• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
Autoblog.nl

Autoblog.nl

  • Home
  • Formule 1 »
    • Max Verstappen
  • Automerken
  • Occasions
  • Podcasts
  • Rijtesten
  • Video’s »
    • Alles
    • Autoshows
    • Aankoopadvies
    • Mijn auto
    • Rijtesten
  • EV’s
  • Spots »
    • Upload
  • Login

Met deze tips geef je dieven geen kans op vakantie

Auteur: Dizono, gepost 28 juli 2015 om 15:35 – 36 Reacties

met je Porsche op vakantie


Liggen de vakantiespullen bij jou ook tot aan het dak opgestapeld in je auto, of wegens ruimtegebrek zelfs tot op het dak? Zeker als je gaat kamperen, betekent op vakantie gaan een halve verhuizing. Maar hoe houd je je spullen veilig uit de buurt van het dievengilde?

Zelden ligt er voor zoveel geld aan spullen in je auto als tijdens vakantie. In het geval van een gezin gaat het al snel om vier telefoons, één of meerdere tablets, wellicht een laptop, wat sierraden, contant geld, dure kampeerspullen, fiets- of surfspullen enzovoorts. En omdat de bagageruimte van je auto ook maar beperkt is, ligt je bagage vaak grotendeels in het zicht.

Diefstal van je spullen is om meerdere redenen vervelend. Je moet niet alleen je vakantie voorzetten zonder een deel van je bagage, ook raakt je auto dikwijls beschadigd bij (pogingen tot) inbraak. Funest voor de waarde van je auto en het brengt ook een prettige voortzetting van je vakantie in gevaar. Een niet Engels sprekende Franse garagist proberen te overtuigen dat je écht met haast een nieuwe zijruit of portiersloten nodig hebt, is niet bepaald een ontspannende vakantiebezigheid.

Al je spullen netjes onder de hoedenplank wegstoppen is geen optie, of je moet van plan zijn je auto te verkopen en er iets gigantisch voor terug te kopen. Toch kun je met wat simpele tips met een gerust hart op reis.

Goed voorbereid op reis?
Ga je ’s nachts of ’s ochtends vroeg op reis en heb je de auto de dag van te voren al ingepakt? Zorg dan dat je de écht waardevolle spullen nog even uit de auto laat. Laat ook het disselslot nog even op de aanhanger of caravan zitten, je zult niet de eerste zijn die ’s ochtends wil vertrekken en opeens niks meer achter de auto ziet hangen.

Even uitrusten langs de snelweg?
Laat de auto niet zomaar onbeheerd achter en sluit hem sowieso goed af. Zelfs als je even aan het picknicken bent een meter of 10 verderop, zijn er helaas voldoende ongure types die even voelen of je de auto wel afgesloten hebt. Ga je eten in een wegrestaurant, zorg dan dat je kostbare spullen zoveel mogelijk meeneemt in één tas (raak die niet kwijt!) of anders zoveel mogelijk uit het zicht legt en dat fietsen, aanhangers, caravans en dakboxen afsloten zijn met een slot. Zet de auto indien mogelijk in het zicht en zet hem sowieso niet ergens achteraf op de parkeerplaats, maar op een druk stukje.

Waar laat je je spullen op bestemming?
Eenmaal op bestemming kan het een dilemma zijn waar je waardevolle spullen het beste kunt laten. In een hotel of appartement kun je je spullen vaak kwijt in een kluisje en kun je in ieder geval de kamer of het huisje afsluiten, maar op een camping is dat een heel ander verhaal. Helaas worden ook tenten nog wel eens leeggeroofd, dus je kostbare spullen liggen in dat geval toch het veiligst in je auto. Zorg er dan wel voor dat de kostbaarheden zo goed verstopt zijn en onmogelijk van buitenaf te spotten zijn. Denk daarbij ook aan opladers, tasjes en andere accessoires die op de aanwezigheid van dure spullen wijzen.

Heb je al die spullen wel echt nodig?
Een beetje flauw, maar de beste tip om dure spullen op vakantie niet uit je auto te laten jatten, is door ze überhaubt niet mee te nemen. Heb je die laptop of tablet echt nodig, of red je het ook wel met je telefoon, een e-reader of wat analoge boeken een pak speelkaarten en mens-erger-je-niet?

Foto: lamm7191 op Autojunk.nl

Ook interessant!

