• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Meer info Ferrari 612 P4/5 prototype

Auteur: autoblogger, gepost 28 maart 2006 om 09:45 – 38 Reacties

" align=

Dankzij de reacties in ons vorige artikel, over het vervolg van de Ferrari Enzo, was er al meer duidelijkheid. Het verhaal staat nu ook op autoweek.com en gaat over James Glickenhaus uit NY. Hij zou reeds vorig jaar opdracht hebben gegeven aan Pininfarina om een nieuwe supercar te maken op basis van de Enzo. Als inspiratie moest de Ferrari 330 P4 gebruikt gaan worden.

Het gaat dus niet om een nieuwe Enzo, maar om een eenmalige actie in opdracht van een klant. James heeft vorig jaar een splinternieuwe Enzo uit 2003 gekocht zodat Pininfarina er mee aan de slag kan. Er zijn nog geen officiële schetsen onthuld maar de afbeeldingen die je hier ziet zijn impressies…

Vogens Glickenhaus zal het vermogen van de P4 hetzelfde blijven als de Enzo, ongeveer 650pk. Wel zal het gewicht minder zijn en zal de P4 body meer downforce leveren. Kosten voor deze interessante actie worden geschat op 4 miljoen dollar…

[illustratie door M. Poblete / Autoweek]

Ook interessant!

  • Identieke Ferrari F50 en Enzo als duo te koop
    Identiek gekleurde Ferrari F50 en Enzo als duo te koop
  • Voor zo weinig scoor je dezer dagen een Ferrari 612
  • goedkoopste Ferrari Marktplaats
    Dit is de goedkoopste Ferrari van Marktplaats
  • Dit is de duurste Ferrari 612 Scaglietti van Nederland

Nieuwste artikelen

  • Nieuw automerk uit controversieel land, maar het is geen Chinees!
  • Is de dieselauto dood en begraven?
  • Doemscenario: komende jaren meer verkeersdoden
  • Video: Dit ongeluk zie je van een kilometer ver aankomen
FacebookTweetPinLinkedIn

enzo, Ferrari, james-glickenhaus, p4-5, pininfarina, Supercars

Vorig bericht: « SUV uit Rusland: UAZ Tigr
Volgend bericht: Chrysler 300C long wheelbase »

Lees Interacties

Reacties

  1. Christoff zegt

    28 maart 2006 om 10:45

    heel mooie auto. misschien doen ze zoals bij de FXX gewoon 29 stuks van maken.

    Login om te reageren
  2. autoblogger zegt

    28 maart 2006 om 10:48

    Dat denk ik dus niet…

    Login om te reageren
  3. Martin zegt

    28 maart 2006 om 10:58

    Wat een lelijk ding zeg… dit is toch geen Ferrari meer? Maar ja, een Amerikaan zal er wel van houden..

    Login om te reageren
  4. bladiebla zegt

    28 maart 2006 om 11:28

    @ C30 CDI AMG:

    Dat vondt ik van die 599GTB ook al wel een beetje…

    Login om te reageren
  5. Michiel van den Brink zegt

    28 maart 2006 om 11:44

    Op een Amerikaans Ferrariforum liet Dhr.Glickenhaus weten dat bovenstaande impressies gelukkig niet veel lijken op de creatie waar hij samen met Pininfarina mee bezig is.
    Wees dus gerust! Zo’n monsterlijk ding zal het gelukkig niet worden.

    Login om te reageren
  6. dekster zegt

    28 maart 2006 om 11:53

    lelijkkkkkkkkkk dit is geen ferrari

    Login om te reageren
  7. marcos zegt

    28 maart 2006 om 11:55

    Een Ferrari op maat dus… …da’s pas rijkdom.

    Ik ben benieuwd wat het resultaat wordt. De schetsen vind ik niet echt Ferrari waardig, maar goed. En die P4, die zit misschien een heel klein beetje in de achterkant, maar verder is die ver te zoeken.

    Login om te reageren
  8. fubar zegt

    28 maart 2006 om 12:56

    hiha

    Login om te reageren
  9. Rob zegt

    28 maart 2006 om 13:14

    De vorm van de velgen is zeer interessant!

    Het pentagram met de punt naar boven staat voor “geest over materie”. Misschien een knipoog van Pininfarina naar de opdrachtgever.

    Login om te reageren
  10. Slager Korrel zegt

    28 maart 2006 om 14:16

    Hallo! Lekker allemaal commentaar geven op en conclusies trekken uit schetsen waarvan de opdrachtgever zelf al zegt dat het NIET de werkelijkheid benadert. Ook de schrijver van het artikel zegt dat het impressies zijn.
    Het verhaal lijkt me interessanter; je eigen Ferrari laten ontwerpen. Als ik me bedenk hoeveel mensen met één zo’n auto bezig zijn vind ik 4.000.000 dollar nog niet eens veel geld. Laat het de oliesheiks en dergelijke rijke stinkerds niet horen, die willen straks allemaal hun persoonlijke supercar.

