• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Mercedes E63 AMG neemt afscheid van 6.2 V8

Auteur: robbie, gepost 19 april 2011 om 12:12 – 45 Reacties

Mercedes E63 AMG, hier nog met 6.2 V8
Wil je graag een atmosferische V8 onder de motorkap van je nieuwe E63 AMG? Dan heb je pech gehad, want Mercedes heeft namelijk besloten om per direct het ongeblazen V8 blok te vervangen door het nieuwe geblazen 5.5 V8 blok dat we al kennen van de CLS, CL en S-Klasse.

Qua pk’s ga je er niet op vooruit, dat zijn er namelijk nog steeds 525, maar je krijgt wel meer koppel. De 6.2 V8 schopte het tot 630 Nm en de nieuwe V8 heeft zelfs 700 Nm te bieden. Ook daalt het benzineverbruik drastisch. De huidige E63 AMG lust 12,6 liter benzine per 100 kilometer en de nieuwe V8 neemt genoegen met 9,8 liter per 100 kilometer. Of Mercedes de prijzen ook gaat aanpassen is nog niet bekend, maar gezien het feit dat deze versie een stuk schoner/zuiniger is zou je verwachten dat de prijs ook omlaag gaat.

Als je kiest voor het Performance Package krijg je zelfs 557 pk onder de motorkap. Overigens is de E63 AMG met deze nieuwe motor niet sneller dan met de oude ongeblazen V8. (via: autoblog.it)

Ook interessant!

  • Video: brute Mercedes-AMG GT73e komt in actie
    Video: brute Mercedes-AMG GT73e komt in actie
  • Mercedes-AMG onthult viercilinder en V8 hybride constructie
  • Video: Mercedes AMG One in het wild!
  • Video: Het F1-geluid van de Merces-AMG One!
    Video: Het F1-geluid van de Mercedes-AMG One!

Nieuwste artikelen

  • Deze Porsche op Marktplaats is in vier jaar zestig procent afgeschreven
  • Lijst F1 coureurs 2025: wie vonden wij na Verstappen de beste?
  • BMW heeft voor iedere Nederlander een 3-Serie gemaakt
  • Mathieu van der Poel klaar voor het veldrijden met zijn Lamborghini Sterrato
FacebookTweetPinLinkedIn

amg, e-klasse, e63, Mercedes

Vorig bericht: « Nissan Compact Sport Concept – Micra met potentie?
Volgend bericht: Officieel: BMW Z4 met geblazen viercilinder [update] »

Lees Interacties

Reacties

  1. nielsvanderweiden zegt

    19 april 2011 om 12:18

    Oftewel: de instap-AMG (de C 63) heeft nu de dikste motor ;)

    Login om te reageren
    • VeniVidiVici zegt

      19 april 2011 om 12:20

      @nielsvanderweiden: Nog wel :)

      Login om te reageren
    • the-budel-guy zegt

      19 april 2011 om 12:43

      @nielsvanderweiden: is de slk 55 ///AMG niet de instapper

      Login om te reageren
      • 4991 zegt

        19 april 2011 om 13:57

        @the-budel-guy: Denk dat die niet meer te koop is.

        Login om te reageren
      • VeniVidiVici zegt

        19 april 2011 om 14:30

        @the-budel-guy: Het is trouwens BMW ///M en Mercedes /////AMG :)

        Login om te reageren
    • Donstil zegt

      19 april 2011 om 14:22

      @nielsvanderweiden: Want? Wat is er dikker aan een V8 met 456pk dan een V8 met extralucht en 525pk? (of 557)

      Login om te reageren
      • JamesBond007 zegt

        19 april 2011 om 17:19

        @Donstil:
        De 457 pk sterke V8 heeft een inhoud van 6.2 liter en de ander 5.5. En het geluid is iets anders. Iets meer roffel. Maar je moet goed luisteren om het verschil te horen overigens.

