• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Kwalificatie Formule 1: Grand Prix van Hongarije

Auteur: sir_smokalot, gepost 25 juli 2015 om 15:07 – 36 Reacties

De avonturen van Max in Hongarije


Voorafgaand aan de kwalificatie gaf Max Verstappen aan dat een top-tien notering tot de mogelijkheden behoorde. En?

Max maakte zijn woorden waar, want hij wist zich in Q3 te rijden! Dit in tegenstelling tot teammaat Sainz, die op P12 bleef steken. Ook beide Force India’s haalden de cut voor Q3 niet, en Pastor Maldonado (14e) evenmin. Die staat dus gelukkig lekker ver weg morgen.

Nadat in Q1 de gebruikelijke schifting plaatsvond, zette Alonso in Q2 zijn gare Honda-niesbui weer eens met problemen aan de kant, wat tot een kortstondige rode vlag leidde. Toen deze situatie voorbij was haalden uiteindelijk beide Mercedessen, Ferrari’s, Williams’ en Red Bulls de Q3, en daarnaast onze Max en Grosjean.

Hamilton pole, Verstappen 9e

Voor Max was Q3 meteen ongeveer het maximaal haalbare, want onze landgenoot leek helemaal niet naar buiten te komen. Op het laatst maakte hij echter een rondje, en reed de 9e startpositie. Hamilton reed weer eens superieur naar pole, met Rosberg naast hem. Massa stelde met P8 een beetje teleur.

We hopen morgen op net zo’n spannende en enerverende race als in Silverstone!

1. L. Hamilton Mercedes 01:22.020
2. N. Rosberg Mercedes 01:22.595
3. S. Vettel Ferrari 01:22.739
4. D. Ricciardo Red Bull 01:22.774
5. K. Raikkonen Ferrari 01:23.020
6. V. Bottas Williams 01:23.222
7. D. Kvyat Red Bull 01:23.332
8. F. Massa Williams 01:23.537
9. M. Verstappen Toro Rosso 01:23.679
10. R. Grosjean Lotus 01:24.181
11. N. Hulkenberg Force India 01:23.826
12. C. Sainz Jr. Toro Rosso 01:23.869
13. S. Perez Force India 01:24.461
14. P. Maldonado Lotus 01:24.609
15. F. Alonso McLaren DNQ
16. J. Button McLaren 01:24.739
17. M. Ericsson Sauber 01:24.843
18. F. Nasr Sauber 01:24.997
19. R. Merhi Manor 01:27.416
20. W. Stevens Manor 01:27.949

Ook interessant!

  • Video: Max Verstappen Grand Prix van Azerbeidzjan Track Guide
    Video: Max Verstappen Grand Prix van Azerbeidzjan Track Guide
  • Grand Prix Zandvoort
    Er komt GEEN tweede Grand Prix op Zandvoort
  • Stand na GP Abu Dhabi 2021
    Stand na GP Abu Dhabi 2021 en 8 dingen die ons opvielen
  • Stand na GP Hongarije 2021
    Stand na GP Hongarije 2021 plus 6 dingen die opvielen

Nieuwste artikelen

  • Autoblog-lezer showt z’n dikke Fiesta
  • Video: BMW X5 koppen voelt zo
  • Deze Bentley is de beste wintersportbeuker, hier is het bewijs
  • Europese specs Tesla Model Y L bekend, dit moet je weten
FacebookTweetPinLinkedIn

Formule 1, Max Verstappen, Racing

Vorig bericht: « Tussensprintkanon: G-Power BMW 435 xd
Volgend bericht: De zware julistorm van vandaag in 9 verkeerstweets »

Lees Interacties

Reacties

  1. vtechlover zegt

    25 juli 2015 om 15:10

    Zou het ooit nog goed komen met Mclaren/Honda, mannen?

    Login om te reageren
    • Dimglor zegt

      25 juli 2015 om 15:13

      @vtechlover:
      Gewoon even een mindere periode..
      Zie naar Ferrari, die hebben de voorbije jaren ook niet echt veel gedaan..
      Nu beginnen ze er toch wat bovenop te komen.

