
Nope, dit is geen vroege 1 aprilgrap.
Mazda maakt het mogelijk dat ook lichamelijk gehandicapten kunnen genieten van autorijden. Uitgerekend een kleine auto als de MX-5 (aankoopadvies) is door de Japanse autofabrikant rolstoelvriendelijk gemaakt.
Tegen betaling bouwt Mazda een speciale hendel in de MX-5. Deze hendel, die je links van het stuur kunt vinden, vervangt het gas- en rempedaal. Rechts op het stuur is tevens een nieuwe hendel geplaatst. Daarmee kan worden op- of teruggeschakeld. Mensen met een lichamelijke beperking kunnen via deze weg toch sportief autorijden. Er is tevens een kussentje dat de overgang van rolstoel naar autostoel soepel moet laten verlopen.
De mogelijkheid komt alleen naar de MX-5’s en MX-5 RF’s met een automatische transmissie. De kekke cabrio is niet het enige model van het merk dat de rolstoelvriendelijke optie krijgt. De Mazda 3 zal namelijk ook worden uitgerust met een soortgelijke constructie.
De extra optie kost 365.900 yen. Omgerekend 2.729 euro. Helaas voor ons Europeanen levert Mazda de rolstoelvriendelijke optie niet buiten Japan.
Ja, waarom eigenlijk ook niet. Niets mis mee. We vreemd dat het alleen in Japan geleverd gaat worden.
Toch wel jammer dat dit niet overal aangeboden gaat worden. Ik weet zeker dat er genoeg mensen met een lichamelijke beperking zijn die ook het genot van een sportwagentje willen ervaren.
@jochempie: Diegenen die dat willen, doen dat toch wel
@asmulders: Ja ik heb geen lichamelijke beperking (confirmation with girlfriend pending), dus ik weet niet wat de huidige mogelijkheden zijn.
@jochempie: Die zijn er genoeg, mits je een zak geld meebrengt. Wat dat betreft is deze optie van Mazda wel een koopje
Wat een goeie zaak dit! Zou mijn aangepaste Peugeot Partner hier direct op inruilen! Zou mooi zijn als dit ook naar Europa komt!
En de rolstoel blijft staan daar waar ingestapt is..
wel goed van Mazda ?
@spylegion: Die til je gedemonteerd over je heen en leg je op de bijrijdersstoel. Zo doe ik het tenminste. Tenzij er een bijrijd(st)er is natuurlijk, die mag hem dan achterin leggen.
@asmulders: precies!
Ik pas met mijn 1.96 niet in het huidige model helaas. Misschien als ik afstand doe van mijn benen dat ik zo wel een kans maak.
@donstil: Vind het wel kwalijk dat je met 1,96 meter niet in zo’n nieuw model past. Ik pas met mijn 1.95 meter nog in een Peugeot 106 type 1 uit 1994.
@straatzakelijk: Wel eens achterin een Evoque gezeten? ;)
@granlusso: Nee ik heb altijd shotgun.
@straatzakelijk: Shotgun for life telt niet.
@Donstil: is er überhaupt wel een MX-5 waar lange mensen in passen? Ik wil er graag een tweedehandsje kopen, maar ben bang dat ik met m’n 1,95 in geen van alle modellen pas!?
@drdre1: in een NA gaat het net (wel/niet wel/niet). Heb met mijn 1.96 in een NA gereden. Het is maar hoe graag je er in wil zitten :). Je schijnt nog wel een mod aan de stoelvulling te kunnen doen zodat je wat meer ruimte hebt.
@drdre1: Ik heb vier jaar een NA gehad (en ga morgen m’n tweede ophalen). Je hebt de tall-people-mod, waarbij de stoel direct op de vloer gemonteerd wordt, en je ook nog wat schuim uit de zitting kunt snijden. Dan past het gewoon.
@Jochempie: Thanks voor de tip, zal er eens naar kijken. :-)
Ik snap het wel, je rolstoel is tenslotte ook een soort va achterwiel aangedreven.
@granlusso: en da’s maar goed ook. Voorwielaangedreven rolstoelen bleken uitermate onhandig.
@drdre1: En toch zie ik die nog best vaak rijden, meestal elektrisch aangedreven met zo’n joystickje.
@edge: Ik heb eens met een vergelijkbaar karretje (elektrisch, voorwielaangedreven, genaamd de Qugo) een fantastische burnout gemaakt op het tapijt van de AutoRai 2007. Zeker tien meter, die streep. Alleen omdat wanneer je even achterover leunt, er geen gewicht meer op het voorwiel staat. De medewerkster van Maarten de Bruijn (Spyker) was er echter niet zo blij mee! Maar goed, wat kan ik er aan doen dat er een ontwerpfout in zit ;)
Wordt de stoel dan ook iets aangepast, in die zin dat de bestuurder beter op z’n plek wordt geklemd? Ik kan me namelijk voorstellen dat als je aan je benen verlamd bent, je sneller heen en weer schuift bij fanatiek rijden.
@berlinetta: dat kan je denk ik beter op elk individu aanpassen.
@berlinetta: Afgaand op dit artikel moet je daarvoor alsnog wat sjorbandjes bij de Gamma halen
Mooi initiatief! Voor de geestelijk beperkte rijder hebben ze de CX5 natuurlijk al.
@kareljansen: heerlijke reactie :’)
En wat nou als je geen handen hebt?
@gulli: De Mazda NiX-5.
Hartstikke handig, maar waar laat je je rolstoel dan? Lijkt me niet dat er een rolstoel in die achterbak past…
@dustie94: Voorstoel eruit halen en naast je neer leggen.
Heel gaaf dat ze de moeite nemen om dit vanuit de fabrikant te ondersteunen.
Nu alleen nog iemand zoeken die met mijn berlingo mijn rolstoel komt nabrengen.
@timh: Karretje er achter en jezelf naar de auto slepen aan je auto. Ik weet van een politieagent op tv (comedy central) dat dit soort dingen heel goed werken.
@lekbak: een kennis van me reed in een aangepaste 206 met een soort arm achterin, dan kon hij zichzelf in de auto hijsen en klikte zijn inklapbare rolstoel (buizenframe met wielen) aan die arm en die trok hem dan in de bagageruimte en de klep ging dicht. Uitstappen was precies het omgekeerde. Ik was echt met stomheid geslagen toen ik dat voor het eerst zag!