  • Vakantie met elektrische auto vervelend? Nee hoor
  • MINI Cooper SE met daktent ideaal voor Hollandse vakantie
  • Porsche onthult dakkoffer voor op de autobahn
  • Huurauto haast onbetaalbaar
    Huurauto op vakantie is haast onbetaalbaar geworden

Nieuwste artikelen

  • Is dit de lelijkste politieauto ter wereld?
  • Tesla eindigt onderaan in nieuw betrouwbaarheidsonderzoek
  • Nu officieel in beeld: de Koreaanse RS6-killer!
  • Hoonigan gaat ondersteboven in nieuwe Gymkhana
FacebookTweetPinLinkedIn

caravan, dakkoffer, diefstal, fietsenrek, schade, Vakantie

Vorig bericht: « Wat je moet weten als je leasecontract binnenkort afloopt
Volgend bericht: Welk zangertje ligt hier te chillen in z’n Escalade? »

Lees Interacties

Reacties

  1. norge zegt

    28 juli 2015 om 15:40

    Een hele grote hond helpt…

    Login om te reageren
    • moondustfocus zegt

      28 juli 2015 om 16:53

      @norge: dan slaan ze tegenwoordig ook je ruiten in, zeker als de zon erop staat.

      Login om te reageren
  2. gregorius zegt

    28 juli 2015 om 15:48

    Schoonmoeder tijdens het lunchen gewoon in de auto laten zitten.

    Login om te reageren
    • norge zegt

      28 juli 2015 om 15:58

      @gregorius: die ligt op het dak…

      Login om te reageren
      • JamesBond007 zegt

        28 juli 2015 om 17:07

        @norge: op de trekhaak

        Login om te reageren
        • chekthem zegt

          28 juli 2015 om 17:34

          @jamesbond007: lekker thuislaten

          Login om te reageren
  3. sjon zegt

    28 juli 2015 om 15:50

    -edit: nutteloze bijdrage-

    Login om te reageren
  4. bmw1m zegt

    28 juli 2015 om 15:59

    Autoblog is er maar druk mee met al die vakantie tips.

    Enige waardevolle wat ik mee heb is me vriendin, ;) de rest is allemaal materiaal verzekerd en vervangbaar.

    Login om te reageren
    • alcantara zegt

      28 juli 2015 om 16:01

      @bmw1m: Een vriendin is ook vervangbaar.

      Login om te reageren
      • bmw1m zegt

        28 juli 2015 om 16:04

        @alcantara: Haha Touche!

        Login om te reageren
    • miezemiez zegt

      28 juli 2015 om 16:23

      @bmw1m: en ook verzekerd..

      Login om te reageren
    • isn1981 zegt

      28 juli 2015 om 22:39

      @bmw1m: en waardevol tot je haar inruilt ;)

      Login om te reageren
  5. escort77 zegt

    28 juli 2015 om 16:22

    En check even de voorwaarden van je reisverzekering!

    Login om te reageren
  6. Arnoud zegt

    28 juli 2015 om 16:25

    Oftewel, vergeet niet het allerbelangrijkste mee te nemen op vakantie: common sense!!

    Login om te reageren
    • purepet9000 zegt

      28 juli 2015 om 18:29

      @Original_Arnoud: Dankje, ik was ‘m bijna thuis vergeten.

      Login om te reageren
  7. moondustfocus zegt

    28 juli 2015 om 16:25

    Of dat je nou op een druk of rustig stukje parkeert, niemand weet wie bij welke auto hoort en de enige die op andere auto’s letten zijn degene die ze leeg halen.

    Login om te reageren
  8. clarkson zegt

    28 juli 2015 om 16:30

    Mijn tip: Ga gewoon met het vliegtuig naar een mooi hotel ergens in een zonovergoten land.

    Login om te reageren
    • moondustfocus zegt

      28 juli 2015 om 16:38

      @clarkson: Voor veel gezinnen zijn zulke vakanties onbetaalbaar en ook op vliegvelden raken ze wel eens wat kwijt.

      Login om te reageren
      • clarkson zegt

        29 juli 2015 om 10:47

        @moondustfocus: Ik denk dat het niet heel veel uit maakt. Bijvoorbeeld een all-inclusive hotel in turkije kost ook niet zo veel meer. Wat denk je van tunesie daar zal het lekker goedkoop en rustig zijn op dit moment.

        Login om te reageren
    • Arnoud zegt

      28 juli 2015 om 16:49

      @clarkson:
      Ik ben dit jaar voor het eerst in 20 jaar weer gaan kamperen. Ik met m’n twee zoons van 4 en 6 jaar oud. Heel basic in een tent, geen tv, geen eigen douche, toilet of wastafel en slapen in een slaapzak op een matje. Maar we hebben er allemaal enorm van genoten en elkaar beloofd volgende zomer weer te gaan. Kamperen is echt leuk!