        Login om te reageren
  2. VeniVidiVici zegt

    19 april 2011 om 12:18

    “Overigens is de E63 AMG met deze nieuwe motor niet sneller dan met de oude ongeblazen V8.” Maar ook niet langzamer, of wel?

    Verder is een geblazen 5.5 V8 motor wel fijner qua tuningsaanpassingen i.v.m. vermogenswinsten :)

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      19 april 2011 om 12:42

      @VeniVidiVici: “Verder is een geblazen 5.5 V8 motor wel fijner qua tuningsaanpassingen i.v.m. vermogenswinsten”
      Dat heeft deze auto nou echt nodig, motortuning…

      Login om te reageren
      • VeniVidiVici zegt

        19 april 2011 om 13:27

        @mashell: Haha nee niet echt lijkt mij, maar ja het is wel een feitelijk weetje voor diegene die 525pk toch te weinig vinden :)

        Login om te reageren
        • Stopwearingpants zegt

          19 april 2011 om 16:38

          @VeniVidiVici: èn voor de mensen die hem nog wat zuiniger willen

          Login om te reageren
  3. towi1989 zegt

    19 april 2011 om 12:22

    Toch knap dat ze met zo’n motoren een dergelijk verbruik neer kunnen zetten!

    M’n ouders toyota avensis verso 2.0 VVT-i komt ook aan de 9l/100km

    Login om te reageren
    • nielsvanderweiden zegt

      19 april 2011 om 12:26

      @towi1989: schrale troost: ik denk niet dat veel E-AMG-rijders onder de 1 op 10 gaan duiken. Maar inderdaad, waar is de BlueEfficiency-badge? :)

      Login om te reageren
    • gregorius zegt

      19 april 2011 om 13:00

      @towi1989: 9.8L/100km is ook de grootsmogelijke onzin. Dat gaat dat ding echt niet halen. 100km/h op de cruise control op een lege snelweg, dan ja; maar behalve dat: onmogelijk! Beetje normaal rijden met af en toe op een uitvoegstrook een lekker optrekken en je komt op 1 op 6 uit, als je mazzel hebt. In de stad zal t niet minder zijn!

      Login om te reageren
      • SimonMc zegt

        19 april 2011 om 17:57

        @gregorius: Haalt ie wel !

        …als ie een halve meter achter een vrachtwagen rijdt.

        Login om te reageren
  4. purplehaze zegt

    19 april 2011 om 12:41

    Grrrr @ downsizen

    Login om te reageren
    • jelmer zegt

      19 april 2011 om 12:52

      @purplehaze: Sorry hoor, maar wat heeft 525pk en 700Nm te maken met downsizen?

      Login om te reageren
      • mout zegt

        19 april 2011 om 13:50

        @jelmer: ‘Size’ betekent ‘maat’. En 6,2 l is meer dan 5,5 l.
        En ja, dat is dan nog steeds meer dan de 2.4 in mijn auto.

        Login om te reageren
        • As_long_as_it_is_fast zegt

          19 april 2011 om 14:13

          @mout: Dan vraag ik je, wat geef je op om van 6.2 naar 5.5 te gaan? Je krijgt meer koppel, geeft geen pk’s op en bent zuiniger. Belangrijkst van al, ze halen de V8 er niet uit om naar een V6 te gaan zoals BMW bij haar Z4 van een 6 cilinder naar een 4 cilinder gaat. :)

          Login om te reageren
          • mout zegt

            19 april 2011 om 15:07

            @As_long_as_it_is_fast: Daar wil ik best op antwoorden, hoor. Je geeft helemaal niks op aan prestaties. Ik vind downsizing ook helemaal niet grrrr, maar Jelmer vroeg wat er downsizing aan was – wel, de size dus.
            Waar je trouwens wel op inlevert, is geluid. Of je dat een voor- of nadeel vindt, laat ik in het midden. Voorbeeld: http://bit.ly/fIsPSl is knap volt (359!) maar is nauwelijks te horen. Atmosferische toeren wel.

