• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Leerlingen én instructeur onder invloed bij het CBR

Auteur: RubenPriest, gepost 8 april 2025 om 07:40 – 6 Reacties

Leerlingen én instructeur onder invloed bij het CBR

Dit lijkt wel een stripverhaal. Zes leerlingen en de instructeur kwamen onder invloed opdagen bij het CBR.

Voor de meeste mensen is het afleggen van het theorie en/of praktijkexamen al moeilijk genoeg. Je bent overtuigd van je rijkwaliteiten, maar zo’n examen is toch anders dan die ritjes met de instructeur naast je. Opeens zit er een norse man naast je in vorm van een examinator die streng je rijkunsten onder de loep neemt.

Opperste concentratie en een goede voorbereiding zorgen ervoor dat je in alle rust een examen komt afleggen. Een rijinstructeur deed wel heel erg zijn best om het zijn leerlingen comfortabel te maken.

Het was een bijzondere gewaarwording bij het CBR in Den Bosch gisteren. Een instructeur en zijn zes leerlingen kwamen onder invloed opdagen bij het CBR. Dat blijkt uit een controle van de verkeerspolitie. Daarop volgde een aanhouding op verdenking van rijden onder invloed. De zes leerlingen en de rijinstructeur moesten mee naar het bureau.

De politie heeft niet bekendgemaakt of er drank of drugs (of allebei) in het spel waren. Feit is dat het hele spul een bloedonderzoek moest ondergaan. De uitslag daarvan moet blijken in hoeverre de groep in overtreding was.

Het is puur toeval dat het zo gelopen is. De verkeerspolitie was ‘gewoon’ bezig met een controle bij het CBR. 20 lesauto’s met leerlingen en instructeurs werden getest op het gebruik van verdovende middelen. Het laatste dat je verwacht is dat er nog een positief resultaat uit komt rollen ook. Is dat doodnormaal tegenwoordig? Die les heb ik even gemist..

De zeven aanhoudingen was niet het enige die middag. Een andere rijinstructeur werd op de bon geslingerd omdat hij zijn WRM-pas niet kon tonen. Dat is de bevoegdheidspas die iedere instructeur bij zich moet hebben om rijles te mogen geven. Ook hiervoor is een proces-verbaal opgemaakt.

Dat je tijdens een rijexamen al zenuwachtig bent, snappen we. Maar dat zes kandidaten én een instructeur denken dat het een goed idee is om onder invloed plaats te nemen in een lesauto?

Zoals Sybrand van Haersma Buma zou zeggen: Dat is toch niet te geloven, dat is echt erg!

Fotocredit en bron: Verkeerspolitie Oost-Brabant op X

Ook interessant!

  • Mag Britt Dekker haar 'gekochte' rijbewijs houden van het CBR...?
  • Nog steeds puinhoop bij CBR: ook volgend jaar lange wachttijden
  • Dit verandert er vanaf vandaag aan het theorie-examen
  • Hoe goed heb jij opgelet op je theorie-examen?

Nieuwste artikelen

  • Koop deze puike Aston Martin voordat het te laat is
  • Superschattig Kevertje heeft een geweldenaar onder de kap
  • Kijk, deze moderne auto heeft geen verblindende koplampen
  • Meest ongepaste auto voor vleugje F1 krijgt een vleugje F1
FacebookTweetPinLinkedIn

alcohol, cbr, drugs, lesauto, politie

Vorig bericht: « Nu kunnen we ook EV’s snel laden in de kou!
Volgend bericht: Gloednieuwe BMW kan in de fik vliegen »

Lees Interacties

Reacties

  1. mashell zegt

    8 april 2025 om 07:53

    Hallo zeg, het is begin april, je kunt dan toch niet verwachten dat de mensen in Oeteldonk al weer nuchter zijn?

    Login om te reageren
  2. pimk68 zegt

    8 april 2025 om 08:01

    Ach, dat is natuurlijk de schuld van ViaPlay. Hadden ze dat kunnen betalen, dan hadden ze gezien dat er ook Heineken 0.0 bestaat en dat alcohol en verkeer niet samen gaan.

    Jammer hoor…

    Login om te reageren
  3. kniesoor zegt

    8 april 2025 om 11:26

    Konden die kwezels niet presteren zonder hulpstoffen ? Zou wel treurig zijn.

    Login om te reageren
  4. mc96 zegt

    8 april 2025 om 12:34

    Bij de instructeur zou sprake van cocaine zijn. Bij de overigen canabis (volgens mij gelezen op de site van Omroep Brabant). Iets zegt me dat de controle niet zo random was als gesuggereerd…

    Login om te reageren
    • Robert zegt

      8 april 2025 om 13:42

      Zou maar zo eens kunnen.Dit is namelijk niet voor het eerst…

      Login om te reageren
  5. jaso013 zegt

    8 april 2025 om 15:33

    Dat zij positief testten op opium verbaast mij niets. Veel mensen die regelmatig blowen testen namelijk positief. Als jij de avond ervoor goed geblowd hebt dan heb je de volgende dag nog een positieve speekseltest. Hier houden heel veel mensen geen rekening mee. Hetzelfde geldt voor opiaten. Bloed onderzoek moet dan uiteijzen of het onder of boven de toegestane grens zit.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North