McLaren 570S is officieel de nieuwe instapper
McLaren 570s

Totdat de 540C komt, tenminste. Gisteren werden er al een paar plaatjes gelekt, nu heeft McLaren alle info en foto's vrijgegeven van de 570S.
De nieuwe McLaren 570s wordt officieel onthuld in New York. De typenaam verraadt meteen het aantal pk's: er zijn 570 wilde merries in te schakelen met je rechtervoet. Deze worden opgewekt door de M838TE twin turbo 3.8 liter V8, die voor 30 procent uit nieuwe onderdelen bestaat. Naast de 570 paardenkrachten zijn 600 Newtonmeters koppel beschikbaar. Schakelen gebeurt met de zeventraps SSG.
De 570S weegt 1313 kilogram, verdeeld in 42% op de vooras en 58% op de achteras. Volgens McLaren hebben ze de beste pk/gewichtsverhouding in hun klasse met 434 pk per ton. De sprint naar 100 zou daardoor in 3,2 seconden afgelegd moeten kunnen worden, de 200 wordt na 9,5 seconden aangetikt. De topsnelheid bedraagt 328 kilometer per uur. Deze auto valt is de "Sports Series" die samen met de "Super Series" en "Ultimate Series" modellen het gamma nu compleet maakt. De Sports Series wordt in ieder geval nog met de 540C uitgebreid.
Naast het nieuwe uiterlijk (McLaren noemt het "shrinkwrapped", wij noemen het "zoek de verschillen") is ook het interieur onder de loep genomen. Er is een nieuwe TFT bedieningsunit die zich aanpast aan de gekozen rijmodus. Standaard is een radio met 4 speakers, maar naar wens kan ook een zwaarder McLaren systeem met 8 speakers worden geïnstalleerd. Is dat nog niet genoeg voor je dan is er een set met 12 speakers van Bowers en Wilkins beschikbaar. Ook is er 150 liter bagageruimte in de neus te vinden.
Check het interieur en alle andere foto's in de gallery!


































