
Voor zover we weten, staat de nieuwe Mercedes SLK pas eind volgend jaar op de agenda. Desalniettemin heeft Mercedes gemeend dat je best een jaar van tevoren kunt beginnen met het verspreiden van de eerste teaser.
Op deze plaagplaat zien we het glazen dak van de hardtop SLK. De transparantie van het glas kan worden ingesteld. “Magic Sky Control” noemt Mercedes dit. Door de ruit onder een spanning te zetten, kan worden bepaald hoeveel zonlicht de ruit doorlaat.
Mercedes heeft het systeem laten testen. Een zonnepaneel dat maximaal 1.000 Watt per vierkante meter oplevert, werd tijdens de test achter de getinte ruit geplaatst. Afhankelijk van de transparantie instelling, werd er zoveel zonlicht geblokkeerd dat het zonnepaneel niet meer dan 50 tot 200 maximaal Watt opleverde.
Het foefje is niet standaard, maar staat voor een meerprijs van zo’n 2.000 euro op de optielijst. De nieuwe SLK waar we dus nog een jaar op moeten wachten, rijdt overigens al een tijdje vrolijk rond. Uiteraard nog wel met de nodige camouflage.
Die teasers maken me moe zeg, lijkt wel nieuwe mode bij autofabrikanten.
Zal wel weer net zo’n vormeloze rechthoekige klont staal zijn als alle SLK’s hiervoor. We wachten vol spanning af…
Is dit systeem verkrijgbaar in plaats van een panoramisch variodak, of in combinatie met een panoramisch variodak? En is de 2000 euro Nederlandse of Duitse prijs?
@B // //: Een z4 is vierkanter hoor.Brilletje?
Een spanning van 50-200 Watt? Of het is vermogen, of het is Volt…
@Edman:
Je hebt gelijk. Watt is een eenheid voor vermogen en niet voor spanning.
Dat magic sky control zit ook op een maybach. Eigenlijk heet het privacy glass. Ze hebben het alleen op maat gesneden voor dit dakje.
Kappers en kapsters komen spontaan klaar bij het zien van dit plaatje. De angst voor een soft-top zat er goed in. :twisted:
@BaySideBlueBoy: Droogt je haar niet zo uit doorde UV-straling logisch toch… Dat ben je waard toch?
@BaySideBlueBoy: Brr en ik krijg er spontaan de rillingen van! De essentie van een echte cabrio is steeds verder te zoeken bij Mercedes…
@BaySideBlueBoy: Verzin is wat anders sjonnie.Gewoon een geweldige auto!
Als je hier geen 2000 euro aan wil uitgeven, maak je gewoon een tweede schuivend onderdeel dat voor het glazen gedeelte komt als je geen zon op je bol wilt. Kost ongeveer 50 euro.
hopelijk word hij net zo mooi als de nieuwe cls!
Overigens is er meer cabrio nieuws, de vernieuwde eos…
@Jipp: inderdaad. Eos facelift is toch wel even iets boeiender
Hey wow! Het lijkt er op of deze auto een soort van stalen klapdak krijgt! Dat is niet meer vertoont sinds 1925, VET COOL!
Ow.. wacht es ff.. dat was bij de intoductie van de SLK in 1996..
Mercedes, als je zonnodig wil teasen, laat dan ook iets nieuws zien! Zoals die geile E.T.-hoofdsteunen haha :shock:
@Tinus: lol!
@Tinus: Die is echt goed gevonden. ET-hoofdsteunen. Ha, ha, ha.
@Jochempie
Bij Mercedes is privacy glas gewoon getinte ramen af-fabriek. Bij Maybach kan het anders zijn maar daar verwacht ik niet.
@PiK: Ik heb het over het privacy glass wat in gebouwen gebruikt wordt. Niet over de marketing term die mensen aan getinte ramen geven.
Eind Volgend jaar? Hoe komen jullie daar bij? Het ding staat vanaf April ergens al in de showroom … dealers hebben al alle info over kleuren, motoren en uitrusting.
@MBABC:
In dat geval weet je iets dat wij nog niet wisten. Heb je wellicht iets meer info?
Ik denk dat hij tegelijk met de C-klasse facelift onthuld zal worden, ik hoop dat ze onthuld worden op de North American international auto show in Detroit die van 10 t/m 23 januari zal plaatsvinden. Is ook wel aannemelijk als ze nu beginnen met de teasers.
Mja leuk…. Hopelijk komen ze nu wel met een mooi model..
De eerste slk vond ik gewoon lelijk… laatste model viel goed mee.. maar was nu ook niet bepaald een echte beauty…
pfff echt BORING, gene zever….
Waar gaat deze stroom voor gebruikt worden? De Airco? Handig in een cabrio. LOL.
@autogek123: Sta je nog van te kijken hoeveel mensen hun airco met het dakje open gewoon aanzetten denk ik… Als de wind nog wat frisjes is zet je denk ik al snel de kachel aan en als het TE warm is(30+) de airco(lees: koude lucht)?! (niet dat ik dat zelf doe, want ik heb geen cabrio)
@8C_Competizione:
@PiK: (Wat een naam :P )
Natuurlijk kan dat. Ik had nooit mijn airco aan in mijn cabrio. Maar met 30 graden werd het inderdaad wat heet. Dan liet ik ook het dak dicht. Was eigenlijk meer een open cabrio rijder bij temps onder de 20a 22 graden. Zelfs met vriezen lekker met de kachel aan. ;)
Ik verwacht dat het een intressant wagentje word, zal wel leuk worden om het op straat tegen te komen maar toch niet met ‘den dezen’ achter het stuur.
Heb zelf de open versie onlangs mogen spotten,
best wel mooie vormen hoor!
http://www.autojunk.nl/2010/09/slk-cabriolet-spyshot
Ik ben teaser moe… donder toch op met die meuk…
@autogek123
Weinig merken leveren hun cabrio’s zonder Airco (anno 2010) Het is namelijk bij veel merken standaard. En wie anno 2010 nog een auto besteld zonder airco is niet heel slim want dan kun je gewoon beter doorsparen, en dan kijk ik niet alleen naar comfort en veiligheid, ook naar restwaarde.
Dus, LOL om jou reactie, dus.
Trouwens heel veel overeenkomsten met de r 171.
Wat?? Geen vleugeldeuren?