    Login om te reageren
  11. george zegt

    28 maart 2006 om 14:16

    welke gelukzak heeft nu het geld om z’n eigen ferrari te laten bouwen…

    Login om te reageren
  12. Jan zegt

    28 maart 2006 om 14:33

    Precies een ferrari voor een SF-film

    Login om te reageren
  13. Danny zegt

    28 maart 2006 om 15:38

    Zou Ferrari niet net als Bugatti met de Veyron een soort van boycot kunnen uitspreken op dit soort acties? En mag je zo’n ‘kitcar’ überhaupt wel Ferrari noemen?

    Login om te reageren
  14. marcos zegt

    28 maart 2006 om 15:52

    Een kitkar is geen Ferrari, totdat hij zelf door Ferrari gebouwd wordt. Dan rest hier dus nog 1 vraag. Werkt Ferrari mee aan dit project?

    Trouwens we hebben het hier over het verbouwen van een Enzo. Eeuwig zonde toch…

    Login om te reageren
  15. w0o0dy zegt

    28 maart 2006 om 16:07

    dit heeft niets met en kitcar te maken. Een bestaande auto krijgt nieuwe onderdelen en een nieuw bodywork…. Een kitcar is een auto die op basis van onderdelen van een bstaande auto wordt opgebouwd. Als de kitcar klaar is wordt deze gekeurd en krijgt de auto een kenteken. De auto it dit artikel is volgens het kenteken en het typeplaatje (en dat blijft zo) een Ferrari Enzo. Dat ie er straks heel anders uit ziet is wat mij betreft alleen maar leuk. Een hele bijzondere auto erbij op de wereld. Zo fraai of exclusief dat het heiligschennis is om er wat mee te doen is de Enzo niet. Zeker niet als het door professionals wordt gedaan.

    Login om te reageren
  16. luwek zegt

    28 maart 2006 om 16:13

    in ’t verleden hebben ze dit bij ferrari tog ook gedaan?…een malige modellen maken op basis van een bestaand model, die zijn nu een van de meest onbetaalbare klasiekers…dus een enzo opofferen is tog geen ramp

    Login om te reageren
  17. Michiel van den Brink zegt

    28 maart 2006 om 16:16

    We hebben het hier wel over een originele Pininfarina, hoor.
    Ik vind dat je dit niet persé als heiligschennis moet beschouwen.
    Zolang Pininfarina zorgdraagt voor het design is het voor mij een echte Ferrari.

    Vroeger was het de normaalste zaak van de wereld dat je met een aangeschaft kaal chassis naar een coachbuilder ging om daar een persoonlijke carrosserie op te laten bouwen.
    Door de enorme hoeveelheid regelgeving die er tegenwoordig voor auto’s geldt is het financieel nagenoeg onhaalbaar om dit tegenwoordig nog te doen.

    De speciale Ferrari’s met one-off body’s (veelal van Pininfarina) zijn tegenwoordig het meest gezocht en dus het meeste waard.
    Leve de wederopstanding van de klassieke carrossiers!

    Er zijn in dit model ook nieuwe chassisstructuren en technieken toegepast en getest, dus je kan dit ook rustig als een prototype beschouwen, maar dan wel één die volledig streetlegal is!

    Login om te reageren
  18. w0o0dy zegt

    28 maart 2006 om 16:30

    als ontwerper/designer is dat “Leve de wederopstanding van de klassieke carrossiers!’ wel een beetje preken voor eigen parochie ist niet? ;-)

    Login om te reageren
  19. miii zegt

    28 maart 2006 om 18:22

    Zijn toch ook dacht ik 5 station ferrari’s gebouwd was ook voor zon sjeik dacht ik. Heb daar wel es een plaatje van gzien dacht dat die “maar” 1.5 miljoen koste.

    Login om te reageren
  20. JeffreyG zegt

    28 maart 2006 om 19:34

    wie heeft deze mislukkeling bedacht?
    gelijk op de brandstapel ermee
    wat een lelijkerd voor een italiaan
    meer iets voor bugatti

    Login om te reageren
  21. Michiel zegt

    28 maart 2006 om 20:30

    Voordat je een reactie plaatst, zou het misschien handig zijn om eerst bovenstaande reacties te lezen.
    Het heeft weinig zin om zomaar wat te roepen, namelijk.

    Login om te reageren
  22. Mpower zegt

    28 maart 2006 om 21:49

    lijkt op een schilpad

    Login om te reageren
  23. martijn zegt

    28 maart 2006 om 21:50

    Heiligschennis of niet persoonlijk vind ik het een lelijk ding…!!

