo’n kitsch grille. Dan is het toch super schraal dat er Kia’s bestaan voor de helft van het geld met dezelfde designkenmerken?! Dat doet me sterk denken aan die nog gênantere Chinese meuk. Kutauto dus.

    Login om te reageren
  9. toyotafortuner zegt

    30 september 2014 om 18:33

    T ziet er best netjes uit

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North