• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Mercedes onthult een volledig elektrische AMG One

Auteur: Loek, gepost 13 oktober 2023 om 19:31 – 8 Reacties

Deze Mercedes AMG One kan volledig elektrisch rijden!

Plastic bouwstenen, al dan niet met technische verbindingsstukken, die je middels een bouwtekening stap voor stap in elkaar kan zetten. En een autofabrikant die samenwerkt om met deze stukjes een replica te maken van één van hun modellen. Dan heb je het natuurlijk over… CaDA.

Ja, je zou verwachten dat LEGO weer een samenwerking is aangegaan. Niet dus, het is CaDA. Een wat vaag verhaal, want de onderdelen zijn zo goed als identiek en schijnen zelfs compatibel te zijn met LEGO-onderdelen. CaDA is een Chinees bedrijf en het lijkt erop dat die de kopieerwetten een beetje ondermijnen.

Dat even wat betreft de bouwstenen zelf, want je kan er wel een gaaf model van maken. Mercedes sloeg de handen ineen met de bouwstenenfabrikant om een 1:8 model uit te brengen van de AMG One. Hij bestaat uit 3.295 onderdelen en is 57 centimeter lang.

Techniek

Zoals de betere LEGO Technic sets zit de Mercedes-AMG One door CaDA vol met technische snufjes. Waaronder de aandrijving. Deze AMG One is radiografisch bestuurbaar dankzij een set e-motoren, eentje voor de voorwielen en eentje voor achter. Om een beetje gang te krijgen in het grote model is er zelfs sprake van een tweetraps transmissie.

Met knopjes op de afstandsbediening kun je ook de deuren elektrisch openen en er zit bedienbare verlichting op.

Kopen

Wel de LEGO-experience dus, maar dan met een soort LEGO-kopie. Normaliter doe je dat meestal om de prijs wat te drukken, maar voor de Mercedes-AMG One van CaDA geldt dat niet perse. Hij moet namelijk nog steeds 292 dollar (278 euro) kosten.

Ook interessant!

  • Video: 4x Mercedes-AMG One bij elkaar gesnapt!
    Video: 4x Mercedes-AMG One bij elkaar gesnapt!
  • Mercedes-AMG One
    Video: rijden in de Mercedes-AMG One voelt zo
  • Blubbervette Mercedes-AMG One geleverd aan klant
    De eerste klant geleverde Mercedes-AMG One is hier
  • Gespot - Mercedes-AMG One in parkeergarage

Nieuwste artikelen

  • Goedkoopste Nissan GT-R R35 ter wereld heeft een nadeel
  • Huh? Keert dan alsnog deze leuke sportauto terug?
  • BMW onthult wat NOOIT achter een betaalmuur gaat komen
  • Deze auto’s worden volgend jaar helaas geen youngtimer
FacebookTweetPinLinkedIn

amg-one, Mercedes, mercedes-amg

Vorig bericht: « Video: de nieuwe Chevrolet C8 Corvette ZR1
Volgend bericht: Geneva International Motorshow keert nu echt terug »

Lees Interacties

Reacties

  1. heckblende zegt

    13 oktober 2023 om 19:47

    300 euro om strenge instructies uit een boekje op te volgen.

    ik oordeel niet

    Login om te reageren
    • mashell zegt

      14 oktober 2023 om 07:15

      De meeste religies vragen meer geld van je en zetten daar slechts een vage belofte over een leven na de dood tegenover.
      De blokjes kerk is niet goedkoop maar bied wel een groot gevoel van voldoening als het gelukt is de auto in elkaar te zetten.

      Login om te reageren
    • autogeak zegt

      14 oktober 2023 om 10:04

      Je zal maar zo tegen speelgoed aankijken.
      Ik oordeel wel.

      Login om te reageren
  2. wza1979 zegt

    13 oktober 2023 om 23:23

    Wat veel mensen niet weten. Het is geen Lego steentje. Dat bestaat niet.

    Lego heeft het ontwerp gestolen van Kiddicraft. Die heeft de bouwsteen ontworpen. Lego heeft wel de onderkant iets aangepast. Maar ze hebben iets van 20 jaar illegaal gebruik gemaakt van iets wat niet van hun was. Uiteindelijk is het middels rechtzaken geschikt.
    De bouwsteen is al lang niet meer beschermt. Dat liep ergens af begin jaren 80. Iedere producent mag steentjes maken. Cada , cobi , mould king en Blue brixx zijn de grotere . En ze kopieren allemaal van elkaar . Lego jat onderdelen van cada en omgekeerd.

    Lego heeft op dit moment zelfs niet de beste productie en steen in huis. Dat is gobricks. Die hebben een betere tollerantie dan Lego en geen kleurverschillen. Cada zit een fractie onder Lego . Maar prima te bouwen .
    Waar je wel op moet letten: niet ieder producent maakt zelf zijn stenen . Vaak wordt die ergens anders ingekocht.

    Deze set krijgt goede recenties . Kijk maar eens bij held der steine op YouTube.

    Veel van de andere merken hebben volwassenen als doelgroep.
    Andere coole sets zijn de 1:12 cobi sets ( als enige 100 procent Europees ) van auto’s. Die hebben licenties van Opel , Citroen , abarth , maseratie en Skoda zo uit mijn hoofd.
    Bij Blue Brixx ( Duits ) hebben ze heel veel coole modellen als de a-team bus , ford van mad max , Golf , muscle cars etc etc. Meer dan 200 stuks . Alleen voortuigen al. Hun achtergrond is de modelbouw wereld.

    Login om te reageren
    • Ultimora zegt

      14 oktober 2023 om 09:02

      Wat een goede info! Ik dacht dat het allemaal vage Chinese kopieën waren, maar zo zie je maar weer hoe lastig het is vooroordelen aan de kant te schuiven…

      Login om te reageren
    • damrakker zegt

      14 oktober 2023 om 12:01

      Mooie post, screenshot gemaakt. voor als mijn dochter zo ver is. Bij betere tolerantie werd ik enthousiast.

      Login om te reageren
    • sportevo zegt

      14 oktober 2023 om 13:48

      Wat bedoel je met betere tolerantie? In mijn beleving paste de Lego steentjes altijd perfect toen ik er ruim 30 jaar geleden mee speelde.

      Maar ook ik dacht dat die niet-Lego sets een slap aftreksel van het origineel waren maar ik zit dus ergens fout met mijn gedachte en is er dus kwalitatief beter spul op de markt.

      Login om te reageren
  3. flyerbunch zegt

    14 oktober 2023 om 11:38

    Mja, dat ze met een Chinees bedrijf in zee gaan lijkt enkel voor de pegels en niet voor de marketing of naamsbekendheid. Wrs wel voor de Chinezen want iedereen praat erover hier..

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North