• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Leve de lage auto: ID.7 is de bestverkochte EV van Volkswagen

Auteur: machielvdd, gepost 13 januari 2026 om 16:01 – 8 Reacties

De ID.7 verkoopt gewoon beter dan de ID.4.

Langzamerhand druppelen er steeds meer verkoopcijfers van merken binnen. Vandaag deelt Volkswagen de cijfers van 2025. Hoe staat het ervoor met het merk dat in 2024 nog genoodzaakt was fabrieken te sluiten…?

Nou, het valt allemaal reuze mee. Qua verkoopcijfers in ieder geval. De verkopen zijn slechts met 1,4% gedaald ten opzichte van het jaar ervoor. In totaal wist Volkswagen 4,73 miljoen auto’s aan de man te brengen in 2025.

In Europa zag Volkswagen de verkopen zelfs stijgen met 5,1%. Dit werd echter tenietgedaan door dalende verkopen in China en Noord-Amerika, waar de verkopen respectievelijk met 8,4% en 8,2% daalden. Daar hebben meer Duitse merken last van.

ID.7 bestverkochte EV

Interessant: het bestverkochte elektrische model was de ID.7. In heel Europa werden er 76.600 van verkocht. De ID.7 deed het dus beter dan de goedkopere ID. 3 en ID.4. Terwijl het niet eens een crossover is. Er is dus toch nog hoop voor de ‘lage’ auto. En ja, we zetten laag even tussen aanhalingstekens, want zo laag is de ID.7 nu ook weer niet. Maar je begrijpt wat we bedoelen.

Maak je verder geen illusies: de SUV is nog steeds razend populair. Meer dan de helft van de auto’s die Volkswagen leverde (50,2%) was een SUV. Vooral de T-Roc verkocht als warme broodjes: dit was de bestverkochte SUV van Europa.

Nederland

En hoe zit het in Nederland? In ons land zag Volkswagen de verkopen met maar liefst 18,2% stijgen. Dat kwam vooral omdat 2024 wat minder was, maar toch… Hier was de ID.7 niet de bestverkochte EV van Volkswagen. Dat was toch gewoon de ID.4, waar er 3.733 van verkocht zijn. De ID.7 zat er echter niet ver vandaan, met 3.594 verkochte exemplaren.

Ook interessant!

  • Video: Volkswagen ID. EVERY1 - de EV van 20.000 euro
  • Volkswagen onthult volgende week ID. Every1!
  • Mijn Auto video: Volkswagen Polo GTI van Mitchell
  • Reteslimme Volkswagen ID Buzz camper is goedkope oplossing

Nieuwste artikelen

  • Chinezen zijn weer aan het kopiëren alsof het 2004 is
  • Nog een automerk gaat verder met een ‘versimpeld’ logo
  • Vreemde versie van de Tesla Model Y keert terug, maar waarom?
  • Gespot – De perfecte kleur voor een M8?
FacebookTweetPinLinkedIn

Elektrisch, ID7, Volkswagen

Vorig bericht: « We reden al mee in de nieuwe S-klasse met flatplane V8
Volgend bericht: Ford wil dat je langer in je oude barrel blijft rondrijden en geeft korting »

Lees Interacties

Reacties

  1. potjak zegt

    13 januari 2026 om 16:09

    De Maximum zithoogte van de ID7: 704 mm
    De Minimum zithoogte van de ID4: 642 mm

    Het scheelt elkaar niet zo veel, voor de meesten geldt dat de zithoogte nagenoeg gelijk is. Om dan te spreken van een “lage” auto… dat is het geenszins.

    Login om te reageren
    • Johanneke zegt

      13 januari 2026 om 16:43

      Klopt, je kan beter spreken van: auto met een niet bestelbusmotorkap.
      En een hoop is marketing. Renault zal je vertellen dat een Megane een SUV is. Is het niet. Het is gewoon een hatchback met een te hoge motorkap. Met een Model Y achtige voorkant was ie aerodynamischer geweest.

      We rijden straks allemaal elektriche busjes, let maar op. Je ziet het nu al: de BMW iX, de nieuwe Cayenne, de nieuwe Citroën C5, de blokkendoos Kia’s, en ga zo maar door. Gewoon busjes. Die hoge motorkappen gaan vervolgens ingeruild worden voor een MPV achtige stijl zoals de model Y voor extra aero.

      Login om te reageren
      • PunicaOase zegt

        13 januari 2026 om 17:37

        Vanwege de accu’s zullen auto’s wel wat hoger worden/blijven dan de sedans, stations en hatchbacks van vroeger, maar zo hoog als een crossover of SUV is ook niet echt nodig.. Hopelijk vindt men op een gegeven moment een mooie middenweg.. Een i4 of Renault 5 bijv. zitten wel iets hoger, maar ogen nog steeds straks..
        Sowieso vinden veel mensen een SUV stoer en de instap geweldig dus die carrosserie-variant zal ook wel blijven..

        Login om te reageren
        • maurice0 zegt

          13 januari 2026 om 23:24

          Op een dedicated platform is dat helemaal niet nodig. Zie de Model 3. Het lijkt wel of de traditionele merken nog steeds denken/hopen dat volledig elektrisch overwaait.

          Login om te reageren
  2. mashell zegt

    13 januari 2026 om 18:58

    Ik begreep van collega’s dat de ID.7 nu gunstig is in de lease. Het mag dan wel geen SUV of crossover zijn het is natuurlijk ook niet echt behelpen.

    Login om te reageren
  3. connexie zegt

    13 januari 2026 om 19:27

    Als Limited Edition een topdeal. Heb hem nu een goeie maand als opvolger van de ID4. Zelfde cataloguswaarde, klasse hoger in kwaliteit en rijbeleving. En weer completer qua uitrusting, inclusief stoelkoeling. Begrijp wel dat ze goed verkopen (in de lease dan wel).

    Login om te reageren
  4. knapzuur zegt

    13 januari 2026 om 20:10

    Hij kon ook echt niet lager omdat je anders helemaal ligt in zo’n auto met opgehoogde bodem, zelfs met te grote wielen oogt het ding uitverhouding.

    Login om te reageren
  5. alcantara zegt

    13 januari 2026 om 21:39

    Wat is hier laag aan dan, lelijk hoog hok. Net zoals al het elektrisch spul. Een G21 ligt standaard al bijna 10cm lager.

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2026 Autoblog · Powered by Truer than North