            Login om te reageren
            • Stopwearingpants zegt

              19 april 2011 om 16:43

              @mout: ach geluid…. met een andere uitlaat maak je al een wereld van verschil, meer verschil dan motorinhoud alleen, maar toch ” there’s no replacement for displacement “

              Login om te reageren
      • purplehaze zegt

        21 april 2011 om 23:33

        @jelmer: Als je met een 5.5 die cijfers kan halen. Wat kan je dan doen met een 6.2?
        Juist ja….

        Login om te reageren
  5. E34M5Touring zegt

    19 april 2011 om 12:42

    Raar dat ie met dat extra koppel niks sneller is je zou denken dat de tussenacceleratie in ieder geval beter zou zijn

    Login om te reageren
    • slicknick zegt

      20 april 2011 om 18:07

      @E34M5Touring: Hoeft niet per se.. dat ligt maar net aan de versnelling waarin je zit en het verloop van de koppelcurve. Bovendien is koppel aan het wiel wat anders dan direct aan het blok gemeten. Er zit nog een versnellingsbak tussen en het oude 6.2 blok maakte ook meer toeren.

      Login om te reageren
  6. Hupke zegt

    19 april 2011 om 12:52

    Eindelijk, die 6.2 heb ik nooit leuk gevonden. Nooit begrepen waarom ze die (ondertussen) ouwe zalige 5,5 per se wilden vervangen door (een iets lichter) 6.2 ongeblazen blok.

    Login om te reageren
    • Pordon zegt

      19 april 2011 om 14:52

      @Hupke: de 6.2l V8 nooit leuk gevonden? En ik maar denken dat dat onmogelijk was. Zo’n belachelijk lekkere motor is dat. Het geluid wat die motor produceert is gewoon zalig.

      Login om te reageren
      • Homer55 zegt

        19 april 2011 om 18:00

        @Pordon:
        Eerlijk gezegd heb ik ook veel liever de V8 kompressor. Dan ben ik maar de enige die het vollere gedempte geluid mooier vind dan de open luidruchtige geklapper van de 63. Bruut is het wel maar toch liever de w211 e55 met e63 bodykit. Die vind ik veel machtiger dan de 63.

        Login om te reageren
    • SimonMc zegt

      19 april 2011 om 17:58

      @Hupke: echte supersportwagens hebben ook een atmosferische motor trouwens.

      Login om te reageren
      • Hupke zegt

        20 april 2011 om 11:05

        @SimonMc:

        Porsche TURBO, Noble= TURBO,…

        Een AMG is geen genadeloos racemachien als je dat wil koop je maar een Koenigsegg of een Pagani. Dat is een zalig klinkend semi-beschaafd speelgoed wagentje.

        Die Kompressor 55AMG klonk veel leuker, reed veel leuker en was technisch veel interessanter dan dat 63 blok vind ik.
        Maar het is hier natuurlijk een kwestie van smaak.

        Je kan met atmosferische motoren leuke dingen doen maar die 63 was saai.

        Login om te reageren
        • SimonMc zegt

          20 april 2011 om 18:20

          @Hupke: Ik beschouw de Porsche Turbo dan ook niet als een supersportwagen, maar de Carrera GT ( Atmosferisch ) bv weer wel.

          Walter Röhrl zei het ook al.Om als dagelijkse auto te gebruiken wilt hij liever een Porsche Turbo omdat die vanuit gelijk welke versnelling direct weg is, maar om een circuit te rijden heeft hij liever een Porsche GT3 ( RS ).

          Login om te reageren
          • Hupke zegt

            20 april 2011 om 20:41

            @SimonMc:

            Ik bedoelde de GT2, een wagen waar Röhrl af en toe ook nog een pamper voor aandoet, maar maakt niet uit.
            Als je een E55 oh sorry :mrgreen: e63 gaat vergelijken met een Carrera GT of een Zonda (de blokken zijn broertjes) dan ben je verkeerd bezig.