    Login om te reageren
  24. Michiel van den Brink zegt

    29 maart 2006 om 11:17

    Jongens, stop nu alsjeblieft met reacties posten op die onbetrouwbare impressie!
    De eigenaar, Dhr.Glickenhaus, heeft al gezegd dat het er niet op lijkt.
    Ik heb inmiddels foto’s gezien van “the real thing” en ik kan je zeggen dat ik echt even sprakeloos was.
    Dat ding gaat echt prachtig worden!
    Het wordt een auto die er meer als een echte Ferrari uitziet dan de Enzo ooit gedaan heeft!
    Leuk detail: hij krijgt wielen van Carbon…
    En NEE, ik kan jullie de foto’s niet tonen…

    Login om te reageren
  25. Michiel van den Brink zegt

    29 maart 2006 om 11:32

    In de Autovisie van komende donderdag komt trouwens een impressie van deze auto te staan.
    Die illustratie is echter gemaakt voordat ik de foto’s van de echte Enzo-P4 van Glickenhaus had gezien.

    Login om te reageren
  26. autoblogger zegt

    29 maart 2006 om 11:52

    @Michiel: komen de schetsen ook online te staan?

    Login om te reageren
  27. Michiel van den Brink zegt

    29 maart 2006 om 12:04

    De foto’s van de echte Glickenhaus P4/5 komen zeker niet online, want ik heb James moeten beloven ze onder alle omstandigheden geheim te houden.
    Als een echte Amerikaan zal hij me keihard aanklagen wanneer dit wel gebeurt. ;)
    De impressie zal straks waarschijnlijk wel op mijn site te vinden zijn, maar weet wel dat hij niet 100% accuraat is…

    Login om te reageren
  28. Mr F. zegt

    29 maart 2006 om 18:23

    De impressie zal straks waarschijnlijk wel op mijn site te vinden zijn, maar weet wel dat hij niet 100% accuraat is…

    waneer is straks ?

    Login om te reageren
  29. Elfloro zegt

    29 maart 2006 om 19:07

    Wat is voor dom gelul dat dit geen Ferrari is?! De impressies zijn geinspireerd op P3/P4 en zijn duidelijk een moderne versie daarvan. Of je vind de impressie lelijk (dat kan) of je hebt geen verstand van Ferrari, maar ga niet zeggen dat dit geen Ferrari is.

    Login om te reageren
  30. Michiel van den Brink zegt

    29 maart 2006 om 19:18

    Ehh, het IS ook geen Ferrari.
    Het is een computertekening…. ;)

    Login om te reageren
  31. Edwin Doeven zegt

    29 maart 2006 om 20:37

    Mensen, wacht nou gewoon die mooie tekeningen af waar Michiel het over heeft. Bovenstaande afbeeldingen zijn gewoon PhotoShop werk. Daar is een foto van de 599 GTB sterk vern*******. Dat zie je toch aan de wielen en al helemaal aan de einddempers die tussen de lampen uitsteken!

    Login om te reageren
  32. Michiel van den Brink zegt

    29 maart 2006 om 20:59

    Bij het uiteindelijke model komen de uitlaten op een wel heel speciale plaats…
    Die Pentagramwielen zijn absoluut heel fout.
    Die horen thuis op een fout gepimpte BMW ofzo… of een Hyundai.

    Login om te reageren
  33. stradale zegt

    29 maart 2006 om 23:37

    Op de een of andere manier heb ik over autobloggers link naar dit draadje heengekeken…

    Michiel, ik zie groen van jaloezie dat je inmiddels het echte ontwerp hebt mogen zien. Je behoort tot een zeer select gezelschap! Mooie photoshop trouwens, maar jammer dat je er naast zit.

    Aan de ene kant hoop ik dat het Jim Glickenhaus lukt om het werkelijke ontwerp geheim te houden tot Pebble Beach. Aan de andere kant zou ik het het liefst NU zien!

    Login om te reageren
  34. Ferrarigek zegt

    30 maart 2006 om 15:37

    Lauwe bak, helemaal geen japanse sportauto deze auto lijkt op een auto uit 1970 toen hadden ze in japan nog geen sportauto’s

    Login om te reageren
  35. Mark zegt

    23 april 2006 om 22:07

    Ik heb de tekeningen niet gezien van het resultaat, maar vandaag wel een aantal foto’s mogen bekijken van het resultaat… Hij is écht veel mooier dan de echte Enzo.

    Ik denk dat Ferrari niet gelukkig zal zijn… Zij hadden hem in eerste instantie zo moeten uitgeven.

    Login om te reageren
  36. mc lenny zegt

    4 mei 2006 om 18:07

    ten eerste het is GEEN ferrari…ik zie der geen enkele vorm in terug die ooit op een ferrari voor personen productie is toe gepast…ten tweede is het totaal niet orgineel!! erg jammer

    Login om te reageren
  37. arthur zegt

    18 mei 2006 om 15:06

    that’s no ferrari!

    Login om te reageren
  38. Mr X zegt

    29 juli 2007 om 16:51

    Lijkt op een italdesign

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North