• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Lamborghini neemt Gallardo LP550 mee naar Genève

Auteur: robbie, gepost 13 februari 2008 om 08:41 – 31 Reacties

Lamborghini GallardoAls we de geruchten mogen geloven dan neemt Lamborghini een gefacelifte versie van de Gallardo met de naam LP550 mee naar Genève. Waarbij de belangrijkste verandering is dat de oude 5.0 V10 vervangen is door een nieuwe 5.2 V10 met FSI (waar kennen we die toch van) met 550 pk en 530 Nm (ipv 520 pk & 510 Nm). En daarmee is de huidige Superleggera eigenlijk compleet overbodig geworden.

Maar Lamborghini heeft meer aangepast dan de motor, zowel de handbak als de e-gear transmissie zijn ook nog eens kritisch tegen het licht gehouden. Ook is er een lichter en efficienter 4WD systeem om al die kracht beter op de weg te krijgen. Verbeterde remmen en een steviger chassis maken het rijtje technische verbeteringen compleet. Maar ook de buitenkant zou niet vergeten worden. Zo kunnen we een vernieuwde bodykit verwachten evenals een opnieuw gestylde voor- en achterkant.

De komst van deze vernieuwde Gallardo LP550 is indirect ook goed nieuws voor fans van de Audi R8, want Audi kan daar nu veel makkelijker een iets zwakkere V10 inlepelen. (via: Inside Line)

Ook interessant!

  • Lamborghini Gallardo wordt slachtoffer van vallende boom
  • Dit is de gaafste Lamborghini Gallardo occasion van Marktplaats
  • Durf jij: de goedkoopste Lamborghini van Marktplaats
  • Beer sloopt deur van Lamborghini
    Video: beer sloopt deur Lamborghini

Nieuwste artikelen

  • Video: Dame scheurt veel te hard over krappe weg
  • Europese ‘Kei Car-categorie’ blijkt stimulans voor meer elektrische crossovers
  • Ineens is je auto geen youngtimer meer, wat zijn je opties?
  • Nederlandse overheid wil MEER 130 km/u-snelwegen!
FacebookTweetPinLinkedIn

gallardo, geneve-2008, Lamborghini, lp560-4, Supercars

Vorig bericht: « Tankwagen + Mobieltje = Kaboem
Volgend bericht: Zet je BMW altijd op de handrem »

Lees Interacties

Reacties

  1. Ties zegt

    13 februari 2008 om 08:51

    Lekker! Maar of het nou zo veel verschil uitmaakt..

    Login om te reageren
  2. rider zegt

    13 februari 2008 om 08:56

    is dat dan niet het model wat enige tijd geleden al in amerika opdook? wel lekker dat hij meer vermogen krijgt en minder gewicht. komt hier dan ook Superleggera van? (600pk?)

    Login om te reageren
  3. jonas zegt

    13 februari 2008 om 09:13

    brrr ik kan niet wachten, bloedmooi is zo’n gallardo

    Login om te reageren
  4. Robbert_W zegt

    13 februari 2008 om 09:15

    Prachtig. Natuurlijk scheelt het qua prestaties!
    Ben benieuwd of het geluid net zo mooi is :)

    Login om te reageren
  5. Jorge zegt

    13 februari 2008 om 09:17

    Ik ben benieuwd!

    Login om te reageren
  6. Racer X zegt

    13 februari 2008 om 09:20

    Jammer dat deze Lambo van de VAG groep geen eigen motor krijgt, zou toch een stukje eigen identiteit geven…

    Login om te reageren
  7. wj zegt

    13 februari 2008 om 09:27

    ik denk dat je niet hoeft te klagen als je in een lambo zit met een VAG motor, daar kom je dan wel overheen;)

    Login om te reageren
  8. Jorge zegt

    13 februari 2008 om 09:29

    Voor een volbloed italiaan moet men bij Ferrari zijn. (voor Racer X)

    Login om te reageren
  9. Timmie zegt

    13 februari 2008 om 09:48

    Toeval of niet, ik had vorig jaar voorspeld dat er een LP550 zou komen…

    Login om te reageren
  10. Racer X zegt

    13 februari 2008 om 09:49

    Ach, ik vind het jammer dat Lamborghini haar scherpe randjes een beetje kwijt is. De overname door Audi heeft de kwaliteit wel op een hoger niveau gebracht, maar dat brute van de Countach en de Diablo (SE en SV) mis ik toch een beetje. Gelukkig is de LP640 tov van de normale Murciélago al een hele verbetering. Wie weet doen ze met de LP550 ook iets leuks. Nu op motorisch gebied nog wat minder sterk de link leggen met Audi en ik kan er misschien weer een beetje warm van worden.