      Login om te reageren
      • toniominestrone zegt

        25 juli 2015 om 15:22

        @dimglor: Ferrari heeft niet zo’n dip gehad als Mc Laren en ik zie Ferrari nou niet echt sprongen maken waardoor ze een serieuze bedreiging vormen voor Mercedes.

        Login om te reageren
        • Dimglor zegt

          25 juli 2015 om 15:53

          @toniominestrone:
          Ze rijden toch al dichter tegen Mercedes aan…
          Het kan soms rap gaan.
          Van Mercedes had men vorig jaar ook niet verwacht dat ze zo zouden presteren…
          Zeker niet na de succesjaren van RBR…
          En zie nu waar beide teams staan…

          Login om te reageren
          • berlinetta zegt

            25 juli 2015 om 16:38

            @Dimglor: Dat heeft ook te maken met de wijziging van de reglementen. Weliswaar is Mercedes de beste van de klas, maar Red Bull is met name door Renault zoveel slechter geworden.

            Login om te reageren
          • toniominestrone zegt

            25 juli 2015 om 17:13

            @dimglor: Heeft dat niet te maken met Vettel? Alonso had vorig jaar al de motivatie niet meer, en kijk naar Kimi, rijdt op hetzelfde “net niet niveau ” als in 2014.

            Login om te reageren
            • Dimglor zegt

              25 juli 2015 om 17:20

              @toniominestrone: In zijn laatste jaar bij RBR deed Vettel ook niet zoveel..

              Login om te reageren
              • Edge zegt

                25 juli 2015 om 18:18

                @dimglor: Dat kwam doordat hij niet goed overweg kon met de wagen en ook nog ronduit vernederd werd door Ricciardo. Nu hij bij Ferrari zit heeft hij verse motivatie en gaat hij weer tot het gaatje.

              • Dimglor zegt

                25 juli 2015 om 18:41

                @edge:
                Ah, na 4 jaar na elkaar wereldkampioen te worden met RBR verwacht je dat ie wel met de wagen om kan…
                Beetje flauw excuus…
                Ok, de wagen zal wel iets aangepast zijn, maar mede dankzij hem…
                Die piloten beslissen zelf hoe ze hun wagen afstellen..

              • toniominestrone zegt

                25 juli 2015 om 19:43

                @dimglor: Dat zeg ik: motivatie!

    • jaapiyo zegt

      25 juli 2015 om 15:29

      @vtechlover: Er gaan toch wel steeds hardnekkigere geruchten dat Mercedes water bij de wijn doet en instemt met meer vrijheid op het gebied van motorenontwikkeling. In dat geval hebben ze een kans, zo niet dan wordt het een moeilijk verhaal.

      We hebben namelijk de voorgaande twee jaren al gezien wat er gebeurt met een team als het de fabriekssteun verliest en je er even niet in slaagt dat grote bedrijf binnen te halen om je te sponsoren. Ondanks dat de Mercedes motor toen nog achterin lag werden ze twee keer 5de in het kampioenschap en moesten ze daar tot de laatste race nog voor vechten met Force India. Eigenlijk is er dan behalve meer historische glorie niks meer dat je onderscheidt van alle andere privateer teams als Sauber en Force India. Het zou niet het eerste winnende team zijn dat langzaam afzakt en uiteindelijk verdwijnt (Brabham, BRM, het ekte Lotus, et cetera).

      Raar genoeg is het dus juist Honda, ondanks de matige motoren die ze momenteel leveren, waar de hoop van McLaren op gevestigd is…Maar dan moet Honda wel blijven en dat doen ze alleen als ze competitief kunnen worden. Als ze zich in Japan uit schaamte op een katana storten en zich terugtrekken echter heeft McLaren echt een heel groot probleem. Vergeet niet dat de deal met Honda alleen al in ‘gratis’ motoren iets van 15-20 miljoen waard is. Als je ziet hoe leeg de overalls van de rijders zijn kan het dan snel gaan…

      Login om te reageren
      • str8six zegt

        25 juli 2015 om 16:10

        @jaapiyo: waar haal jij die hardnekkige geruchten vandaan? Ben daar namelijk niets over tegengekomen, alleen maar dat MB er onder geen enkele voorwaarde mee instemt.

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          25 juli 2015 om 16:35

          @str8six: volgens mij laatst gelezen op motorsport.com of autobild.de. Een van de twee.