      Login om te reageren
      • desjonnies zegt

        28 juli 2015 om 17:23

        @Original_Arnoud:
        kamperen is leuk
        zekere voor jongens
        als je die regelneef maar niet tegenkomt
        die ‘ieder jaar al jaren hier komt ‘
        en je wegwijs wil maken.

        Login om te reageren
        • moondustfocus zegt

          28 juli 2015 om 17:55

          @desjonnies: jij heb pas geleden nog Harry Jekkers gezien /gehoord?

          Login om te reageren
          • desjonnies zegt

            28 juli 2015 om 18:08

            @moondustfocus:
            nee.

            Login om te reageren
          • desjonnies zegt

            28 juli 2015 om 18:18

            @moondustfocus:

            verdraaid, da’s waar, die had er ook ééntje, ik doel meer op die van Kooten en de Bie

            https://www.youtube.com/watch?v=en3J8JxxdVg

            Login om te reageren
      • Tonnie zegt

        28 juli 2015 om 21:14

        @Original_Arnoud: helemaal mee eens, en ga vooral weg van de luxe thuis, dan hoef je je ook niet druk te maken om gejatte waardevolle spullen en alles past wél onder de hoedenplank. Ik begrijp dat nederlanders-met-hun-caravan-naar-frankrijk volk gewoon even niet.

        Login om te reageren
  9. Jantje_555 zegt

    28 juli 2015 om 16:46

    ook de hitte binnenin een auto is niet goed om je appartuur in te stockeren

    Login om te reageren
  10. MAB zegt

    28 juli 2015 om 17:17

    Volkswagen toureag v10 paar jaar terug ruit kapot terug gevonden. En daar erop heel de auto gestolen..

    Login om te reageren
  11. henkhupelschoten zegt

    28 juli 2015 om 17:43

    Kampeerspullen?? Komop @autoblog. Dit gaan jullie niet menen

    Login om te reageren
  12. Dutchdriftking zegt

    28 juli 2015 om 17:51

    Helaas waren wij een paar dagen geleden na een dagje strand ook de sjaak. Lichte schade aan het portierslot. En aangezien we uiteraard alle waardevolle spullen er uit hadden heeft men uit frustratie maar een paar schoenen en een ventilator meegenomen. Je verzint het toch niet..

    Login om te reageren
  13. desjonnies zegt

    28 juli 2015 om 18:15

    blijven rijden
    blijven rijden
    jerrycans in je wagen
    bijvullen onder het rijden
    blijven rijden
    plassen in een plastic fles gelijk een vrachtrijder
    blijven rijden
    Drie keer de Peripherique gedaan, blijven rijden
    kleffe broodjes die in de zon hebben gelegen herkauwen
    blijven rijden
    lauw water drinken ook van thuis meegenomen
    blijven rijden
    Half dood in Spanje aankomen, blijven rijden, het appartement blijkt niet te vinden, blijven rijden, de lokale agent van het verhuurkantoor is met de noorderzon vertrokken, blijven rijden, blijven rijden helemaal dood weer terug naar Nederland

    Was een fijne vakantie !

    Blijven rijden ……..

    niks gejat we blijven rijden !

    Login om te reageren
  14. purepet9000 zegt

    28 juli 2015 om 18:27

    Maar dan wordt er thuis ingebroken.

    Login om te reageren
  15. thoisss zegt

    28 juli 2015 om 22:04

    Contact geld? Is dat voor de prostituees in Polen?

    Login om te reageren
  16. elias zegt

    28 juli 2015 om 22:05

    Je bent nog iets vergeten: een stuurslot.

    Login om te reageren
  17. taxitom zegt

    29 juli 2015 om 00:06

    Heb sinds een paar maanden een superb combi, daar kan ik toch aardig wat onder de hoedenplank kwijt.
    Nu nog op vakantie, want het geld was na de aankoop wel op.

    Login om te reageren
  18. philipf zegt

    29 juli 2015 om 10:39

    Pak het vliegtuig!

    Login om te reageren
  19. mrrallycross zegt

    30 juli 2015 om 09:10

    Handige punten. Bedankt

    Login om te reageren

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Autoblog

  • Home
  • Lease
  • Rijtesten
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Privacy
  • Huisregels
  • Over ons
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden
  • Consent

Merken

  • Alfa Romeo
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Bugatti
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Cupra
  • Dacia
  • Donkervoort
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lada
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Lynk & Co
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MINI
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • SsangYong
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

Social

Download onze apps

Download de iPhone app Download de Android app

Autoblog.nl

© 2004 – 2025 Autoblog · Powered by Truer than North