    Misschien overbodig om te zeggen dat ik niet bepaald een Audi fan ben…

    Login om te reageren
  11. jurrian zegt

    13 februari 2008 om 10:13

    dat ze nu pas de 4wd veranderen, dat snap ik echt niet, dat wisten ze echt al veel langer dat het maar een simpel ding was. maargoed, nu gaat hij dus op alle fronten de r8 zoekrijden.

    Login om te reageren
  12. bramwillemse zegt

    13 februari 2008 om 10:59

    oei, spannend! ben vooral benieuwd hoe hij er uit gaat zien!

    Login om te reageren
  13. StormRAM zegt

    13 februari 2008 om 11:02

    Nu is het allee nog wachten op de Superveloche-uitvoering van de Murcielago LP 640! :D

    Login om te reageren
  14. Sven zegt

    13 februari 2008 om 11:09

    Ben benieuwd of er nu uiteindelijk toch nog zal gebeuren wat er in het verleden gezegd is, dat de uiteindelijke topversie van de Gallardo 600pk zal krijgen (i.v.m een V10 in de R8), en dat er dan ook een Murcielago SV komt met 700pk. Ik ben heel erg benieuwd. Dit klinkt in ieder geval goed, ik hoop wel dat het uitlaatgeluid hetzelfde dan niet nog vetter klinkt.

    Login om te reageren
  15. Jorden zegt

    13 februari 2008 om 11:41

    Die super leggera was toch een gelimiteerd model?
    Dus komt er geen nieuwe neem ik aan…
    IK zou me genaaid voelen als ik een super leggera had besteld!
    Maar voor de rest wordt deze gallardo een echt serieuze jongen!
    En de klachten over het kwijt raken van de scherpe randjes van lamborghini?
    Heeft iemand wel eens het koppelings pedaal ingetrapt van een diablo uit ’95?
    Daar wordt je niet vrolijk van!

    Login om te reageren
  16. Trevor zegt

    13 februari 2008 om 12:16

    leuk is dat die FSI motoren met name veel meer koppel produceren dan die oude motoren. Ter vergelijk; de V-10 FSI uit de S8 levert 450 pk en 540 NM terwijl de gallardo tot nog toe 520 pk en 510 NM leverde.. Nu het vermogen dus naar 550 pk gaat reken dan ook een koppel toename naar pak m beet 600 nm.. Acceleratie en tussensprints(was 0-100 3,8 sec) zullen dus ook wel gaan zakken..Tja ze moeten wel want de Scuderia doet het in 3,6 sec.. en is op tussen sprints ook sneller.. Ik denk dat de Lambo m nu voorbij gaat..

    Login om te reageren
  17. Heyhuub zegt

    13 februari 2008 om 12:16

    Waarom zou dat de Superleggera overbodig maken? Misschien wel wat minder vermogen, maar wel 100kg lichter en een stuk harder voor het circuit opgezet.

    Login om te reageren
  18. Powerslide zegt

    13 februari 2008 om 12:53

    Ik zit op een lijn met RacerX merk ik.

    Ik ben (absoluut) niet een fan van de VAG groep. En dat komt eigenlijk door het te gemakkelijk uitwisselen van onderdelen. Natuurlijk is het handig om bepaalde dingen samen te ontwikkelen, maar straks rijd je met je Lamborghini echt in een veredelde Audi. Aan het dashboard zal je het verschil namelijk ook niet zien. Daar zie je dezelfde lullige schakelaars als in de A3.

    Dat het ook anders kan bewijst BMW. Met de Rolls-Royce hebben ze laten zien dat ze een auto zijn eigen identiteit kunnen laten houden.

    Login om te reageren
  19. Mies zegt

    13 februari 2008 om 15:18

    Wordt het niet eens tijd voor een opvolger van de Gallardo!?!?!?

    Login om te reageren
  20. Tommy zegt

    13 februari 2008 om 15:31

    Als deze auto komt wordt hij waarschijnlijk samen met de R8 V10 ontwikkeld, en als die ook ongeveer dat vermogen krijg… :D

    Login om te reageren
  21. dekster zegt

    13 februari 2008 om 15:54

    Nu weten we ook dat een RS6 overbodig is, want met wat tuning kan je je S6 ook wel tot 550 (en meer) pk’s brengen :D

    Login om te reageren
  22. jela zegt

    13 februari 2008 om 15:56

    haha, nog altijd niet zo veel als de RS6… maarja, zal waarschijnlijk wel erg vet worden

    Login om te reageren
  23. Mark VI zegt

    13 februari 2008 om 16:18

    check die foto van achteraanzicht

    is dat normaal dat dienen bak daar zo scheef hangt?