          FWIW ik denk dat Mercedes ook wel snapt dat F1 meerdere motorenleveranciers nodig heeft en dat het voor ‘de anderen’ geen waarde heeft om door een engine freeze jarenlang machteloos achter de muziek aan te moeten rijden (hoewel muziek, niet echt meer met die stofzuigers maar dat terzijde).

          Ze hebben na dit jaar twee kampioenschappen als beloning voor dat ze hun huiswerk het beste gedaan hebben deze keer maar de druk van iedereen die een belang heeft bij een gezonde F1 met meerdere fabrikanten zal steeds groter worden want achter de schermen zullen Ferrari maar zeker ook Renault en Honda wel dreigen dat ze uitstappen als ze niet tenminste mogen proberen om competitief te zijn.

          Login om te reageren
    • str8six zegt

      25 juli 2015 om 16:16

      @vtechlover: ben benieuwd. Bij BAR heeft Honda het ook niet laten zien. Icm McLaren waren ze daarentegen onoverwinnelijk. Het lijkt mij sterk dat een team als McLaren er niet bovenop komt zeker met twee ex-wereldkampioenen als rijders duo. Echter is het wel curieus dat ze sowieso de laatste 5 seizoenen al niet echt meer meedoen. Wel jammer, want Ferrari en McLaren zijn van oudsher de rivalen en smaakmakers van de F1. Ben nooit McLaren fan geweest maar ik gun het ze weer bovenaan mee te draaien en in het specifiek Jenson Button. Sympathieke gozer, faire coureur en met het juiste materiaal altijd snel.

      Login om te reageren
    • VeniVidiVici zegt

      25 juli 2015 om 18:39

      @vtechlover: Door die irritante schijt reklame met dat F1 geluid producerende pokke joch op de achterbank gaat het vast goed komen!

      Login om te reageren
  2. philipf zegt

    25 juli 2015 om 15:11

    Lekker max! Snel weer punten pakken!

    Login om te reageren
  3. henkhupelschoten zegt

    25 juli 2015 om 15:13

    Kan er niet zo’n handig top 16 lijstje komen( doen toch 16 man aan mee?) leest wat handiger en dan zien we ook nog de tijden

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      25 juli 2015 om 15:16

      @henkhupelschoten: 20

      Login om te reageren
      • henkhupelschoten zegt

        25 juli 2015 om 15:17

        @jaapiyo: Zag het net op de bbc voorbij komen, toch dank!

        Login om te reageren
        • jaapiyo zegt

          25 juli 2015 om 15:35

          @henkhupelschoten: Yw. Volgend jaar weer 22. Tenminste als alle huidige teams met kunst en vliegwerk weer de winter overleven.

          Login om te reageren
    • henkhupelschoten zegt

      25 juli 2015 om 15:48

      Mijn gebeden zijn verhoord, dank autoblog!

      Login om te reageren
  4. jaapiyo zegt

    25 juli 2015 om 15:15

    Puik gedaan door Maxje. Ik had wel gehoopt dat de STR nog lekkerder zou gaan op dit circuit maar met RBR dat ook goed ging zat dat er niet in. Gewoon het maximale eruit gehaald dus, voor Sainz en in Q3, niks op aan te merken.

    Wel apart dat er in sommige teams best grote verschillen zijn in laptime tussen de twee rijders. Mercedes, RBR en FI. Meestal zijn de rijders van die teams toch wel redelijk aan elkaar gewaagd maar dit keer zat er in al die gevallen zo’n halve seconde of meer tussen…Vooral als ik Perez was zou ik het team even vragen of ze zijn chassis eens grondig na willen kijken want voor hem is het al de derde race op rij waar Hulkenberg ‘m toch flink de oren wast. Misschien zit er ergens een scheurtje in het carbon dat niet direct opvalt maar toch stiekem tijd kost.

    Login om te reageren
    • Vincegail zegt

      25 juli 2015 om 15:28

      @jaapiyo: Hulkenberg zit nog in de Le Mans winnaars flow :)

      Login om te reageren
  5. wif1 zegt

    25 juli 2015 om 15:28

    Zeer solide kwalificatie van Max, hij herpakt zich goed na, alweer, problemen met de motor in p2, waar hij een groot deel van de training niet heeft kunnen deelnemen. Nu hopen op een mooie plek in de punten morgen.