            Login om te reageren
  7. Ram-G-maN zegt

    19 april 2011 om 13:20

    Als het geluid net zo wreed en oermenselijk klinkt hoor je mij niet klagen. Komt er nu een semi-automatische dubbelekoppelings versnellingsbak in?

    Login om te reageren
  8. kets zegt

    19 april 2011 om 13:42

    waarom ook geen E65 AMG met een V12 :lol:

    Login om te reageren
    • valluik zegt

      19 april 2011 om 13:51

      @kets: Daar zijn de Boys from Bottrop al mee bezig ;)

      Login om te reageren
  9. As_long_as_it_is_fast zegt

    19 april 2011 om 14:14

    Geen verlies lijkt me. Evenveel pk’s, méér koppel en zuiniger rijden. Win win?

    Login om te reageren
    • bass1103 zegt

      19 april 2011 om 14:54

      @As_long_as_it_is_fast: nou niet helemaal, de 6.2 klonk beter!

      Login om te reageren
      • As_long_as_it_is_fast zegt

        19 april 2011 om 14:59

        @bass1103: Is er dan zo een groot verschil op die 0,7 liter extra, ik weet het niet..

        Login om te reageren
  10. Homer55 zegt

    19 april 2011 om 18:15

    Een slimme zet. Hoewel ik toch wist dat het bij een facelift zeker vervangen zou worden.
    BMW komt binnenkort met een geblazen V8 M5. Dan moet Mercedes toch wel met iets aankomen wat een beetje kan concurreren met de M5. Dit met performance package zou een oplossing kunnen zijn denk ik. Ander is het verschil wel erg groot. En sneller zal die zeker wel zijn als de huidige 6.2. Misschien niet tot de 100, maar daarna vast wel en vooral tussen acceleraties. De prestaties van de 6.2 vergeleken met de oude V8 kompressor vind ik eerlijk gezegd tegenvallen.

    Login om te reageren
  11. pug206 zegt

    19 april 2011 om 19:32

    De nieuwe M5 krijgt naar zeggen 580 pk weet niet of het waar is maar ander krijgt mercedes er een flinke kluif aan.

    Login om te reageren
    • davidve zegt

      19 april 2011 om 20:13

      @pug206: Mercedes is altijd al een koppelkoning geweest, ben benieuwd of ze bij BMW ook zoveel koppel uit het blok weten te persen.. we’ll see !

      Login om te reageren
  12. jackl zegt

    19 april 2011 om 20:15

    9,8l/100km, yeah right…

    Login om te reageren
  13. Citrofiel zegt

    19 april 2011 om 21:11

    Hij gaat even hard, maakt een net zo lekker geluid, prima.

    Login om te reageren
  14. DennisS65B40 zegt

    19 april 2011 om 23:26

    There’s no substitute for cubic inches! Nou ja centimeters hier dan… Dat zuinige onzin op een AMG (koekoek?), had dan die 6.3 met drukvulling uitgebracht!!

    Login om te reageren
  15. Freewarefreak zegt

    20 april 2011 om 12:17

    Ik denk ook dat het geen verlies is. Deze is net zo goed. En wat betreft het geluid.. laat dat maar AMG over. Als je hoort hoe die altijd klinken, dat komt met deze vast ook goed.

    Stond in de file vanmorgen naast een splinternieuwe zilveren SL 55 AMG.. vanavond mijn zijruit maar eens schoon maken.. kwijl.. die remtangen met AMG er op.. die beslaan de halve schijf.. wat een dikke bak.

    Login om te reageren
  16. Cantago zegt

    26 april 2011 om 09:27

    De vraag is vooral: hoe gaat dit dan klinken? Zou dat Spitfire-achtige gebrul er nog uit komen?

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North