    Login om te reageren
  24. LP640 zegt

    13 februari 2008 om 19:01

    Het blijft altijd bij de gallardo (jammer) en de murcielago(goed!)
    Nooit eens een ander model, alleen telkens weer andere uitvoeringen enzo.
    Het wordt tijd voor een nieuwe sportieve-natuurlijk-lamborghini.
    en dan niet zo’n auto als de reventon die maar 20 keer geproduceerd is.

    Login om te reageren
  25. HeyHuub zegt

    13 februari 2008 om 19:15

    @LP640

    Zo is het altijd al gegaan bij Lamborghini, de Diablo is ook ruim 10 jaar geproduceerd, de Countach zelfs langer dan dat.

    Login om te reageren
  26. Rick dos zegt

    13 februari 2008 om 19:54

    “Ach, ik vind het jammer dat Lamborghini haar scherpe randjes een beetje kwijt is. De overname door Audi heeft de kwaliteit wel op een hoger niveau gebracht, maar dat brute van de Countach en de Diablo (SE en SV) mis ik toch een beetje.”

    Ik ben het zó hier mee eens. Het zijn geen lelijke auto’s ofzo, maar het mist (voor mij) dat beetje magie wat Lambo vroeger wel had.

    Jammer.

    Login om te reageren
  27. Sven zegt

    13 februari 2008 om 21:26

    Dat stukje magie wat je onrijdbaarheid noemt ? ;) Een Diablo wordt door veel mensen die écht kunnen rijden namelijk echt als onhandelbaar bestempeld. In Japan heb ik met de eigenaar van een originele Diablo SV staan praten, en die zei zelf al dat het geweldig is in rechte lijn qua geluid enz enz. Maar dat je voor bochtenwerk echt belachelijk moet kunnen rijden, en dat het dan nog een verschrikkelijk gemene auto is. Hij had liever z’n andere auto, een Novitec Rosso F430. Dat vond ie mooier dan een Enzo.

    Login om te reageren
  28. Rick dos zegt

    13 februari 2008 om 21:33

    Ja, maar de Diablo en Countach werden ook in tijden gebouwd toen mannen nog écht mannen waren. ;)

    Login om te reageren
  29. w0o0dy zegt

    13 februari 2008 om 21:34

    De Superleggera heeft een gewicht (leeg) van 1330kg en 530pk…. daarmee zit de auto op 398pk/ton en de nieuwe komt bij hetzelfde gewicht als de gewone Gallardo SE “maar” op 384pk/ton

    Doe mij die Superleggera maar want die maakt waarschijnlijk nog steeds gehakt van de nieuwe ondanks meer vermogen…. tenzij die vrij veel gewicht kwijt is geraakt….

    De superleggera is een Gallardo als track car… de nieuwe is een snellere “gewone Gallardo”

    Login om te reageren
  30. Nick zegt

    13 februari 2008 om 22:59

    @Rick Dos: En in de tijd dat je Countach meer een SAE 30-lekkend standbeeld was dan een echte automobiel.
    En ondanks de 345’s die onder de latere modellen rolden scheen hij toch slechte wegligging te hebben.

    Ondanks dat het vierwielaandrijving systeem destijds door Mimram en Chrysler werd ontwikkelt wil men maar al te graag geloven dat het precies hetzelfde aandrijflijn betreft als quattro.

    Ik vind dat de Superleggera/Superveloce modellen wel achterwielaangedreven moet worden.
    Waarom? Het scheelt ruim 50 kg.

    Men hoeft echt niet bang te zijn dat interieurknopjes van Audi’s in Lamborghini’s terecht komen.
    Alleen het motorblok (dus niet de cilinderkop, spruitstukken, zuigers, zuigerstangen, krukas, etc) en delen van het chassis worden gedeelt met VAG modellen.
    Maar dit is precies hetzelfde bij BMW, waar een Rolls-Royce Phantom op een verlengde aluminium-variant van het E66 platfrom gebouwt is en aangedreven is door een uitgeboorde N73 motor. (wederom met andere cilinderkop, zuigers, krukas, spruitstukken, etc.)

    Login om te reageren
  31. Rick dos zegt

    13 februari 2008 om 23:06

    @Nick

    Ja, precies. Een tijd waarin je ook nog écht aan je auto kon sleutelen i.p.v. je auto aan je iMac te koppelen.

    “Men hoeft echt niet bang te zijn dat interieurknopjes van Audi’s in Lamborghini’s terecht komen.”

    Wat? Wel eens goed gekeken naar het interieur van een Gallardo? Hoeven we het stuur niet eens te noemen.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North