    Login om te reageren
  6. pomoek zegt

    25 juli 2015 om 15:37

    Haha, Alonso die op zijn gouden Johnny Walker schoenen zijn McLaren vooruit duwt! De ex wereld kampioen laat even zien waar hij van gemaakt is en wat inzet betekend.

    Login om te reageren
    • str8six zegt

      25 juli 2015 om 16:17

      @pomoek: van paella?

      Login om te reageren
      • pomoek zegt

        25 juli 2015 om 17:37

        @str8six: haha, waarschijnlijk. Ga ik dan ook maar wat vaker doen!

        Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      25 juli 2015 om 17:32

      @pomoek: inderdaad een mooi tafereel. Wat ik alleen minder vond is toen ‘ie over de lijn was…een klein schouderklopje over op zijn minst duimpje naar de marshalls had wel gemogen vond ik, maar ik heb het niet gezien.

      Login om te reageren
  7. awesome zegt

    25 juli 2015 om 17:29

    Ik lees met regelmaat dat mensen graag zien dat Max naar Mercedes gaat.
    Ikzelf deel de mening niet. Je ziet dat een team een X aantal jaren succesvol is, en daarna een dip krijgt. (Zie Red Bull en Ferrari).
    Gezien het heersen nu van Mercedes, ben ik bang dat het over 2jaar gedaan is.
    Ferrari is het team waar je de komende jaren wil rijden.

    Login om te reageren
    • jaapiyo zegt

      25 juli 2015 om 17:39

      @awesome: klopt. Echter ik denk dat beide sowieso voorlopig niet gaan gebeuren. Mercedes gaat sowieso gewoon door met Lewis en Rosberg en voor Ferrari zou het een drastische breuk met hun traditie zijn als ze Max na 1 jaartje F1 zouden contracteren. Ferrari is de laatste 20 jaar eigenlijk steevast voor coureurs gegaan die al jaren ervaring in F1 achter zich hadden. Dat is ook hun strategie, ze ‘hoeven’ geen risico te nemen om voor een jong talent gegaan want ze leggen gewoon de pegels neer voor zekerheidjes. Over de keuze van die laatste valt wel te twisten maar dat is een ander verhaal.

      Massa is eigenlijk de enige uitzondering waarbij ze wel voor een destijds redelijk onervaren coureur zijn gegaan maar ook die hebben ze eerst een jaartje Sauber en daarna nog een jaartje testen laten doen.

      Login om te reageren
  8. zeevink zegt

    25 juli 2015 om 18:45

    Triest dat MB afgerekend word op hun succes. Tegen de leerling met hoge cijfers zeggen we toch ook niet dat hij het wat rustiger aan moet doen. Laat iedereen beter zijn huiswerk doen en versoepel de regels mbt brandstof en banden. Laat de pk’s vrij en kijk eens hoe snel we weer racen met elkaar. En Max heeft volgend jaar hopelijk een auto (maakt niet uit welk team) die meestrijd om het kampioenschap. Dan hebben we echt mooie races om naar te kijken.

    Login om te reageren
  9. clarkson zegt

    25 juli 2015 om 18:58

    Erg kan van max om in q3 in 1 keer een goede tijd neer te zetten! Hierdoor kan hij toch een aantal ronden langer met zijn banden doen in de race.

    Login om te reageren
  10. mrB zegt

    25 juli 2015 om 19:03

    Een halve seconde sneller dan Rosberg. Pfiew dat is veel.

    Login om te reageren
    • roppp zegt

      25 juli 2015 om 19:16

      @mrb: ja das nog minder dan jij nodig hebt om met je ogen te knipperen……..

      Login om te reageren
      • mrB zegt

        25 juli 2015 om 21:52

        @roppp: ogen knipperen duurt 300 tot 400 milliseconden. Die halve seconde is dus zeer zeker langer ;)

        Maar als je dat vergelijkt met de rest van het veld is het al helemaal veel

        Login om te reageren
  11. mrrallycross zegt

    27 juli 2015 om 07:44

    Slim van rb om dat setje uit te sparen

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North